Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Nese gaboni ne jete....!

Shko poshtë

Nese gaboni ne jete....!

Mesazh nga Linddt prej Thu Jun 30, 2011 9:10 pm

Te rifitosh besimin tek vetvetja eshte njera nder gjerat paresore.

Mendo se je i vetmi ne kete bote si ty dhe s'ka pasur, s'ka dhe s'ka per te qene asnje njeri tjeter si ti.

Mendo se je njeri i mire dhe e meriton te jesh i lumtur, packa te te shkuares.

S’ka njeri të pafajshëm në botë; i mënçuri nuk i thotë djalit mos gabo, por e këshillon të gabojë sa më pak.

Leri gjerat e se kaluares menjane per momentin, dhe mendo vetem per veten tende. Kur te ndjehesh prape i forte menderisht, mund t'i kthehesh atyre puneve qe ke lene pergjysem. Ka gjithmone kohe!

Nje dere mbyllet e nje hapet

Mos u shqetëso dhe mos u zemëro!

Mendo pozitivisht dhe mendo për gjërat që të bëjnë të lumtur!

Elimino ndjenjat negative dhe mundohu që lumturia të jetë prioriteti i jetës tënde!

Nëse shokët te kanë kthyer shpinën mos u shqetëso jeta është e gjatë do të gjesh të tjerë.

Kënaqu me atë që e ke, mundohu të e kesh atë që s'e ke, por mos u mundo për gjërat që janë të paaritshme!

Mos i lakmo ata që janë shumë të pasur, sepse pasuria nuk të bënë gjithmonë të lumtur.
Bëhu i vetëdishëm për gjërat që s'mund të blihen as me pasuritë e gjithë kësaj bote....

- Mendo pozitivisht

- Elimino ndjenjat negative

- Mendo për të tashmen duke shmangur ndjenjen e inferioritetit edhe mendo JETA VAZHDON.... harro çfare ishe dje, ti mund te kthehesh ne nje qenje njerezore i/e afte per ta "puthur" jeten

Te menduarit pozitivsht eshte te mendosh realitetin dhe te verteten mos te krijosh iluzione ne vetvete.

Mos mendoni se sa keq jam, ka njerez qe kane gjendjen edhe me keq e nuk mendojne negativishte por kane shprese se nje dite do te behet me mire.

Kendveshtrimi i mendimit pozitiv, mbeshtetet teper ne pikepamjen e ndjenjave konkrete!...
Ato bazohen ne rrethanat e mendimit, nga te cilat perfundimi del i pa shmangur!...

pra keshilla per te menduar pozitivisht, eshte pranimi i te menduarit pozitivisht!...
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi