Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

A eshte jeta iluzion?

Shko poshtë

A eshte jeta iluzion?

Mesazh nga Linddt prej Thu Jun 30, 2011 9:11 pm

Cfar eshte jeta e njeriut?

Thote qe gjithcka qe na rethon eshte thjesht nje iluzion, nje maske qe e fsheh te verteten dhe e ben njeriun ta akceptoje me kollaj jeten e tij. Kjo e verteta eshte qe jeta nuk ka kuptim, i vetmi "kuptim", nqs duam ta quajme keshtu, eshte se jeta kerkon thjesht vazhdimin e jetes, vazhdimin e njerezimit dhe te ciklin te natyres ashtu sic ka qene gjithmon.

Ju si e mendoni?
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi