Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Me varg aritmetik

Shko poshtë

Me varg aritmetik

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:27 am

Gjate pjestimit te kufizes se 13-te te vargut aritmetik me kufizen e 3-te fitohet hersi 3, ndersa gjate pjestimit te kufizes se 18-te me kufizen e 7-te fitohet hersi 2 dhe mbetja 8.
Te caktohet diferenca d dhe kufiza e pare e vargut aritmetik a1
d=? dhe a1=?
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi