Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Fraza Dashurie

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 11:58 am

Dashuria eshte det, gjithkush mund te zhytet, por ai qe s’di te notoje, mund edhe te mbytet!

Dashuria eshte e verber, cmenduria e percjell!!

Dashuria eshte nje kopsht me lule nese hyn aty dije se u ngule!!

Dashuria eshte nje thesar i humbur qe kerkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlen per te jetuar!

“Dashuria e papjekur thote: “Te dua sepse kam nevoje per ty”, dashuria e pjekur thote:
“Kam nevoje per ty sepse te dua”.

Dashuri mundet te jap vetem ai qe dashuron!

Dashuri, nje emer, emer qe te there ne zemer qe kur permendet emri i saj lotet rrjedhin e vuajtja s ka skaj.

Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje!

Emer qe duhet me shume se vetvetja emer qe e din e c eshte e verteta,
qe te bene njemije vjet te jetosh e te bene c do gje ta gezosh! Dashuria!

Nese me do me lere te qete qe ta vertetoj se a te dua me te vertete,
e nese kujton se me ke fituar ky eshte nje mendim i yti i gabuar.

Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjehere askend.
Edhe pse nuk jemi bashke , ende te dua dhe gjithe do te dua.

Gjithcka qe deshiroja nete dhe dite te tera, ishte te te dashuroja me gjithe fuqine e qenies sime.
Lutesha qe te pranoje te qendroje prane meje deri ne fund te jetes sime.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 11:58 am

Per mua e vetmja ne jete, ne zemren time, e kaluar, ajo qe e deshta me te vertete.
Mos mendo se per ty poezia ime ka marre fund, sepse fundi nuk i vjen kurre edhe nese ty s te takoj askund.
Do te vazhdoj te shkruaj deri ne fundin e kesaj bote dhe nuk do te harroj kurre si me mashtroi dashuria jote.

I shkruaj asaj qe kurr nuk e takova, asaj qe ne zemer ende e mbaj dhe qe nga fillimi e dashurova.
I shkruaj zerit qe kurr se degjova, dashurise qe mbet vetem ne mendje, asaj qe vetem e enderrova.

I shkruaj nje femre qe e dua shume, i shkruaj i shkruaj, doren s mund ta ndale, i shkruaj ne megjes, diten,
ne mbremje, ne mesnate, i shkruaj dhe kur jam ne gjume. I shkruaj pa zemer se zemren time e ka ajo te falur nga une .

I shkruaj ne letra, por kujt nuk e di, Enigmes, enderres qe ne foto se pashe, i shkruaj asaj per te cilen mbaj zi,
i shkruaj asaj qe ne te, ne dashuri rashe.

I shkruaj zemres qe mundohem ta pervetsoj, asaj te ciles dashurine qe kam ndaj saj nuk din ta kuptoje.

Me fal zemer se ndoshta me flajet e mija te ledova , me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykova.
Me fal e dashur se vec per ty une mund te jetoje, me fal Syri im se pa ty une nuk dua te egzistoje.

Mos harro: Se vetem ty te deshta ne kete bote, mos harro se per ty mbrem su ndalen lot.
Mos harro se pa ty cdo gje eshte e kote, mos harro se te dua ma shume se dje, sote.

Me kujto edhe kur te thojne se nuk jam gjall, mos harro se as guri s kishte plas ma pare.
Me thuaj nje here se kote nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi ne shpirtin tim.

Mos lejo qe te behem i dashurise, edhe nje viktim , me thuaje nje here,
se me don sa te dua shpirti im. Mos mendo se edhe nese me Ty nuk jam, me beso se vetem ty te deshta, me zemer te them!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 11:59 am

Edhe pse thone se koha hakmerret me harrese ndaj kujtimeve, dashuria ime per ty kurr nuk do te zbehet.
Dhimbje e madhe per mua do te ishte t’i harroj ditet me te lumtura te jetes sime.

Kam kerkuar nje njeri si ti pjesen me te madhe te jetes sime, por ishte shume veshtire ta gjeja.
Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.

Kur te bie shi, dil nga shtepia dhe leri pikat qe bien te te prekin,
jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t’i jap.

cka te shkruaj kur s kam as fjale, nuk kam as zemer, se te gjitha ti kam fale!

Lulet nuk mi pranove, tani me ke zemeruar, kete gjest do ta kuptoje se dashurine time ke refuzuar!

Bie te fle, tek ti mendoj, ne enderrat e gjumit ty te shikoj,
zgjohem ne mengjes ty te imagjinoj, per tere jeten ty te dashuroje.

Do desha te isha nje pike loti qe te lindja ne syte e tu, te jetoja ne faqet e tua dhe te vdisja mbi buzet e tua.

Dy pika lot’ per dashuri, dy zemra qe ndodhen ende ne vetmi,dy zemra te arta, dy zemra te zjarrta,
e duan njera tjetren edhe pse jan te larta !

c’te them tjeter ,tash pervec se mendo mire. Me ler te iki nese te pengoj ose : Te dua ,me thuaj.

cdo dite po vdes nga pak, se dhemjen e kam afer e ty te kam larg. Kam prit e nuk ke ardhe,
pse s me vrave ti, po me le te gjalle. Vone eshte, vone eshte per te qar, vone eshte per te qesh,
vone eshte perseri pran meje te jesh!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 11:59 am

Edhe pse thone se koha hakmerret me harrese ndaj kujtimeve, dashuria ime per ty kurr nuk do te zbehet.
Dhimbje e madhe per mua do te ishte t’i harroj ditet me te lumtura te jetes sime.

Kam kerkuar nje njeri si ti pjesen me te madhe te jetes sime, por ishte shume veshtire ta gjeja.
Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.

Kur te bie shi, dil nga shtepia dhe leri pikat qe bien te te prekin,
jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t’i jap.

cka te shkruaj kur s kam as fjale, nuk kam as zemer, se te gjitha ti kam fale!

Lulet nuk mi pranove, tani me ke zemeruar, kete gjest do ta kuptoje se dashurine time ke refuzuar!

Bie te fle, tek ti mendoj, ne enderrat e gjumit ty te shikoj,
zgjohem ne mengjes ty te imagjinoj, per tere jeten ty te dashuroje.

Do desha te isha nje pike loti qe te lindja ne syte e tu, te jetoja ne faqet e tua dhe te vdisja mbi buzet e tua.

Dy pika lot’ per dashuri, dy zemra qe ndodhen ende ne vetmi,dy zemra te arta, dy zemra te zjarrta,
e duan njera tjetren edhe pse jan te larta !

c’te them tjeter ,tash pervec se mendo mire. Me ler te iki nese te pengoj ose : Te dua ,me thuaj.

cdo dite po vdes nga pak, se dhemjen e kam afer e ty te kam larg. Kam prit e nuk ke ardhe,
pse s me vrave ti, po me le te gjalle. Vone eshte, vone eshte per te qar, vone eshte per te qesh,
vone eshte perseri pran meje te jesh!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 11:59 am

Jetoj si ne parajse, ne nje bote krejt tjeter, nuk di se c’bej, nuk di nga shkoj.
Gjithmon nje buzeqeshje me perkedhel krejt fytyren kur kujtoj syt e tu.
A nuk e ven re o e dashur se sa i dashuruar jam pas teje?

Kur me dhe dashurine zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturine.

Mbi detin e qet lundronte nje flet . Mbi te shkruante te dua per jete!

Merre zemren time te shkret mbyte me dure tua pastaj knaqu ne kete bote se me s te them te dua!
Se kjo zemer vec per ty ka rrah dikur, por ti kete se kuptove kurre!!

Mos loto nese shkoj e s’kthehem. Mos me pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.

Mos me pyet si jetoj kur me ke lene vete, mos kerko falje nga zemra qe nje here e vret.

Mos trokit me ne dern time, se ajo eshte mbyll, se ne zemren qe e theve kurr s ke per te hyre.

Mos me thuaj, se me ke dashuruar, tash eshte vone, shume vone per tu penduar.

Mos me pyet per ato caste qe dikur me mua kalove, mos loto per fatin tone qe ti vete e shkaterrove!!!

Ne mendjen time shpalos kujtime nje nga nje ,ne njeren nga ato e gjeje tregimin per ty ,athua ku je ti!?
A thua enderr ishe ti!?
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 11:59 am

Nese nuk te thash se per mua je ti ajo qe me fal buzeqeshje, ajo qe me fal ngrohtesi.
Nese s’ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres goje.

Nje mije poezi do ti shkruaj per ty ,por asnjera s bene pune ,qe te kthehesh tek une,
molle e ndaluar, e ndaluar per ne, qenka dashuria jone, qe u mbulua me dhe!!

Tash nuk jemi afer, si dikur nuk jemi, pervec njeri tjeterit tjeter gje nuk kemi!

Te pres jashte botes aty ku realiteti behet magji, te pres aty ku urrejtja behet dashuri,
ku lotet kthehen ne rreze dielli. Te pres aty ku le krenarine per gjithmone, te pres aty ku zemra ime s do te vuaj me!

Sa te cmuar jane syte e tu pas gjithe kesaj qe kam pare. Sa e varfer eshte gjithcka qe shohe, kur shohe syte e tu.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 11:59 am

Si guxove qe zemren time te ma marresh ashtu, si rrezikove kaq shume. Ke harruar cka te kam thene!
Borgji me borgj lahet, sepse edhe zemren tende kam une.

Shume te dua ne kete nate, eja e mos mbaj inat, mos u be zemer e ngrute, jeta eshte e shkurte!

Pa u lind po e braktis kete dashuri, mos harro kur me the: Do te jetoj vetem per ty, o ti dhe vetem ti!
Ti je shkaktare per kete vetemi.

Pa ty nuk mundem te rri, pa ty jeta me behet hi, pa ty jeta nuk mjafon, se zemra e ime e shkret vetem ty te don !

I thash lotit pse qan mu pergjigj: Per ty! I thash po boll qave pusho, ai me shume rrodhi ne sy!

I thash zemres pse je merzitur mu pergjigj ne heshtje: Jam lodhur duke pritur,
me tha me gjysem buzeqeshje.

E pyeta c kuptove nga dashuria? Me tha: Shpirtin e lenduar nga vetmia,
te gjitha pervec lumturise dhe ngadal fshiu lotet e mia.

Pastaj ne vetmi ngela ne dhome me shoqerin e loteve ne sy dhe me zemren e lenduar per nje vajze,
se nuk mund te jetoj dot une pa ty !!

S’kam besuar se me ik si era, s’kam menduar te jetoj pa ty,
s’besoj se erdhi pranvera derisa s’pushojne te lotojne keta sy !
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 11:59 am

Ne cdo hap ne cdo vend dhe ne gjum me bie ndermend. Kur flej me duket te kam prane,
kur qeshi me duket me shikon,
kur qaj me duket me pajton. Eja prane meje !!

Ti prap me thua se me don, por ti po shkon dhe po gabon. Si harroje ata sy, si dhe lotet qe te rrodhen ty!

Ti me fajson per ate gabim, ti po hidhrohesh pa kuptim! Kujtohu se c po ben, dashurin tone ku po e len!

Kur rrjedh nje lot besoje se e ka me te vertet, kur vuan nje zemer pa ty nuk rri dot e qet!

Kur nje ze i lenduar do qe te tregoje dicka, degjoje me vemendje se per ty shume dashuri ka!!

Kur nje dhimbje therret, mos e luaj me me tej por mbaje pran vetes dhe sheroje qe andej.

Kur dy sy te shikojne te lenduar e me trishtim puthi e mbeshteti ne zemer,
sepse ata jane syte e mi, se ti je shpirti im!!

A t’kujtohet ajo nate ,ajo nate e ftohte, kur me le e dashur duke qajte me lote!
Mbaje fjalen e dashurise kurr mos e harro behu besnike dhe gjithmone beso! Por, prej dites qe s te pash,
prej dites qe shkove, une per ty mendoj por ti me harrove !
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:00 pm

Mos me veshtro e heshtur mos me kerko, te lutem me harro!! S mesove te duash prandaj do te vuash,
> nuk do te jeshe

me puthja ime nuk do te keshe me ledhatime. Te lutem shko, te lutem me harro !!

A e ke provuar ate ndjenje kur te vjen t i thuash shpirt, asaj qe e dashura jote s eshte?
Kur i thua zemer asaj qe nuk rri me ty, prane, por zemren me ty e ndan?!

c’do dite pa ty, eshte si nje dite pa diell. c’do mbremje pa ty, eshte si nje nate pa yje.
c’do ore pa ty, eshte si nje jete pa ndjenja. c’do minut pa ty, eshte nje minut si mos te isha ne jete.
c’do sekund pa ty, eshte si mos t me rreh zemra.

Deshiroje te shoh me sy e te mos digjem mall per ty, vetem ta dish se sa te dua s do jetoje as nje ore pa mua!

Digjem, pervelohem se te dua shume, diten mendohem, naten rri pa gjume.

Dua qe sa me pare, kur te zgjohem nje mengjese, prane meje te te takoj ty. Ti je krijese e vecante e zemres sime. Me mungon pa mase!!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:00 pm

Dy zemra lindin, dy zemra qeshin, dy zemra qajn, dy zemra vdesin. Njeriu pa dashuri si nena pa femi,
dashuria pa takim si Pranvera pa gjelbrim !!

E dua edhe shiun tash. I mbylle syte dhe e ndjej ende castin kur me preke ne dore.
Te shiqova turpshem, e ti me buzeqeshe.

E pash shkelqimin e shikimit tend ne syte e tu, rrezet e te cilit me bene te ndjej dridhje te lehta neper gjithe trupin.
As qe kam menduar se do te ndihem ndonjehere ashtu si ate dite.

E plaguar zemra ime larg teje, i helmuar shpirti im pa ty ,
kur te takohemi perseri do t ma sherosh plagen me dashuri!!!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:00 pm

Eja me mua se ty te kam shpres, eja me mua se pa ty s du te plakem dhe vdes.
Ti je djelli qe mua me ngroh, ti je endrra qe une cdo nate e shoh!

Eja ti mos vono, eja ti po te pres. Eja ti, vetem ti hapma qiellin!

Eshte e pamundur te mos perendon dielli, kur egziston nata!
Eshte e pamundur te jetojne njerezite gjithmon kur egziston vdekja!
Eshte e pamundur te mos dashuroj kur egziston ti !!

Fjalet e mija s di sa ti i kupton, a din ti qe zemra ime ty shume te don !

Isha duke pi qaj ne ty kesh duke mendu,mu derdh qaji nga gota per pak kesh tu pervelu.

Kujto eren e malit ,kujto eren e lehte, kujto zemren time qe te don per jete!

Kur jam ne mendimete t kam pran zemres sime kur rruges heci, shkoj, vec per ty mendoj!

Kur po e kqyri qiellin, po te shoh ty, kur po e kqyri diellin, po te shoh ty,
kur po e kqyri hanen, po te shoh ty. Ej, largou bre pak!

Kur te pash me lindi simpatia.Kur me buzqeshe e dita se qenka dashurija.
Kur me fole e dita se do te me thuash: Te dua,
kete e verejta nga buzet e tua.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:00 pm

Me gishta po shkruaj ate cka kam ne mendje qe te tregoje, askend per pos teje nuk e dashuroje !

Me kujtohet dita kur te takova ty. Ne zemren time ndjeva ngrohtesine e flakes qe u ndez.
E ndiej edhe tash. Te dua.
Pergjithmon vetem ty!!

Me nxeht se ne zjarr me shtrejt se liria, ne shpirtin tim per ty qendron dashuria.

Mos e merr ate lule qe ta falin brigjet po merre zemren time qe ajo per ty digjet.

Mos mendo se ne ty nuk mendoje apo te harroj, vetem ty te dashuroj!
Zemra ime rreh vec per ty se ty t’kam si dy sy!!

Ne zemren time eshte nje bashqe,ne ate bashqe gjindet nje lule e ajo lule m je ti !

Nese nuk te thash se per mua je ti ajo qe me fal buzeqeshje ajo qe me fal ngrohtesi,
nese s’ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres goje!

Nese ti me don ma thuaje te verteten, s’do ta jap vec zemren por por ta jap dhe jeten.
Nese ke zemer ndaje bashk me mua, nese ke fjale, me thuaj te dua!!

Nuk di. Nuk njoh. Nuk dua te kuptoj. Nuk dua vec… te harroj!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:01 pm

Nuk di shume, por e di se ti je arsyeja pse une jetoj. Kur ma dhurove dashurine, me mesove se si duhet jetuar.

Nuk e di ndryshe si ta pershkruaj kete ndjenje perveq me fjalet se,
kur une jame prane teje thjesht fluturoj ne lartesite hyjnore dhe ndihem si krijese me e pasur ne bote.

Nje dite me pyete: Ke dua me shume?! Tu pergjigja: Jeten time. Ti ike duke qare pa e ditur se ishe ti “Jeta ime” !!

Oh po po, e imja do te jesh,duart e mija kane me t’zhvesh…,
oh po po,une vec nje gje e di, te gjithe do t’na kene lakmi.

Pa ty hena nuk ka drite,pa ty djelli nuk rrezit,pa ty jeta ime nuk ka kuptim se ty te dua ,
vec ty shpirti im !
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:01 pm

Puthja! Dy here hyra sot ne dush, dy here dola i thare. Puthjen qe me le ne gushe nuk desha uji te ma marre!!

Puthjet me te embla ti mi ke dhuru jeten ty ta fala kur me the: Te du!

Qe nga hera e pare kur une ty te shikova, nga ato momenente une ne ty u dashurova !

Sa kam deshire te lahem me ty ne kade te me reshqasish mbi trupin tim ta ndjej aromen tende ..
miss you .. puthje zemer!!

Se gishta si ata kurre s’kisha pare, zemren te ta krehin radhe me radhe.
Te te puthin shpirtin, buze si ato
s’kisha ndjere, dehje si ajo s’me kish ndodhur tjeter here!!

S pata kohe te them: Te dua, se me ndalen buzet tua qe gjithmon tash po me shfaqen sikurse diten edhe naten!

Syte e tu aspirin, goja jote ampicilin, durt e tua andoll , zeri yt i embel sirup per koll.
Deshta me te tregu ,se je ilaq per mu !!

Shiu rrjedh nga qielli,uji nga deti, me dhuro nje puthje se nuk behet kiameti !

Te dua pa mase te dua pa mbarim te dua me shume se sa shpirtin tim.

Te dua ,te dua per ty do te vdes por ti a me don mua? Pergjigje po te pres!

Te dua me shpirt ,te dua me zemer deshiroje te kemi te njejtin mbiemer.

Te dua si vete veten nuk genjej ne dashuri, pergjithnje te jesh e imja dhe e vetmja lumturi!!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:01 pm

Te dua shqip, Je t’aime frangjisht, Ik hou van jou -flamisht ,Jeg elsker deg -norvegjisht,I love you
anglisht,ich liebe dich-gjermanisht �,te dua seriozisht.

Te falenderohem per ate qe me the �PO� si dhe per kujtimet e mrekullueshme qe edhe sot ne zemren time shfaqin lumturi.
Te falenderohem per buzeqeshjet tua dhe puthjet. Te falenderohem per dashurine tende.

Te kisha qen shqiponje te kisha fluturu, kisha ardh tek ti nje puthje ta kisha dhuru,
ne sy te kisha shiqu dhe me mall te kisha perqafu !

Ti je nje deshire magjike qe cdo nje deshiron te kete, deshira ime u plotsua se te kam ty per jet.

Ti je nje enderr e nates, shume here per ty enderroj, kur vjen ne endrren time dije se shume te dashuroje.

Ti je endrra qe endrroj ti je shpirti qe me mban, te takova dhe me ike tash te ndjeje qe s te kam pran.

Ti je shpirti qe m’frymon fryma jote gjall me mban, ti je hana qe ndricon rrezet tua drite me bajn.

Ti je shpres ti je gezim ti je loqka e shpirtit tim te kam hene te kam diell te kam zemer te kam shpirt
te pres me shprese me pa durim qe t me behesh fati im.

Te enderrosh nje Princeshe eshte mrekulli, por te dashurosh nje Princeshe eshte e pa pershkrueshme. Princesha ime!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:01 pm

Te dua shqip, Je t’aime frangjisht, Ik hou van jou -flamisht ,Jeg elsker deg -norvegjisht,I love you
anglisht,ich liebe dich-gjermanisht �,te dua seriozisht.

Te falenderohem per ate qe me the �PO� si dhe per kujtimet e mrekullueshme qe edhe sot ne zemren time shfaqin lumturi.
Te falenderohem per buzeqeshjet tua dhe puthjet. Te falenderohem per dashurine tende.

Te kisha qen shqiponje te kisha fluturu, kisha ardh tek ti nje puthje ta kisha dhuru,
ne sy te kisha shiqu dhe me mall te kisha perqafu !

Ti je nje deshire magjike qe cdo nje deshiron te kete, deshira ime u plotsua se te kam ty per jet.

Ti je nje enderr e nates, shume here per ty enderroj, kur vjen ne endrren time dije se shume te dashuroje.

Ti je endrra qe endrroj ti je shpirti qe me mban, te takova dhe me ike tash te ndjeje qe s te kam pran.

Ti je shpirti qe m’frymon fryma jote gjall me mban, ti je hana qe ndricon rrezet tua drite me bajn.

Ti je shpres ti je gezim ti je loqka e shpirtit tim te kam hene te kam diell te kam zemer te kam shpirt
te pres me shprese me pa durim qe t me behesh fati im.

Te enderrosh nje Princeshe eshte mrekulli, por te dashurosh nje Princeshe eshte e pa pershkrueshme. Princesha ime!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:01 pm

Ti je zogu im i dashurise. Do te deshiroja me shume se gjithcka tjeter ne bote, te jem prane teje.
Kur ti je large meje, jame sikur zogu pa nje krah.

Ti s’vjen, koha eshte ndaluar une qaj per ty rete qajne per ne!

Une e di se dashuria e jone ashtu sic eshte, eshte me e forte se vet ne, eshte me e forte edhe se gjithe te tjeret.

Vec nje here,vec nje here do te doja te t’puthja vec nje here,
vec nje fjale ooo vec nje fjale do te doja te t’thoja o moje vajze,
do te doja te t’du, vetem ti je per mu,dua te ledhatoje e te perqafoje!Do te doja te fluturoje lart ne yje te vallzoje,
me ty do te doja jeten ta kaloja!!

Vec nje cast do doja,vec nje cast zerin ta degjoja,do te doja vec fytyren ta shikoja,
do te doja vec nje cast me ty te qendroja,
do te doja vec nje cast puthjen tende ta shijoja.

Afrohu dhe me ngroh zemren qe per ty po vuan, afrohu dhe largo dhimbjet qe aq gjate me munduan!

Afrohu me afer dhe ne sy me shiko, afrohu dhe me thuaj nje fjale, me thuaj qe me do!

Afrohu ngadal dhe me fal ngrohtesin. Qendro me mua qe te kemi dashurine!

Asnjehere me gisht guri s mund te gdhendet asnjehere me fjale mali s mund te shembet,
por nje fjale e hidhur zemren mund ta thyeje shume lehte. Dashuria me fjale mund te vritet.
cdo gje thyhet dhe ndoshta prap ngjitet por nje zemer kur thyhet nje here smund te ngjitet sa te kete hene dhe diell.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:01 pm

Atehere shko te lutem, gjeje fatin tend. Pse qan tani kur eshte vone dhe qe mbaruan te gjitha me ty!?
Deshiroj qe ti ta dish se une dhe ti ishim dikur por nuk do te jemi me kurre bashk.

Dashuri, kaq dite qe po te pres, bie shi, e di, dhe qielli derdh trishtim. Si mund te rroj pa pakez diell,
si mund te rroj une pa ty jeta nuk ka kuptim.

Dashuria ime per ty do te mbaroje atehere kur nje piktor i verber do te arrije te pikturoje zhurmen,
e nje petali trendafili qe bie mbi toke ngadale.

Deri kur ne vuajtje, deri kur ne vetmi, deri kur zemra ime te shpresoj per ty!

Dikur jetoja per ty dhe syt e tu dhe te doja aq sa s’duhet njeriu. Te gjitha i bera te ishe ne preherin tim, dhe ishe!
Por lumturia kishte marre rruge tjeter tash neve na mbet vetem pikllimi. � Ik largoju nga une, nuk jam per ty! �

Disa njerez thone se dashuria jone eshte plotesisht e gabuar dhe se ne duhet te shiqojme jeten me realisht.
Ata thone se gjasat per ne jane tejet te paketa! Pyetem, athua cka shohin syte e tyre.
As qe e dijne ata se si ndihem une prane teje dhe as qe kan me e ndier kete ndonjehere.
Thjesht disa njerez Zoti i ka denuar te jene te liruar nga ndjenjat.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:02 pm

Duke te humbur ty, humba dhe veten.Tani nuk mund ta gjeje dot as njeren e as tjetren !

Dhe pse e kam kaq te veshtire, po te perze nga zemra ime,
me mire ndrico si yll i larget , dhe me dil vec ne enderrime.

E di, se dimri do te shkoje dhe vera vjen perseri , dot m’kerkojh dere me dere , por s do te jem me aty.

E kam frike te mbes ne vetmi se te dua dhe ti ate e di. Dhe nese ty ste kam ketu atehere nuk mundem me me jetu!!

Edhe kenga e bilbilit pa ty me duket vaj! Edhe nese gezohem pa ty me vije te qaj!
Edhe pse ike nga jeta s`te ndaj!Kujtimet me ty ne zemer i mbaj!

Edhe nese kurr me nuk me thu se me don edhe nese kurr nuk me fol edhe nese me thu shko ne RR.S
te une do mbetesh qysh je kane qe nga biseda e pare qe kemi bere!

Edhe pse me nuk kam ndjenje dashurie, mallin e respektoj.
Respekti per ty eshte e vetmja ndjenje qe me ka mbetur brenda meje dhe nuk po dua ta zhduk.
Dhe malli ne keto momente nuk po me le vertet te qete.

Eshte e leht te gjesh nje te dashur dhe te ruash nje mik, por eshte e veshtir te gjesh nje mik dhe te ruash nje te dashur!!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:02 pm

Gjumi nuk me ze, nuk me flihet, pa ty e dashur nuk me rrihet.

Hape qiellin per mua sillma driten e diellit, hape qiellin dhe rete do te ikin. Do te shkrihen larg,
diku larg pergjithnje po une dua qe diellin te ma sjellesh vec ti.
Si mund te jetoj pa pakez qiell? Si mund te jetoj pa ty?!

Ike ti dhe dicka u keput brenda meje. Buzeqeshja ime pa gaz u be dhe dielli u fsheh pas nje reje.

Ishe e vetmja ne jeten time me te cilin une ndaja gezime.
Ditet qe se bashku kaluam me duket se shume shpejt perenduan.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:02 pm

Jam shume i brengosur zemra me loton shpirti im i lodhur ty te kerkon.

Jemi aq larg sa duhet t’kaloj male e dete te vij tek ty, te te gjeje.
Jemi aq larg por ne cdo cast si mjegull e lehte ti qendron mbi mua ti det here i qete, here i trazuar.

Jo s’kam dashur asnjehere te mashtroj nje vajze, por si mund te te fitoj kur ti me rri larg.
Nuk e di se c’mund te bej te me dashurosh, pak me shume ti duhet te me mendosh!! Nuk e njeh ne syte e mi,
ty te dashuroj, pres me ankth qe ti te vish, veten po shkaterroj.

Ketu jam dhe po pres qe pran meje te ulesh. Eja dhe zbukuroje dashurine, beje si nje kuror lulesh!

Ku shkon e dashur? Midis dy boteve, midis dy jeteve, njera e lene, tjetra e pa nxene ku shkon e dashur?
Endesh rrugeve si hije me bukuri perendie, natyre pranvere per rrethe per ty asnje shije!!

Ku mbet dashuria jone, me thuaj ku shkoje!!! Kaq shpejt per te u be vone, une nuk e kuptoje! Ti me ike pa e dite,
me le vetem kur nuk e kam prite, tani sillem poshteee,lart,mbrenda une e ndiej dashurine e zjarrt.

Kur t u afrova ne fillim desha vetem te lozja.. Tani qe te njoh nuk jam i denje per ty!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:02 pm

Kur erdhe ishe plote gaze, kur me shiqove me dhe fuqi, kur me perqafove me dhe besim.
Kur hyre ne zemren time fjales dashuri i dhe kuptim !!!

Mallin e kam rujt ne zemer ka shume kohe une s’te kam pare, syt’ e tu s’i kam harruar te dua si me pare!
Ndaj mos guxo te ikesh larg, jo, jo nuk dua te vuj per ty, se do ti fal cfar’ kam moje vajze qe perhere te jem me ty!!

Megjithate po te uroj, u befsh prape yll e leshofsh nure, me pas besoj se edhe per mua,

Mbi ndjenjen tone ra debore, gjithcka me tutje eshte e kote pra lamtumire,
vec lamtumire, se mirupafshim s’te them dot!!

Me kujtohet dita kur te takova ty. Ndjeva dicka qe kurre me pare nuk kisha perjetuar.
Deshiroja ta ndal kohen. Ajo dite me shi,
e ne te dy per nje cast te strehuar.
Deshiroja qe kurr te mos ndalet shiu qe mua me sjelli gezimin me te madhe te jetes.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:02 pm

Me lere te te prek floket, ngadal ti ledhatoj. Me lere te te them nje fjale, te them: te dashuroje!

Me premtove se gjithnje do te jesh prane meje. Gjithnje do t i mbaj mend kujtimet qe i krijuam se bashku.
Kisha dashur qe kurr te mos perfundojne ato dite.

Mos i hap krahet qe te fluturosh. Hapi krahet qe te me perqafosh!

Mos me rri larg sepse syte lote me pikojne. Me shiko me vemendje, shiko dy syte qe t dashurojne!!

Mos m’largo nga zemra,kur te largohem nga syt,mos ma mbyll deren,pse s jam fati yt!
Mos m’thuaj jeto kur jeta eshte trishtim,mos m’thuaj te qeshi kur nuk kam gezim!!

Mos me thuaj me ze te mekurm, se jeta eshte nje enderr e kote sepse shpirti i fjetur eshte nje shpirt i vdekur!

Ne asgje tjeter s mendoj kur syt e tu i shikoj. Dhe i qete kurr nuk rri sepse mendimet me shkojne tek ti.

Ne cdo hap ne cdo vend dhe ne gjum me bie ndermend. Kur flej me duket te kam prane,
kur qeshi me duket me shikon, kur qaj me duket me pajton. Eja prane meje !!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:02 pm

Ne endrren time ishim vetem ne te dy. Une qe u dashurova te ti, por ti keto nuk e kuptonte sepse ishe large meje!
Desha te afrohna por ti u largove prej meje. Sa u zgjova prej gjumit ti ishe ike diku ku nuk te gjeja ty.

Ne kete nate me shi malli me ka marre per ty. Ne kete nate me shi une mendoj per ty.
Ne kete nate me shi eja mos me le ne vetmi, se zemra ime te don vetem ty!

Ne mes te nates erdhe enderrat mi prishe ti, per mua ishe e vdekur e humbur ne gjithesi.
Me ler te qete te lutem gjumin ti mos ma prish, qelqi njehere thyhet nuk ngjitet serish!
Degjoje pikellimin qe shpirtin ma copeton qe bie bashke me shiun syte m’i mjegullon.
Ne mesin e nates, ne terrin e zi, une rri i zgjuar, dhe mendoj per ty! Hapi krahet larte ne qiell,
ti per mua je diell, por i lumtur prap nuk jam, se ty afer nuk te kam!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:03 pm

N’vendtakimin tone te pres si gjithmone, por ti me the: Mos me prit atje!Perseri te pres,
i jap vetes shprese, pasi jam zotuar, kemi me u takuar! E di se do t’vish, e di se s’mund te rrish,
e di se gabon pse ashtu e vepron. Kaloi kohe e gjate, u be ora nate tani eshte vone,
s’erdhe si gjithmone! Mendoj i vetmuar: ndoshta je penduar. Me duket do t’pres, i jap vetes shprese.

Nese duhet do t jetoj me lendimet e tua por une kurr s do te vdes, jetoj se te dua!

Nese sonte dalim bashk dua te jesh me e mira.Veshu mire e per merak, shoqet po ta kan inatin.
Ja kan nis e po flasin,shume e vogel e cfare fati !? Mos beso ti fjale te kota, mos beso cka flasin bota,
beso vec fjalet e mia se me dogji dashuria!

Nese vendos te me lash, lem kur bjen shi, sepse keshtu nuk i shef lotet e mi,
vendos kur eshte mjegull dhe vjeshte, keshtu nuk me shef te merzitur edhe e kam me let qe te vdes.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fraza Dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi