Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ekran OLED jashtezakonisht i holle nga Samsung

Shko poshtë

Ekran OLED jashtezakonisht i holle nga Samsung

Mesazh nga Linddt prej Wed Sep 15, 2010 5:21 pm


Fakti se prodhuesit garojnë për atë se kush do të përpunojë ekranin më të hollë LCD apo OLED nuk është fshehtësi, mirëpo produkti i ri nga Samsung është aq i hollë sa që disa herë na është dashur të vërtetojmë nëse vërtetë bëhet fjalë për një numër të tillë.

Samsung, në fakt, ka paraqitur ekranin OLED me trashësi prej gjithsej 0.05 milimetra, me diagonale prej katër inçësh, rezolucion 480 x 272 piksela, me kontrast 100.000:1 dhe ndriçim 200 cd/m2.

Duket bukur e pabesueshme, mirëpo në Samsung pohojnë se ekrani ka mundur të jetë edhe më i hollë, porse çipet të cilat do të gjenden rreth ekranit po ashtu janë faktor kufizues, prandaj zvogëlimi i mëtutjeshëm i trashësisë nuk ka kuptim.

E qartë, bëhet fjalë për një prototip, e kur do të paraqitet kjo gjë në prodhim, nuk e dimë.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi