Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Google Earth zhvendoset edhe ne iPhone

Shko poshtë

Google Earth zhvendoset edhe ne iPhone

Mesazh nga Linddt prej Wed Sep 15, 2010 5:19 pm

Shërbime të caktuara të gjigantit të internetit qysh moti janë përshtatur për paraqitje nëpër ekranet e vogla të pajisjeve mobile, andaj nuk na habit aspak lajmi se është përshtatur edhe versioni i Google Earth i cili prej tani mund të përdoret edhe në iPhone.

Google Earth mundëson pamje 3D në sipërfaqen e Tokës, derisa është e përbërë nga fotografitë e shumta ajrore e satelitore. Versioni i ri i dedikuar për iPhone vepron tërësisht njëjtë dhe pronarëve të pajisjeve u mundëson pamjet e përmendura në Tokë.

Në Google pohojnë se komponenti touchscreen i Iphone përshtatet në mënyrë të përsosur me aplikacionin Google Earth, i cili në këtë mënyrë është shumë më thjesht të përdoret sesa në kompjuterë.

Të gjithë shfrytëzuesit të cilët dëshirojnë Google Earth për iPhone mund ta shkarkojnë, natyrisht, pa pagesë me anë të shërbimit të Applet, App Store.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi