Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Teuta nuk ndjej konkurrencë për ‘Këngën Magjike’

Shko poshtë

Teuta nuk ndjej konkurrencë për ‘Këngën Magjike’

Mesazh nga No.i.d prej Thu Oct 21, 2010 9:03 pmVjen në ‘Bluetooth’ më energjike se kurrë ndonjëherë, këngëtarja e famshme kosovare, Teuta Kurti.

Në këtë intervistë gjithëpërfshirëse Teuta tregon arsyet e rikthimit në festivalin ‘Kënga Magjike’, momentet më të bukura në karrierën e saj si këngëtare, ditët tejet të ngarkuara me punë, dashurinë e madhe që ndjen për Dardanin, si dhe detaje të tjera nga kjo marrëdhënie.

Gjatë intervistës, Tetuta zbulon dhe një secret, nuk sheh askënd si konkurrent të fortë që mund ta sfidojë. “Ka shumë këngë të bukura deri më tani, mirëpo unë nuk ndjej asnjëherë konkurrencë. Thjesht, çdo këngë ka cilësitë e veta dhe çdo këngëtar i ka cilësitë e veta”.

Kurti shpjegon se dhe “divorci” me ngjyrën e zezë erdhi thjesht natyrshëm. “Po, ishte koha e ndryshimit, thjesht ka ardhur një moshë më madhore, mirëpo asesi nuk humbet Teuta që ka qenë gjithmonë, thjesht janë këto ngjyra të çelëta sepse kënga është ajo që më drejton drejt veshjes”./Bluetooth/
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi