Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

2po2 - Fitore e sinqert feat Unikkatil

Shko poshtë

2po2 - Fitore e sinqert feat Unikkatil

Mesazh nga Linddt prej Thu Jun 30, 2011 9:50 pm

Artisti: 2po2

Titulli i kenges: Fitore e sinqert feat Unikkatil

Teksti i kenges:

a e ke pa jon do njerz qe i sheh per qdo dit n'jet e as1her nuk t'bjen men per ta
ejjj jon do tjere i sheh veq 1 her n'jet edhe nuk harron kurr ma
nuk e di a e ke vrejt un jom njoni prej qetyne
besnik deri n'asht n'takim t'par t'lo pershtypje
une kom me tmet n'kry e dite apo se dite
kur ki me nuhat aromen karizem tradite
ngo mathafaka jom rrrit rrugve tprishtines
mangup deri n'vorr sun em len thika shpines
une kom pak dosta n'ket estraden e kot
ama shumicen e haverav jomshaqa neper bote
une jom simbol ne ket beteje per mbiejetes
une jom ka prij me siguru pak egzistence
une jom ka e boj me zemer ket t'qimnane
nuk o pun fati nese kom gjet ven n'zemren tane
ti vazhdo edhe ndjeke qata qe ti e ndjen
nese je i sinqert n'fund fitoren ti e gjen
bonu yll e shkelqe ndriqo aty ku o errt
besnik viktor simbolizon fitoren e sinqert

A E KE PA JON DO NJERZ QE I SHEH PER QDO DIT N'JET E AS1HER NUK T'BJEN N'MEN PER TA
JON DO TJER I SHEH VEQ 1 HER N'JET EDHE NUK I HARRON KURR MA
A AAAA
EDHE NUK I HARRON KURRE MA
AAAAAA
EDHE NUK I HARRON KURR KURR

Qe vjen rrebeli rrokum 1 pi ktyne t'ranve qe s'perkulet
qe e thot mendimin e vet e si ha k::::i a ngulet
thojn spe shet mo stilin si tjeret se prishet melodia
kalun gati 10 vjet hala me kto principe t'mija
kapi do gur t'qmushem e gjuj me 1 qant kotrum
un jom aj prej tyne qe ka xixellu ma shum
e mu bash per ket arsye hala bon sehire mxhi
se na jemi xixellonja shoki e kta bizhuteri
gjithmon tu i lyp ato sfidimet ma t'vshtira
fjalt e mija ma t'kqijat jon ma t'mira se tuat ma t'mirat
ton ket jet kom vet qa osht rruga e lehte
ton kom jet kom vet manena t'kunderten me gjet
kshtu qe birem qa dush nuk ka lidhje ballafaqohna
hej o Bess gjuma psttt se kem pun me milingona
e badihava bon tentime se sjon kercnime sjon dert
se viktori besniku triumfojn me fitoren e sinqert dost

A E KE PA JON DO NJERZ QE I SHEH PER QDO DIT N'JET E AS1HER NUK T'BJEN N'MEN PER TA
JON DO TJER I SHEH VEQ 1 HER N'JET EDHE NUK I HARRON KURR MA
A AAAA
EDHE NUK I HARRON KURRE MA
AAAAAA
EDHE NUK I HARRON KURR KURR

JON DO NJERZ QE I SHEH VEQ 1 HERE N'JET

JA PER T'MIR JA PER T'KEQ

I MBAN MEN TON JETEN
YEAH THUG MUSIC
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi