Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

VIP-at qё kanё patur eksperienca biseksuale

Shko poshtë

VIP-at qё kanё patur eksperienca biseksuale

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 21, 2011 2:06 pmEdhe pse shumica e tyre nuk kanё prirje homoseksuale, ato nuk e kanё mohuar se kanё provuar marrёdhёniet seksuale edhe me seksin e njёjtё. Ato janё personazhe tё suksesshёm, tё bukur, tё pasur dhe seksi. Po nga t’jua nisim rrёfimin tonё?
Po e nisim me Angelina Jolie pёr tё cilёn kur dolёn fjalё se ishte lesbike, ajo i mohoi kategorisht duke sqaruar njёherё e mirё: “Kam qёnё 20-vjeçe kur jam dashuruar me njё femёr. Ajo ishte shumё e bukur dhe njё femёr shumё e veçantё nga gjithё tё tjerat qё kisha njohur. Ndjenjat pёr tё ishin bёrё tё papёrballueshme pёr mua. Kam patur marrёdhёnie seksuale me tё dhe çdo gjё ka mbetur me aq!” Shyqyr qё ka mbaruar me aq, se keq pёr Brad Pitt-in pastaj!!!
Rihanna… Rihanna… Mbase nuk do tё çuditeshit pёr kёto qё do t’ju tregojmё pёr Rihannёn duke e ditur tashmё se sa shumё i pёlqen seksi asaj. Edhe sikur ajo tё mos e kishte pranuar kёtё fakt, nuk ёshtё aspak e vёshtirё ta kuptosh natyrёn e Rihannёs qё gjithmonё performon nё mёnyrё aq seksuale nё interpretimet e saja. Madje aq seksuale janё kthyer kёto interpretime, saqё analistё kanё kritikuar se muzika pop po kthehet nё njё fushё pornografie.
Kёto kritika i janё drejtuar Rihannёs, Lady Gagas dhe Britneyt. Por nejse,… qё tё mo sdalim nga tema… Siç po thonim, edhe Rihanna ka patur eksperiencat e saja homoseksuale, aq sa vetё ёshtё shprehur “Mua femrat mё pёlqejnё shumё, por unё i dashuroj meshkujt”.
Edhe pse Rihanna kurrë nuk ka folur nё detaje për kёtё përvojë, këtë gjё e bëri Taja Barton. Nё librin e saj ajo shkruar:“Rihanna m’u hodh sipёr, mё pёrkёdheli, rrёshkiti poshtё meje dhe më ofroi kënaqësi. Nuk e ndala. Pasi përjetova orgazmën, vazhdoi të flasë me mua sikur të mos kishte ndodhur asgjë. Ajo nuk kërkoi asgjë tjetër prej meje!”
Courtney Love dhe Kate Moss kanё patur njё eksperiencё seksuale nё vitet ’90 nё Milano tё Italisё. Dhe kёtё gjё e ka pranuar Courtney duke thёnё: “Kate nё ato vite nuk ka qёnё nёn ndikimin e drogёs dhe ajo eksperiencё ka qёnё shumё argёtuese. Shpresoj qё tё mos hidhёrohet qё po e bёj publike. Ajo ёshtё e mrekullueshme dhe pёr mua ёshtё mikja ime mё e mirё.” Sa mike tё mira qёnkan!
Steven Tyler, anёtari i grupit ‘Aerosmith’ nё jetёn e tij ka ditur ta shokojё shpesh publikun. Por kёsaj here ai ka treguar pёr eksperiencёn e tij me njё mashkull, pёr tё cilёn ёshtё shprehur: “Nuk mё pёlqeu!”. Mё shumё detaje ai i ka zbuluar nё autobiografinё e tij qё pritet tё dalё nё shitje.
E pёrbashkёta e tё gjithё kёtyre rasteve ёshtё fakti se mendojnё qё kjo gjё nuk ёshtё diçka e çuditshme, pasi nё kёtё mёnyrё njeriu njeh mё mirё botёn.
Mbase me tё drejtё ёshtё njё mёnyrё e tё menduarit dhe duhet respektuar, por a ka njerёz qё mendojnё ndryshe? (LSH)
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi