Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Lamtumire shiringa dhe age,ne Japoni shpiken injeksonet me ajer

Shko poshtë

Lamtumire shiringa dhe age,ne Japoni shpiken injeksonet me ajer

Mesazh nga No.i.d prej Sun Oct 10, 2010 6:26 pm

Keni frikë nga gjilpërat? Një lajm i mirë për fëmijët e vegjël, por edhe për ata që vuajnë nga fobia e gjilpërave. Shpikësi Yoshio Oyama ka shpikur diçka për ju: një shiringë pa gjilpërë që përdor presionin e ajrit për të injektuar ilaçin. Sistemi Yoshio, quhet “Mother’s kiss” dhe lajmi është raportuar në revistën “National Geographic News”. Shiringat pa gjilpëra përdorin presionin e ajrit apo gazeve për të injektuar ilaçin dhe shpikësi japonez thotë se ky nuk është përfitimi i vetëm. Në këtë mënyrë shkurtohen edhe kostot e shiringave dhe efikasiteti është më i lartë
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi