Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Orgazma qetëson ‘sindromën e këmbëve jo të qeta’

Shko poshtë

Orgazma qetëson ‘sindromën e këmbëve jo të qeta’

Mesazh nga Linddt prej Thu Jun 30, 2011 8:31 pm

Kjo mënyrë e mjekimit mund të ofrojë lehtësim për 7-10 për qind të njerëzve që vuajnë nga “Restless legs syndrome”.

Sindroma e këmbëve jo të qeta është çrregullim nervor që karakterizohet me nevojën për lëvizjen e këmbëve. Zakonisht shoqërohet me ndjeshmëri të pakëndshme në ekstremitetet e poshtme- si shpim, dhimbje dhe kruarje.

Orgazma, masturbimi, ofrojnë njërin nga eksplodimet më të mëdha natyrore të dopaminës. Ekspertët holandezë nga Universiteti i Groningenit kanë skenuar trurin e meshkujve gjatë ejakulimit, ndërsa kanë treguar se në atë moment ai ishte sikur truri i atyre që sapo kanë marrë heroinë.

Ky shtim i përkohshëm i dopaminës mund të reagojnë ngjashëm sikurse barnat të cilat simulojnë hormonin, ashtu që personit me këtë sindromë i japin lehtësim të mjaftueshëm nga këmbët jo të qeta, kështu që të mund të fle qetë gjatë gjithë natës
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi