Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

DirectX....

Shko poshtë

DirectX....

Mesazh nga Linddt prej Thu Jun 30, 2011 10:30 pm

DirectX është biblioteka e funksioneve të domosdoshme për funksionimin e programeve multimediale dhe lojërave në windows. DirectX është një program i Microsoftit i cili qëndron mes Windowsit dhe kartës grafike kartës së zërit, mausit tastierës dhe joystick. Ky mundësoi zhvillimin e lojërave sepse kodet informatike tash shkruhet për versionin e DirectX e jo për secilin device veç e veç.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi