Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Barcoletat e Pukjanit

Shko poshtë

Barcoletat e Pukjanit

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 12:27 pm

Nje here po binte shi i madh dhe ishte njoni kishte cader e tjetri nuk kishte, dhe ky qe kishte i tha atij tjetrit hajde futu ketu se u lage. E mire e coj deri te shpija ate qe nuk kishte cader, dhe ai e falenderoj.
Nje dite te mire takohen ne rruge komshijte edhe i thote e mban mend ate dite qe kishte shi te madh dhe une te futa ne cader , po i thote ky e mbaj dhe te faleminderit shume, epo te shpetova se do ishe lagur, po me shpetove. dhe nja dy a tre here te tjera i njejti muhabet.
kur e takon heren tjeter ky filloj prape ate muhabetin e shiut... prit i thote ky mos fol po hajde me mua dhe shkuan ne nje lum aty afer dhe hidhet ne lum me gjith rroba ky.. he i thote a do isha lagur me shume se kaq.....

Muhabeti eshte se kur njeri ti bej nje nder tjetrit nuk i permendet se i iken vlera nderes kete sens ka barcoleta.
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoletat e Pukjanit

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 12:28 pm

Nje mbret del per gjueti ne mal dhe takon nje bari rruges, dhe qe te tallesh me te i thote ore bari pse ti e ke koken e bardhe nga thinjat dhe qimet e mjekrres te zeza, ndersa une qimet e mjekrres te bardha nga thinjat kurse qimet e kokes te zeza. Shiko ore mbret i thote ti lodhesh duke ngrene dhe te kan dale thinjat ne mjekerr nersa per te menduar nuk mendon fare se ke gjithe keta qe mendojne per ty, kurse une mendoj shume se kam gjithe kto halle dhe me thinjur koka kurse per te ngrene nuk kam shume se kam nje tufe me kalamaj dhe nuk e lodh shume mjekrren e prandaj qimet e mjekrres sime jane te zeza.
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoletat e Pukjanit

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 12:28 pm

Nje fshatar i kish hipur gomarit e po shkonte ne qytet, po ecte anes rruges dhe e kishte nja dy ore larg qytetin, Kalon nje me makine nga ata te zbuluarat nga mbrapa dhe e ule shpajtsine dhe i thote.. xhaje hade ne makine se te coj une ny qytet.. hype dhe gomarin po deshe .. ike ore cun i thote xhaja se nuk ta kam ngene.
Kaloj ky me makine dhe xhaja vazhdon rruges mbas pak shikon xhaja ne mes te rruges kete me makine .. i ishte prishur makina.. dhe xhaja i afrohet e i thote hajde hip ne gomarin tim se te coj une ne qytet .. hipe dhe makinen po deshe..
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoletat e Pukjanit

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 12:28 pm

U be djali per te martuar dhe ky plaku i gjeti nje nuse dhe e martoi, ato ditet e para po degjonte plaku me plaken shume renkime nga dhoma e djalit me nusen dhe po behej merak mos nuk ishin ne rregull.
Nje nate kur degjonte ato renkimet shkon edhe pergjon nga vrime e celsit, cte shikoj djali kishte hipur tek dollapi i dhomes se gjumit dhe nga lart i hidhesh nuses.. Plaku iku duke luajtur koken ...eh kjo rinia e sotshme gjithcare stilesh po perdorin.
E mire iknen djali me nusen per pushime 15 ditore ne plazh, dhe i thote plaku plakes hajde o plake ta provojme njehere ate stilin e djalit se kurre se kemi provuar ashtu. E mire hypen plaku maje te dollapit dhe plaka po shtrihet ne krevat dhe hidhet plaku nga lart po cte shikonte plaku i shktrete e kishte mbytur plaken.
Me vrap plaku lajmron djalin me telegram si ne ate kohe ..Hajde shpejt , Plaka vdiq, Te dhjefsha stilin..
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoletat e Pukjanit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi