Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

fotografi Sync nëpër kompjutera të shumta - DropBox

Shko poshtë

fotografi Sync nëpër kompjutera të shumta - DropBox

Mesazh nga Linddt prej Mon Nov 15, 2010 9:02 pm

DropBox është shërbim falas online e cila i lejon sinkronizuar fotografi midis kompjuterave të shumtaPavarësisht nëse e kompjuterëve janë në të njëjtin rrjet lokal ose të largët dhe janë të vendosura në kontinente të ndryshme.

Kur ju regjistroheni në website DropBox zyrtare automatikisht të merrni një 2GB pa hapësirë në server dhe program i lirë i cili siguron se dosjet janë gjithmonë në sync në të gjithë kompjuterat.

Si dhe në të cilat kompjuterët it works?
program i lirë që është shkarkuar nga faqja zyrtare kujdeset e sinkronizimit fotografi në kompjuterë të ndryshëm, si dhe në web server. Fotografi, prandaj, mund të arrihen në çdo pikë, nga çdo kompjuter me lidhje të internetit.
Ndonjë fotografi ruhen në dosje dropbox do sync automatikisht me dokumente në server. Nëse ju keni kompjutera të shumta në një rrjet lokal, programi do të sinkronizuar fotografi në një rrjet lokal dhe kështu zvogëlojnë sasinë e të dhënave që do të shkojnë lidhje interneti (duke kursyer në faturat e telefonit tuaj!). Kjo nuk ka rëndësi në qoftë se ju përdorni Linux, Mac ose windows, Apo edhe disa nga kombinimet. Jo vetëm atë, por ju mund të sinkronizuar fotografi në tuaj iPhone pajisje, dhe së shpejti duhet të ndodhë Android version.

Përveç sinkronizimi (dhe rezervënjë web server), këtij shërbimi mund të përdoret për File SharingOse publikisht, apo me përdorues të tjerë të shërbimit.

Sa kushton?
Paketa bazë (themelore) 2GB është pa pagesë. Tërësisht falas! Jo vetëm atë, por të cilët janë regjistruar tashmë, automatikisht merr një 250MB shtesë, atëherë 2,2 GB hapësirë.
Nëse kjo nuk është e mjaftueshme, ka paketë Pro50 kushton 9,99 $ në muaj e cila merr 50GB hapësirë ose PRO100 kushton 19,99 $ në muaj e cila merr 100GB hapësirë në web server.


Nëse ju nuk e besoj se e gjithë kjo është e vërtetë, sepse kjo tingëllon shumë e mirë për të qenë e vërtetë, regjistrohen në DropBox (Kliko-click, lidhja!) Dhe shikoni për veten tuaj.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi