Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Brad Pitt në ‘mision’?

Shko poshtë

Brad Pitt në ‘mision’?

Mesazh nga Linddt prej Thu Jun 30, 2011 8:23 pm

Brad Pitt është duke u lidhur me një rol në dramën “The Mission”, e cila tregon ngjarjen e një operacioni gjashtëvjeçar metodologjik për të liruar 15 pengje nga një xhungël në Kolumbi.

Pengjet, të cilat mbahen nga grupi gueril kolumbian FARC për gjashtë deri në 15 vite, janë trajtuar në mënyrë tronditëse pasi janë shëtitur nëpër xhungël dhe shpesh janë lidhur me qafë për drunjtë gjatë natës.

Megjithatë fokusi i filmi do të jetë operacioni Jaque, një veprim ushtarak që rezulton me lirimin e 15 pengjeve, ngjarje e cila kishte ndodhur më 2 korrik të vitit 2008.

Të drejtat për realizimin e filmit me skenar të Peter Landesman i ka fituar kompania Warner Bros., e cila tash dëshiron Pitt në rolin kryesor.

Aktori, i cili është duke xhiruar filmin “World War Z”, pritet të nënshkruajë për këtë rol, derisa Warner Bros. synon të fillojë xhirimet sa më shpejtë që mundet.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi