Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Si Te Configurojm AMX-in ?

Shko poshtë

Si Te Configurojm AMX-in ?

Mesazh nga Wolfi prej Fri Jul 01, 2011 4:30 pm

instalojm Counter Strike 1.6 . Me pas e instalojm patch v21 ne C:Program FilesValve .Tash fillojm instalimin e Admin Mod e Extratojm niher dhe fillojm me instalim . Shkojm ne folderin

admin mod dhe klikojm te install admin aty te direktoriumi ja japim ku gjendet hl.exe - pra ne rastin ton direktoriumi i hl.exe osht : C:Program FilesValvehl.exe

me pas ta qet ta zgjedhesh modelin e lojes 1. Counter Strike 2. Half Life na e shkrujm 1 edhe ok

Tash vazhdojm me konfigurimin e Admin modadmin mod gjendet ktu --> C:Program FilesValvecstrikeaddonsadminmod

vazhdojm me konfigurimpra hapim filen adminmod.cfg dhe e editojm kto tri sene:admin_bot_protection 1 (nga zero ne 1)

admin_connect_msg "Miresevini ne Wolfi|Game Server 1.6..." une e kom bo kshtu ju ja boni emrin e juj te serverit

admin_repeat_msg " Ky server u mundAf«sua nga Wolfi" une e kom bo kshtu ju e beni si deshironi

u kry me admin Mod.Vazhdojm me Amx mod pra se pari e bejm ekstract nga winrari dhe folderin amx e vendosim ne C:Program FilesValvecstrikeaddons

tash vazhdojm me konfigurimC:Program FilesValvecstrikeaddonsamxconfig/amx.cfg ktu kena per me konfiguruvazhdojm1) amx_scrollmsg "Miresevini nAf« %hostname% -- Ky server u mundAf«sua nga Wolfi" 600 ktu une e kam konfigururar ju e vendosni emrin e serverit tuaj etjky osht nje mesazh qe del gjat lojes dhe tregon se serveri perdor amx2)Ky server perdor Amx nVisit http://devil-cs.tk" "000100255" Edhe ktu ju ja ndryshoni

Pra edhe konfigurimi i Amx Mod perfundoj

vazhdojm me instalim dhe konfigurim te stats me ,kjo osht nje shtes per server qe tregon statistika te ndryshme mbi lojtaretE kopjojm folderin e stats me dhe e qesim ne C:Program FilesValvecstrikeaddonsvazhdojm me konfigurim dhe shkojm hapim fajllin statsme.cfg....editojm kto// Rank by AUTHID

// If you play with bots, or on a LAN Server you should *not* enabled Rank by AUTHID

sm_storebyauth 0( nga 1 ne zero)si dhe : per ne fundë ne cs// Allow for logging bots to top10

sm_rankbots 0 (nga 1 ne zero)pra perfundoj edhe konfigurimi i stas metash vazhdojm me hapin e fundit metamodshkojm ne meda mod direktorium dhe editojm fajllin plugins.inidhe vendosim keto :win32 addons/amx/dlls/amx_mm.dllwin32 addons/amx/modules/csstats_mm.dllwin32 addons/amx/modules/fun_mm.dllwin32 addons/adminmod/dlls/admin_MM.dllwin32 addons/adminmod/dlls/amx_admin.dllwin32 addons/statsme/dlls/statsme_mm.dll

Win32 addons/adminmod/dlls/admin_MM.dllPra tash na ka mbetur vetem edhe nje hap qe ta konfigurojm server.cfg

C:Program FilesValvecstrikeserver.cfg ktu gjindet e hapim me notepad dhe shlyjm qka gjendet ne te dhe

vendosim kto komandahostname "Wolfi|Game Server 1.6" ( ju e vendosni emrin e serverit te juaj

mp_autokick 0

mp_autocrosshair 0

mp_autoteambalance 0

mp_buytime 2

mp_consistency 1

mp_c4timer 35

mp_fadetoblack 0

mp_falldamage 0

mp_flashlight 1Mbrapsht në krye si te instalohet amdxMOD ne csSe pari shkarkone ket file : 4shared.com /file/24692301/e3916633/AMX_Mod_X.html

- Pas shkarkimit e boni EXTRACT (Klikojm me tastin e djatht mbi file dhe pastaj EXTRACT HERE)

- Hyni ne follderin me emrin AMX Mod X pastaj dy her klikoni ne INSTALLER

- Next - I accept terms ........... NEXT

- E zgjedhim opcionin SELECT MOD DIRECTORY dhe shkojm prap NEXT

- Tash shkojm dhe e instalojm ne C:/HLDS/cstrike dhe te CUSTOM GAME ADDON : e zgjedhim Counter-Strike

- Klikojm OK edhe ne fund Finish

- Te konfiguracioni skeni qa prekni kurgjo mir e keni Wink

- Tash per mu llogirat si admin ne server me rcon veproni keshtu : rcon_password (pasvordi qe e keni len)

- E per amx comanda shkoni keshtu pasi jeni llogirat veproni keshtu : rcon amx_(ktu komanda e amx shkon)

- Kopjimi lejohet por normalisht autori te publikohet . Instalimi i AdminModDownloadone Ne PC AdminMod dhe Bone Extract ( halflife-admin-2.50.60-win.zip ) ne Hard Disk.Click dyher install_admin.vbs . Clickoni OK dhe zgjedhni C:HLDS. Pas ksaj zgjedhne cstrike Mod .

Kofigurimi Minimum i AdminMod

Shkojm ne : C:HLDScstrikeaddonsadminmodconfig

Hapne adminmod.cfg me WordPad edhe i editoni Keto :

- admin_balance_teams 0

- admin_bot_protection 0

- admin_connect_msg ( me kete nje mesazh shfaqet me1her si te hyjn lojtart n`Server )

- admin_cs_restrict 1 ( me kete muni me i kufizu senet gjat lojes )

- admin_debug 0

- admin_fun_mode 0

- admin_fx 1

- admin_highlander 0

- admin_ignore_immunity 1

- admin_repeat_msg ( me kete nje mesazh me ngjyr te gjelbert qe shfaqet qdo 3 minuta ne mes te ekranit )

- admin_quiet 0

- allow_client_exec 1

- password_field _pass

- reserve_slots 2

- reserve_type 0Keto Te Tjerat I Leni Qysh jon !!!================================================== =======================================

-> Instalimi i StatsMe

Downloadone ne PC Edhe Extract ( statsme-2.8.3-cstrike.zip ) ne C:HLDScstrike. Shkoni Ne :C:HLDScstrikeaddonsmetamod dhe hapeni plugins.ini me WordPad. Shtone kete rreshtne fillim te file-t win32 addonsstatsmedllsstatsme_mm.dll ...Shkoni ne C:HLDScstrikeaddonsstatsme dhe hapeni statsme.cfg Ndrronesm_menupassword prej r3wt me nje password tieter...Kur te hyni n`Loj , duhet me qel console-n edhe me shkru statsme_menu passwordi_nga_statsme.cfg.cfgper arsye mi rujt ndryshimet e fundit ...================================================== ========================================

-> /Rank dhe /Top10

Hapeni statsme.cfg dhe ndryshone sm_storebyauth prej 1 ne 0.

================================================== ========================================

-> Sigurimi i Serverit

Per ta ber kete , shkoni C:HLDScstrike dhe hapeni liblist.gam me WordPad. Ndryshone ku shkrunsecure prej 1 ne 0.================================================== ========================================

-> Lansimi/Fillimi i ServeritKthehuni tek /usr/hlds dhe shkruani keto commanda :
./hlds_run -game cstrike +ip ip.de.internet +sv_lan 1 -nomaster +maxplayers 18 +map de_dust2
Per me lshu serverin n`ekran , at`her e shkruim kshtu :screen -A -m -d -S hlds ./hlds_run -game cstrike +ip ip.de.internet +sv_lan 1 -nomaster +maxplayers 18 +map de_dust2
avatar
Wolfi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 13
PIKE : 43
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 30/06/2011
Mosha : 24
Vendbanimi : Irzniq

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi