Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Inva kthehet furishëm në skenën e Tiranës

Shko poshtë

Inva kthehet furishëm në skenën e Tiranës

Mesazh nga viola prej Sun Oct 03, 2010 10:16 amE gjithë vëmendja ditëve të fundit ishte e përqëndruar kah opera
“Përallat e Hofmanit”, e në veçanti te Inva Mula, që është rikthyer pas një kohe
të gjatë në skenën e Tiranës.
Premiera e operës në fjalë u zhvillua të premtën dhe përfundoi me sukses.
Ishte kjo një arritje e pritur, marrë parasysh nivelin e artistëve tjerë
pjesëmarrës, që pos Inva Mulës vlen të përmenden emra si: tenori Luca Lombardo,
Vikena Kamenica dhe Erlind Zeraliu.
Se sa shumë është pritur kjo shfaqje, ky rikthim i Inva Mulës në skenën
shqiptare, e tregoi dhe numri i biletave të shitura, të cilat u shitën të tërat
një javë para premierës.
“Nuk mund ta imagjinoni dot se sa e emocionuar isha përpara se të hyja në
skenë. Të rikthehesh në hapat e rinisë dhe të adoleshencës, është një emocion
shumë i madh. Kisha vetëm dëshirën të isha në nivelin e duhur për t’i kënaqur
artëdashësit”, u shpreh Mula prapa skenës për Top Channel.
/Telegrafi/
avatar
viola
Homie
Homie

Numri i postimeve : 263
PIKE : 369
Popullariteti Popullariteti : 6
Data e regjistrimit : 09/07/2010
Vendbanimi : Pejë/Gjermani

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi