Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Sharapova-Petra, finalja e Wimbledon

Shko poshtë

Sharapova-Petra, finalja e Wimbledon

Mesazh nga Linddt prej Thu Jun 30, 2011 8:16 pm

Tashmë dihen finalistet e turneut grand-slam më të madh në botë në tenis, Wimbledon, flasim për konkurrencën e femrave, ku bukuroshja Maria Sharapova do të ketë punë në ‘center-court’ me çeken Kvitova Petra.

Sharapova u kualifikua në finale pasi mposhti pa problem të madh gjermanen Sabine Lisicki me rezultat 6-4 dhe 6-3.

Kvitova Petra pati punë pak më të vështirë ndaj Viktoria Azarenkas, të cilën e mposhti me rezultat 2-1 në sete (6-1, 6-3 dhe 6-2).

Finalja në konkurrencën e femrave zhvillohet të shtunën, kurse nesër do të dihen finalistët në konkurrencën e meshkujve, finalja e të cilëve zhvillohet të dielën. /Telegrafi/
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi