Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Nga dieta me çokollata, humb 90 kilogramë

Shko poshtë

Nga dieta me çokollata, humb 90 kilogramë

Mesazh nga No.i.d prej Sun Oct 10, 2010 6:31 pmKush ka menduar ndonjëherë që, edhe të hajë ëmbëlsira, edhe të humbë kilogramët e tepërt. Një gjë e tillë, ndodh vërtetë, si në rastin e Peter Ajelos, italo-amerikanit nga Florida.

Burri ka humbur plot 90 kg duke ngrënë shumë çokollata, por edhe duke ushtruar me aktivitetet fizike sportive.

Para se të fillonte dietën me çokollata, Peter konsumonte 24 mijë kalori në ditë, nga 2400 që duhet të marrë një person normal, pra 10 herë më pak.

U desh një infarkt, që burri të merrte vendimin e prerë për t’iu nënshtruar dietën, me ushqime të shëndetshme përfshi edhe çokollata që e ndihmuan të kapërcente krizën e ushqimeve të gatshme me të cilat ishte mësuar, si hamburgerë, pula të pjekura etj.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi