Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Barcaleta me kafshe...

Shko poshtë

Barcaleta me kafshe...

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:13 pm

Njeri shkon ne nje dyqan te bleje nje papagall.Shitesi i thote :-Kam tre lloj papagallesh,,,i pari kushton 10 milion sepse mund te programoje nje kompjuter,,,i dyti kushton 50 milion sepse pervec programon edhe projekton nje kompjuter,,,i treti kushton 100 milion.
Bleresi e pyet:- Pse ky i treti kushton me shume se dy te paret?
Shitesi :- Se di keta te dy e therrasin ate profesor ...
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta me kafshe...

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:13 pm

- GJarpri -

Dy miq po benin nje shetitje ne pyll. Njeri prej tyre shkon te beje pipin pas nje peme. Aty ishte nje gjarper qe e pickon ne vend te keq. Shoku i tij telefonon doktorin dhe i thote :- Alo dr. shoku im eshte pickuar nga nje gjarper . C'duhet te beje ?
Dr pergjigjet:- Duhet te thithesh helmin dhe pastaj ta sjellesh ne spital.
Pasi mbaron biseden e pyet shoku i pickuar :-Cte tha doktori?
E tjetri :- Ai tha qe duhet te vdesesh !!!
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta me kafshe...

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:13 pm

Ishte nje majmun poshte nje peme dhe po shijonte me kenaqesine me te madhe nje cigare hashish. Aty prane kalon nje hardhuce ,,,qe e pyet :-C'po ben?
Majmuni :- ja po shijoj kete cigare te mrekullueshme do ta thithesh dhe ti ?
Hardhuca pranon ,,,po meqe se kishte provuar kurre me pare shkon prane lumit te pije uje dhe i merren mente e bie brenda ne uje. Ne lum ishte nje krokodil ,,,i cili e shpeton hardhucen duke e nxjerre ne breg dhe e pyet :- Pse ra ne uje?
Hardhuca me pak fjale i shpjegoi qe provoi nje canna dhe ju moren mend. Krokodili qe ishte kunder droges niset me ngadale drejt pemes ku ishte majmuni...
Majmuni pas disa cigareve qe kishte pire e shikon krokodilin dhe i thote :- Ej hardhuce ,,,po sa uje ke pire keshtu o dreq ....
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta me kafshe...

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:13 pm

Nje automobilist me makine po kalonte ne nje rruge fshati ...I cuditur shikon shume lope te shtrira dhe me kembet lart. Keshtu i habitur sic ishte vendos te pyese nje fshatar aty afer ,,,dhe ky i fundit i pergjigjet :
-Beh e di cfare ,,,,jane kafshe te cuditshme... e dine qe sot ka greve trenash dhe jane shtrire te shohin avionet ndersa fluturojne...
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta me kafshe...

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:14 pm

Nje mi kishte rene ne kade me vere dhe po mbytej ...-Ndihme... ndihme...ka ndonje qe te me ndihmoje??-therriste i deshperuar.Aty prane afrohet nje mace, qe i thote :- Te ndihmoj une po me nje kusht qe me pas te te ha...
-Pranoj ,,,aman me shpeto se nuk dua te vdes i mbytur -pergjigjet miu i deshperuar.
Macja e nxjerr nga vera miun , por miu ja mbath me te katra , duke u fshehur pas nje vrime ne mur.
Macja e nevrikosur i thote :- S'eshte e drejte ti me premtove,,, por nuk e mbajte fjalen e dhene
Miu nga vendi ku kishte hyre :-Une te premtova? Duhet te kem qene me te vertete tape
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta me kafshe...

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:14 pm

ISHIN DY SHOKE DUKE ECUR RRUGES ,NE NJE MOMENT NJERIT I BIE NJE GLASE ZOGU NE KOKE ,KY FILLON TE FSHIHET POR DHE TE SHAJ ZOGUN QE I LESHOJE GLASEN ,SHOKU TJETER FILLON TE QESHE ME TE MADHE ,KY I GLASES I NXEHUR E PYET CAR KA PER TE QESHUR ,,TJETRI I THOTE NUK E DI PO PO IMAGJINOJA SIKUR TE FLUTURONIN LOPET ,,E SI DO TE ISHTE MBUSHUR KOKA ,,
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta me kafshe...

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:14 pm

Nje zog duke fluturuar neper pyll shikon nje qen e i thote :- Kush je ti?
-Nje qen ujk -i thote ky ...
-Pse qen ujk ?- e pyet zogu...
-Se nena ime ishte qen dhe babai im ishte ujk...
Duke fluturuar me tej shikon nje peshk e e pyet :- Kush je ti?
-Une jam nje peshk trofte salmon...
-E pse je trofte salmon?
-Se nena ime ishte trofte ndersa babai im ishte salmon...
Duke fluturuar diku me tej zogu sheh nje mushkonje dhe e pyet :-Cfare je ti?
-Une jam mushkonje tiger.
Zogu pergjigjet :- Eh jooooo....mos u tall me mua
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta me kafshe...

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:15 pm

Ishte nje avion i rrezuar dhe ekspertet po perpiqeshin te zbulonin avarine, pse ndodhi rrezimi i tij...Meqe nuk arrinin te gjenin as kutine e zeze per te zbuluar te fshehten ,,,pane qe kishte shpetuar vetem nje pasagjer ,,,qe ishte nje majmun...Dhe fillojne ta pyesin majmunin :-Cfare bente piloti i avionit?
Majmuni me nje gjest tregon qe piloti po bente dashuri me hostess...
-Cfare po benin pasagjeret?
Majmuni te njejtin gjest me dore qe dhe ata po benin dashuri...
-Po ti -e pyesin -cpo beje?
Atehere majmuni hap duart dhe ben uuuuoooommmmmmmmm ,,,qe do te thote se po pilotonte avionin ....
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta me kafshe...

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:15 pm

Ne nje komune ekziston vetem nje dem qe mbars lopet e zones...I zoti i demit paguhej nga te zotet e lopeve qe ai mbarste...Komuna duke pare kete gje vendosi ta beje pronen e saj demin dhe ia blen fshatarit.Qe nga ai moment demi nuk i afrohej me asnje lope...Prefekti i komunes i shqetesuar vendosi ta pyesi vete ,,,e nje dite e pyet :- O dem pse je bere pasiv ti me shoqet e tua ?
Dhe demi i qete i kthehet : -O trap po une jam zyrtar komune tani ....
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta me kafshe...

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:15 pm

Dy dhi ne shkretetire ,,,po kerkonin ushqim ne rere...Ato gjejne nje disk filmi. Njera prej tyre e provoi menjehere ...Tjetra e pyet :- He mi si eshte i shijshem?
Kjo :- Mah c'te te them ...ishte me i mire libri ...
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta me kafshe...

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 1:16 pm

Njeri hyn ne nje dyqan shpendesh per te blere nje papagall...Shitesi i thote kam kater papagall ne shitje..
i pari kushton 2000 euro,,,Pse cben ky?,,,Ky eshte kompetent ne ekonomi dhe shitje di tre gjuhe te huaja ...

i dyti eshte 4000 euro,,,Po ky tj cben? ,,,Ky eshte pergjegjes marketingu dhe di 4 gjuhe te huaja...

i treti kushton 10.000euro ,,,E ekzagjeruar ,cte dhena ka ky? ,,, Ky eshte drejtor shitjeje internacional, flet korrekt 6 gjuhe te huaja dhe drejton nje staf prej 180 persona...

dhe i katerti kushton 500.000 euro,,,Po ky c'ben? ,,,Ky nuk ben absolutisht asgje po keta te tjeret e therrasin : - Drejtor gjeneral ...
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta me kafshe...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi