Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Battlestrike : Force Of Resistance (2008/PC/ENG/FullIso)

Shko poshtë

Battlestrike : Force Of Resistance (2008/PC/ENG/FullIso)

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 4:14 pmBattlestrike: Forca e rezistencës ( 2008/PC/ENG/FullIso )
Platforme lojë (s): PC | Gjuha: Anglisht | Data e publikimit: 29 korrik 2008
Publisher: City Interactive | Zhvilluesi: Qyteti Interactive | Genre: Historic Fps | Size: 505 Mb

Luftës së Dytë Botërore rekreativë janë rreth si rrallë si ditë me diell në Arizona. Pra, me të vërtetë të ketë sukses në zhanër, një lojë ose duhet të jenë të reja, veçanërisht tërheqës, ose pak të dy. Qyteti Interactives Battlestrike: Forca e Rezistenca është asnjë nga lart. It doesnt detyrojë që të kandidojë përsëri në kompjuter për të luajtur atë, ajo doesnt ofrojnë çdo gjë që ju bën të thonë: " Hej, unë havent parë që më parë", dhe në fakt në mënyrë të shkurtër që lojtarët veteran do të përfundojë atë në një pasdite të saj të vetme. Megjithatë, theres diçka për atë që nuk është krejtësisht unlikeable.

Ndoshta të ndryshme të saj. Ndryshe nga buxheti me çmim shumë shooters kohës së luftës, Battlestrike doesnt ndjehen të përsëritura. It doesnt ju bie poshtë në të njëjtën situatë pa pushim, dhe kjo sigurisht nuk është e madhe, e pafundme përleshje me armë në një fushëbetejë panjohur diku. Në vend të kësaj, ai ju pyet për të marrë rolin e një John Forsyth, një britanike të trajnuar komando që veprojnë pas linjave të armikut dhe udhëheqës të lëvizjes së rezistencës si ajo përpiqet, ndonjëherë në mënyrë pak, të prishin makinës naziste të luftës.

Në Battlestrike, ju mund të gjeni veten rrëmbimi një tren apo vjedhjen e një banke. Youll hedhur në erë një urë, të bëjë të njëjtën në një fabrikë municioneve, të përpiqet për të penguar nisjen e një raketë dreaded V2, dhe herë pas here bashkojnë forcat me luftëtarë të rezistencës të tjera për ato punë që ju nuk mund të trajtojë në tuaj. Rritet Shkalle Youll, pengesat pengesë, të shqyrtojë çdo numër të mjedise brendshme dhe te jashtme, dhe të përdorni edhe armë anti-ajrore për të marrë poshtë një Messerschmitt ose dy. Vendosja e eksplozivit dhe shikimin e tyre bëjnë gjë e tyre është një pjesë e madhe e lojës, siç është dorë reloading dhe duke siguruar që ju keni armë saktë në gati për detyrë në dorë.

Për fat të keq, kjo është e gjitha shumë më e lehtë se kjo tingëllon. Për shembull, përveç cutscenes, kurrë nuk youll kanë një shans për të bashkëvepruar me karaktere të tjera (përveç për të vrarë ata, natyrisht). Ju do të rrallë duhet të përdorin arsyen për të marrë nga një situatë të caktuar, dhe ju do të jetë kurrë në gjendje të hap shumë larg jashtë linear "komplot" City Interactive ka ngritur. Vendosja e eksplozivëve nuk është veçanërisht e vështirë duke marrë parasysh se ju jeni treguar, nëpërmjet graphics veshi, pikërisht aty ku ata duhet të shkojnë. Duke marrë komandën e një mitraloz të caktuar ose anti-ajrore armë është aq e lehtë sa në këmbë drejt saj dhe goditur kyç "F". Megjithatë, ne e vlerësojmë diversitetin - në të dy mjediset lojra dhe detyrat e tij.

Shooter veteranët do të vini re menjëherë se është AI Battlestrikes çrregullt. Ndonjëherë, ushtarët e armikut do të reagojnë për ju edhe para theyve kishte ndonjë shans për të dëgjuar ose parë ju. Herë të tjera, ju mund të zjarrit off raund pas raundi vetëm disa metra nga një paketë e tërë e liq dhe për të tërhequr vëmendjen jo whatsoever. Kursi më i mirë i veprimit është për të marrë Youre duke u shikuar pothuajse gjithë kohës, mbeten vigjilentë ndaj granata hyrje dhe snajperëve të largët, dhe të jenë të gatshëm për të miratuar ose të prirur për Crouch poste ku ju bëhet një objektiv shumë më të vogla.

Udhëzim Setup

1 - Ekstrakt RAR file
2 - Mount Image fotografi me DAEMON Tools (apo çfarëdo)
3 - vë Game
4 - Përmbajtja Copy Nga folder Crack të Directory Folder
5 - & Luaj Have Fun.................... Gëzojnë;)

Download


Kodi:
 Download:

http://www.fileserve.com/file/NWW7wJg/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part1.rar
http://www.fileserve.com/file/ctUHVXz/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part2.rar
http://www.fileserve.com/file/WHBe3xg/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part3.rar
http://www.fileserve.com/file/g9NdywX/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part4.rar
http://www.fileserve.com/file/VVNnfBX/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part5.rar
http://www.fileserve.com/file/9beddXq/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part6.rar

Mirror 1 :

http://www.wupload.com/file/38357044/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part1.rar
http://www.wupload.com/file/38357057/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part2.rar
http://www.wupload.com/file/38357212/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part3.rar
http://www.wupload.com/file/38348040/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part4.rar
http://www.wupload.com/file/38348041/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part5.rar
http://www.wupload.com/file/38336266/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part6.rar

Mirror 2 :

http://www.filesonic.com/file/1334518864/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part1.rar
http://www.filesonic.com/file/1334659904/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part2.rar
http://www.filesonic.com/file/1334520544/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part3.rar
http://www.filesonic.com/file/1334660184/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part4.rar
http://www.filesonic.com/file/1334660024/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part5.rar
http://www.filesonic.com/file/1334518484/ame_PC_By_Rabbaoss_Khan.part6.rar
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi