Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ndreq FPS ne Counter Strike

Shko poshtë

Ndreq FPS ne Counter Strike

Mesazh nga Wolfi prej Fri Jul 01, 2011 4:25 pm


Ndreqja e FPS(G-Force KartelaGrafike)

Un deshta me i ndihmuu disa t'ri t'cilt nuk din me ndreq fps.. ne cs per ndreqjen duhet te ndjekni kta hapa .. : Ne destop klikojm me tastin e 2t dhe him ne Properties , pastaj vazhdojm ne settings , pastaj klikojm advanced , dhe shkojm te Geforce FX 5200 , ne qoftese e kini geforce , ne te majten e juaj do shfaqet 1 tabel me gjera si screen adjusment deri te cotrol panel , shikoni dhe do shifni " performance & quality Settings " ne fund te tabeles do shihni vertical sync , klikoni nA« tA« , do shifni se ne fund te anes se majt e keni te klikuar application-controlled se qklikone atA« , pastaj shtypni OK . . Hyni ne Cs fps_max 101 , dhe pastaj net_graph 3 .. dhe do shihni qe fps juaj eshte permirsuar nga 60 ne 99 ose sa e keni kapacitetin ..

Me pak fjal :

Properties
Settings
Advanced
Geforce ( ose kartela grafike )
Performance & quality
vertical sync
Qklikoni application -controlled
dhe e boni ( OFF )

Nese dikush nuk e kupton dhe ka nevoj per ma shum shpjegim ose shpjegim ma te kjart te lajmerohet


By : WOLFI
avatar
Wolfi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 13
PIKE : 43
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 30/06/2011
Mosha : 24
Vendbanimi : Irzniq

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndreq FPS ne Counter Strike

Mesazh nga NuZ!!*# prej Sat Jun 16, 2012 5:53 pm

ku asht qekjo Geforce FX 5200 a?
avatar
NuZ!!*#
Antar
Antar

Numri i postimeve : 1
PIKE : 1
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 15/06/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi