Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Faqja 1 e 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Shko poshtë

Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 1:25 pm

Pershendetje t'fort per krejt forumin e sidomos per fansat e GG'es dhe O.T.R's...
Prej sodit e tutje keni mi pas krejt tekstet e GG'es dhe O.T.R'it domethon prej kur kan nis me knu...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 1:25 pm

Abi ft Scorpion-A mu a pare 2008 [GG ArmY]

Abi:
Na na na nananaa nananaaa nananaa nananaaa
Njeri me shume fat jom,jom vajz e jom shqiptare…
Ti zgidhe cillen pe don a m’do mu a do pare…
Ik te andej ti djalo mos shko ne vend t’gabuar…
Ti medon qe mua me don nuk din per te dashuruar…

Abi Reff 2x:
Nji hap e bon ti per mu nji hap e boj un per ty…
Nji hap ti nji hap une qysh po ja bojm kesaj pune…

Scorpion:
Nji hap dy tre per ty sa t’ka nevoje…
Ti mendon seriozisht e jo me lujten loje…
Kom pervoje me femna por tasht eshte tjeter sen…
Kom nevoje per ty se vec ti je n’zemren tem…
Po shoh edhe ti po don po tutesh po gabon…
Ani pse cka je e re njiher jetenn e jeton…
Besom I bjen pishmon nese kete rast e lshon…
Nuk du pare s’du kurgjo vec nese ty t’kom…

Abi Reff 2x:
Nji hap e bon ti per mu nji hap e boj un per ty…
Nji hap ti nji hap une qysh po ja bojm kesaj pune…

Abi:
Me vjen mire kur ti u dogje e bohesh ti qe m’don…
Por ti mua me ke shoqe krejt kot je ka provon…
Shume fjalet ti ndryshimi shoqet mua me flasin…
Dua te kethehesh prej fillimi e tjeret krejt le t’plasin…
Scorpion:
Tjeret plasin prej inati por ti mos I ngo ata…
Ata kan qef mu kon por sun bohen sikur na…
E di e ki pak shtire po hajt se I bohet cajre…
Ma shume se dashnia jo nuk vlejn as paret…
Si une nuk te kerkoj shume mire ti e dikton…
Qysh t’vjen ma mire edhe njihere pra meno…
E tash ti vendos hape lojen apet vazhdojm…
Kallzom definitivisht kesaj pune qysh po ja bojm…

Abi Reff 2x:
Nji hap e bon ti per mu nji hap e boj un per ty…
Nji hap ti nji hap une qysh po ja bojm kesaj pune…
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 1:25 pm

Adelina ft Faton and D.a.sh.I-Te blini vjeter [GG ArmY]

Adelina:
Kujt I patem faj ne dy ku e beme ne ate mekat…
Qe perplote kaq shume vite mundsisht sjemi ba…

D.a.sh.I:
Jaa Fillimi shkolles fillimi dashurise..
Ke oborri shkolles kujtimet e rinise…
Kur takohen dy te rinj aty ja nis nji dashuri…
Kur takohen t’bashkum deri ne pa kufij…
Sa mire po qelin lulet bukuroshet po dalin n’drite…
Sa luftra ka ne bote qe sa kohe ket sen tu e prit…
Krejt imagjino tu prit realitet…
Zemer t’lutna shko se dike e ke lon vet…

Fatoni:
Vec me ty ne mendje shpirte ti e zgjume prej ateher…
Zotit madh ju lutsha forte a do t’shoh un njeher…
Kisha shume deshire te shihja si ne dite e shkolles sone…
Sa shume paskan shku vitet po te mallkoj…

Adelina:
Kujt I patem faj ne dy ku e beme ne ate mekat…
Qe perplote kaq shume vite mundsisht sjemi ba…
Adelina dhe Fatoni [Bashke]:
Besojm Zoti madh e di ku do shkojm n’boten tjeter…
Un e ti te jemi bashke prape te blini vjeter…

Adelina:
Sa here nisem sa shume duam shkoj ne shpi e pri n’vetmi…
Kur afrohem te ti o blin I buzeqeshur n’drejtim…
Hapi krahet neper qet bote me habi ti me veshtron…
Cdoher un shoh blinin qete shume me mungon…

Fatoni:
Kujt I patem faj ne dy ku e beme ne ate mekat…
Qe perplote kaq shume vite mundsisht sjemi ba…
Adelina dhe Fatoni [Bashke]:2x
Besojm Zoti madh e di ku do shkojm n’boten tjeter…
Un e ti te jemi bashke prape te blini vjeter…
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 1:26 pm

AK ft ReneGade and J.R-Ata shans s’kan [GG-O.T.R]

AK:
Ca karin po kerkojne krejt do tipa te marrum…
Cysh u lodhen tu bo llafe po keto kur nuk krykan pun…
Kur vjen puna bash per dhune OTR ty t’shtrin perfun…
Maksimum t’ka hi n’hun jan,jan t’ushtrum…
Hajde afer mik se per ty nuk jam rrezik…
Do respekt t’jap respekt ndryshe per ty bi panik…
32 shoket e mi u sa shpejt te hyn armik…
Uoo lidhi lisat mire digji gomat edhe ik…
Munsi mu perball jam nji djal qe ti sun m’nal…
I kom shpatllat e nxehta OTR ty nuk din me t’fal…
E kan kall faktet jon qe ku I ki cdo tipa t’ron…
Besom kur po t’thom si qeta nuk bon mo non…
Nese njoni bjen poshte krejt krejt bimi poshte…
Nuk ka shansa per me ndodh mos u lodh me shkel ne gozhde…
Nese njoni hip siper na krejt hipmi siper…
OTR jan njisoj OTR nuk ka lidhje…

AK:2x Reff
Ata s’kan s’kan shansa per mu shty…
Ata s’jan s’jan gati per ushtri…
Ata s’munen s’munen s’munen per mu kap…
OTR po t’vjen te dera me ta pru ty nji disfate…

ReneGade:
I lodht prej plagve t’luftes e nxeht rrin gryka e pushkes…
Kjo jete paska qen vec prove si jeta e mushkes…
Kerkujt s’po I han kari pse s’po I han kari…
A ndoshta I ka msu bari kry smut ushtari…
Me qen ushtare vec perpara s’ka te mas…
Nuk lihet shoku n’balde e kom detyre plumin me ta rras…
T’njejten gje po pres prej jush e kem statusin kush…
Per vdekje jem betu sa here ta kemi punen ngusht…
Le t’folin kurvat se mas veti I lojn gjurmat …
Ujku malit I nuhat sikur dhelpna nuhat pulat…
Sem han kari e derdhi gjakun deri n’piken e funit…
E per njoni tjetrin ta dish mue ty ta dish kanuni funit…
Erdhi koha e kanunit tone kanuni jon I ron I gjon…
Prej Tropoje n’OTR kush don le t’provon…
Sun um nal kerkush ReneGade emrin ma thojn…
E per luft kundra jush un I gatshem jam gjithmon…

AK:2x Reff
Ata s’kan s’kan shansa per mu shty…
Ata s’jan s’jan gati per ushtri…
Ata s’munen s’munen s’munen per mu kap…
OTR po t’vjen te dera me ta pru ty nji disfate…

J.R:
Do t’flas ca t’verteta si e ka jeta n’Shqipni…
Krejt familje rritkan shoket e sa shume Inat-G…
Familjen vene t’paren se pa te je pa afat…
Edhe shokt mbaj afer por armiqt hala ma ngat…
Familja e OTR’it krenaria e ushtarit…
Cdo emision I ke te paret thjesht jan OTR’t…
Jan krejt njisoj kan krejt nji boje…
Sigurt njisen ta garantoj ti me ta sun lun loje…
Per OTR’in pijeni barin per OTR’in…
Per kete ushtarin qe deri n’vdekje e keni t’parin…
E kur t’ma hapin varrin shti tre pluma per J.R’in…
Nese vdes un para kohe do t’jete per OTR’in…
Un jam nji specie e re prodhimi venit…
Jam komand mbi bal mbizoterimi I terenit…
Sa keq krejt jon qu m’kom edhe dun dicka me thon…
Goja ime po pushon ndersa truni po menon…

AK:4x Reff
Ata s’kan s’kan shansa per mu shty…
Ata s’jan s’jan gati per ushtri…
Ata s’munen s’munen s’munen per mu kap…
OTR po t’vjen te dera me ta pru ty nji disfate…
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 1:26 pm

Alb-G ft D.D.E-Dikur 2008 [GG ArmY]

Alb-G:
Dikure djali mamit e gjithmon prane saj…
Gjithemon me to gjithmon per to une qaj…
E ku ajo mu m’rriti hapin edhe mu si livriti…
Perher ngat saj edhe pse shume um bertiti…
Per mu shkolle e shpi u kon kohe tamon…
Me dal perpara shume jasht thojsha s’bon…
E keto kujtime te femijeris gjithemon un I kujtoj…
Nji nostalgji e vertete qe kur un se harroj…
Perher kisha qejf me lujt lojn e preferume…
Lojn e minit loj qe ish shume e kerkume…
Kujtim jo I keq kujtim I omel I femijeris…
Lojna t’mira e pelqyshme nga un dhe I shoqnis…
Ne kojshi kur mami shkojke gjithmon syt s’mi largojke…
Um kshillojke shume here po edhe m’kritikojke…
Pse bir nuk degjon pse bir gjithmon falje kerkon…
A menon qe me keto men bon nji jet t’mire e jeton…

Alb-G:2x Reff
Tash jetoje jeten mos e mshef t’verteten…
Merr nji si keshill secili per veteveten…
Dikur lot gezimi e lot pikellimi…
Po edhe per mu tash erdh clirimi…

D.D.E:
Tash ndryshun rrethanat ndrume n’vendbanim…
Tash mbeta n’vend shoqni mbeta si jetim…
Nuk shkoj larg filloi nji jete e re me tre shoqni…
Tash u rrita me lu lojna tjera nuk jam me femij…
Filloi nji loje qe ne shikim ishte loj e mpreht…
Shoqni shume e mire e n’familje shume e zbeht…
Perher pare kam cigaren per kanun…
Tani senet tjera erdhen deri sa um arrestun…
Nuk u vesha si femij ndryshim pat edhe pamja…
Teshat e gjona tattoo per sy ish nji vramje…
U rrit shoqnia u rrit kanuni u rrit loja me alltija…
U rriten vrasjet u rrit pikellimi neper shpija...
Alb-G:2x Reff
Tash jetoje jeten mos e mshef t’verteten…
Merr nji si keshill secili per veteveten…
Dikur lot gezimi e lot pikellimi…
Po edhe per mu tash erdh clirimi…

D.D.E:
Tash boj dallime aty ku duhet edhe permiresime…
Ne mendjen tem nuk boj leshime po vec kerkime…
Kam boll tregime edhe shume kujtime…
Ne kete jete qe pat shume vrases e shume adoptime…
Ne terr kur une rri ment I coj ne at natesi…
Dikur djali mamit dikur gangster I zi…
Sa here qe kerset dera m’dridhet krejt trupi…
N’sabah m’lidhshin policia tash une po kupi…
Qiellin e shikoj m’kujton senet qe I lash un n’harresa…
Dikur mesojsha dikur vrajsha po m’kthehet kujtesa…
Femijeria jem shume e omel permas lash zili…
Nji kohe tjeter per nji mendje la tragjit e zi…

Alb-G:4x Reff
Tash jetoje jeten mos e mshef t’verteten…
Merr nji si keshill secili per veteveten…
Dikur lot gezimi e lot pikellimi…
Po edhe per mu tash erdh clirimi…
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 1:26 pm

Alb-G ft StronGi-Qiko 2008 [GG ArmY]

Alb-G:
A e din une qysh po t’shoh…
Kur po t’shoh u bo ma gjo…
A e pe sheh se cka I ka bo…
Venin pesh e ka e shoh…
Kur po lun ti po m’tranon…
Kete her po m’ofendon…
Qishtu qe po beso qe nuk bon
Realitetin pa me e thon…
N’glob un ty kur po t’shoh…
Po t’shoh menjiher qe nuk bon…
Hajde me mu nejmi e themi…
Ma n’fund shkomi diku e nxemi…
Keshtu cu mo cka po prit…
Cu se shkoj edhe kjo dite…
Cu se mo dyher nuk t’thom…
Cu se ma von I bjen pishmon…
You are my only one fuck tjerat qashtu po thom…
A je tu ngu s’po m’kupton…
Nese s’kupton s’ki cka bon…
Cu e sa e kishe lekt um kishe bo…
Edhe brekt e tona e kishin bo pohh…
Senin pe din Ohhh…

StronGi:4x Reff
Tripin e pare jem ka e boj..
Tripin e dyte do e vazhdoj..
Tripin e trete do t’mendoj…
Tripin e katert do t’martoj…

Alb-G:
Cu moj qiko se na paska zon nata…
Ti shko te shpija se vec per kaq e pata…
Mos vet per ty tash ke met si e ngrahte…
Boma nji telefon nese don apet naj nate…
Tash po du me tjera me shku e ty qiko me t’harru…
Harroje ate fjale qe t’kom thon je only per mu…
Po shkoj tash te ajo caricat te ajo e forta ka dhe rica…
Me aton nonen shume pe thej…
Shkoj pak nej edhe n’fund I kcej…
Me aton jeten kom me vazhdu se vec ajo o per mu…
Njiher me to vec jem tu palu se kom jeten me e martu…
Se sen sun marr pa e provu pe kshyr a e ka a I ka shku…
Qishtu qiko jom un me nja dy qyshe hec ma don…

StronGi:4x Reff
Tripin e pare jem ka e boj..
Tripin e dyte do e vazhdoj..
Tripin e trete do t’mendoj…
Tripin e katert do t’martoj…

StronGi:
Hey qiko un qishtu jam edhe qeshtu kom mu kon…
Edhe pse jom qeshtu ti m’don e nuk ndryshoj mi qi ata non…
Alb-G:
Tripin e pare jam ka e shkruje…
Qiko per ty une po vuje…
Po du mu bo bashk se shum po t’ndjeje…
Mo nuk tradhtoj as du krejt…
Tripin e dyte une e vazhdova…
Me ate qiken u bashkova…
Jena shume nice tu kalu…
Sdi as vete ne si ka me perfundu…
Tripin e trete une na ka nji jete…
E zateka nji qike ama jo t’vertete…
Mas qasaj un po u tranojsha…
S’pe tradhtojsha shume e dojsha…
Tripin e katert e vazhdova…
Edhe shume shpejt e perfundova…
Se qika m’don haj me det…
S’kish pas hiq virgjinitet…

StronGi:4x Reff
Tripin e pare jem ka e boj..
Tripin e dyte do e vazhdoj..
Tripin e trete do t’mendoj…
Tripin e katert do t’martoj…
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 1:27 pm

Alb-G-Jeta jem 2008 [GG ArmY]

Alb-G:2x Reff
Jeta jem eshte kjo kom jetu c’kom dasht vet…
Kerkon se kom ngu vet menja o ka m’thrret…
Vec tash pe di qe gabim e kisha pas…
Qe shume njerit zemren ja kisha plas…

Alb-G:
Po ja nisi me kallzu dicka per jeten tem…
Po prej ne fillim jem kon shume problem…
Shoqnin gjithmon e kom pas ngat veti…
I kom pas tona t’mirat um kan marr lakmi krejt mileti…
Qysh I vogel kur jem kon ne shpi nuk hisha…
Rresha veq rrugve ton diten u sjellsha…
Pa u bo terr mrena ne shpi nuk hisha…
Deshin me m’rreh po gjithemon u veksha…
Qishtu shkoi e u rrita pak me shume…
Shoqnia ja nisi me majt kanun…
Po ski qka me bo jeta ish e tille…
Po deshke me to mu bo I mire…
E pak me vone e mora vesh nji t’vertete…
Qe baba qe um rriti s’koka kon I vertete…
E une qet sen kurr se kom dit…
Po ra kojshia qe ket sen e dhan n’drite…

Alb-G:2x Reff
Jeta jem eshte kjo kom jetu c’kom dasht vet…
Kerkon se kom ngu vet menja o ka m’thrret…
Vec tash pe di qe gabim e kisha pas…
Qe shume njerit zemren ja kisha plas…

Alb-G:
E verteta mu m’shkatrroj me shume…
Ja nisa me t’shpise me majt kanun…
Po apet se apet une mendjen se ndrroj…
Baba qe um rriti gjithmon e respektoj…
Vec nji gje du me dite babes se vertete…
Du me dite pse iku ku shkoi e pse m’la vete…
Po apet I faleminderona babes jo t’vertete…
Se shume e dua dhe gjithemon do ta dua n’kete jete…
Prej qesaj dite qe e morra vesh te verteten…
Jeta jem ndrroi e mori drejtim tjeter..
S’bojsha mo probleme ose dicka tjter…
Rrisha qaty ne shpi bojsha llaf me ma te vjeter…
Edhe ne shkolle ja nisa une me shku…
Bona be qe kurr mo ska me mungu…
Ja nisa pak mi dhon zorr per me mesu…
Ja nisa do nota un me I permiresu…

Alb-G:2x Reff
Jeta jem eshte kjo kom jetu c’kom dasht vet…
Kerkon se kom ngu vet menja o ka m’thrret…
Vec tash pe di qe gabim e kisha pas…
Qe shume njerit zemren ja kisha plas…

Alb-G:
Pak me vone ndodhi dicka qe se kom prit…
Baba qe um rriti vdiq pa e prit…
Vdekja e tij dikon e gezoj por mu m’shkaterroj…
Me hupi krejt vullneti qe te para t’vazhdoj…
U bona njeri tjeter e s’falsha me kerkon…
Nana jem m’thojke biro si nuk shkon…
E di qe e ke dasht po jeta vazhdon…
Une kam mu kon pran teje pergjithemon…
E baba shkoi e mbetem vec na dy…
Un e nona jem mbetem ne vetmi…
Um tha qe shkollen nuk bon me lon…
E tash e kuptova se nona per bire cka bon…
Tash po rri vec me nonen tem…
U bona djal I mire si sillsha problem…
Kom nji non he nji non qe e du…
Ty babai jem gjithemon kom me t’kujtu…

Alb-G:2x Reff
Jeta jem eshte kjo kom jetu c’kom dasht vet…
Kerkon se kom ngu vet menja o ka m’thrret…
Vec tash pe di qe gabim e kisha pas…
Qe shume njerit zemren ja kisha plas…
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 1:27 pm

B-Genius ft OverLord-Mere Shoqen [GG ArmY]

B-Genius:1x Reff
A pe din cka po du cka...
Po don apo thu cka po thu cka...
Po thom kerkush as kurjge s'na pengon...
Ngom mu dashurom...
Po pe shoh qe per mu je tu pi...
Mere shoqen se s'po t'du veq ty...
S'ki nevoje me thirr po une me sy...
E bojm ju dyja e na dy...

OverLord:
Okei cek cek cek cek...
Shejki shejki shejki shejki dridhe ej...
Merrem me Lolli Pop a po t'pelqen...
A po ndoshta don me dissirat se Heki ty ta then...
Te ti s'o kerkushi hajde te nasushi...
Se o kan ne per dushi zemer une t'dushi...
Kistylling blling to the blling...
Trupin e ki tlling hajde me mu sing...
O nga ti ke marre qysh une po ta hapi...
Ama sinjalin edhe tripi u kryy hej...
Statusin e kom busy dridhe ma easy...
Se jam me B-G'isi...
Hej nime s'je tamon...
Qesish naj problem merre nji bonbon...
Haa e di qe ti mu m'don...
E di qe me idollizon me kerko sum zavendson...

B-Genius:1x Reff
A pe din cka po du cka...
Po don apo thu cka po thu cka...
Po thom kerkush as kurjge s'na pengon...
Ngom mu dashurom...
Po pe shoh qe per mu je tu pi...
Mere shoqen se s'po t'du veq ty...
S'ki nevoje me thirr po une me sy...
E bojm ju dyja e na dy...

B-Genius:
Ty ty shume po te pengon...
Kur po t'thom un dashurom ngom...
Un un un e di cka don...
Hajde provom pak o bonbon...
Po m'provokon sa her qe t'kshyri n'sy...
Je me mu e sonte jam me ty...
Durt nalt bashke me mu...
Zemer dridhe se qashtu po t'du...
Zemer a do me nejt a do me shku...
OverLord a ki najsen me shtu...
E di vete se nuk muni me refuzu...
Se ti pe din se ku kush o ketu...
Un po shoh qe po ta then kur po kcen...
Jo vec me mu po me neve krejt me ren...
Jo vec ty po edhe shoqet e tua...
Sonte rri shume larg fjales a...

B-Genius:1x Reff
A pe din cka po du cka...
Po don apo thu cka po thu cka...
Po thom kerkush as kurjge s'na pengon...
Ngom mu dashurom...
Po pe shoh qe per mu je tu pi...
Mere shoqen se s'po t'du veq ty...
S'ki nevoje me thirr po une me sy...
E bojm ju dyja e na dy...

OverLord:
A po doni me sy vec a po doni me pi...
A po doni me nejt apo doni me hi...
A po doni mu deh apo doni mu chart...
A po doni se edhe gjak une t'bi...
E ju nuk e dini sa here une pushoj...
Sa here une foli stupid shtoj...
E kom edhe stilin si boren ne soj...
Qa du une boj kerkon nuk e ngoj...
Kur e bi tripin tem krejt i lo pa men...
E di qe o ka o then boll mo me kete sen...
Prit pak tash fillo se kena marak per me killa...
Edhe i cojna VIP'at n'villa e me to pas pina tekilla...
B-Genius:
Tash pe sheh kurgje nuk kemi rrejt...
Nese t'thom dije qe i kom krejt...
Tash pe sheh qe bash kurgje nuk rrejta...
Nese thom qe i kemi na i kem bash krejta...
Mos u dashuro mos mendo mu ngul...
Un hala n'kom e ti tash je ul...
A po rrim apo iken kah shpia...
Qysh deftove ordimi t'ka marr vetedia...

B-Genius:1x Reff
A pe din cka po du cka...
Po don apo thu cka po thu cka...
Po thom kerkush as kurjge s'na pengon...
Ngom mu dashurom...
Po pe shoh qe per mu je tu pi...
Mere shoqen se s'po t'du veq ty...
S'ki nevoje me thirr po une me sy...
E bojm ju dyja e na dy...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 1:27 pm

B-Genius ft RascoM-Pa ty [GG ArmY]

B-Genius:
Shume te ri vdekja te mori...
Nuk e di pse ty te zgjodhi...
E doje jeten por jeta te lodhi...
Krejt pa pritur kjo te ndodhi...
Edhe pse pa ty me ty jetoj...
Mundohem veten ta ngushelloj...
Shkove pa fjale zerin ta degjoj...
Miku im kur nuk te harroj...

B-Genius:1x Reff
Nuk e harroj kur ti me the...
Ne duaret e tua un po vdes...
Me fjalet e tua une po jetoj...
Jetoj sot se ndoshta neser s'je...

RascoM:
E kshyri qiellin me m'dal ti po vec yjet mu po m'dalin...
Mu nona m'lut me zo po edhe zonin po ma nalin...
Ma ke marre forcen ma ke marre gjysen e jetes...
E di qe nuk je por sun pi perballoj t'vertetes...
Kur kaloj rruges qe bashke e kem kalu...
E kthej kryt me t'pa iluzionet jan me mu...
I ni hapat e tua por ne fakt ti nuk je...
Kom ngushellime pi tjerve e qato po m'shtin n'dhe...
Edhe naten po m'deftohesh e mu ke ngjit ne mendje...
Deri sa une t'vi tek ti ska me mu heq kjo dhembje...
Me thojn je i ri e ki perpara boten...
Mue shpirti mu preh kur ta pash loken...
Dita e hareshme e nata po vajton...
Po e din qe RascoM'i pa shokun po jeton...
E kujtoj sa here per to nuk ka drite vec terr...
Edhe pse pa ty me ty jetoj cdo her...

B-Genius:1x Reff
Nuk e harroj kur ti me the...
Ne duaret e tua un po vdes...
Me fjalet e tua une po jetoj...
Jetoj sot se ndoshta neser s'je...

B-Genius:
E shikoj varrin lulet po vyshken...
Nga dheu i zi trupi te digjet...
Pa mikun e jetes un po jetoj...
Vec ne enderr po e takoj...
Edhe pse pa ty me ty jetoj...
Mundohem veten ta ngushelloj...
Shkove pa fjale zerin ta degjoj...
Miku im kur nuk te harroj...

B-Genius:1x Reff
Nuk e harroj kur ti me the...
Ne duaret e tua un po vdes...
Me fjalet e tua un po jetoj...
Jetoj sot se ndoshta neser s'je...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 1:28 pm

B-Genius ft Scorpion-Jeta pa ty [GG ArmY]

B-Genius:1x Reff
E tash jeta pa ty nuk paska kuptim...
Dhimbja per ty nuk paska sherim...
Me ty i kalova gjithe t'mirat e jetes...
Endrrat per ty nuk paskan mbarim...
Ende e shoh un ate shikim...
Kur ty t'kujtoj i besoj vec t'vertetes...

Scorpion:
E kom dicka ne zemer po sun muj jasht me qit...
Kom shume cka po cysh me thon s'jom tu dit...
E kom nji dhimbje t'madhe qe mu osht tu m'shkatrru...
Zemra mu ka djeg per diken qe shume e du...
Ti ke shku ne boten tjeter e m'la n'ket bot vetem...
Tash rri tu menu per ty e smuj me pranu t'verteten...
Nuk muj me pranu qe tash ti s'je me mu...
Se kom prit qe kaq shpejt pi meje ki mu largu...
E kujtoj ate dit ate dit qe ti jet nderrove...
E diten e mallkum qe ti nga kjo bote shkove...
Kur ti jete ke nderru por edhe jeta jem ka ndryshu...
S'po muj mo pa ty s'po muj keshtu me jetu...
E pse me mallkoj mu zoti shpesh her e pyes veteveten...
Po s'po muj me kuptu s'po muj me gjet t'verteten...
E tash ti je n'parajs e une jam ne kete bote...
E tu e priten diten mu taku me ty ne ate bote...

B-Genius:1x Reff
E tash jeta pa ty nuk paska kuptim...
Dhimbja per ty nuk paska sherim...
Me ty i kalova gjithe t'mirat e jetes...
Endrrat per ty nuk paskan mbarim...
Ende e shoh un ate shikim...
Kur ty t'kujtoj i besoj vec t'vertetes...

Scorpion:
E tash jeta pa ty nuk paska kuptim...
Dhimbja per ty nuk paska sherim...
Me ty i kalova gjithe t'mirat e jetes...
E kujtoj ate kohe pjesen ma t'lumtur t'jetes...
Jom kon ma i lumtri n'bot e kete sen nuk e kom dit...
Ajo lumturi perfundoi ma shpejt se qe kom prit...
E um denoj zoti e jeta mu bo ferr..
S'ka mo drite per mu tash per mu osht terr...
Shume here kom gabu e a t'kom deshpru ty...
Se kom bo me qellim po jom kon shume i ri...
Se kom kuptu jeten po ma n'fund e kuptova...
Ty n'zemer t'lendova e di qe shume n'jete gabova...
Tash po t'kerkoj falje se e di qe me degjon...
I kom ra pishmon por tasht o shume von...
Zemra jem per ty po kallet e ti po me mungon...
Djali jot ty nuk t'harron ka t'shkoj n'zemer t'kom...

B-Genius:1x Reff
E tash jeta pa ty nuk paska kuptim...
Dhimbja per ty nuk paska sherim...
Me ty i kalova gjithe t'mirat e jetes...
Endrrat per ty nuk paskan mbarim...
Ende e shoh un ate shikim...
Kur ty t'kujtoj i besoj vec t'vertetes...

Scorpion:
Shume here m'ke erdh n'onderr e m'thojshe qe je gjall...
Qe dy vjet zemra jem vec n'onderr mu mu shmall...
E ftyra um buzeqesh kur ti tek une vjen...
Po kjo eshte vec nji onderr e kjo mu shume po m'dhem...
E kur um del gjumi um rrjedhin lot ne sy...
Kur e shoh realitetin qe prane meje nuk t'kam ty...
Me kujtime po jetoj e ket jeten po e vazhdoj...
Nuk di per cka jetoj nuk di n'ket bot un cka kerkoj...
Kerkush nuk um kupton nuk e din mrena cka kom...
Nuk ma sheh kerkush ket dhimbje qe mu jeten ma shkaterron...
E tasht ai qe po m'ngon po menon qe um kupton...
Po mu kupton vec ai qe ket sen e perjeton...
Keto fjale qe pi shkruj pi shkruj pi zemres tem...
Pe laj fleten me lot tu shkru per jeten tem...
Tu shkru per dicka qe mo kurr s'muj me perjetu...
Po prape me zemer t'djegt duhet jeten me vazhdu...

B-Genius:1x Reff
E tash jeta pa ty nuk paska kuptim...
Dhimbja per ty nuk paska sherim...
Me ty i kalova gjithe t'mirat e jetes...
Endrrat per ty nuk paskan mbarim...
Ende e shoh un ate shikim...
Kur ty t'kujtoj i besoj vec t'vertetes...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 3:10 pm

B-Genius ft WhoBrave-[GG ArmY]

B-Genius:1x Reff
A jem tu prit per mu paa...
Hajde shohim kush ken ka me vra...
E nese je ma i forte nuk i dihet...
Vec matja mire se nona po t'cihet...
Ke menu qe mo s'jena kurre...
Kadale dil nese i thu vetes burre...
Po me kon pak men me ti bi...
Po me zemer shqiptare t'pshurrsha n'amerik...

B-Genius
Cfar klloshari bre nonen e pisit...
I doket qe eshte rrit e ka hyp ne maje t'lisit...
Ne kry jam sa qe kerkah nuk jee...
Ti as vete me leht s'din vete boj bee...
S'jam rujt prej teje qe kur jom kon vete...
E leje tash qe me ushtri hajde ta boj termet...
A ndoshta tash s'ki guxim...
Prej meje ki vec ndryshim...
Mos po t'shkon mendja ti me mu me bo vllaznim bashkim...
Joo bre qeni babit qato as n'onderr s'ki me pa...
T'pafsha njiher edhe koqet ki me mi la...
Percarje njerzit a hahaaa...
Le be per pisat per mutin e lo ma von...
Se un hala s'ja nisa me ty po luj koqe...
Se per ty jam n'pushtet...
Sa ushtri kom permas e tash spe di as vet...
Po nejse po pres diten qe na the...
Meno pak veq ishallah ngo e jo ne at dynjaa...
Ti mendon per pidhaa e joo mu kur po m'cohet...
Po ta ci krejt familin kete sen e din...
Cka po te baj ca maj a pidha si tii...
As ka njiher karin sja ces ty jam tu t'prit...
Ti po m'thu femij po me mu ngoo...
Un ti ci krejt si permas edhe perpara...
Lara lara lara lara tu lyp tuli skulpture...
Un ci motren tone ti po m'bohesh vec pure...

B-Genius:1x Reff
A jem tu prit per mu paa...
Hajde shohim kush ken ka me vra...
E nese je ma i forte nuk i dihet...
Vec matja mire se nona po t'cihet...
Ke menu qe mo s'jena kurre...
Kadale dil nese i thu vetes burre...
Po me kon pak men me ti bi...
Po me zemer shqiptare t'pshurrsha n'amerik...

WhoBrave:
Nuk kom me shku n'ate bote pa e kry lojen...
Qateher un ty shoq kom me ta dhi gojen...
Histori e gjate eshte jeta jem...
Qe rikin me ta kallzu ty t'len pa men...
Ti vec po thu qe dicka po t'shkon perdore...
A une me fakte po korri vec fitore...
Hajde tash kush o ka don me u shty...
Hajde se kalibrat ma t'ron ka mi bo si kry...
N'fillim jem vec dy permas nji milion...
Njonin me prek pi neve si mi prek te ton...
Gjithemon i gatshem per vllazni me luftu..
Perher i gatshem me ci pidha si ju...
Ushtri me plot kuptimin e fjales jam...
I kom njerz qe me dasht ty t'boj llam...
Shume trash shume gjon tash na jemi...
S'ka sen ne kete bote kari qe na se kemi...
E lidh te jam e lypem bes..
Ik se m'uron suksesi me sukses do vdes...
Fitoren po e pres e ti disfaten pranoje...
Hiqe masken tash ftyren neve ti kallzoje...
Ti qe je i pavdekshem por plumi mun me t'vran...
Pse pe livdon veten e t'njejten kohe pushon...
Kush o more tashti e kuptove...
Bofsh mee gjuve edhe njiher dihe karin e kafshove...

B-Genius:1x Reff
A jem tu prit per mu paa...
Hajde shohim kush ken ka me vra...
E nese je ma i forte nuk i dihet...
Vec matja mire se nona po t'cihet...
Ke menu qe mo s'jena kurre...
Kadale dil nese i thu vetes burre...
Po me kon pak men me ti bi...
Po me zemer shqiptare t'pshurrsha n'amerik...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 3:10 pm

B-Genius ft Ylber-Me thuaj [GG ArmY]

Ylber:
Me thuaj dicka zemer vec mos thuaj se je lodh...
Dua vetem nje s'dua asgje keq te ndodhe...
Hajt thuma ti nje fjale me thuaj se me do...
Zemer ama doren pergjithmon me mu qendro...
S'dua te jemi dy por dua te jemi nje...
Un ti me don s'dua tjeter gje...
Nje dhe vetem nje jemi ti dhe un...
Benu endrra jem me dashuro ne gjume...
Ti nalu dhe kujtoi ato t'mirat qe i patem...
Kur fjala ishte e para qe e hasem...
E tash ski nevoje me qetesi me thuaj dicka...
Se nganjeher vec nje fjale mjafton me shpreh gjithcka...
E tasn un po shprehi nje dashuri te vertete...
Bonu ma e nxeht zemer perjete...
E hape zemren tash s'dua e keqe te ndodhe....
Dhe mjafton te me thuash se me mua nuk je lodhe...

B-Genius:2x Reff
Dua te jemi nje s'dua te jemi dy...
Dua te jem me ty s'dua lot ne sy....

Ylber:
Bashk ne ishim cdo dhimbje e cdo gezim...
Te dua pa mbarim s'dua nje pikellim...
S'dua lot ne sy por dua lumturi...
Cka te bej se di ti je e vetmja dashuri...
E tash ti je lodh ti je lodh nga un...
Te lutna zemer ti mos shko mos me le pa gjum...
Nuk ishte nje genjeshter fjalen kur ta dhash...
Nuk ishte vetem fjale kur te thash...
E tash thuma ti njiher dua ta di...
Ndoshta te ka mbet nje pike dashuri...
Se asgje s'po kuptoj me kete qetesi...
Zemer fol cka ki mos ki ndonje befasi...
Qele zemren thuaj ose po ose jo...
Zemer dua po kete dashuri nuk e lo...
Ki vetem pak durim s'du e keqe te ndodhe...
Zemer perqafom dhe me thuaj se s'je lodhe...

B-Genius:2x Reff
Dua te jemi nje s'dua te jemi dy...
Dua te jem me ty s'dua lot ne sy....

Ylber:
Edhe un qendroi qete tash i humbur ne mendime...
Askush se beson se sa vuan kjo zemra ime...
Dashuria ime kam frike se po shkaterrohet...
Zemer mos lejo qe jeta ime te shkurtohet...
Se une dua te jemi bashk e s'dua tjeter gje...
Per mua s'vlen asgje se ti je vetem nje...
Ti je vetem nje vetem nje ne jeten time...
Ne qofte se jam gabim mi fal ato gabime...
Kuptoi fjalet e mia s'du e keqe te ndodhe...
Zemer ti pergjigju me mua a je lodh...
Se sjelljet e tua me bejn te ndihem keq...
Se zemer kur je keq un ndihem me keq...
Ti je nje engjell qe keq nuk meriton...
Zemra ime gjak pikon se syri yt loton...
Tani jemi bashk fshije lotin mos loto...
Eja me perqafo dhe me thuaj se me do...

B-Genius:2x Reff
Dua te jemi nje s'dua te jemi dy...
Dua te jem me ty s'dua lot ne sy....
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 3:11 pm

B-Genius-Ku je ti [GG ArmY]

B-Genius:
Asgje nga une nuk meritove tii...
Nuk me fale pak dashuriii...
Shume besova ne ata syyy...
E tash je per mua e un jam per tyy...
Eja te lutem vec nje here...
Do te takohemi dhe ne vere...
Ishin fjalet qe mi the...
Vec premtime ne kete jete te re...

B-Genius:1x Reff
E tash ti ku je...
Kujt i dhe pak dashuriii...
Mua vetem me genjeeen...
E une te fala shume gabimee...
Vec te jemi si dikuree...
Prr nuk mjaftoi qe t'jemi bashke...
E tash mes nesh u be nje gur...

B-Genius:
Edhe pa ty jetaa vazhdon...
Me tha te vuaj pergjithemonn...
Tani nuk dua lutjee...
Vazhdoj me tutjee...
Ketu gjithecka mbaroii...
Gabimet tua s'mundem ti duroj...
Jeten pa ty dua ta jetoj...
Harroi gjitha me muaa...
Se me nuk a...
Te tjetri tash provooo...

B-Genius:1x Reff
E tash ti ku je...
Kujt i dhe pak dashuriii...
Mua vetem me genjeeen...
E une te fala shume gabimee...
Vec te jemi si dikuree...
Prr nuk mjaftoi qe t'jemi bashke...
E tash mes nesh u be nje gur...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 3:11 pm

B-Genius-Kush ka faj [GG ArmY]

B-Genius:
Me ty me nuk po shkonn...
Nuk di pse spe kupton...
Nuk ka me shprese per ne te dy...per ne te dyyy...
Se di pse ti po provon....
Ti tek un cdoher deshtonn...
Mu largo s'du me t'pa ne sy...s'du me t'pa ne syyy...
Harroj gjitha qe me mu i ke kalu...
Vone e kuptova s'jam per ty e s'je per mu...
Ti nuk ishe ajo e vertetaa...
Mos mendo qe mu jeten ma ke shkaterru...
Tash e kuptove veten ti e ke lendu...
Tash me bindesh se keshtu e paska jetaa...

B-Genius:2x Reff
Un te harroj por ti se di a mundesh...
Nuk te kerkoj se nuk po me duhesh...
Nuk ja vlen te mendoj per tyy...
Kush ka faj ti vete e diii...

B-Genius:
Kur mos mendo qe je e vetmja moj zemra jeme...
E di qe n'tona t'mirat ti je mshef n'shpin teme...
Ti fala krejt po a thu ti a mi fale muaa...
Ti ki nafake se di cka ke pas n'duart tua...
Mos mu afro e mos meno qe ka me pas un kthim...
Se lidhja jon per kurgje u prish o shpirti im...
Ta jap nji puthje vec ma teper nuk po du lutje...
Pasha zotin t'coj n'rrot some se me tjetren vazhdoj tutje...

B-Genius:2x Reff
Un te harroj por ti se di a mundesh...
Nuk te kerkoj se nuk po me duhesh...
Nuk ja vlen te mendoj per tyy...
Kush ka faj ti vete e diii...

B-Genius:
A pe sheh ku mrrritem e kurgje nuk arritem...
Me keto probleme zemer hala n'fund kur su ngjitem...
Se pritem u shky dashnia jon sikur leter...
E gjithemon ta lshova rrugen edhe pse jam ma i vjeter...
Tjeter spo di nuk po di kurgjo..
Dashnia po t'qerrojke po une krejta ti kom pa...
Edhe ish kon e shkrume e ti me m'tradhetu...
Qe per fat te keq s'mujta krejta me i lexuu...
Du mu tranu kur po boj men po eshte e vertete...
Qe kum deshtu me dikon qe kom mendu qe m'do per jete...
Po qashtu ish dashnia her po m'dojshe her pajtojshe...
N'fund apet s'po bojshe sen pa to po jetojshee...

B-Genius:4x Reff
Un te harroj por ti se di a mundesh...
Nuk te kerkoj se nuk po me duhesh...
Nuk ja vlen te mendoj per tyy...
Kush ka faj ti vete e diii...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 3:11 pm

B-Genius-Mos shko 2007 [GG ArmY]

B-Genius:2x Reff
Jo s’mund tet harroj jo nuk mundem…
Kethehu ti prape po po t’lutem…
Mos me ler ti vet ohh joo…
Kethehu te lutem mos shko…

B-Genius:
Dickaa brenda n’zemer po me shterngon…
Dicka me mungon dickaa me mundon…
A thua je ti ajo qe me shkaterron…
Te duhet te jesh ti ajo qe duhet shkon…
Pse me prane nuk me qendron o pse po shkon…
Ne vend qe t’jem I lumtur loti m’pikon…
Loti me pikon se tash cdo gje qe pata…
E tani pa ty po me kalon nata…

B-Genius:2x Reff
Jo s’mund tet harroj jo nuk mundem…
Kethehu ti prape po po t’lutem…
Mos me ler ti vet ohh joo…
Kethehu te lutem mos shko…

B-Genius:
Tash je larg mua me ler…
Te kerkoj nuk te gjej,jo nuk te gjeeej…
Plagen qe ma dhe ti duhet ta sherosh…
Nuk e di pse ti duhet te shkosh…
Nuk e di pse kete ti ma bere mua…
Apo nuk m’besove kur t’thash se …
Po ishin te verteta te gjitha qe ti thash…
E vertete eshte kjo zemer qe ty ta dhash…
Kurse tash jam pa ty o zemer ti…
Me shoqero e jo vec ne vetemi…

B-Genius:2x Reff
Jo s’mund tet harroj jo nuk mundem…
Kethehu ti prape po po t’lutem…
Mos me ler ti vet ohh joo…
Kethehu te lutem mos shko…
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 3:12 pm

B-Genius-Ndrysho [GG ArmY]

B-Genius:
Nata shpejt kalon diten as nuk e shoh…
Mundohem ta gjej veten po as veten nuk e njoh…
Jam lodh nga kjo jete kurgjo s’o e vertete…
Gjithekush sot po bon zhurme asnjeher nuk jam I qete…
Xhelozi ka shume ne kete vend t’mallkum…
Shoh pak njerez me vlere e ma shume te deshtum…
Me fal qe u shpreha keshtu po s’po muj me duru…
Dicka qe s’o e jotja kur n’jete s’ki me fitu…
Mos prek aty ku s’bon aty ku shume lendon…
N’fillim te doket mire po me kohe e kupton…
Nese ke bo gjithcka e nuk e din per cka…
Pendohu qe ke gabu me shume mos hin gjinah…

B-Genius:2x Reff
Pse s’nalesh me menu gjithecka qe ke kalu…gjithecka qe ti ke kaluuu…
Ndoshta te ndihmon dicka ndryshe ski me ndryshu…ndryshe nuk ki me ndryshuu…
Cmoje ato qe vlen ato qe ti s’pe ndjen…ato qe ti nuk e ndjenn…
Dashnin per ata qe ti shume e urren…heeen

B-Genius:
T’miren kerkush s’ta don vec t’keqen ta mendon…
Nese s’ka interes per to nuk egziston…
Kungja nuk jam ka gjuj e din jam I vertete…
Po foli realitet kerkush kurgje spo ngjet…
Apet falje kerkoj ndoshta shume po t’lendoj…
Mundona me bo mire kerkon nuk pe gjykoj…
Po m’vjen keq per ata qe nuk jon bash kerkah…
T’lutna ndrysho dicka me veten mos hi n’gjinah…
Tash pe di je tu m’ngu gjithecka je tu menu…
Ja ki me ec perpara ja vec ki me sharru…
Harroj t’keqijat ne jete t’mirat gjithmon kujtoj…
Se une per veti e di po thash edhe ty t’kallzoj…

B-Genius:3x Reff
Pse s’nalesh me menu gjithecka qe ke kalu…gjithecka qe ti ke kaluuu…
Ndoshta te ndihmon dicka ndryshe ski me ndryshu…ndryshe nuk ki me ndryshuu…
Cmoje ato qe vlen ato qe ti s’pe ndjen…ato qe ti nuk e ndjenn…
Dashnin per ata qe ti shume e urren…heeen
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 3:12 pm

B-Genius-S'mundem Pa Ty [GG ArmY]

Shume e embel kur te takova...
Sdi cka ndjeva veten harrova...
Syte e tua kur i shikova ndjeva dashuri...
Se largohesh nuk e mendova...
Me the e une te besova...
Por sa duket veten mashtrova tani ku je se di...
Nese mendon qe s'jam per ty...
Te lutem me thuaj ne sy...
S'do te pengoj n'kraht e mia te deshiroj...
Ti je endrra ime ty te dashuroj...
Ku je tiii...

B-Genius:1x Reff
S'mundem s'munem pa ty...
S'mundem pa te pa ne sy...
S'dua te jemi dy tani a...
T'lutem mos me mundo eje me perqafoo...
T'lutem t'lutem mos shko....
Per tyy po vuajjj...

B-Genius:
Buzeqeshja jote shume me mungon...
Un po te pres ti ende po venon...
Ti e din qe shume po gabon per ty jam i huaj...
Mendoj per ty e di per mu mendon...
Kethehu tash se neser do te jete vone...
Nga gabimet njeri po meson e ti nuk ke mesuar...
Nese mendon qe s'jam per ty...
Te lutem me thuaj ne sy...
S'do te pengoj n'kraht e mia te deshiroj...
Ti je endrra ime ty te dashuroj...
Ku je tiii...

B-Genius:3x Reff
S'mundem s'munem pa ty...
S'mundem pa te pa ne sy...
S'dua te jemi dy tani a...
T'lutem mos me mundo eje me perqafoo...
T'lutem t'lutem mos shko....
Per tyy po vuajjj...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 3:12 pm

Bidaki ft B-Genius-Ti je hije [GG ArmY]

Bidaki:
7 vjet i kom pas kur ti pi neve je largu...
E vetsha mamin mam babi ku ka shku...
E majshe mshef thojshe babi ka shku me punu...
Realiteti ishke babi ka shku me luftu..
Dikur e kuptova qe kto sene nuk jon t'verteta...
E kuptova qe ti ske shku me punu ti per fleta...
E verteta eshte ti ke shku me luftu...
Ti ke shku me ushtri Kosoven me cliru...
E maj un men kur ke ardh naten e vitit t'ri...
Qe na ke perqaf dhe thojshe juv dua fmijt e mi...
Deshira jem ma e madhja qaty u pat plotesu...
Vitin e ri si familje krejt bashk me festu...
Shpesh e kshyri at kasete me neve qe je pershendet...
Qe m'ke thon mos harro se babi ty te don perjet...
M'pate thon ruje motren nonen edhe vllavin...
Se babi po shkon po ik me perzone shkavin...

B-Genius:2x Reff
Ti je nje hije hijesi...
Qe ke nderruar jeten askush se di...
Me shikojn me pyesin se ku ke mbetur...
N'trupin tim je i gjalle jo nuk je tretur...

Bidaki:
Neser me sje kon ko deri te shpija...
Jemi kon vec mami edhe na tre fmija...
Nje dit e kom pa mamin me lot ne sy...
E dita me ni ren babi qe kjo u kon per ty...
E veta cka ki m'tha qe t'kishin plagos...
A une nuk e disha qe vec t'kishin varros...
E qat moment un shum keq u pata ni...
Mami u nis me ni ren tek ti ne Shqipni...
E kur u kthy mas dy jave i thash te reja cka ka...
Um kallzoj qe legjend ti ishe ba...
E shume njeri m'thote Katana nuk ka vdek...
E per mu ai ka dek por jeton ne zemren tem perjet...
Ai ka vdek tu luftu nuk ka dek si tulifar...
Ai dha jeten per Kosove e kur nuk u tuti...
E qekjo sen mu um bon mos mu merzit...
E qekjo sen mu um shtin me prit tjetren dit...

B-Genius:2x Reff
Ti je nje hije hijesi...
Qe ke nderruar jeten askush se di...
Me shikojn me pyesin se ku ke mbetur...
N'trupin tim je i gjalle jo nuk je tretur...

Bidaki:
Per qaton mat mir n'jet un luftoj...
E kshyri perparoj cka mos boj perher fitoj...
Amanetin qe ma ke lon kur se harroj...
Hiq ty mos ta nin se kerko venin un e qoj...
Qe 10 vjet pa ty i merzit e i vetmum...
Po veprat e tua babi im kur si harrum...
Gjithemon i majn men nuk ta harrojn burrnin...
Gjithemon ki me met ti legjend per shqiptarin...
Malli per ty mue shum um ka marre...
Me te perqafu e me ti thon ty do fjale...
Lirine per neve ti e ke fitu...
Kufirin e urrejtur ti e ke shkaterru...
I qete pusho tasht o babi im...
Jam shume krenar qe pata un nje babe trim...

B-Genius:2x Reff
Ti je nje hije hijesi...
Qe ke nderruar jeten askush se di...
Me shikojn me pyesin se ku ke mbetur...
N'trupin tim je i gjalle jo nuk je tretur...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 3:12 pm

Bidaki ft Gjaksori-Koqeluajtje 2008 [GG ArmY]

Bidaki:
Nuk e di cka kujton ti ose ai tjetri...
Un e di qe jam Bidak i vjetri e qe jam shtet n'veti...
Sum ha kari a m'do ti a m'do mileti...
Une jam n'studio me agregatn e juve luj koqe kiki...
I have no money ose kajne monete...
Qe tash e boj hitin e mushi kuleten...
Femija po mbajn halltija se Bidaki e man reten...
Mue sum ha kari hungja qash e mshtjelli fleten...
Timi pare timi dyte timi trete erdh reni...
Besoni se Bidaki qashtu ta dridh venin...
Tash Ti-Zi'n Ti-Zi'n shoq tye ta lshon qenin...
E kom Benin temin qe Beni ton ta shemin...
Ku po shkoj e kah po sillna po ni Double-G...
Une vij edhe krejt ti ci...
Qashtu hi n'freestyle krejtve ju lidhi...
Bidaki nummber one a je tu ni...hei
Ngoje tripin n'freestyle na krejt jemi tu hi...
Freestyle ren me juve krejt mu ci...
Hajde kush po don mu ci me Double-G...
Hajde karin me ma lipi se ju krejt jeni fmij...
Maffi kerkun n'bote si na ti sun gjon...
N'secillin qosh e ki secillen on...
Eshte smuj eshte si virus kur t'hin tye n'tru...
Kom me ta ci kompjuterin e nones kom me ta sakatu...
Virus ty tripin me ta leshu...
E me t'kallzu freestyle kur sheh jam tu lu...
Me beata te trent me shoke te nemt...
Me krejta senet he ti hami dhent...
Na jena ujqit e malit i kena n'dore krejt senet...
Edhe na himi me kallash ne hoor...
Krejtve kena me juv fkorr...
Jeni bo krejt ma muta se prostituta...
Aaa ropt ti qifsha...

Gjakesori:
Jan te ri krejt Gilan-G...
Na s'pritomi me ta hi...
Cka po don cka karin ki...
A mos po don kishe mu shty...
Haremes cka dush si dush ti...
Hajde tash me allti...
T'vras un me alltin tone...
Neser un e di po vina si viktima...
Ropt jav qina n'goj u dhina...
Juv shti n'zemer na kur vina krejtve ju purbina...
Ruju ruju ma anena kur na kapercena...
Kena shqipen me dy krena...
...sun e kuptoj keto...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 3:13 pm

BiGGi ft ZeerOman-Vec nji emer 2008 [GG ArmY]

BiGGi:
Gishtin e mestit shoq jo mo sun e kruni...
Hip-Hop'i mo s'osht interesant nese jam un ktu tu knu...
Po kuptoje analizoje vec njiher ti t'verteten...
Me hip-hop je i kundert shoq sikur flaka shoq me fleten...
S'po gjuj kungja t'thjeshte me rima llom po boj...
E kuptoj qe se teproj per diko shpulla lshoj...
Mos fol shoq per ondrra ose tash veq per prralla...
S'din sen t'karit e po fol per do mahalla...
Ato cevi cka e zen jo shoq nuk po ta njehi...
Vec me fjale te tuti masanej shpulla t'rrehi...
Se kuptove paren her erdha prape me ta thon...
Mos kujto se ki dicka me veti se krejt t'paskan lon...
E di kete vet qe s'vyn per kurgjo se zoti t'ka mallkue...
Un e kom nji amanet se lo n'vend pa e cue...
Nji deshire e madhe qe zemren flake ma kall...
S'du ma shume vec njiher me t'pas ty perball...

ZeerOman:2x Reff
Vec nji emer ketu permenet...
Double-G'ja kur nuk shemet...
Mos u muno jo jo ka na...
Se si na qeshtu nuk ka...

BiGGi:
Ngoje tash dallimin mes vertetes rrenes tone...
E verteta jam un se jetoj ketu qim none...
Tu perballu me shume cka tu sfidu shoq gjithcka...
Vec njesen qe munesh me bo eshte qe karin mu ma ha...
Plot veta shoq me fleta plot miza shoq me bleta...
Un jam e verteta jam i lindur me marre jeta...
Qel e meshel syt vdekjen veq perpara shoq e ki...
Jam i pari kom mu kon deri n'vdekje n'kete ushtri...
GG n'zemer GG n'dore tash GG edhe n'bel...
Rri urt qaty ku je mos um prek tash ne tel...
Ta ci at famili ti ci krejt ka pshurren ult...
Ti ci ato motra e ta fus edhe vul...
Ta ci at nonen vorr njejt mut si dhe motren...
Ti ci bashk cka i ki e ta kpus edhe koken...
Jam i lindur per kete sen jam i lindur per ket ven...
Un jam e verteta sum ha kari nese t'dhem...

ZeerOman:4x Reff
Vec nji emer ketu permenet...
Double-G'ja kur nuk shemet...
Mos u muno jo jo ka na...
Se si na qeshtu nuk ka...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 3:14 pm

Bohem1-Loti n'faqe 2007 [GG-O.T.R]

Bohem1:
Ja nisa n'klase te pare un me kenu para klases...
Me vone para shkolles e pastaj perkrah estrades...
Po s'me vjen per koken time para mikrofonit...
8 vjec tu i shkru tekst tu i bo punt e vazonit...
Cfar muzike isha . ...
......
Bohem1...per familjen time ehe...
Kush ta mushte koten babe ta mush tash kute...
Un erdha kenej pyta per ty m'than ai po vunte...
Normal un si te ika un te iken syte e ballit...
Ateher me kishnje mu perkrah tashti po ja ben hallit...
Keta probleme babe ti me mu i ke nda...
Isha une i vogel po permen ty t'kam ngja...
Si u krenojshe thojshe ket cun ma fali Zoti...
Une jam e mira jote tash me duket me ec moti...
Shume kry kris kom qen po gjithmon n'kry m'ke majt...
Shume te keqija bona bab kur s'dite me m'shajt...
Menyra qe logjikojsha gjonat si po i bojsha...
Dy zjarre ndava para teje kur u qava...
Cuni vetem trimi babit si muj m'ke thon...
Gjithemon i kujtoj se ne zemer mi ke lon...
M'thojshe si ta boj si po thu me vepru...
Un tu pergjigjesha bab ti bone keshtu...

Bohem1:1x Reff
Noon mos qaj ti o non...
Maj men fjalet qe t'kam thon...
Ty t'kem n'zemer pergjithmon...ty t'kem zemer...
Bab per shume her qe jam zon...
E di per ty ka qen e ron...
Do ndryshoj sa s'eshte von...do ndryshoj...

Bohem1:
Ti kur s'ma prishe qejfin e kur qe me ma prishen...
M'thojshe mos sot neser gjen ti do ta dish...
Dhe ja ku erdhi dita bab krejt senet i kuptova...
Ah mor bab jan shume gjera qe si harrova...
Sa sherre bone mmm sa her u zive..
Se kush foli keq per mu ti krejt i shkrive...
Sa lot ti hodha kur me mamin bojshe llafe..
Ah mor bab e di se jam rrit me shume telashe...
Tash e kuptova se shume gabime bona...
T'lutem non e bab vetem tregova...
Non si ta them non lotin me ta fshi...
I kuptova gabimet ktu qe erdha ne Itali...
Sa her t'lotoj syri kur visha naten vone...
Se ti je ma e mire se ajo ne qiell qe quhet hon...
Na nejte mrapa netet shume vone i prite...
Si duket per cunin e vogel kur su shkite...

Bohem1:1x Reff
Noon mos qaj ti o non...
Maj men fjalet qe t'kam thon...
Ty t'kem n'zemer pergjithmon...ty t'kem zemer...
Bab per shume her qe jam zon...
E di per ty ka qen e ron...
Do ndryshoj sa s'eshte von...do ndryshoj...

Bohem1:
M'fal ishte fjala qe familjes me ja thon...
M'fal por nuk mjafton se shume te keqija i kam bo...
Tash po e kuptoj se larg jush po jetoj...
Po sikur te isha ngat gjitha te mirat do ju boj...
N'sa vene t'botes ju m'keni qu...
Sa gjona non e bab ju mi keni mesu...
Sa sene t'keqija do te me kalu...
Ato ma bene jeten si Bohem me jetu...
Non non amanetin ma ke lon...
Bab bab jam i forte gjithemon ke thon...
Non e babe ju ju jeni jeta ime...
Deri sa t'vdes ju jeni oksigjeni zemres time...
Shume i vogel mu desh me msu shum gjona...
Por ska si mesimi pare kur ta meson nona...
E kur ta thote baba mos e kthe koken mbrapa..
Po ec biro ec ti boni para ne shume hapa...

Bohem1:1x Reff
Noon mos qaj ti o non...
Maj men fjalet qe t'kam thon...
Ty t'kem n'zemer pergjithmon...ty t'kem zemer...
Bab per shume her qe jam zon...
E di per ty ka qen e ron...
Do ndryshoj sa s'eshte von...do ndryshoj...

Bohem1...Faleminderit...Thank you mother...2007
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 3:14 pm

Bohem1-Per dicka me shume 2008 [GG-O.T.R]

Jaoo per dicka me shume...vec per dicka me shume...O.T.R...Bohem1

Bohem1:2x Reff
Mos e ul poshte ate sen qe ti e ndertove...
Nese ke nis ta thom nderkun fitoje...
Hajde degjoje munimin e kurajon...
Do luftoje deri ne fund nese do me arrit majen...

Bohem1:
Me mire e kap nji monedh se nji grusht me te holla...
I veti hallet sikur une e hodha...
Ngrehu heret qe te t'thone miremengjes...
Qashtu si u ngrejta e do bi kur t'vdes...
Ndosha spo m'kupton ma mire ta thom troq...
Duhet mos me pas cdo gje se mundesh te gabosh...
Duhet tu tregosh tjerve se edhe ti je n'ket ven...
Boni hapat edhe numrin mos po t'ven...
Hapi syte verdalle e shihe qat rrethane...
Mburre komen aty ku gozhda nuk te shpon...
Ndegjo te ma t'medhejt se m'thojn ka pervoja...
Merri letrat n'dore e thuju si luhet loja...
Me zemer e pa hile me shoket ec perkrahu...
Me sofin e me tjetrin qysh luhet shahu...
Te tjeret kan dy sy po ti duhet ti kesh kater...
Dy per pak dyten dy per armiqt naten...

Bohem1:2x Reff
Mos e ul poshte ate sen qe e ndertove...
Nese ke nis ta thom deri ne fundi coje...
Hajde degjoje munimin e kurajon...
Do luftoje deri ne fund nese do me arrit majen...

Bohem1:
Mos e ki besen kujt pervec them n'familje...
Ai qe mendo se te do ai ta ka me hile...
Por nal shihe veten per veten cka mund besh...
Qe mos te iken vitet kot por bukur ta kalosh...
Me shoqnin e vertete po po digjet bari...
Kush e ka radhen ja nisi une i pari...
Me femna nga katra ant nuk po di...
Me tatuazhin OTR'i e din kush eshte ai...
T'ja nisim ku e lam te veni ku e lam...
Vazhdo si ke nis mos e qo munin n'dam...
E nese te pengoj mos ta nin per kerkan...
Ruju Inat-G've se ti nuk nejh kerkan...
Bam bashk bam bam bam ja boj...
Kush mujti me menu se jam faren e fitoj...
Bohem1 si halltija t'shtin probleme t'kqija...
E nese ska fitil shpejt ka me tu djeg shpija...

Bohem1:5x Reff
Mos e ul poshte ate sen qe ti e ndertove...
Nese ke nis ta thom nderkun fitoje...
Hajde degjoje munimin e kurajon...
Do luftoje deri ne fund nese do me arrit majen...prra
__________________
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 3:15 pm

Chikoo ft Lil Sllim and ZeerOman-I falt 2008 [GG ArmY]

Chikoo:
Kur mos dojn gjakun ton thojn qe je i falt...
E qes permi veti e ti sdi sa je i kjart...
A je ka m'kupton shoq se cka po du me thon...
Per nji familje . qe me zor relatojn...
E vertete eshte kjo qe ti nuk je ai djali...
E vertete o kjo qe gjithmon heki per s'gjalli...
E vertete o kjo qe ti je i shkelt ton jeten...
E cka eshte ma e keqja qe secili pe kshyr veten...
Sa here e lypa nje deshire po kur nuk mo plotsu...
Sa here e lypa vdekjen e se di pse jam tu jetu...
Keq pa non e bab e shume keq pa familje...
Djal i rritur keq vec vdekja o nji zgjidhje...
Mu ka merzit gjithcka s'jom ka e njoh as veten...
Tu jetu me rrena se kerkush s'ma thote t'verteten...
E vertete o kjo qe une jam dost i falt...
E vertete o kjo qe n'zemer jam i kallt...

ZeerOman:2x Reff
Jo kur ne jete une i qete s'jam...
Se nuk e di biri i kujna jam...
Jo babe e non i kom he por jo te vertet...
Po du mi gjet ata qe um prunen ne ket jet...

Chikoo:
E po gjithemon e do tondin t'hujin se bo mall...
E po keto krejt e din e po kjo nuk o normal...
Nje dicka kur e merr ti siper e ato tash ti ruje...
Ose bonje men ma larg ose tash posht ti gjuje...
Kshyrem drejt ne sy e rujem syt e ballit...
Ose rri larg meje mos ta qoj mallin e djalit...
E di qe m'kan fal si nji loder e fmijes...
E po qa me bo gjinja lujn pi mos dies...
A munt falet njeri kjo per mu budallaki...
A ndoshta jam i ri a ndoshta shume nuk di...
I denum sa jam i gjalle e i merzit prej jetes...
Thunum drejt ne sy mos i ik te vertetes...
Dikur um fale Zot e tash priti me m'marr...
Jam i joti Zot jam tu prit me mu cel ai varr...
Lamtumire jeta jem lamtumire bota jem...
Lamtumire gjithcka cka pash lamtumire veni jem...

ZeerOman:2x Reff
Jo kur ne jete une i qete s'jam...
Se nuk e di biri i kujna jam...
Jo babe e non i kom he por jo te vertet...
Po du mi gjet ata qe um prunen ne ket jet...

Lil Sllim:
Un e di qe ke vujt gjithmon prej kesaj jete...
Ku t'lan ku shkove e tash a ti ku mete...
T'falen iken shkuan e shum shpejt t'harrun...
Ku o e verteta tash ma n'fund e kuptum...
Nejse u rrite u bone djalosh shum i mire...
Kur i kupton do sene ma von nuk nihesh i lire...
A thu ku jan bab e non pse t'lan e u largun..
E di je i pikllushem t'pikon loti more cun...
Tash nihesh si i huaj po apet ti je i njejti...
Nejse se je i gjakit e nuk je qaj i verteti...
Apet je si i njejti si evlad qaty u rrite...
Ky sen i pabesueshem kit sen ti se prite...
Tasht rri i qete maje veten mos u habit...
Bota eshte e rrejshme cdo sen vjen paprit...
Jeta eshte e poshtur e tash ti pajtoju me jeten...
Jeto me t'verteten e mos e shkaterro ti veten...

ZeerOman:4x Reff
Jo kur ne jete une i qete s'jam...
Se nuk e di biri i kujna jam...
Jo babe e non i kom he por jo te vertet...
Po du mi gjet ata qe um prunen ne ket jet...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 3:16 pm

Chickoo-Pikellimi 2008 [GG ArmY]

Chikoo:
I musht n'pikellim loti po t'rrin n'faqe...
Dal ngadal afro e t'puthi bash n'qat faqe...
T'kallzoj kush jam se bash je permallu...
Nji histori t'madhe beso e ke pas per mu...
Trupi m'perqethet kur i kujtoj shum do sene...
Nuk harrohen shume kujtime qe jan n'menen teme...
A thu ka gabim jo gabimi s'po egzistojke...
E mira s'po dallojke e keqja po kujtojke...
Cdo sen po ndodh e po njeri spo kuptojke..
Krejt cka po bojke vec veten po e poshtrojke...
Dikur rash shume poshte e dikur shum nalt u ngrita...
Ka niher po lodhna besom qe po merzitna...
Shpesh e gjuj kimikin e fleten e shky n'dy pjes...
Shpesh foli fjale t'rrejshme nuk e morri kete bes...
Cka me bo qe s'jam i vetmi qashtu krejt njerzia...
Ka hup e verteta e ka vdek besnikria...

Reff [Spe kuptoj me shkru]
....

Chikoo:
Pse be nonen hina thelle ju besova fjaleve...
Pse te deshta kaq shum a thu ju hina gajleve...
Ku jan qato sy qe ju besova ton jeten...
Ku jan qato buzt e omla a thu ku meten...
Ku je ti ku jam un dashnia ku u tret...
Sa shume dikur t'deshta e tash mbete vet...
U mesova keq se t'pata zhag nat per nat...
Pse e ktheve shpinen pe harron at vakt...
E un e di qe ti hala jeton me mu...
S'kom me t'pas p*** none qe ki mu dashuru...
E ki me met me t'meta e di tu ka gerdit jeta...
Nuk jon vec fjale qe kjo eshte e verteta...
A t'kujtohet besa qe ma dhaje fjalen qe ma thaje..
Si ti s'ka me pas kerkush ska met perrae...
Me thaje veq mu me dashuron ku jon ato fjal...
Po m'duket ka lu parja gati je bo budall...

Reff [Spe kuptoj me shkru]
....
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sat Aug 13, 2011 3:16 pm

D.a.sh.I ft ZeerOman and B-Genius-Ti je prish 2007 [GG ArmY]


D.a.sh.I:
Je infektu moti shoq t'ka nemun Zoti...
Um vjen keq qe po t'thom mo nuk nimon loti...
Cka bone ja bone vetes ju afrove dekes...
Cka me bo ske menu vet ja dhe funin jetes...
Skenarin vet e shkrujte tash luje shoqi...
E ki rolin kryesor tash luje shoqi...
Luje tash luje por mos shti tjer aktore...
Ndryshimet vin prej teje se ti krejt i ki n'dore...
Nashta eshte pak vone ha per kthim mbrapa...
U dasht me menu kur i bone ato hapa...
Mos ve faj te shoqnia ti vetes i bone krim...
A po don kthim kthehesh nese ki vetebesim...
Ti nuk je i keq por gjakun e ki t'keq...
Ti nuk je n'trupin tond n'trupin tond o nji dreq...
Kthehu shoq kthehu se moti ti je zbeh...
Zemra ndryshe t'ka rreh e tash ndryshe po t'rreh...
Qeli syte ndaj jetes kthehu kthehu n'familje...
Ata t'japin mshtetje ata t'japin zgjidhje...
Kthehu te nona shoq e qafe fshija lotin...
Per gabimin qe e bone hej lute Zotin...
Nashta t'qelet rruga por ty tu ka bo terr...
Me mut naper vena shoq ti s'je gangster...
Drita kuqe tu ka kall shume kohe ma perpara...
Meno sene tjera jo ne toke me qelen varra...

B-Genius:2x Reff
S'je kerkah shoq ti je prish...
Me ty s'po folet je bo sikur bish...
S'je kerkah shoq ti ke lujt...
Je ka um dhimesh se e keqja t'ka mujt...

ZeerOman:
A po ta then fllajshi garant shume po ta then...
E kurr se kie mallin nuk ka vene qe po t'dhem...
A ndoshta ti krenohesh me veten se cka je...
Un t'kallzoj se cka je mut je sen s'je...
Shokt e tu qe i pate kan kret kriju familje...
A ti rrin i vetmum neper qoshe palidhje...
Gabimin ti vete e bone ai vete jo nuk ka lind...
Besom se ki zgjidhje un ty du me t'bind...
Ma mire bonu mut per ata mutat tjere...
Mos u bo mut te krejt se te plot njerz ki vlere...
E ki venin kthehu ma shpejt e kurr mos u tut...
Ngom qesaj jete ti jepja nji shut...
Nona t'pret te dera loti i ka piku n'toke...
Baben e ki smun zemra moti kohe e ka rrok...
Kthehu te motra hej vlla um ke lone vet...
Ata krejt po ta thonin shoq e di se ki leht...
Ma mire jepi fund qesaj se sa fund jetes tone...
Merr fryme njiher thelle e e sheh se qa bone...
Ki me kajt pi gezimit hajt se t'keqen e cet...
Shoq ki me menu se ke linden apet...

B-Genius:2x Reff
S'je kerkah shoq ti je prish...
Me ty s'po folet je bo sikur bish...
S'je kerkah shoq ti ke lujt...
Je ka um dhimesh se e keqja t'ka mujt...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi