Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Super celular me kapak nga Japonia

Shko poshtë

Super celular me kapak nga Japonia

Mesazh nga Linddt prej Wed Sep 15, 2010 5:19 pm

Përkundër asaj që edhe në tregun tonë tani ka celularë të avancuar, nuk është keq që kohë pas kohe të përkujtojmë se Lindja e largët me disa gjëra në këtë fushë ende janë para nesh. Një shembull i mirë për këtë është modeli i ri i celularit të kompanisë Casio.

Casio Exilim W63CA është celualr me kapak dhe ekran të madh 3.1-inçësh OLED, me rezolucion 480 x 800 piksela. Me dizajn na përkujton një fotoaparat të vogël e madje edhe kamerë, e është e qartë edhe pse: kamera e integruar në të është me rezolucion prej 8.1 megapiksela, ka objektiv me kënd të gjerë, auto-fokus, teknologjinë e njohjes së fytyrave, derisa ai mund të incizojë video në kualitetin VGA kualiteti me 30 fps (korniza për sekondë) në kartelat microSD.

Detajet tjera nuk janë të njohur, mirëpo nëse mund të gjykohet sipas kamerës së integruar në, mund të supozohet se W63CA do të ketë të gjitha teknologjitë relevante të cilat integrohen në celularët e klasës së lartë.

Në treg, fatkeqësisht, vetëm në atë japonez, pritet të del në nëntor të këtij viti.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi