Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Nokia tani largon njerëzit!

Shko poshtë

Nokia tani largon njerëzit!

Mesazh nga Linddt prej Thu Jun 30, 2011 8:19 pm

Gjatë javës, kompania Nokia tha se ka përfunduar një marrëveshje për transferimin e zhvillimit të softuerit Symbian tek Accenture, duke përfshirë edhe transferimin e 2.800 punëtorëve tek firma tjetër globale.Njoftimi erdhi dy muaj pasi Nokia ka shpalosur planin e saj, i cili është pjesë e qëllimit të saj për të ulur shpenzimet për 1 miliardë euro, deri në vitin 2013, duke përfshirë edhe shkurtimin e 7.000 vendeve të punës në nivel global.

Objektiv primar i kësaj kompanie është afrimi me rivalët më të mëdhenj të saj në tregun botëror të telefonave të mençur mobil.

Kompani me bazë në Finlandë po përballet me një konkurrencë të fortë nga RIM, prodhues i telefonave Blackberry, iPhone i Apple dhe modelet tjera që bazohen në Google Android, ndërsa pjesëmarrja e saj në treg vazhdon të bie.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Nokia tani largon njerëzit!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 01, 2011 2:00 pm

Faliminderit
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi