Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Edita Abdiu fiton shoun “X Factor”

Shko poshtë

Edita Abdiu fiton shoun “X Factor”

Mesazh nga viola prej Sat Nov 13, 2010 9:06 amKohëve të fundit shqiptarët nuk kanë të ndalur duke shkëlqyer në emisionet e
famshme botërore të zbulimit të talenteve sikur ai “X Factor”. Edita
Abdiu (Abdieski), 25-vjeçare, e cila lindur në Bern të Zvicrës dhe
jeton në Köln të Gjermanisë, të martën në mbrëmje u kurorëzua me çmimin e
parë të shout “X Factor” në Gjermani, duke u cilësuar si një këngëtare
shumë e mirë nga juria gjermane.
Edita, e cila është një përzierje e
prindërve nga Maqedonia dhe Mali i zi, kishte kënduar këngën ‘'I've
Come To Life'’, me ç’rast arrit ta ngrit publikun në këmbë në përkrahje
të saj.
“X Factor”, është një shou televiziv i cili rrjedhë nga
Britania e Madhe. Ky shou karakterizohet me konkurrencë në të kënduar,
gjersa sot ai organizohet në shumë vende të botës. /Telegrafi/
avatar
viola
Homie
Homie

Numri i postimeve : 263
PIKE : 369
Popullariteti Popullariteti : 6
Data e regjistrimit : 09/07/2010
Vendbanimi : Pejë/Gjermani

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi