Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Jemi më të mençur kur kemi nevojë të urinojmë

Shko poshtë

Jemi më të mençur kur kemi nevojë të urinojmë

Mesazh nga Linddt prej Thu Jun 30, 2011 8:31 pm

Marrja e vendimeve të rëndësishme është më e suksesshme kur e kemi fshikën urinare të plotë. Atëherë jemi shumë më të urtë dhe më të mençur, thonë ekspertët holandezë.

Nëse duhet të merrni një vendim të rëndësishëm ose duhet të vendosni për diçka që mund të ndikojë në të ardhmen tuaj, është më mirë që këtë ta bëni kur keni nevojë të urinoni. Derisa po e kontrollojmë fshikën e kemi më të lehtë të kontrollojmë edhe aftësinë personale për vendimmarrje.

Shkencëtarët pranë Universitetit të Twentes në Holandë kanë analizuar se si ndikon kontrollimi i urinimit në kontrollimin e gjërave të tjera. Gjatë periudhës së hulumtimit nga pjesëmarrësit në studim është kërkuar që të marrin edhe vendime për gjëra të caktuara.

Rezultatet kanë treguar se ata të cilët e kishin kontrolluar fshikën e plotë urinare, e kishin futur shumë më mirë edhe trurin në funksion.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi