Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Barsoleta te ndryshme.

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Re: Barsoleta te ndryshme.

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 3:21 pm

Bob Marley
Data e vdekjes: 11 maj 1981
Këngëtari dhe tekstshkruesi xhamajkan konsiderohet si babai i muzikës rege dhe ambasador i kësaj lëvizjeje shpirtërore që predikonte paqen.
Fjalët e fundit: Paratë nuk e blejnë dot jetën.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsoleta te ndryshme.

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 3:21 pm

Ne kohen e luftes nje grup partizanesh zbresin nga mali e shkojn tek nje shtepi se po vdisnin per te honger.
(Partizani) - O i zoti shpis a pret miq'?
(I zoti shpis) - Hajdeni o burra, buk e krip e zemer.
(Partizani) - Ore leji tjerat po na skuq ato zemrat
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsoleta te ndryshme.

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 3:21 pm

- Pse u largove nga salla e operimit para se te operonin? - pyeti babai te birin
- Ika se infermeria thoshte "mos ke frike, eshte operim i lehte, cdo gje do shkoje mire, per te gjithe ka nje here te pare", etj - tha cuni
- Epo mire ajo ka kerkuar te jape guxim - tha i ati
- Problemi eshte se ajo i thoshte doktorit - u pergjigj cuni...
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsoleta te ndryshme.

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 3:22 pm

Mami, mami, une i mbusha 16 vjec, a mund te ve sytjena tani'?
- Mbylle gojen Ervin'!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsoleta te ndryshme.

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 3:22 pm

Ishin dy amerikan te pasur. Vendosen nje bast midis tyre ...Njeri thoshte :-Njeriu eshte gati te vdese per dollare...
Tjetri nuk pranonte kete version . E keshtu vendosen te bejne nje prove me disa njerez ... Vendosen qe nga nje gradacele ,,, te paguanin nje siguracion jete per cdo njerin qe do hidhej ,,,nqs nje njeri do kundershtonte basti mbaronte ,,,fitonte amerikani qe mronte idene qe :- Njeriu do me shume jeten se gjithcka.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsoleta te ndryshme.

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 3:22 pm

Nje lab i mbetur pa pune shikon nje reklame ku thoshte :-Kush kerkon pune ,,,ejani ne x add...
I lumtur shkon ne maje te asaj gradacele,,,pa e ditur c'ndodhte aty ...Ishin disa vete ne radhe ...pas pak i vjen ketij radha...
Amerikani i thote :- Te paguaj X shifer per siguracionin e jetes tende ...firmos ketu kujt do ja lesh pasurine..
Para se te firmoste ky i thote :- Po c'duhet te bej?
Amerikani :- Asgje te vecante ti firmos ketu,,,hidhesh nga gradacela dhe parate i shkojne atij qe ti do ...
Labi :- Ik ore vella, pse me la mendja te hidhem une qe aty,,,edhe sikur t'me japesh dhjetefishin nuk hidhem,,,pse pune eshte kjo...
Po me e bukura ishte se radha e ndaluar donte te thoshte humbje basti...
Afrohet nje shqiptar tjeter aty ...e i pyet :- Pse ngeci radha?
Amerikani :- Ja ky ketu ka bllokuar punen nuk do te hidhet.
-Lere se i flas une -thote ky tjetri ,,,i cili i kthehet labit e i thote :- O mik nga je ti ?
-Nga laberia vella...
-E pse nuk hidhesh ti? Se na le dhe ne te tjereve te presim kot,,,kemi dhe pune te tjera per te bere...
-Ik ore tutje pse u cmenda une..-thote i vendosur labi.
-Ik ore se s'qeke burre laberie ti ..-provokon tjetri.
-Une s'jam burre shiko- dhe fiu labi fluturon nga gradacela edhe pa firmosur sigurazionin
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsoleta te ndryshme.

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 3:23 pm

Nje regjisor spektaklesh pyeti njeren nga misset,,,, gjate provave. -Kush jane dy vellezerit ,,, qe kane ndare veprimtarine e tyre per Shqiperine ?
-Naimi she Saimi - u pergjigje njera nga bukuroshet.
Atehere ai u deshperua per nivelin e saj dhe pyet nje bukuroshe tjeter.
-Naimi dhe Samiu, - u pergjigj ajo me krenari , per njohurite e saj.
Aty per aty regjisori pyet vajzen e trete ,,, e cila u pergjigj :
-Nano dhe Saliu ...
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsoleta te ndryshme.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi