Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

ca barcaleta..kshu ne pergjithsi

Shko poshtë

ca barcaleta..kshu ne pergjithsi

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:09 pm

Beni vete ne shkolle. Eshte dita e pare e shkolles. Mesuesja po i pyet te gjithe se ca do bejne kur te rriten:
Qazim ca do besh t kur te rritesh? pyet mesuesja
Doktor- thote qazimi
Po ti erald?, Politikan, thote eraldi
Po ti Genti? biznesmen, thote genti
Po ti Beni?
Une do pi raki dhe do qi pidh- thote beni
Mesuesja therret babain dhe i thote ca ndodhi. Babai i thote mos te merakoset se do e zgjidhi ai problemin. Te nesermen vjen Beni ne shkolle dhe mesuesja e puet prape: He Beni e ndryshove mendjen ca do besh kur te rritesh?
Do pi kola dhe do i bie me dore mesuese- thote Beni
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ca barcaleta..kshu ne pergjithsi

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:09 pm

Nje avion ishte i mbushur me te marre.Piloti s’duronte me dhe i thote shqiptarit:
-Pash zoten mi hek qafe keta te marre.-Po mor i thote shqiptari.
Kap nje top dhe e hedh nga dritarja dhe thote:Shkoni te luani futboll.
Ata te gjithe hidhen poshte pervec njerit.
-Po ti i thote shqiptari:-Nuk kisha vend.
-Urdhero bylbylin dhe shko mbaj lojen
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ca barcaleta..kshu ne pergjithsi

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:10 pm

nji pule po rrinte dhe gjeli do0nte tja hypte dhe pula menoj
po te iki jam pule budallqe
po te rri jam pul kurve
me mir po bej sikur po pengohem
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ca barcaleta..kshu ne pergjithsi

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:10 pm

Ne ambjentet e nje stacioni treni ne Itali
Emigranti 1 -_ Fratello, ke gje fuoco?
Emigranti 2 – Albaneze je ti mo?
Emigranti 1 – Po mo Albaneze jam? Po ti nga e_ kuptove?
Emigranti 2 – Po sembri nga rrobat, dhe nga italishtja qe me_ flet! Cope cope qenke.
Emigranti 1 – Avash me linguan banale! Se_ jam nga Vlora une, mos me fol mua kshu ti. Po ti ku_ rri?
Emigranti 2 – Une rri ne Peskara!
Emigranti 1 – He me te_ lumte jo, i hengsh e u fryfsh! Po ku rri ne Peskara, ne maje apo_ anash!
Emigranti 2 – Jo ore kolione jo, Peskara eshte qytet ketu ne_ Itali.
Emigranti 1 – Ca thua? Me hoqe cervellon. Po mire, po kur_ martohesh me ndonje nga ky qytet, si u thua krushqeve: Hajde se do vemi_ te marrim nusen
ne Peskara? Po pse shkulet nusja nga Peskara mo? Ama emer_ qyteti paska!
Emigranti 2 – Albanese injorant dhe banal_ qenke!
Emigranti 1 – Ej, amiko non scoppare la sorella alla_ conversazione se s’ka lezet! Kujdes!
Emigranti 2 – Bene bene se_ shaka po bej
Emigranti 1 – Po mire ca lavoro ben ktej ti mo?_
Emigranti 2 – Une jam shites punoj ne_ supermercati_COOP!
Emigranti 1 – KOP? Edhe ketu ne Itali? Ka ardhur_ Lulzim Basha me KOP-in? Ca thua?
Emigranti 2_ – COOOOOOP more, jane dyqane shume te medhaja supermerkata u thone
Emigranti 1 – Eeeeee, po kete thuaj se nuk e mora vesh ne_ fillim.
Emigranti 1 – Po mire, ndonje p*tana italiana ke kapur se jane_ te mira keto?
Emigranti 2 – Banal, shume banal qenke. Une_ jam fidanzato me nje italiane ka 3 vjet.
Emigranti 1 – Fidan_ Cato? Kush eshte ky Fidani mo? Nuk e njoh nga eshte ky?_Fierak?
Emigranti 2 – Finanzato o gomar, i fejuar me_ nje_ italiane.
Emigranti 1 – Eeeee, po fol o biancoporta se u_ beme lemsh po te trashgohesh e me krahe te lehte vetem kujdes, se_ keto italiankat jane zuzare degjo mua ti
Emigranti 2 – Jo mor_ mik jo, si Karmella ime nuk ka!
Emigranti 1 – Karmela? Gruaja jote? Kshu_ e ka emrin?_ Po mos eshte nga Peskara kjo? Oboboboo,_Karmerla nga Peskara, o te pifsha dolline une ty ore. Nejse nejse ika_ se kam pune, devo aspetare i capelli!
Emigranti 2 – Ik ik,_ ciao
Emigranti 1 – Oreee (duke u larguar) emrin si e kishe nuk ka the!
Emigranti 2 – Karaman me quajne!
Emigranti 1 -_Oboboboo Karamani i martuar me Karmellen
nga Peskara u be_ nami.
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ca barcaleta..kshu ne pergjithsi

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:10 pm

Vete vlonjati ne kopsht zoollogjik. Lodhet duke shetitur dhe per tu c’lodhur mbeshtetet te kafazi i luanit. E shikon nje punetor dhe fillon te vrapoje ne drejtim te trimit dhe duke bertitur:
-Kujdeeees kujdeeees eshte kafazi luanit ai. Dhe ky ja pret:
-Na vash ti ore na vash se s’te hengri njeri luanin ty
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ca barcaleta..kshu ne pergjithsi

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:10 pm

dy shofere ne shqiperi,
njeri me targen e VL dhe tjetri te LU
ky i lushnjes kishte parkuar keq,dhe nga mbrapa ishte ky i vlores qe i binte burise,
per te liruar rrugen..
po he dhe ti i thote ky i vlores,si se hap rrugen,
ke dhe targen LU-liro udhen..
po dhe une i thote lushnjari pashe targen VL,thashe vari lesht
...
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ca barcaleta..kshu ne pergjithsi

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:11 pm

Nje plake i kerkon doktorit plastik qe ti hiqte rrudhat e shumta nga trupi .Doktori e kontrollon gjithe trupin dhe me ne fund i thote dakort.Fillon te punoje dhe mbas tete ore pune te lodheshme i thote plakes te shikohet ne pasqyre .Plaka duke e shikuar vehten ne pasqyre dhe shume e kenaqur nga puna e doktorit fillon te rrotullohet kur shikon mbrapa shpines nje brim , o doktor po kjo brima ketu cfare eshte?.Doktori i qete pergjigjet:zonje duke terhequr lekuren brima e bythes u ngrit lart.
...
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ca barcaleta..kshu ne pergjithsi

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:11 pm


NA ISHTE NJEHERE NJE XHAJE RRETH 80 VJEC, DHE I LODHUR NGA MOSHA VISHEJ ME SHUME RROBA. ATY KALOJNE DY GOCA ME MINIFUNDE. I NDALON KY XHAJA DHE I PYET: TE KEQEN XHAJA JU S’KENI FARE FTOHTE? VAJZAT: JO O XHAJE PO NE KEMI FURREN ME VETE. XHAJA: MEQE E PASKENI FURREN ME VETE A JA PJEKNI XHAJES NJE KARABUSH
...
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ca barcaleta..kshu ne pergjithsi

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:11 pm

nje djale dhe nje vajze po putheshin,dhe djali i thote vajzes,nga ta di une qe ti me do shume.une bej cte duash i tha vajza,djali i thote shko tek ai gjyshi dhe merri nje qime nga bytha.shkon vajza dhe i thote o xhaxhi do me japesh nje qime nga bytha.po i thot xhaxhi dhe i jep nje qime dhe ia con djalit.me pas vajza e pyet djalin po une nga ta di a me don shume ti apo jo.une bej cfare te duash ti i thote djali.vajza i thote shko merri atij gjushit nje qime nga bytha.shkon djali dhe i thot plakut me jep nje qime nga bytha.plaku i thote:pse ca u bo bytha ime lule me do apo sme do…
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ca barcaleta..kshu ne pergjithsi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi