Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Dafina: Inspirohem nga yjet botërore, por kam stilin tim

Shko poshtë

Dafina: Inspirohem nga yjet botërore, por kam stilin tim

Mesazh nga viola prej Fri Nov 05, 2010 9:41 am


Këngëtarja e re dhe e talentuar, Dafina Zeqiri, ka arritur sukses të madh në skenën kosovare dhe në botën e muzikës.
Talentin
e saj e kishte zbuluar nëna e saj, të cilës i është shumë mirënjohëse.
Dafina gjithsesi është kritikuar se kopjon këngëtare të huaja me famë
botërore, por personalisht ajo qesh dhe shton se cdo kengetar e ka një
inspirim, dhe kjo ndodh dhe me yjet botërore, që sipas saj janë
inspiruar nga dikush.
“Çdo këngëtare qoftë e Kosovës apo kudo në
botë, ka inspirime. S’ka shanse që ndonjë këngëtare të mos jetë e
inspiruar nga dikush. Edhe Beyonce e Rihanna, kanë inspirime, po ashtu
edhe unë.
I falënderoj të gjithë ata që e pëlqejnë stilin tim. Me të
vërtet unë e ndjek dhe e përcjelli modën shumë. Inspirohem nga
këngëtaret e famshme botërore, por nuk kuptoj. Fustani im ne koncertin e
Snoop Doggit ka qenë i ngjashëm shumë me dresin e Beyonces, por s’ka
qenë kopjimi qëllim i imi”, shprehet këngëtarja në një intervistë për
Kosova Info.
Ndërkohë Dafina ka hedhur online setin me foto te reja
ku duket se kengetarja I ka thënë lamtumire flokeve cokollate. Ja ku
vjen me imazhin e ri me floke blu saks.
avatar
viola
Homie
Homie

Numri i postimeve : 263
PIKE : 369
Popullariteti Popullariteti : 6
Data e regjistrimit : 09/07/2010
Vendbanimi : Pejë/Gjermani

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi