Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Hana Cakuli në pushim deri pas Vitit të Ri

Shko poshtë

Hana Cakuli në pushim deri pas Vitit të Ri

Mesazh nga viola prej Mon Jan 03, 2011 12:52 pm


Ditët aktuale të këtij fund-viti është duke i kaluar për pikë të qejfit. Ka
dy javë që këngëtarja Hana Cakuli është “larguar” tërësisht nga bota e
muzikës, mediat dhe gjithçka që e karakterizonte jetën e saj artistike,
për të përmbyllur këtë vit me pak pushim e kujdes ndaj familjes.Thotë se po ndihet mirë dhe se vendimin për tu shkëputur për pak javë nga angazhimet muzikore e ka marrë në momentin e duhur.“Përderisa
i gjithë viti ka qenë shumë i angazhuar dhe kam pas shumë angazhime në
të gjitha sferat e jetës sime, kam vendosur që ditët e fundit të vitit
2010 t’i kaloj pa asnjë obligim. Këtu rastisi që edhe në programet e
Vitit të Ri nuk isha prezent pasi që isha jashtë Kosovës”, ka thënë Hana
për të përditshmen “InfoPress”.“Jam në pushim total si
nga mediat e si nga gjithçka tjetër. Kështu që besoj të mbledh energji e
që në vitin 2011 të angazhohem e të sjellë diçka të re”, thekson më tej
Hana, ndërsa shton se po ndihet shumë mirë me “pasivitetin” aktual në
botën e artit.“Kisha nevojë për pushim dhe vetë kam
zgjedhur këtë pasivitet. Më vjen mirë që kam më shumë kohë t’i kushtohem
familjes dhe shoqërisë. Dhe nuk më vjen keq që kam vendosur kështu
sepse më duhej një balancë e tillë”.E pas gjithë këtij
pushimi Hana ka në plan që me gjithë energjinë e fituar, të vazhdojë me
angazhimet rreth muzikës. “Në vitin 2011 planifikoi që në muajt e parë
të nxjerri klipin tim, e shpresoj t’iu pëlqejë dëgjuesve. Mendoj të
ndryshoj duke sjellë ritëm dhe diçka që do t’u ikë baladave”, ka
përfunduar këngëtarja./Telegrafi/Postuar: 12:42 / 29.12.2010

avatar
viola
Homie
Homie

Numri i postimeve : 263
PIKE : 369
Popullariteti Popullariteti : 6
Data e regjistrimit : 09/07/2010
Vendbanimi : Pejë/Gjermani

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi