Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Futja e pluginsave ne Server.

Shko poshtë

Futja e pluginsave ne Server.

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 4:28 pm

Pershendetje,


Desha te tregoj 1 mesim te shkurter si te fusin Pluginsa ne Server.
Se pari ju kisha preferuar te lexoni kete:
viewtopic.php?f=70&t=14042

Pasi a keni instaluar AMX MODE X apo keni mar addonsat shqip nga dokush por ju mungojne Pluginsa.

Ku mund te gjeni pluginsa?
Quote:
http://www.cstrike.ro/amx_plugins.php

Pasi e downloadoni ndonje plugin vendosja e tij ne server eshte shum e lehte.

file.amxx vendoset ne folderin : psh. amx_restartround.amxx
Quote:
cstrike\addons\amxmodx\plugins
- Dhe beni 1 Renditje sipas emrit apo madhesis nvaret nga ju.


file.sma ky file nuk eshte i domosdoshem per futjen e tij , dhe ne qoftese merni ndonje plugin dhe nuk e ka te shoqeruar filen.sma mos u habitni por nese e ka , ate do ta vendosni ne folderin:

psh.amx_restartround.sma

Quote:
cstrike\addons\amxmodx\scripting
- Edhe ketu do ta beni renditjen e fileve ne baze te emrit apo madhesis Very Happy[/quote]

Tash na mbetet se ku duhet te lajmerojme per pluginin.

Shkojm ne Folderin:

Quote:
cstrike\addons\amxmodx\configs

Aty do ta gjejme Plugins.ini e hapim me notepad.
Do te na hapet Plugins.ini dhe aty eshte i shkruar 1 text dhe ne fund shkruan:
; Custom - Add 3rd party plugins here

Mund ta kalojme nje rresht dhe ta shkruajm emrin e pluginit.

Vlen pyetja- Ku ta marin emrin e pluginit?

Emri i pluginit eshte emri i files.amxx qe e vendosem ne folderin Plugins.
Me sigurt shkojm ne folderin PLugins gjejme pluginin e vendosur dhe bejme RENAME dhe Kopjojme emrin.

Te plugins.ini ngjesim(paste) emrin e pluginit.psh. amx_restartround.amxx

Ja 1 Shembull perfundimtar :
Quote:
; AMX Mod X plugins

; Admin Base - Always one has to be activated
admin.amxx ; admin base (required for any admin-related)
;admin_sql.amxx ; admin base - SQL version (comment admin.amxx)

; Basic
admincmd.amxx ; basic admin console commands
adminhelp.amxx ; help command for admin console commands
adminslots.amxx ; slot reservation
multilingual.amxx ; Multi-Lingual management

;maphandler06.amxx

; Menus
menufront.amxx ; front-end for admin menus
cmdmenu.amxx ; command menu (speech, settings)
plmenu.amxx ; players menu (kick, ban, client cmds.)
telemenu.amxx ; teleport menu (Fun Module required!)
mapsmenu.amxx ; maps menu (vote, changelevel)

; Chat / Messages
adminchat.amxx ; console chat commands
antiflood.amxx ; prevent clients from chat-flooding the server
scrollmsg.amxx ; displays a scrolling message
imessage.amxx ; displays information messages
adminvote.amxx ; vote commands

; Map related
nextmap.amxx ; displays next map in mapcycle
mapchooser.amxx ; allows to vote for next map
;mapchooser4.amxx
timeleft.amxx ; displays time left on map

; Configuration
pausecfg.amxx ; allows to pause and unpause some plugins
statscfg2.amxx ; allows to manage stats plugins via menu and commands

; Counter-Strike
restmenu.amxx ; restrict weapons menu
statsx2.amxx ; stats on death or round end (CSX Module required!)
miscstats2.amxx ; bunch of events announcement for Counter-Strike
;miscstats.amxx ; bunch of events announcement for Counter-Strike
stats_logging.amxx ; weapons stats logging (CSX Module required!)


; Custom - Add 3rd party plugins here

amx_restartround.amxx
[/quote][/quote]
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi