Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

“Cars 2”- filmi më i shikuar i javës

Shko poshtë

“Cars 2”- filmi më i shikuar i javës

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 01, 2011 2:03 pmPas shumë përpjekjeve me disa filma që nuk kanë ecur mirë, shtëpia prodhuese filmike “Pixar Animation” ka rimarrë veten.

Prodhimi i fundit me veturat që flasin e ndiejnë, “Cars 2” është radhitur në vend të parë si filmi më i shikuar i javës. Animacioni ka mbledhur 68 milionë dollarë për vetëm dy ditë pas premierës në Los Angeles. Këtë fitim “Pixar…” nuk e kishte pasur që nga viti 1995, kur me filmin e parë të “Toy Story” kishte fituar 65 milionë dollarë për vetëm një fundjavë.

Përpos kësaj, pjesa e dytë e “veturave” ka mundur pjesën e parë, pasi që “Cars” i prodhuar në vitin 2006 për një vikend kishte arritur t’i mblidhte vetëm 60 milionë dollarë.

Ndryshe, në vendin e dytë të filmave që janë dhënë premierë këtë fundjavë është renditur filmi “Bad Teacher” me Justin Timberlike dhe Cameron Diaz në rolet kryesore. Filmi ka arkëtuar 31 milionë dollarë, ndërsa në vendin e tretë është filmi “Green Lantern” me vetëm 18,4 milionë dollarë
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi