Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Aurela Gaçe një ‘Déjà vu’ nga Britney Spears

Shko poshtë

Aurela Gaçe një ‘Déjà vu’ nga Britney Spears

Mesazh nga Linddt prej Thu Jun 30, 2011 7:18 pmKur këngëtarja Aurela Gaçe njoftonte të gjithë fansat për publikimin e klipit të saj të ri me titullin “Cash”, me siguri të gjithë pasi panë klipin kanë përjetuar ndjesinë e çuditshme të diçkaje déjà vu, që do të thotë të një klipi që dukej sikur është parë edhe në të shkuarën.

Nëse e keni pasur vërtet këtë ndjesi nuk mund t’ju vëmë aspak faj. Klipi “Cash” i Aurela Gaçes në bashkëpunim me MC Crasha në disa pjesë është një kopje e klipit “Toxic” të këngëtares amerikane Britney Spears.

Për të bërë krahasimet e rastit mund të klikoni në you tube klipin “Toxic” të Britney Spears dhe më pas krahasojeni me klipin “Cash” të Gaçes e cila ka imituar këngëtaren amerikane edhe në look e veshje…

Po të jenë kaq pa fantazi këto këngëtaret e vendit tonë? Shkojnë e kopjojnë këngët dhe këngëtarët më komercialë të botës! Sikur të lodheshin pak më shumë duke kërkuar përtej Amerikës mund të ngopeshin duke kopjuar pa u diktuar fare. Por të kopjosh Britneyt e të pretendosh se je origjinale, kjo nuk shtyhet fare. (Bluetooth)
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi