Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Faqja 5 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:18 am

D.u.d.A-Hajde krejt [GG ArmY]


D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Je tu ec rruges je nis per me thy...
Hajde tash shoq skuqi pak ata sy...
Shoq si shqiptari kur ski me nej..
Mos ta nin menjiher kape shtine n'shej...
Alltijen n'kuk per mu kon i sigurt...
Gjithmon nuk ta nin per kerkon edhe pse man kanun...
Shoket presin edhe per ty vdesin...
Mos ta nin e kom thesin mercedesin...
Nuk e kan merzi ton naten rrin tu pi...
Edhe n'fund bashk shkoj krejt me u qi...
Sdi a ke ni ti hala per ket ushtri...
Jan Double-G qe juve n'goje ahaha...
I du krejt nuk po du me rrejt...
Ato qe se du jam i shtrenjt...
Hej o shqiptar nisnia tash livritni...
U bo shum nxehte hajde sa jeni kapitni...
Bukuroshe t'mdhaja edhe shum te forta...
Krejt po m'doket qe mes veti jon motra...
Hiq pa t'bo kurgjo t'mysin vec me sy...
Hajde vllau jem ky sen o vec per ty...

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Ngom mu se jam tranu po du me kallzu...
Une po du me lu tani diku me shku...
Me vazhdu ato qe kem fillu ti me mu...
Une po du qe kjo kur mos me mbaru...
Qu qika mamit sille pak ne toke...
Qu qu zemer hajt dridhnaj tash neve token...
Qu hajde tash me mu me lu...
Ngjitmu per trupi ndash krejt me m'tranu...
Ketu rrihet pihet po kur nuk flijet...
Cka mos nihet edhe n'fun cka mos lipihet..
Pijet e qaty atehere hijet...
Tash po dihet se shum forte aty rrihet...
Xhehnet tani ti bertet edhe kur se len pa ardh apet..
Qikat e mamit sonte m'ke pelqye shume...
Po ka qejf me shku e me m'venu ne gjume...
Jo veq kjo po edhe shume te tjera...
Qe tash jan tu prit n'ren te dera...
Mos jav nin sonte krejt ho hooo...
Se jemi nji ushtri qe na thojn Double-G...ja

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Tash po foli edhe pak seriozisht...
Jem shqiptare e jem krejt te prisht...
Boni vaki e ta bonum ty me gisht...
Menjiher therja e ik dikun lirisht...
Qekjo eshte jeta jone jeta jem...
Qe ky eshte ai sen qe po folet n'ket ven...
Qeta jena dhe qeta kena mu kon...
Qeta qysh na ka bo ajo non...
E din lojen pam pam se e kemi lujt...
Edhe po mire e din se ty te kemi mujt...
Edhe farefis kemi shume ma shum se ti...
Ti per kto ke ni dhe shume mire e di...
Hajde krejt tash ket nej me lujt...
Hajde ta kshyrim shoq kush kon ka me mujt...
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
E jam mes une nuk jam pis...
Nuk jam asi qe ta boj kiss kiss...
Nuk jam asi qe maj n'kry plis...
Po ha canabis dhe kam shum farefis ja...

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:19 am

D.u.d.A-Hajde krejt [GG ArmY]


D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Je tu ec rruges je nis per me thy...
Hajde tash shoq skuqi pak ata sy...
Shoq si shqiptari kur ski me nej..
Mos ta nin menjiher kape shtine n'shej...
Alltijen n'kuk per mu kon i sigurt...
Gjithmon nuk ta nin per kerkon edhe pse man kanun...
Shoket presin edhe per ty vdesin...
Mos ta nin e kom thesin mercedesin...
Nuk e kan merzi ton naten rrin tu pi...
Edhe n'fund bashk shkoj krejt me u qi...
Sdi a ke ni ti hala per ket ushtri...
Jan Double-G qe juve n'goje ahaha...
I du krejt nuk po du me rrejt...
Ato qe se du jam i shtrenjt...
Hej o shqiptar nisnia tash livritni...
U bo shum nxehte hajde sa jeni kapitni...
Bukuroshe t'mdhaja edhe shum te forta...
Krejt po m'doket qe mes veti jon motra...
Hiq pa t'bo kurgjo t'mysin vec me sy...
Hajde vllau jem ky sen o vec per ty...

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Ngom mu se jam tranu po du me kallzu...
Une po du me lu tani diku me shku...
Me vazhdu ato qe kem fillu ti me mu...
Une po du qe kjo kur mos me mbaru...
Qu qika mamit sille pak ne toke...
Qu qu zemer hajt dridhnaj tash neve token...
Qu hajde tash me mu me lu...
Ngjitmu per trupi ndash krejt me m'tranu...
Ketu rrihet pihet po kur nuk flijet...
Cka mos nihet edhe n'fun cka mos lipihet..
Pijet e qaty atehere hijet...
Tash po dihet se shum forte aty rrihet...
Xhehnet tani ti bertet edhe kur se len pa ardh apet..
Qikat e mamit sonte m'ke pelqye shume...
Po ka qejf me shku e me m'venu ne gjume...
Jo veq kjo po edhe shume te tjera...
Qe tash jan tu prit n'ren te dera...
Mos jav nin sonte krejt ho hooo...
Se jemi nji ushtri qe na thojn Double-G...ja

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Tash po foli edhe pak seriozisht...
Jem shqiptare e jem krejt te prisht...
Boni vaki e ta bonum ty me gisht...
Menjiher therja e ik dikun lirisht...
Qekjo eshte jeta jone jeta jem...
Qe ky eshte ai sen qe po folet n'ket ven...
Qeta jena dhe qeta kena mu kon...
Qeta qysh na ka bo ajo non...
E din lojen pam pam se e kemi lujt...
Edhe po mire e din se ty te kemi mujt...
Edhe farefis kemi shume ma shum se ti...
Ti per kto ke ni dhe shume mire e di...
Hajde krejt tash ket nej me lujt...
Hajde ta kshyrim shoq kush kon ka me mujt...
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
E jam mes une nuk jam pis...
Nuk jam asi qe ta boj kiss kiss...
Nuk jam asi qe maj n'kry plis...
Po ha canabis dhe kam shum farefis ja...

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:19 am

D.u.d.A-Intro [GG ArmY]

D.u.d.A:
Eyou shoq jou dikush ka t'kalume t'keqe...
E ja dikush t'kalume t'mire...
Po gjithmon duhet me marr t'qete...
Jaa rrasja t'kalumes...
....
Double-G ArmY aty ku jan 2 G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet nata aty krejt jan tu pi...
....
Po ta prishke tymin...
Do repera t'vogel um kallzojn per femna...
Do shohim per inati e marrin n'goje emna...
S'kan lidhje me jete qaty kan me mete...
E arsyeja eshte se asnje nuk jan te vertete...
.....
Ju dyja na dy apo vini deri qaty....
Ju jeni na jemi zemer shpijen vet e kemi...
.....
Nano mos ta nin nano djali eshte me mu...
Nano mos ta nin nano un ate e du...
Nano ai eshte me mu nano mos ta nin...
Nano kshyri fmijt nano um kshyre shpin...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:19 am

D.u.d.A-Intro [GG ArmY]

D.u.d.A:
Eyou shoq jou dikush ka t'kalume t'keqe...
E ja dikush t'kalume t'mire...
Po gjithmon duhet me marr t'qete...
Jaa rrasja t'kalumes...
....
Double-G ArmY aty ku jan 2 G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet nata aty krejt jan tu pi...
....
Po ta prishke tymin...
Do repera t'vogel um kallzojn per femna...
Do shohim per inati e marrin n'goje emna...
S'kan lidhje me jete qaty kan me mete...
E arsyeja eshte se asnje nuk jan te vertete...
.....
Ju dyja na dy apo vini deri qaty....
Ju jeni na jemi zemer shpijen vet e kemi...
.....
Nano mos ta nin nano djali eshte me mu...
Nano mos ta nin nano un ate e du...
Nano ai eshte me mu nano mos ta nin...
Nano kshyri fmijt nano um kshyre shpin...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:19 am

D.u.d.A-Intro [GG ArmY]

D.u.d.A:
Eyou shoq jou dikush ka t'kalume t'keqe...
E ja dikush t'kalume t'mire...
Po gjithmon duhet me marr t'qete...
Jaa rrasja t'kalumes...
....
Double-G ArmY aty ku jan 2 G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet nata aty krejt jan tu pi...
....
Po ta prishke tymin...
Do repera t'vogel um kallzojn per femna...
Do shohim per inati e marrin n'goje emna...
S'kan lidhje me jete qaty kan me mete...
E arsyeja eshte se asnje nuk jan te vertete...
.....
Ju dyja na dy apo vini deri qaty....
Ju jeni na jemi zemer shpijen vet e kemi...
.....
Nano mos ta nin nano djali eshte me mu...
Nano mos ta nin nano un ate e du...
Nano ai eshte me mu nano mos ta nin...
Nano kshyri fmijt nano um kshyre shpin...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:19 am

D.u.d.A-Italia e vogel 2007 [GG ArmY]


D.u.d.A:
Heci rruges perpjete shoq ksaj i thone jet...
Per mu kon per gjithcka Gilani jon krejt...
Ketu jan ata t'mdhejt qe kontrollojn karriket...
Qe qitu osht zemra qe qitu osht pika...
I kemi do ministra qe s'jav permesi emrin...
I kemi do lis te mdhej qe juve kur s'ja ci nonen...
Bukuroshet nga Gilani juve n'gisht krejt ju sillen...
Edhe fmija ma i vogel shoqi ketu krejt e pshtillin...
O zemra e gangstera fabrika e repera...
U bona lokalist diku fjale e pedera...
Pi du krejta venet shoq pa keqkuptim...
Ama me Gilanin shoqi nuk ka krahasim...
I kom krejt kojshijen na i rritmi fmijen...
I kom krejt Gilan-G'en edhe krejt belaxhijen...
Respect per mafijen e shume keq per policien...
Gilani i Gilan-G've shoq n'krah me Double-G'en...

D.u.d.A:2x Reff
Respect per Gilanin per Italin e vogel...
Krejt venet mu m'livdojn per Gilanin s'va di koken...
Na jemi Gilan-G'ja qe hajm djath me gishta...
Na vije pi shuhm larg e krejtve ju pson qishta...

D.u.d.A:
Respect per Prishtinen o prishtinali...
Edhe krejt qytetet tjera ku ka Double-G...
U bona lokalist lokalist per Inat-G...
Per krejt ata qe kan inati un jam Gilan-G...
Na jemi drogirash na kem punu me shki...
Na hajm djath me gishta kem shum pasuni...
Krejt qeshtu shtin mes luftu me shki...
Po apet un po thom shoq un jam Gilan-G...
Eshte nji rreth i narkotikes edhe nje i politikes...
Na e kemi ket traditen qe mos m'ja rras hiq kritikes..
Se e kom sabelin e kom dhevn e bardh e krejt gavranin...
E kom qender mosmovicen balecin e krejt Gilanin...
A pe sheh se jam i gjon ho pse po te ton...
Gilani osht nje e s'ka kush qe e don..
Osht nji ven qe s'shkatrrohet jan do njerz qe s'harrohe...
Jan do emra n'thojza shoq qe juve jav kujton kohen...
Ka pas bukuri krejt qateher ka pas lufta...
Tash vec hajn me goj se krejt i ka kap tuta...
Shoqi ruju kur ta thote me goje D.u.d.A...
Tash ka hi dhuna e krejt ne mes i kputa...

D.u.d.A:2x Reff
Respect per Gilanin per Italin e vogel...
Krejt venet mu m'livdojn per Gilanin s'va di koken...
Na jemi Gilan-G'ja qe hajm djath me gishta...
Na vije pi shuhm larg e krejtve ju pson qishta...

D.u.d.A:
Shqipe a do pare se u bone kare...
Hala a ka djep se s'ka nevoj per marre...
A po don fam ju jap fame o pedera ...
Vec famen qe jav jap sun keni me dal as te dera...
Haa te amerikes qe ju kan gjue kritikes...
Mu kan kap per kari sikur longi i plastikes...
A ju kujtohen koncertet me dhimje qe i bojshim...
Gilani i organizojshe me repera ju nihmojshim...
Sigurisht qe krejt e din qe hapi pare nuk harrohet...
Nga Gilani krejt u kthyn me kshyr repin se qysh bohet...
Nga Gilani ta hami ta vrami ta kapmi ta vrami ta shami...
Ta qomi qe jem pisa qe kur s'ta lami...
Na jem G'en G'en G'en G'en Double-G'en...
Qijen familijen thyen ligjt krejt policien...
Jemi shqipe me dy kry kush boten don mu shty...
Hajde qifsha motren se ftyren kom me ta shky...

D.u.d.A:2x Reff
Respect per Gilanin per Italin e vogel...
Krejt venet mu m'livdojn per Gilanin s'va di koken...
Na jemi Gilan-G'ja qe hajm djath me gishta...
Na vije te ra larg e krejtve ju pson qishta...

Ej shoq respect per krejt venet tjera...
Shut fuck up...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:20 am

D.u.d.A-Italia e vogel 2007 [GG ArmY]


D.u.d.A:
Heci rruges perpjete shoq ksaj i thone jet...
Per mu kon per gjithcka Gilani jon krejt...
Ketu jan ata t'mdhejt qe kontrollojn karriket...
Qe qitu osht zemra qe qitu osht pika...
I kemi do ministra qe s'jav permesi emrin...
I kemi do lis te mdhej qe juve kur s'ja ci nonen...
Bukuroshet nga Gilani juve n'gisht krejt ju sillen...
Edhe fmija ma i vogel shoqi ketu krejt e pshtillin...
O zemra e gangstera fabrika e repera...
U bona lokalist diku fjale e pedera...
Pi du krejta venet shoq pa keqkuptim...
Ama me Gilanin shoqi nuk ka krahasim...
I kom krejt kojshijen na i rritmi fmijen...
I kom krejt Gilan-G'en edhe krejt belaxhijen...
Respect per mafijen e shume keq per policien...
Gilani i Gilan-G've shoq n'krah me Double-G'en...

D.u.d.A:2x Reff
Respect per Gilanin per Italin e vogel...
Krejt venet mu m'livdojn per Gilanin s'va di koken...
Na jemi Gilan-G'ja qe hajm djath me gishta...
Na vije pi shuhm larg e krejtve ju pson qishta...

D.u.d.A:
Respect per Prishtinen o prishtinali...
Edhe krejt qytetet tjera ku ka Double-G...
U bona lokalist lokalist per Inat-G...
Per krejt ata qe kan inati un jam Gilan-G...
Na jemi drogirash na kem punu me shki...
Na hajm djath me gishta kem shum pasuni...
Krejt qeshtu shtin mes luftu me shki...
Po apet un po thom shoq un jam Gilan-G...
Eshte nji rreth i narkotikes edhe nje i politikes...
Na e kemi ket traditen qe mos m'ja rras hiq kritikes..
Se e kom sabelin e kom dhevn e bardh e krejt gavranin...
E kom qender mosmovicen balecin e krejt Gilanin...
A pe sheh se jam i gjon ho pse po te ton...
Gilani osht nje e s'ka kush qe e don..
Osht nji ven qe s'shkatrrohet jan do njerz qe s'harrohe...
Jan do emra n'thojza shoq qe juve jav kujton kohen...
Ka pas bukuri krejt qateher ka pas lufta...
Tash vec hajn me goj se krejt i ka kap tuta...
Shoqi ruju kur ta thote me goje D.u.d.A...
Tash ka hi dhuna e krejt ne mes i kputa...

D.u.d.A:2x Reff
Respect per Gilanin per Italin e vogel...
Krejt venet mu m'livdojn per Gilanin s'va di koken...
Na jemi Gilan-G'ja qe hajm djath me gishta...
Na vije pi shuhm larg e krejtve ju pson qishta...

D.u.d.A:
Shqipe a do pare se u bone kare...
Hala a ka djep se s'ka nevoj per marre...
A po don fam ju jap fame o pedera ...
Vec famen qe jav jap sun keni me dal as te dera...
Haa te amerikes qe ju kan gjue kritikes...
Mu kan kap per kari sikur longi i plastikes...
A ju kujtohen koncertet me dhimje qe i bojshim...
Gilani i organizojshe me repera ju nihmojshim...
Sigurisht qe krejt e din qe hapi pare nuk harrohet...
Nga Gilani krejt u kthyn me kshyr repin se qysh bohet...
Nga Gilani ta hami ta vrami ta kapmi ta vrami ta shami...
Ta qomi qe jem pisa qe kur s'ta lami...
Na jem G'en G'en G'en G'en Double-G'en...
Qijen familijen thyen ligjt krejt policien...
Jemi shqipe me dy kry kush boten don mu shty...
Hajde qifsha motren se ftyren kom me ta shky...

D.u.d.A:2x Reff
Respect per Gilanin per Italin e vogel...
Krejt venet mu m'livdojn per Gilanin s'va di koken...
Na jemi Gilan-G'ja qe hajm djath me gishta...
Na vije te ra larg e krejtve ju pson qishta...

Ej shoq respect per krejt venet tjera...
Shut fuck up...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:20 am

D.u.d.A-Italia e vogel 2007 [GG ArmY]


D.u.d.A:
Heci rruges perpjete shoq ksaj i thone jet...
Per mu kon per gjithcka Gilani jon krejt...
Ketu jan ata t'mdhejt qe kontrollojn karriket...
Qe qitu osht zemra qe qitu osht pika...
I kemi do ministra qe s'jav permesi emrin...
I kemi do lis te mdhej qe juve kur s'ja ci nonen...
Bukuroshet nga Gilani juve n'gisht krejt ju sillen...
Edhe fmija ma i vogel shoqi ketu krejt e pshtillin...
O zemra e gangstera fabrika e repera...
U bona lokalist diku fjale e pedera...
Pi du krejta venet shoq pa keqkuptim...
Ama me Gilanin shoqi nuk ka krahasim...
I kom krejt kojshijen na i rritmi fmijen...
I kom krejt Gilan-G'en edhe krejt belaxhijen...
Respect per mafijen e shume keq per policien...
Gilani i Gilan-G've shoq n'krah me Double-G'en...

D.u.d.A:2x Reff
Respect per Gilanin per Italin e vogel...
Krejt venet mu m'livdojn per Gilanin s'va di koken...
Na jemi Gilan-G'ja qe hajm djath me gishta...
Na vije pi shuhm larg e krejtve ju pson qishta...

D.u.d.A:
Respect per Prishtinen o prishtinali...
Edhe krejt qytetet tjera ku ka Double-G...
U bona lokalist lokalist per Inat-G...
Per krejt ata qe kan inati un jam Gilan-G...
Na jemi drogirash na kem punu me shki...
Na hajm djath me gishta kem shum pasuni...
Krejt qeshtu shtin mes luftu me shki...
Po apet un po thom shoq un jam Gilan-G...
Eshte nji rreth i narkotikes edhe nje i politikes...
Na e kemi ket traditen qe mos m'ja rras hiq kritikes..
Se e kom sabelin e kom dhevn e bardh e krejt gavranin...
E kom qender mosmovicen balecin e krejt Gilanin...
A pe sheh se jam i gjon ho pse po te ton...
Gilani osht nje e s'ka kush qe e don..
Osht nji ven qe s'shkatrrohet jan do njerz qe s'harrohe...
Jan do emra n'thojza shoq qe juve jav kujton kohen...
Ka pas bukuri krejt qateher ka pas lufta...
Tash vec hajn me goj se krejt i ka kap tuta...
Shoqi ruju kur ta thote me goje D.u.d.A...
Tash ka hi dhuna e krejt ne mes i kputa...

D.u.d.A:2x Reff
Respect per Gilanin per Italin e vogel...
Krejt venet mu m'livdojn per Gilanin s'va di koken...
Na jemi Gilan-G'ja qe hajm djath me gishta...
Na vije pi shuhm larg e krejtve ju pson qishta...

D.u.d.A:
Shqipe a do pare se u bone kare...
Hala a ka djep se s'ka nevoj per marre...
A po don fam ju jap fame o pedera ...
Vec famen qe jav jap sun keni me dal as te dera...
Haa te amerikes qe ju kan gjue kritikes...
Mu kan kap per kari sikur longi i plastikes...
A ju kujtohen koncertet me dhimje qe i bojshim...
Gilani i organizojshe me repera ju nihmojshim...
Sigurisht qe krejt e din qe hapi pare nuk harrohet...
Nga Gilani krejt u kthyn me kshyr repin se qysh bohet...
Nga Gilani ta hami ta vrami ta kapmi ta vrami ta shami...
Ta qomi qe jem pisa qe kur s'ta lami...
Na jem G'en G'en G'en G'en Double-G'en...
Qijen familijen thyen ligjt krejt policien...
Jemi shqipe me dy kry kush boten don mu shty...
Hajde qifsha motren se ftyren kom me ta shky...

D.u.d.A:2x Reff
Respect per Gilanin per Italin e vogel...
Krejt venet mu m'livdojn per Gilanin s'va di koken...
Na jemi Gilan-G'ja qe hajm djath me gishta...
Na vije te ra larg e krejtve ju pson qishta...

Ej shoq respect per krejt venet tjera...
Shut fuck up...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:20 am

D.u.d.A-Jeta jem 2007 [GG ArmY]

D.u.d.A:
Un po knoja prane dritares mi jet ni zoj gitares...
E mu nuk po ma nin kur jam biri i shqiptares...
Po ma nine sha nin se jam asene qe pin...
I kom Athine e Janine hup se ta prishi fmin...
Jam asene qe s'nalna kajna asi qe falna...
E jem asi qe hajna shkajna e nuk kem faj na...
E boj dicka e heci para se masanej jugu fara..
A thu per neve tana qika vet se na jem ...
E kur t'foli dicka ti nalu ngo se cka po thom...
Se fjalt e mija jan t'shtira kapak kush si kupton..
A po ngon se une nuk foli dy her...
N'qofte se je s'ki nevoje m'ju shit kerkuja gangster...
Jam rrit n'rruge besom e s'kom lon sene un pa bo...
Kur t'ja nisi me t'kallzu ti veq nal e um ngo...
E di qe knaqesh e mson ndoshta nuk gabon...
Se edhe un jam kone sikur ti e s'ma ka nie per kerkon...
E i kom ra pishmonit jo si kom ra pishmonit...
Jam kon i pari prej t'parve me nji gjak te shejtonit...
E di qe s'jom kon vetja m'ka kontrollu dikush..
Se t'isha kone vetja s'isha kone mik kerkush...
E ti po m'veten a kom hek jo shoq un kom dek...
Un ja kom shti gishtin n'sy drejqit tu m'ndjek..
A po thu qe jem kon n'tripa te droges...
E muta ka shume si ti qi sillen botes...
E tash un jam tjeter e jeni ka ma thini...
Djem e qika t'mamit po quditni cka po nini...
E di qe po habitesh e hala je ka rritesh..
Ty edhe me t'ndryshu ti mo n'rrug drejt sun qitesh...
Lem pak t'ndihmoj se pe shoh qe po t'lendoj...
Un e kom **** kete loje...
A tutna nuk tutna a lutna nuk lutna...
Hup tash se krejt ju jeni muta...
Sa merrita a e prita jo shoq nuk e prita...
Qe kom bese e shprese un keto gjithmon e dita...
Sha nita sha fole hup tash se ma lodhe...
Kom pune me shum njerz t'menqem ama jo njerz prej shkolle...
Cka din ata din me qit hallti ...
Me t'hie me t'pie familjen me ta qi...
Jon njerz te hekes qe i kan pa syt e dekes...
Jon njerz te fjales e jon njerz te beses...
E per mue kjo mjafton mu kon me karakter te ton...
S'po ma nin cka osht ka bon kur mu fjalen ma don...
Mu kon njeri i beses o shum shtire be shoq...
Me majt shoke un ne krah e mos mi lon me ra ne lloq...
S'pe du un ndihmen tone e kam un ndihmen teme...
Um ndihmojne Double-G'ja un ndihmojn krejt kto vene..
Tash jam msu permen per kurgje un nuk boj men...
Jemi t'part prej t'parve qe kena me meten ket ven...
...
Hej shoq tash ngoje dallimin...
....
Um kujtohet dikure kur un shetitsha rruges...
Me nji kohe me njerz sikur pucat e shuges...
E krejt kshyrshin mu ma ngul...
Juv doksha i vogel e krejt si rumul...
S'kisha buk me honger e lej ato senet tjera...
E krejt njisen si un e ka pasur plot gangstera...
Shume her u thera e shum her u poshtrova...
Po fjalet qe jav dhash shokve un kur si harrova...
E tash ndryshova e bona gati krejt...
Cka u bo be daj krejt po m'lypin tash me nejt...
Po lypin pare sikur djem me i pas pas...
S'po ma prish kerkush edhe pse jam tu i plas...
E po tash pe di se um kan pa n'TV...
Me pantolla t'gjona e n'kry nji shami...
E din qe po marr pare e jemi bo ushtri...
E di qe s'guxojn me fol qata dojn mu qi...
E tash po m'ndjekin gazetart dikur i njeksha une...
Shum interesant osht qysh i sillet ksaj pune...
Perpara mas nji femne s'bojsha rreth kerkujt...
E tash s'po m'lojn rahat prej tynve jam ka vuj...
He he kur dilsha e um kshyrshin krejt n'sy t'keq...
Me tesha t'gjona shami juv doksha si dreq...
E tash po m'respektojn cka pju thom ata po ngojn..
Edhe kur pe kam gabim ata qashtu po bojn...
Policia nuk kan lon vend pa m'ndjek...
E tash jon ka m'rujn po m'rujn mos me dek...
E t'shpis s'ma kan rras se m'kan zon si naalet...
E tash familja krenohet me djalin ty nova stret..
Faleminder shoke kom m'ju dasht deri n'vdekje...
Se ju jeni ata qe m'keni bo pa prekje...
Pershendetje popull qe m'keni respect...
E per keta njerzt e rruges qe i kan zemrat e djeg...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:20 am

D.u.d.A-Jeta jem 2007 [GG ArmY]

D.u.d.A:
Un po knoja prane dritares mi jet ni zoj gitares...
E mu nuk po ma nin kur jam biri i shqiptares...
Po ma nine sha nin se jam asene qe pin...
I kom Athine e Janine hup se ta prishi fmin...
Jam asene qe s'nalna kajna asi qe falna...
E jem asi qe hajna shkajna e nuk kem faj na...
E boj dicka e heci para se masanej jugu fara..
A thu per neve tana qika vet se na jem ...
E kur t'foli dicka ti nalu ngo se cka po thom...
Se fjalt e mija jan t'shtira kapak kush si kupton..
A po ngon se une nuk foli dy her...
N'qofte se je s'ki nevoje m'ju shit kerkuja gangster...
Jam rrit n'rruge besom e s'kom lon sene un pa bo...
Kur t'ja nisi me t'kallzu ti veq nal e um ngo...
E di qe knaqesh e mson ndoshta nuk gabon...
Se edhe un jam kone sikur ti e s'ma ka nie per kerkon...
E i kom ra pishmonit jo si kom ra pishmonit...
Jam kon i pari prej t'parve me nji gjak te shejtonit...
E di qe s'jom kon vetja m'ka kontrollu dikush..
Se t'isha kone vetja s'isha kone mik kerkush...
E ti po m'veten a kom hek jo shoq un kom dek...
Un ja kom shti gishtin n'sy drejqit tu m'ndjek..
A po thu qe jem kon n'tripa te droges...
E muta ka shume si ti qi sillen botes...
E tash un jam tjeter e jeni ka ma thini...
Djem e qika t'mamit po quditni cka po nini...
E di qe po habitesh e hala je ka rritesh..
Ty edhe me t'ndryshu ti mo n'rrug drejt sun qitesh...
Lem pak t'ndihmoj se pe shoh qe po t'lendoj...
Un e kom **** kete loje...
A tutna nuk tutna a lutna nuk lutna...
Hup tash se krejt ju jeni muta...
Sa merrita a e prita jo shoq nuk e prita...
Qe kom bese e shprese un keto gjithmon e dita...
Sha nita sha fole hup tash se ma lodhe...
Kom pune me shum njerz t'menqem ama jo njerz prej shkolle...
Cka din ata din me qit hallti ...
Me t'hie me t'pie familjen me ta qi...
Jon njerz te hekes qe i kan pa syt e dekes...
Jon njerz te fjales e jon njerz te beses...
E per mue kjo mjafton mu kon me karakter te ton...
S'po ma nin cka osht ka bon kur mu fjalen ma don...
Mu kon njeri i beses o shum shtire be shoq...
Me majt shoke un ne krah e mos mi lon me ra ne lloq...
S'pe du un ndihmen tone e kam un ndihmen teme...
Um ndihmojne Double-G'ja un ndihmojn krejt kto vene..
Tash jam msu permen per kurgje un nuk boj men...
Jemi t'part prej t'parve qe kena me meten ket ven...
...
Hej shoq tash ngoje dallimin...
....
Um kujtohet dikure kur un shetitsha rruges...
Me nji kohe me njerz sikur pucat e shuges...
E krejt kshyrshin mu ma ngul...
Juv doksha i vogel e krejt si rumul...
S'kisha buk me honger e lej ato senet tjera...
E krejt njisen si un e ka pasur plot gangstera...
Shume her u thera e shum her u poshtrova...
Po fjalet qe jav dhash shokve un kur si harrova...
E tash ndryshova e bona gati krejt...
Cka u bo be daj krejt po m'lypin tash me nejt...
Po lypin pare sikur djem me i pas pas...
S'po ma prish kerkush edhe pse jam tu i plas...
E po tash pe di se um kan pa n'TV...
Me pantolla t'gjona e n'kry nji shami...
E din qe po marr pare e jemi bo ushtri...
E di qe s'guxojn me fol qata dojn mu qi...
E tash po m'ndjekin gazetart dikur i njeksha une...
Shum interesant osht qysh i sillet ksaj pune...
Perpara mas nji femne s'bojsha rreth kerkujt...
E tash s'po m'lojn rahat prej tynve jam ka vuj...
He he kur dilsha e um kshyrshin krejt n'sy t'keq...
Me tesha t'gjona shami juv doksha si dreq...
E tash po m'respektojn cka pju thom ata po ngojn..
Edhe kur pe kam gabim ata qashtu po bojn...
Policia nuk kan lon vend pa m'ndjek...
E tash jon ka m'rujn po m'rujn mos me dek...
E t'shpis s'ma kan rras se m'kan zon si naalet...
E tash familja krenohet me djalin ty nova stret..
Faleminder shoke kom m'ju dasht deri n'vdekje...
Se ju jeni ata qe m'keni bo pa prekje...
Pershendetje popull qe m'keni respect...
E per keta njerzt e rruges qe i kan zemrat e djeg...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:20 am

D.u.d.A-Jeta jem 2007 [GG ArmY]

D.u.d.A:
Un po knoja prane dritares mi jet ni zoj gitares...
E mu nuk po ma nin kur jam biri i shqiptares...
Po ma nine sha nin se jam asene qe pin...
I kom Athine e Janine hup se ta prishi fmin...
Jam asene qe s'nalna kajna asi qe falna...
E jem asi qe hajna shkajna e nuk kem faj na...
E boj dicka e heci para se masanej jugu fara..
A thu per neve tana qika vet se na jem ...
E kur t'foli dicka ti nalu ngo se cka po thom...
Se fjalt e mija jan t'shtira kapak kush si kupton..
A po ngon se une nuk foli dy her...
N'qofte se je s'ki nevoje m'ju shit kerkuja gangster...
Jam rrit n'rruge besom e s'kom lon sene un pa bo...
Kur t'ja nisi me t'kallzu ti veq nal e um ngo...
E di qe knaqesh e mson ndoshta nuk gabon...
Se edhe un jam kone sikur ti e s'ma ka nie per kerkon...
E i kom ra pishmonit jo si kom ra pishmonit...
Jam kon i pari prej t'parve me nji gjak te shejtonit...
E di qe s'jom kon vetja m'ka kontrollu dikush..
Se t'isha kone vetja s'isha kone mik kerkush...
E ti po m'veten a kom hek jo shoq un kom dek...
Un ja kom shti gishtin n'sy drejqit tu m'ndjek..
A po thu qe jem kon n'tripa te droges...
E muta ka shume si ti qi sillen botes...
E tash un jam tjeter e jeni ka ma thini...
Djem e qika t'mamit po quditni cka po nini...
E di qe po habitesh e hala je ka rritesh..
Ty edhe me t'ndryshu ti mo n'rrug drejt sun qitesh...
Lem pak t'ndihmoj se pe shoh qe po t'lendoj...
Un e kom **** kete loje...
A tutna nuk tutna a lutna nuk lutna...
Hup tash se krejt ju jeni muta...
Sa merrita a e prita jo shoq nuk e prita...
Qe kom bese e shprese un keto gjithmon e dita...
Sha nita sha fole hup tash se ma lodhe...
Kom pune me shum njerz t'menqem ama jo njerz prej shkolle...
Cka din ata din me qit hallti ...
Me t'hie me t'pie familjen me ta qi...
Jon njerz te hekes qe i kan pa syt e dekes...
Jon njerz te fjales e jon njerz te beses...
E per mue kjo mjafton mu kon me karakter te ton...
S'po ma nin cka osht ka bon kur mu fjalen ma don...
Mu kon njeri i beses o shum shtire be shoq...
Me majt shoke un ne krah e mos mi lon me ra ne lloq...
S'pe du un ndihmen tone e kam un ndihmen teme...
Um ndihmojne Double-G'ja un ndihmojn krejt kto vene..
Tash jam msu permen per kurgje un nuk boj men...
Jemi t'part prej t'parve qe kena me meten ket ven...
...
Hej shoq tash ngoje dallimin...
....
Um kujtohet dikure kur un shetitsha rruges...
Me nji kohe me njerz sikur pucat e shuges...
E krejt kshyrshin mu ma ngul...
Juv doksha i vogel e krejt si rumul...
S'kisha buk me honger e lej ato senet tjera...
E krejt njisen si un e ka pasur plot gangstera...
Shume her u thera e shum her u poshtrova...
Po fjalet qe jav dhash shokve un kur si harrova...
E tash ndryshova e bona gati krejt...
Cka u bo be daj krejt po m'lypin tash me nejt...
Po lypin pare sikur djem me i pas pas...
S'po ma prish kerkush edhe pse jam tu i plas...
E po tash pe di se um kan pa n'TV...
Me pantolla t'gjona e n'kry nji shami...
E din qe po marr pare e jemi bo ushtri...
E di qe s'guxojn me fol qata dojn mu qi...
E tash po m'ndjekin gazetart dikur i njeksha une...
Shum interesant osht qysh i sillet ksaj pune...
Perpara mas nji femne s'bojsha rreth kerkujt...
E tash s'po m'lojn rahat prej tynve jam ka vuj...
He he kur dilsha e um kshyrshin krejt n'sy t'keq...
Me tesha t'gjona shami juv doksha si dreq...
E tash po m'respektojn cka pju thom ata po ngojn..
Edhe kur pe kam gabim ata qashtu po bojn...
Policia nuk kan lon vend pa m'ndjek...
E tash jon ka m'rujn po m'rujn mos me dek...
E t'shpis s'ma kan rras se m'kan zon si naalet...
E tash familja krenohet me djalin ty nova stret..
Faleminder shoke kom m'ju dasht deri n'vdekje...
Se ju jeni ata qe m'keni bo pa prekje...
Pershendetje popull qe m'keni respect...
E per keta njerzt e rruges qe i kan zemrat e djeg...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:21 am

D.u.d.A-Jeta jem 2007 [GG ArmY]

D.u.d.A:
Un po knoja prane dritares mi jet ni zoj gitares...
E mu nuk po ma nin kur jam biri i shqiptares...
Po ma nine sha nin se jam asene qe pin...
I kom Athine e Janine hup se ta prishi fmin...
Jam asene qe s'nalna kajna asi qe falna...
E jem asi qe hajna shkajna e nuk kem faj na...
E boj dicka e heci para se masanej jugu fara..
A thu per neve tana qika vet se na jem ...
E kur t'foli dicka ti nalu ngo se cka po thom...
Se fjalt e mija jan t'shtira kapak kush si kupton..
A po ngon se une nuk foli dy her...
N'qofte se je s'ki nevoje m'ju shit kerkuja gangster...
Jam rrit n'rruge besom e s'kom lon sene un pa bo...
Kur t'ja nisi me t'kallzu ti veq nal e um ngo...
E di qe knaqesh e mson ndoshta nuk gabon...
Se edhe un jam kone sikur ti e s'ma ka nie per kerkon...
E i kom ra pishmonit jo si kom ra pishmonit...
Jam kon i pari prej t'parve me nji gjak te shejtonit...
E di qe s'jom kon vetja m'ka kontrollu dikush..
Se t'isha kone vetja s'isha kone mik kerkush...
E ti po m'veten a kom hek jo shoq un kom dek...
Un ja kom shti gishtin n'sy drejqit tu m'ndjek..
A po thu qe jem kon n'tripa te droges...
E muta ka shume si ti qi sillen botes...
E tash un jam tjeter e jeni ka ma thini...
Djem e qika t'mamit po quditni cka po nini...
E di qe po habitesh e hala je ka rritesh..
Ty edhe me t'ndryshu ti mo n'rrug drejt sun qitesh...
Lem pak t'ndihmoj se pe shoh qe po t'lendoj...
Un e kom **** kete loje...
A tutna nuk tutna a lutna nuk lutna...
Hup tash se krejt ju jeni muta...
Sa merrita a e prita jo shoq nuk e prita...
Qe kom bese e shprese un keto gjithmon e dita...
Sha nita sha fole hup tash se ma lodhe...
Kom pune me shum njerz t'menqem ama jo njerz prej shkolle...
Cka din ata din me qit hallti ...
Me t'hie me t'pie familjen me ta qi...
Jon njerz te hekes qe i kan pa syt e dekes...
Jon njerz te fjales e jon njerz te beses...
E per mue kjo mjafton mu kon me karakter te ton...
S'po ma nin cka osht ka bon kur mu fjalen ma don...
Mu kon njeri i beses o shum shtire be shoq...
Me majt shoke un ne krah e mos mi lon me ra ne lloq...
S'pe du un ndihmen tone e kam un ndihmen teme...
Um ndihmojne Double-G'ja un ndihmojn krejt kto vene..
Tash jam msu permen per kurgje un nuk boj men...
Jemi t'part prej t'parve qe kena me meten ket ven...
...
Hej shoq tash ngoje dallimin...
....
Um kujtohet dikure kur un shetitsha rruges...
Me nji kohe me njerz sikur pucat e shuges...
E krejt kshyrshin mu ma ngul...
Juv doksha i vogel e krejt si rumul...
S'kisha buk me honger e lej ato senet tjera...
E krejt njisen si un e ka pasur plot gangstera...
Shume her u thera e shum her u poshtrova...
Po fjalet qe jav dhash shokve un kur si harrova...
E tash ndryshova e bona gati krejt...
Cka u bo be daj krejt po m'lypin tash me nejt...
Po lypin pare sikur djem me i pas pas...
S'po ma prish kerkush edhe pse jam tu i plas...
E po tash pe di se um kan pa n'TV...
Me pantolla t'gjona e n'kry nji shami...
E din qe po marr pare e jemi bo ushtri...
E di qe s'guxojn me fol qata dojn mu qi...
E tash po m'ndjekin gazetart dikur i njeksha une...
Shum interesant osht qysh i sillet ksaj pune...
Perpara mas nji femne s'bojsha rreth kerkujt...
E tash s'po m'lojn rahat prej tynve jam ka vuj...
He he kur dilsha e um kshyrshin krejt n'sy t'keq...
Me tesha t'gjona shami juv doksha si dreq...
E tash po m'respektojn cka pju thom ata po ngojn..
Edhe kur pe kam gabim ata qashtu po bojn...
Policia nuk kan lon vend pa m'ndjek...
E tash jon ka m'rujn po m'rujn mos me dek...
E t'shpis s'ma kan rras se m'kan zon si naalet...
E tash familja krenohet me djalin ty nova stret..
Faleminder shoke kom m'ju dasht deri n'vdekje...
Se ju jeni ata qe m'keni bo pa prekje...
Pershendetje popull qe m'keni respect...
E per keta njerzt e rruges qe i kan zemrat e djeg...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:21 am

D.u.d.A-Jetimi [GG ArmY]

D.u.d.A:
I rriten prej familje qe me kishin adoptu..
Jo prej diku ne rruge me paten marr mu...
Kjo bote thell me nis me ta kallzu...
Po i kallzoj ma te kqijat qe i kam jetu...
Um kujtohet koha kur ne shkolle pata hi...
Ku vishin n'shkolle ka dy vllazni plot fmij...
E vetsha mamin tem pse un nuk kom vllazni...
Ajo u bojshe qe kurgjo un nuk po di...
I pata pas 10 vjet ku ajo shtatzene pat met...
Ku vishin plot dhurata dhe shum njerz me pershendet...
U paten gezu shume sa qe m'paten harru krejt...
Kur u bojsha pytje e u mytshin tu m'rrejt...
Prej ketu fillojne t'kqijat ne jeten tem..
Ku shume sene ja nisin me mu sill neper men...
Mu pat bo pik per me dit cka osht tu ndodh ne at ven...
Ku memzi se pritsha per me pa vllaun tem...
Kur mo nuk um kan dasht baba dhe nona jem...
Kur mo nuk um kan marr ku kan shku me naj ven...
Um kan zavensu perher vllau i rrejshem jem...
Ku e kuptova qe s'jam me kerkushi ne at ven...
Si 14 vjet kur dola ne rruge me jetu...
Isha ne kohen ku n'shkolle duhet me shku me msu..
E une n'rruge punt e kqija gjithmon tuj punu...
Prej 14 vjetve jeten tem tu e rreziku...
Kur i pata bo per kiamet nja 18 vjet...
Ku me nji ven rastesisht e pata taku baben tem...
Tu mi pat kallzu krejta lidhje per jeten tem...
Ku e kutpova qe s'jam me kerkushi ne at ven...
Ish shume keq mos me dit dhe me njoften veten...
Ish shume keq mos me ta kallzu kerkush t'verteten...
Me jetue pa e njoh veten gjithashtu dhe jeten...
Me jetu me rrenat e te tjerve qe ta shkaterrojn jeten...
Mu pat bo pik me i taku nonen dhe baben tem...
Te vertetin me ju kallzue vetem nji sen...
Edhe disa sene tjera per jeten tem n'at ven...
Tu i vet se qysh nonen e kan bo kete rren...

D.u.d.A:2x Reff
Jetim nji emer qe s'perblihet leht...
Nji gjaki jem qe s'di ku m'ka met..
Jetim nje jete qe nuk eshte e leht...
Nji njeri ne kete bote qe s'eshte i vertet...

D.u.d.A:
Kjo jete ish mu nal me kshyr dhe me msu...
Kjo jete ish kurv e flliqt po t'shtike mu tranu...
Duhesh mu nal me ngu se qare se ki pa gabu..
Gjithmon fillimi osht i shtire po duhesh me provu...
Babe e none jeni ata qe m'keni shkaterru...
Si nji bebe te vogel vete ne rruge me keni lon...
Mu me keni tradhtu e pergjithmon me keni harru...
Un jam tu jetu dhe keto shtrenjt keni me pagu...
Ka ndodh me nejt pa honger ka 3 dit...
Ka ndodh me nejt non-stop te dera tu ju prit...
Ka ndodh qe edhe teshat e trupit i kom shit...
Ka ndodh dhe eshte realitet qe jetim jam rrit...
Kom kalu lloj lloj krize qe s'kalohen leht...
Po i kom kalu pa ndihmen e kerkujt veq vet...
Shume keq ish kon mu kon jetim e mos me pas kerkon...
Mos me pas dikon qe e din qe te mbron...
Dikon qe behet marak per ty cka je ka ben...
Dikon qe te pastron dhe shum e shum te don...
Dikon qe t'edukon te merr dhe n'shkoll te qon...
Dikon qe gjaku me to pergjithmon te bashkon...
Edhe pse ksi njerz si une ka shume pak...
Ka shume pak qe se din me kon jan n'gjak...
Tani emni jem dhe i shume shokeve mi eshte jetim...
I lidh shum e shum ngjarje qe i qujn mjerim...
Ky eshte hip-hopi jem per krejt ata qe jetojn vet...
Per krejt ata qe moti kohe jetim kan met...
Paqe vllazni se di qe o jete per kiamet...
S'kisha dasht ma shume se jetim mos me met...
Mos me met kerkush mos me met...
Jetim tani erdha n'perfundim esht emni jem i perzi me tim...
Mjerim tash e di qe jam jetim nji rrug qe per mu kur nuk ka mbarim...
Jetim nji emer qe s'perblihet lehte...
Nji gjaki jem qe s'di ku m'ka met...

D.u.d.A:2x Reff
Jetim nji emer qe s'perblihet leht...
Nji gjaki jem qe s'di ku m'ka met..
Jetim nje jete qe nuk eshte e leht...
Nji njeri ne kete bote qe s'eshte i vertet...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:21 am

D.u.d.A-Jetimi [GG ArmY]

D.u.d.A:
I rriten prej familje qe me kishin adoptu..
Jo prej diku ne rruge me paten marr mu...
Kjo bote thell me nis me ta kallzu...
Po i kallzoj ma te kqijat qe i kam jetu...
Um kujtohet koha kur ne shkolle pata hi...
Ku vishin n'shkolle ka dy vllazni plot fmij...
E vetsha mamin tem pse un nuk kom vllazni...
Ajo u bojshe qe kurgjo un nuk po di...
I pata pas 10 vjet ku ajo shtatzene pat met...
Ku vishin plot dhurata dhe shum njerz me pershendet...
U paten gezu shume sa qe m'paten harru krejt...
Kur u bojsha pytje e u mytshin tu m'rrejt...
Prej ketu fillojne t'kqijat ne jeten tem..
Ku shume sene ja nisin me mu sill neper men...
Mu pat bo pik per me dit cka osht tu ndodh ne at ven...
Ku memzi se pritsha per me pa vllaun tem...
Kur mo nuk um kan dasht baba dhe nona jem...
Kur mo nuk um kan marr ku kan shku me naj ven...
Um kan zavensu perher vllau i rrejshem jem...
Ku e kuptova qe s'jam me kerkushi ne at ven...
Si 14 vjet kur dola ne rruge me jetu...
Isha ne kohen ku n'shkolle duhet me shku me msu..
E une n'rruge punt e kqija gjithmon tuj punu...
Prej 14 vjetve jeten tem tu e rreziku...
Kur i pata bo per kiamet nja 18 vjet...
Ku me nji ven rastesisht e pata taku baben tem...
Tu mi pat kallzu krejta lidhje per jeten tem...
Ku e kutpova qe s'jam me kerkushi ne at ven...
Ish shume keq mos me dit dhe me njoften veten...
Ish shume keq mos me ta kallzu kerkush t'verteten...
Me jetue pa e njoh veten gjithashtu dhe jeten...
Me jetu me rrenat e te tjerve qe ta shkaterrojn jeten...
Mu pat bo pik me i taku nonen dhe baben tem...
Te vertetin me ju kallzue vetem nji sen...
Edhe disa sene tjera per jeten tem n'at ven...
Tu i vet se qysh nonen e kan bo kete rren...

D.u.d.A:2x Reff
Jetim nji emer qe s'perblihet leht...
Nji gjaki jem qe s'di ku m'ka met..
Jetim nje jete qe nuk eshte e leht...
Nji njeri ne kete bote qe s'eshte i vertet...

D.u.d.A:
Kjo jete ish mu nal me kshyr dhe me msu...
Kjo jete ish kurv e flliqt po t'shtike mu tranu...
Duhesh mu nal me ngu se qare se ki pa gabu..
Gjithmon fillimi osht i shtire po duhesh me provu...
Babe e none jeni ata qe m'keni shkaterru...
Si nji bebe te vogel vete ne rruge me keni lon...
Mu me keni tradhtu e pergjithmon me keni harru...
Un jam tu jetu dhe keto shtrenjt keni me pagu...
Ka ndodh me nejt pa honger ka 3 dit...
Ka ndodh me nejt non-stop te dera tu ju prit...
Ka ndodh qe edhe teshat e trupit i kom shit...
Ka ndodh dhe eshte realitet qe jetim jam rrit...
Kom kalu lloj lloj krize qe s'kalohen leht...
Po i kom kalu pa ndihmen e kerkujt veq vet...
Shume keq ish kon mu kon jetim e mos me pas kerkon...
Mos me pas dikon qe e din qe te mbron...
Dikon qe behet marak per ty cka je ka ben...
Dikon qe te pastron dhe shum e shum te don...
Dikon qe t'edukon te merr dhe n'shkoll te qon...
Dikon qe gjaku me to pergjithmon te bashkon...
Edhe pse ksi njerz si une ka shume pak...
Ka shume pak qe se din me kon jan n'gjak...
Tani emni jem dhe i shume shokeve mi eshte jetim...
I lidh shum e shum ngjarje qe i qujn mjerim...
Ky eshte hip-hopi jem per krejt ata qe jetojn vet...
Per krejt ata qe moti kohe jetim kan met...
Paqe vllazni se di qe o jete per kiamet...
S'kisha dasht ma shume se jetim mos me met...
Mos me met kerkush mos me met...
Jetim tani erdha n'perfundim esht emni jem i perzi me tim...
Mjerim tash e di qe jam jetim nji rrug qe per mu kur nuk ka mbarim...
Jetim nji emer qe s'perblihet lehte...
Nji gjaki jem qe s'di ku m'ka met...

D.u.d.A:2x Reff
Jetim nji emer qe s'perblihet leht...
Nji gjaki jem qe s'di ku m'ka met..
Jetim nje jete qe nuk eshte e leht...
Nji njeri ne kete bote qe s'eshte i vertet...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:21 am

D.u.d.A-Jetimi [GG ArmY]

D.u.d.A:
I rriten prej familje qe me kishin adoptu..
Jo prej diku ne rruge me paten marr mu...
Kjo bote thell me nis me ta kallzu...
Po i kallzoj ma te kqijat qe i kam jetu...
Um kujtohet koha kur ne shkolle pata hi...
Ku vishin n'shkolle ka dy vllazni plot fmij...
E vetsha mamin tem pse un nuk kom vllazni...
Ajo u bojshe qe kurgjo un nuk po di...
I pata pas 10 vjet ku ajo shtatzene pat met...
Ku vishin plot dhurata dhe shum njerz me pershendet...
U paten gezu shume sa qe m'paten harru krejt...
Kur u bojsha pytje e u mytshin tu m'rrejt...
Prej ketu fillojne t'kqijat ne jeten tem..
Ku shume sene ja nisin me mu sill neper men...
Mu pat bo pik per me dit cka osht tu ndodh ne at ven...
Ku memzi se pritsha per me pa vllaun tem...
Kur mo nuk um kan dasht baba dhe nona jem...
Kur mo nuk um kan marr ku kan shku me naj ven...
Um kan zavensu perher vllau i rrejshem jem...
Ku e kuptova qe s'jam me kerkushi ne at ven...
Si 14 vjet kur dola ne rruge me jetu...
Isha ne kohen ku n'shkolle duhet me shku me msu..
E une n'rruge punt e kqija gjithmon tuj punu...
Prej 14 vjetve jeten tem tu e rreziku...
Kur i pata bo per kiamet nja 18 vjet...
Ku me nji ven rastesisht e pata taku baben tem...
Tu mi pat kallzu krejta lidhje per jeten tem...
Ku e kutpova qe s'jam me kerkushi ne at ven...
Ish shume keq mos me dit dhe me njoften veten...
Ish shume keq mos me ta kallzu kerkush t'verteten...
Me jetue pa e njoh veten gjithashtu dhe jeten...
Me jetu me rrenat e te tjerve qe ta shkaterrojn jeten...
Mu pat bo pik me i taku nonen dhe baben tem...
Te vertetin me ju kallzue vetem nji sen...
Edhe disa sene tjera per jeten tem n'at ven...
Tu i vet se qysh nonen e kan bo kete rren...

D.u.d.A:2x Reff
Jetim nji emer qe s'perblihet leht...
Nji gjaki jem qe s'di ku m'ka met..
Jetim nje jete qe nuk eshte e leht...
Nji njeri ne kete bote qe s'eshte i vertet...

D.u.d.A:
Kjo jete ish mu nal me kshyr dhe me msu...
Kjo jete ish kurv e flliqt po t'shtike mu tranu...
Duhesh mu nal me ngu se qare se ki pa gabu..
Gjithmon fillimi osht i shtire po duhesh me provu...
Babe e none jeni ata qe m'keni shkaterru...
Si nji bebe te vogel vete ne rruge me keni lon...
Mu me keni tradhtu e pergjithmon me keni harru...
Un jam tu jetu dhe keto shtrenjt keni me pagu...
Ka ndodh me nejt pa honger ka 3 dit...
Ka ndodh me nejt non-stop te dera tu ju prit...
Ka ndodh qe edhe teshat e trupit i kom shit...
Ka ndodh dhe eshte realitet qe jetim jam rrit...
Kom kalu lloj lloj krize qe s'kalohen leht...
Po i kom kalu pa ndihmen e kerkujt veq vet...
Shume keq ish kon mu kon jetim e mos me pas kerkon...
Mos me pas dikon qe e din qe te mbron...
Dikon qe behet marak per ty cka je ka ben...
Dikon qe te pastron dhe shum e shum te don...
Dikon qe t'edukon te merr dhe n'shkoll te qon...
Dikon qe gjaku me to pergjithmon te bashkon...
Edhe pse ksi njerz si une ka shume pak...
Ka shume pak qe se din me kon jan n'gjak...
Tani emni jem dhe i shume shokeve mi eshte jetim...
I lidh shum e shum ngjarje qe i qujn mjerim...
Ky eshte hip-hopi jem per krejt ata qe jetojn vet...
Per krejt ata qe moti kohe jetim kan met...
Paqe vllazni se di qe o jete per kiamet...
S'kisha dasht ma shume se jetim mos me met...
Mos me met kerkush mos me met...
Jetim tani erdha n'perfundim esht emni jem i perzi me tim...
Mjerim tash e di qe jam jetim nji rrug qe per mu kur nuk ka mbarim...
Jetim nji emer qe s'perblihet lehte...
Nji gjaki jem qe s'di ku m'ka met...

D.u.d.A:2x Reff
Jetim nji emer qe s'perblihet leht...
Nji gjaki jem qe s'di ku m'ka met..
Jetim nje jete qe nuk eshte e leht...
Nji njeri ne kete bote qe s'eshte i vertet...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:21 am

D.u.d.A-Jetimi [GG ArmY]

D.u.d.A:
I rriten prej familje qe me kishin adoptu..
Jo prej diku ne rruge me paten marr mu...
Kjo bote thell me nis me ta kallzu...
Po i kallzoj ma te kqijat qe i kam jetu...
Um kujtohet koha kur ne shkolle pata hi...
Ku vishin n'shkolle ka dy vllazni plot fmij...
E vetsha mamin tem pse un nuk kom vllazni...
Ajo u bojshe qe kurgjo un nuk po di...
I pata pas 10 vjet ku ajo shtatzene pat met...
Ku vishin plot dhurata dhe shum njerz me pershendet...
U paten gezu shume sa qe m'paten harru krejt...
Kur u bojsha pytje e u mytshin tu m'rrejt...
Prej ketu fillojne t'kqijat ne jeten tem..
Ku shume sene ja nisin me mu sill neper men...
Mu pat bo pik per me dit cka osht tu ndodh ne at ven...
Ku memzi se pritsha per me pa vllaun tem...
Kur mo nuk um kan dasht baba dhe nona jem...
Kur mo nuk um kan marr ku kan shku me naj ven...
Um kan zavensu perher vllau i rrejshem jem...
Ku e kuptova qe s'jam me kerkushi ne at ven...
Si 14 vjet kur dola ne rruge me jetu...
Isha ne kohen ku n'shkolle duhet me shku me msu..
E une n'rruge punt e kqija gjithmon tuj punu...
Prej 14 vjetve jeten tem tu e rreziku...
Kur i pata bo per kiamet nja 18 vjet...
Ku me nji ven rastesisht e pata taku baben tem...
Tu mi pat kallzu krejta lidhje per jeten tem...
Ku e kutpova qe s'jam me kerkushi ne at ven...
Ish shume keq mos me dit dhe me njoften veten...
Ish shume keq mos me ta kallzu kerkush t'verteten...
Me jetue pa e njoh veten gjithashtu dhe jeten...
Me jetu me rrenat e te tjerve qe ta shkaterrojn jeten...
Mu pat bo pik me i taku nonen dhe baben tem...
Te vertetin me ju kallzue vetem nji sen...
Edhe disa sene tjera per jeten tem n'at ven...
Tu i vet se qysh nonen e kan bo kete rren...

D.u.d.A:2x Reff
Jetim nji emer qe s'perblihet leht...
Nji gjaki jem qe s'di ku m'ka met..
Jetim nje jete qe nuk eshte e leht...
Nji njeri ne kete bote qe s'eshte i vertet...

D.u.d.A:
Kjo jete ish mu nal me kshyr dhe me msu...
Kjo jete ish kurv e flliqt po t'shtike mu tranu...
Duhesh mu nal me ngu se qare se ki pa gabu..
Gjithmon fillimi osht i shtire po duhesh me provu...
Babe e none jeni ata qe m'keni shkaterru...
Si nji bebe te vogel vete ne rruge me keni lon...
Mu me keni tradhtu e pergjithmon me keni harru...
Un jam tu jetu dhe keto shtrenjt keni me pagu...
Ka ndodh me nejt pa honger ka 3 dit...
Ka ndodh me nejt non-stop te dera tu ju prit...
Ka ndodh qe edhe teshat e trupit i kom shit...
Ka ndodh dhe eshte realitet qe jetim jam rrit...
Kom kalu lloj lloj krize qe s'kalohen leht...
Po i kom kalu pa ndihmen e kerkujt veq vet...
Shume keq ish kon mu kon jetim e mos me pas kerkon...
Mos me pas dikon qe e din qe te mbron...
Dikon qe behet marak per ty cka je ka ben...
Dikon qe te pastron dhe shum e shum te don...
Dikon qe t'edukon te merr dhe n'shkoll te qon...
Dikon qe gjaku me to pergjithmon te bashkon...
Edhe pse ksi njerz si une ka shume pak...
Ka shume pak qe se din me kon jan n'gjak...
Tani emni jem dhe i shume shokeve mi eshte jetim...
I lidh shum e shum ngjarje qe i qujn mjerim...
Ky eshte hip-hopi jem per krejt ata qe jetojn vet...
Per krejt ata qe moti kohe jetim kan met...
Paqe vllazni se di qe o jete per kiamet...
S'kisha dasht ma shume se jetim mos me met...
Mos me met kerkush mos me met...
Jetim tani erdha n'perfundim esht emni jem i perzi me tim...
Mjerim tash e di qe jam jetim nji rrug qe per mu kur nuk ka mbarim...
Jetim nji emer qe s'perblihet lehte...
Nji gjaki jem qe s'di ku m'ka met...

D.u.d.A:2x Reff
Jetim nji emer qe s'perblihet leht...
Nji gjaki jem qe s'di ku m'ka met..
Jetim nje jete qe nuk eshte e leht...
Nji njeri ne kete bote qe s'eshte i vertet...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:22 am

D.u.d.A-Jetimi [GG ArmY]

D.u.d.A:
I rriten prej familje qe me kishin adoptu..
Jo prej diku ne rruge me paten marr mu...
Kjo bote thell me nis me ta kallzu...
Po i kallzoj ma te kqijat qe i kam jetu...
Um kujtohet koha kur ne shkolle pata hi...
Ku vishin n'shkolle ka dy vllazni plot fmij...
E vetsha mamin tem pse un nuk kom vllazni...
Ajo u bojshe qe kurgjo un nuk po di...
I pata pas 10 vjet ku ajo shtatzene pat met...
Ku vishin plot dhurata dhe shum njerz me pershendet...
U paten gezu shume sa qe m'paten harru krejt...
Kur u bojsha pytje e u mytshin tu m'rrejt...
Prej ketu fillojne t'kqijat ne jeten tem..
Ku shume sene ja nisin me mu sill neper men...
Mu pat bo pik per me dit cka osht tu ndodh ne at ven...
Ku memzi se pritsha per me pa vllaun tem...
Kur mo nuk um kan dasht baba dhe nona jem...
Kur mo nuk um kan marr ku kan shku me naj ven...
Um kan zavensu perher vllau i rrejshem jem...
Ku e kuptova qe s'jam me kerkushi ne at ven...
Si 14 vjet kur dola ne rruge me jetu...
Isha ne kohen ku n'shkolle duhet me shku me msu..
E une n'rruge punt e kqija gjithmon tuj punu...
Prej 14 vjetve jeten tem tu e rreziku...
Kur i pata bo per kiamet nja 18 vjet...
Ku me nji ven rastesisht e pata taku baben tem...
Tu mi pat kallzu krejta lidhje per jeten tem...
Ku e kutpova qe s'jam me kerkushi ne at ven...
Ish shume keq mos me dit dhe me njoften veten...
Ish shume keq mos me ta kallzu kerkush t'verteten...
Me jetue pa e njoh veten gjithashtu dhe jeten...
Me jetu me rrenat e te tjerve qe ta shkaterrojn jeten...
Mu pat bo pik me i taku nonen dhe baben tem...
Te vertetin me ju kallzue vetem nji sen...
Edhe disa sene tjera per jeten tem n'at ven...
Tu i vet se qysh nonen e kan bo kete rren...

D.u.d.A:2x Reff
Jetim nji emer qe s'perblihet leht...
Nji gjaki jem qe s'di ku m'ka met..
Jetim nje jete qe nuk eshte e leht...
Nji njeri ne kete bote qe s'eshte i vertet...

D.u.d.A:
Kjo jete ish mu nal me kshyr dhe me msu...
Kjo jete ish kurv e flliqt po t'shtike mu tranu...
Duhesh mu nal me ngu se qare se ki pa gabu..
Gjithmon fillimi osht i shtire po duhesh me provu...
Babe e none jeni ata qe m'keni shkaterru...
Si nji bebe te vogel vete ne rruge me keni lon...
Mu me keni tradhtu e pergjithmon me keni harru...
Un jam tu jetu dhe keto shtrenjt keni me pagu...
Ka ndodh me nejt pa honger ka 3 dit...
Ka ndodh me nejt non-stop te dera tu ju prit...
Ka ndodh qe edhe teshat e trupit i kom shit...
Ka ndodh dhe eshte realitet qe jetim jam rrit...
Kom kalu lloj lloj krize qe s'kalohen leht...
Po i kom kalu pa ndihmen e kerkujt veq vet...
Shume keq ish kon mu kon jetim e mos me pas kerkon...
Mos me pas dikon qe e din qe te mbron...
Dikon qe behet marak per ty cka je ka ben...
Dikon qe te pastron dhe shum e shum te don...
Dikon qe t'edukon te merr dhe n'shkoll te qon...
Dikon qe gjaku me to pergjithmon te bashkon...
Edhe pse ksi njerz si une ka shume pak...
Ka shume pak qe se din me kon jan n'gjak...
Tani emni jem dhe i shume shokeve mi eshte jetim...
I lidh shum e shum ngjarje qe i qujn mjerim...
Ky eshte hip-hopi jem per krejt ata qe jetojn vet...
Per krejt ata qe moti kohe jetim kan met...
Paqe vllazni se di qe o jete per kiamet...
S'kisha dasht ma shume se jetim mos me met...
Mos me met kerkush mos me met...
Jetim tani erdha n'perfundim esht emni jem i perzi me tim...
Mjerim tash e di qe jam jetim nji rrug qe per mu kur nuk ka mbarim...
Jetim nji emer qe s'perblihet lehte...
Nji gjaki jem qe s'di ku m'ka met...

D.u.d.A:2x Reff
Jetim nji emer qe s'perblihet leht...
Nji gjaki jem qe s'di ku m'ka met..
Jetim nje jete qe nuk eshte e leht...
Nji njeri ne kete bote qe s'eshte i vertet...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:22 am

D.u.d.A-Ku jeni 2008 [GG ArmY]


D.u.d.A:
Po thojn njoni u nal e ju hargju benzini...
Ai e ka dizel kur ta mush i del tymi...
Une po ju pres te dera po ju asnje s'po vini...
Un po ngoj sene te reja po kurgje s'po pini...
Krejt do viktima te moqme tu pru sene t'kopjume...
Krejt do ftyra palidhje me sene t'deshtume...
Shqipe duni krejt me lon me pshurr ket pidh none...
Mas sa vjete pe sheh veten se hiq sen sun bone...
Hip-hopi ka kulture histori te perjetimit...
Na e mami nji kulture qe kur kemi prej fillimit...
Jemi te njejt edhe pse bomi hajgare...
Komandant e kryta punen toger cit nji cigare...
Une nuk kam problem a besoni hiq me kerkon...
Ndoshta pse me mu kan problem te ton...
Se shqiptari nuk don rregull e si pelqen qikiqi...
Kur ta kapi ai perpara pi dobsohet mishiqi...

D.u.d.A:2x Reff
Repera t'deshtum hajde hecni te shpija...
Se na jemi te ron e s'bon me na ngu fmija...
Ku jan sun pi gjoj kur pi gjoj po m'dhimen...
Double-G'en shoq munesh me krahasu me Kinen...

D.u.d.A:
Po m'vjen nji sms e paskan thye dike n'mes...
Ja kan zene rrugen e kan shkel me Mercedes...
Po m'thirrin ne tel e paska shtije halltin n'bel...
E kan heken njonin qe po shitej si gabel...
Cdo dite ndodh dicka gjithmon n'rrethin tone..
Cdo dite hup dikush e kerkush mo sun e gjon...
E po kjo koha e sodit me shume parregullsi...
Njerzit dojn mu kon te qete shum shpejt gjujn allti...
Krejt jon bo mafi shoq ti kshyre punen tone...
Rri qaty ne shpi hiqju kesaj hallakame...
Na hiq nuk pritomi na krejt qeshtu domi...
Na krejt i prodhomi e t'keqit i shkatrromi...
Ja i shendrromi t'lire qe mos me pas shtire...
I lami nji kohe me hec neper qytet t'lire...
Tani nihet krisma po shpohet nji bire...
Ja shihet n'qytet dikush me fyt t'lidh...

D.u.d.A:2x Reff
Repera t'deshtum hajde hecni te shpija...
Se na jemi te ron e s'bon me na ngu fmija...
Ku jan sun pi gjoj kur pi gjoj po m'dhimen...
Double-G'en shoq munesh me krahasu me Kinen...

D.u.d.A:
E po keto e ka jeta du t'them e verteta...
Na jena shume larg po un t'afroj me metra...
Se e kam stafin e bukur qe hiq nuk ja huq...
Ti tu dale te dera ky shoki te len truq...
Kur ta kallen qe ky shoqi ketu krejt e tymos...
Kur ta rrokin keta perpara keta krejt mujn me t'sos...
Me shiten mue trima kur e din qe jan tutsa...
Per mu nuk kan kara e nuk kan as luca...
Un t'vi kur dush vec ti kallzo ku po don...
Se jav qi ropt krejtve e ju kalli te ton...
Ju kishim msu me knu qashtu tu e lshu...
Krejt jan tu thon qe D.u.d.A po m'shan mu...
Un jav du motrat e jav kalli shpijen...
Mue nuk ma nin se e kam Double-G'en...
Keshtu qe D.u.d.A s'te njeh ty e nuk e njeh kerkon...
Mos mendo qe t'shan ty se ti shoq nuk egziston...
Un jam ka i lypi po kerkun sun pi gjoj...
Une nuk po du mi sha po ky shoki po m'thot shaj...
E tani pi shti n'cev nje nga nje me ren...
Kur pe nin qet repin tem krejt pe lshojn ket ven...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:22 am

D.u.d.A-Ku jeni 2008 [GG ArmY]


D.u.d.A:
Po thojn njoni u nal e ju hargju benzini...
Ai e ka dizel kur ta mush i del tymi...
Une po ju pres te dera po ju asnje s'po vini...
Un po ngoj sene te reja po kurgje s'po pini...
Krejt do viktima te moqme tu pru sene t'kopjume...
Krejt do ftyra palidhje me sene t'deshtume...
Shqipe duni krejt me lon me pshurr ket pidh none...
Mas sa vjete pe sheh veten se hiq sen sun bone...
Hip-hopi ka kulture histori te perjetimit...
Na e mami nji kulture qe kur kemi prej fillimit...
Jemi te njejt edhe pse bomi hajgare...
Komandant e kryta punen toger cit nji cigare...
Une nuk kam problem a besoni hiq me kerkon...
Ndoshta pse me mu kan problem te ton...
Se shqiptari nuk don rregull e si pelqen qikiqi...
Kur ta kapi ai perpara pi dobsohet mishiqi...

D.u.d.A:2x Reff
Repera t'deshtum hajde hecni te shpija...
Se na jemi te ron e s'bon me na ngu fmija...
Ku jan sun pi gjoj kur pi gjoj po m'dhimen...
Double-G'en shoq munesh me krahasu me Kinen...

D.u.d.A:
Po m'vjen nji sms e paskan thye dike n'mes...
Ja kan zene rrugen e kan shkel me Mercedes...
Po m'thirrin ne tel e paska shtije halltin n'bel...
E kan heken njonin qe po shitej si gabel...
Cdo dite ndodh dicka gjithmon n'rrethin tone..
Cdo dite hup dikush e kerkush mo sun e gjon...
E po kjo koha e sodit me shume parregullsi...
Njerzit dojn mu kon te qete shum shpejt gjujn allti...
Krejt jon bo mafi shoq ti kshyre punen tone...
Rri qaty ne shpi hiqju kesaj hallakame...
Na hiq nuk pritomi na krejt qeshtu domi...
Na krejt i prodhomi e t'keqit i shkatrromi...
Ja i shendrromi t'lire qe mos me pas shtire...
I lami nji kohe me hec neper qytet t'lire...
Tani nihet krisma po shpohet nji bire...
Ja shihet n'qytet dikush me fyt t'lidh...

D.u.d.A:2x Reff
Repera t'deshtum hajde hecni te shpija...
Se na jemi te ron e s'bon me na ngu fmija...
Ku jan sun pi gjoj kur pi gjoj po m'dhimen...
Double-G'en shoq munesh me krahasu me Kinen...

D.u.d.A:
E po keto e ka jeta du t'them e verteta...
Na jena shume larg po un t'afroj me metra...
Se e kam stafin e bukur qe hiq nuk ja huq...
Ti tu dale te dera ky shoki te len truq...
Kur ta kallen qe ky shoqi ketu krejt e tymos...
Kur ta rrokin keta perpara keta krejt mujn me t'sos...
Me shiten mue trima kur e din qe jan tutsa...
Per mu nuk kan kara e nuk kan as luca...
Un t'vi kur dush vec ti kallzo ku po don...
Se jav qi ropt krejtve e ju kalli te ton...
Ju kishim msu me knu qashtu tu e lshu...
Krejt jan tu thon qe D.u.d.A po m'shan mu...
Un jav du motrat e jav kalli shpijen...
Mue nuk ma nin se e kam Double-G'en...
Keshtu qe D.u.d.A s'te njeh ty e nuk e njeh kerkon...
Mos mendo qe t'shan ty se ti shoq nuk egziston...
Un jam ka i lypi po kerkun sun pi gjoj...
Une nuk po du mi sha po ky shoki po m'thot shaj...
E tani pi shti n'cev nje nga nje me ren...
Kur pe nin qet repin tem krejt pe lshojn ket ven...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:22 am

D.u.d.A-Ku jeni 2008 [GG ArmY]


D.u.d.A:
Po thojn njoni u nal e ju hargju benzini...
Ai e ka dizel kur ta mush i del tymi...
Une po ju pres te dera po ju asnje s'po vini...
Un po ngoj sene te reja po kurgje s'po pini...
Krejt do viktima te moqme tu pru sene t'kopjume...
Krejt do ftyra palidhje me sene t'deshtume...
Shqipe duni krejt me lon me pshurr ket pidh none...
Mas sa vjete pe sheh veten se hiq sen sun bone...
Hip-hopi ka kulture histori te perjetimit...
Na e mami nji kulture qe kur kemi prej fillimit...
Jemi te njejt edhe pse bomi hajgare...
Komandant e kryta punen toger cit nji cigare...
Une nuk kam problem a besoni hiq me kerkon...
Ndoshta pse me mu kan problem te ton...
Se shqiptari nuk don rregull e si pelqen qikiqi...
Kur ta kapi ai perpara pi dobsohet mishiqi...

D.u.d.A:2x Reff
Repera t'deshtum hajde hecni te shpija...
Se na jemi te ron e s'bon me na ngu fmija...
Ku jan sun pi gjoj kur pi gjoj po m'dhimen...
Double-G'en shoq munesh me krahasu me Kinen...

D.u.d.A:
Po m'vjen nji sms e paskan thye dike n'mes...
Ja kan zene rrugen e kan shkel me Mercedes...
Po m'thirrin ne tel e paska shtije halltin n'bel...
E kan heken njonin qe po shitej si gabel...
Cdo dite ndodh dicka gjithmon n'rrethin tone..
Cdo dite hup dikush e kerkush mo sun e gjon...
E po kjo koha e sodit me shume parregullsi...
Njerzit dojn mu kon te qete shum shpejt gjujn allti...
Krejt jon bo mafi shoq ti kshyre punen tone...
Rri qaty ne shpi hiqju kesaj hallakame...
Na hiq nuk pritomi na krejt qeshtu domi...
Na krejt i prodhomi e t'keqit i shkatrromi...
Ja i shendrromi t'lire qe mos me pas shtire...
I lami nji kohe me hec neper qytet t'lire...
Tani nihet krisma po shpohet nji bire...
Ja shihet n'qytet dikush me fyt t'lidh...

D.u.d.A:2x Reff
Repera t'deshtum hajde hecni te shpija...
Se na jemi te ron e s'bon me na ngu fmija...
Ku jan sun pi gjoj kur pi gjoj po m'dhimen...
Double-G'en shoq munesh me krahasu me Kinen...

D.u.d.A:
E po keto e ka jeta du t'them e verteta...
Na jena shume larg po un t'afroj me metra...
Se e kam stafin e bukur qe hiq nuk ja huq...
Ti tu dale te dera ky shoki te len truq...
Kur ta kallen qe ky shoqi ketu krejt e tymos...
Kur ta rrokin keta perpara keta krejt mujn me t'sos...
Me shiten mue trima kur e din qe jan tutsa...
Per mu nuk kan kara e nuk kan as luca...
Un t'vi kur dush vec ti kallzo ku po don...
Se jav qi ropt krejtve e ju kalli te ton...
Ju kishim msu me knu qashtu tu e lshu...
Krejt jan tu thon qe D.u.d.A po m'shan mu...
Un jav du motrat e jav kalli shpijen...
Mue nuk ma nin se e kam Double-G'en...
Keshtu qe D.u.d.A s'te njeh ty e nuk e njeh kerkon...
Mos mendo qe t'shan ty se ti shoq nuk egziston...
Un jam ka i lypi po kerkun sun pi gjoj...
Une nuk po du mi sha po ky shoki po m'thot shaj...
E tani pi shti n'cev nje nga nje me ren...
Kur pe nin qet repin tem krejt pe lshojn ket ven...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:23 am

D.u.d.A-Ku jeni 2008 [GG ArmY]


D.u.d.A:
Po thojn njoni u nal e ju hargju benzini...
Ai e ka dizel kur ta mush i del tymi...
Une po ju pres te dera po ju asnje s'po vini...
Un po ngoj sene te reja po kurgje s'po pini...
Krejt do viktima te moqme tu pru sene t'kopjume...
Krejt do ftyra palidhje me sene t'deshtume...
Shqipe duni krejt me lon me pshurr ket pidh none...
Mas sa vjete pe sheh veten se hiq sen sun bone...
Hip-hopi ka kulture histori te perjetimit...
Na e mami nji kulture qe kur kemi prej fillimit...
Jemi te njejt edhe pse bomi hajgare...
Komandant e kryta punen toger cit nji cigare...
Une nuk kam problem a besoni hiq me kerkon...
Ndoshta pse me mu kan problem te ton...
Se shqiptari nuk don rregull e si pelqen qikiqi...
Kur ta kapi ai perpara pi dobsohet mishiqi...

D.u.d.A:2x Reff
Repera t'deshtum hajde hecni te shpija...
Se na jemi te ron e s'bon me na ngu fmija...
Ku jan sun pi gjoj kur pi gjoj po m'dhimen...
Double-G'en shoq munesh me krahasu me Kinen...

D.u.d.A:
Po m'vjen nji sms e paskan thye dike n'mes...
Ja kan zene rrugen e kan shkel me Mercedes...
Po m'thirrin ne tel e paska shtije halltin n'bel...
E kan heken njonin qe po shitej si gabel...
Cdo dite ndodh dicka gjithmon n'rrethin tone..
Cdo dite hup dikush e kerkush mo sun e gjon...
E po kjo koha e sodit me shume parregullsi...
Njerzit dojn mu kon te qete shum shpejt gjujn allti...
Krejt jon bo mafi shoq ti kshyre punen tone...
Rri qaty ne shpi hiqju kesaj hallakame...
Na hiq nuk pritomi na krejt qeshtu domi...
Na krejt i prodhomi e t'keqit i shkatrromi...
Ja i shendrromi t'lire qe mos me pas shtire...
I lami nji kohe me hec neper qytet t'lire...
Tani nihet krisma po shpohet nji bire...
Ja shihet n'qytet dikush me fyt t'lidh...

D.u.d.A:2x Reff
Repera t'deshtum hajde hecni te shpija...
Se na jemi te ron e s'bon me na ngu fmija...
Ku jan sun pi gjoj kur pi gjoj po m'dhimen...
Double-G'en shoq munesh me krahasu me Kinen...

D.u.d.A:
E po keto e ka jeta du t'them e verteta...
Na jena shume larg po un t'afroj me metra...
Se e kam stafin e bukur qe hiq nuk ja huq...
Ti tu dale te dera ky shoki te len truq...
Kur ta kallen qe ky shoqi ketu krejt e tymos...
Kur ta rrokin keta perpara keta krejt mujn me t'sos...
Me shiten mue trima kur e din qe jan tutsa...
Per mu nuk kan kara e nuk kan as luca...
Un t'vi kur dush vec ti kallzo ku po don...
Se jav qi ropt krejtve e ju kalli te ton...
Ju kishim msu me knu qashtu tu e lshu...
Krejt jan tu thon qe D.u.d.A po m'shan mu...
Un jav du motrat e jav kalli shpijen...
Mue nuk ma nin se e kam Double-G'en...
Keshtu qe D.u.d.A s'te njeh ty e nuk e njeh kerkon...
Mos mendo qe t'shan ty se ti shoq nuk egziston...
Un jam ka i lypi po kerkun sun pi gjoj...
Une nuk po du mi sha po ky shoki po m'thot shaj...
E tani pi shti n'cev nje nga nje me ren...
Kur pe nin qet repin tem krejt pe lshojn ket ven...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:23 am

D.u.d.A-Ku jeni 2008 [GG ArmY]


D.u.d.A:
Po thojn njoni u nal e ju hargju benzini...
Ai e ka dizel kur ta mush i del tymi...
Une po ju pres te dera po ju asnje s'po vini...
Un po ngoj sene te reja po kurgje s'po pini...
Krejt do viktima te moqme tu pru sene t'kopjume...
Krejt do ftyra palidhje me sene t'deshtume...
Shqipe duni krejt me lon me pshurr ket pidh none...
Mas sa vjete pe sheh veten se hiq sen sun bone...
Hip-hopi ka kulture histori te perjetimit...
Na e mami nji kulture qe kur kemi prej fillimit...
Jemi te njejt edhe pse bomi hajgare...
Komandant e kryta punen toger cit nji cigare...
Une nuk kam problem a besoni hiq me kerkon...
Ndoshta pse me mu kan problem te ton...
Se shqiptari nuk don rregull e si pelqen qikiqi...
Kur ta kapi ai perpara pi dobsohet mishiqi...

D.u.d.A:2x Reff
Repera t'deshtum hajde hecni te shpija...
Se na jemi te ron e s'bon me na ngu fmija...
Ku jan sun pi gjoj kur pi gjoj po m'dhimen...
Double-G'en shoq munesh me krahasu me Kinen...

D.u.d.A:
Po m'vjen nji sms e paskan thye dike n'mes...
Ja kan zene rrugen e kan shkel me Mercedes...
Po m'thirrin ne tel e paska shtije halltin n'bel...
E kan heken njonin qe po shitej si gabel...
Cdo dite ndodh dicka gjithmon n'rrethin tone..
Cdo dite hup dikush e kerkush mo sun e gjon...
E po kjo koha e sodit me shume parregullsi...
Njerzit dojn mu kon te qete shum shpejt gjujn allti...
Krejt jon bo mafi shoq ti kshyre punen tone...
Rri qaty ne shpi hiqju kesaj hallakame...
Na hiq nuk pritomi na krejt qeshtu domi...
Na krejt i prodhomi e t'keqit i shkatrromi...
Ja i shendrromi t'lire qe mos me pas shtire...
I lami nji kohe me hec neper qytet t'lire...
Tani nihet krisma po shpohet nji bire...
Ja shihet n'qytet dikush me fyt t'lidh...

D.u.d.A:2x Reff
Repera t'deshtum hajde hecni te shpija...
Se na jemi te ron e s'bon me na ngu fmija...
Ku jan sun pi gjoj kur pi gjoj po m'dhimen...
Double-G'en shoq munesh me krahasu me Kinen...

D.u.d.A:
E po keto e ka jeta du t'them e verteta...
Na jena shume larg po un t'afroj me metra...
Se e kam stafin e bukur qe hiq nuk ja huq...
Ti tu dale te dera ky shoki te len truq...
Kur ta kallen qe ky shoqi ketu krejt e tymos...
Kur ta rrokin keta perpara keta krejt mujn me t'sos...
Me shiten mue trima kur e din qe jan tutsa...
Per mu nuk kan kara e nuk kan as luca...
Un t'vi kur dush vec ti kallzo ku po don...
Se jav qi ropt krejtve e ju kalli te ton...
Ju kishim msu me knu qashtu tu e lshu...
Krejt jan tu thon qe D.u.d.A po m'shan mu...
Un jav du motrat e jav kalli shpijen...
Mue nuk ma nin se e kam Double-G'en...
Keshtu qe D.u.d.A s'te njeh ty e nuk e njeh kerkon...
Mos mendo qe t'shan ty se ti shoq nuk egziston...
Un jam ka i lypi po kerkun sun pi gjoj...
Une nuk po du mi sha po ky shoki po m'thot shaj...
E tani pi shti n'cev nje nga nje me ren...
Kur pe nin qet repin tem krejt pe lshojn ket ven...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:23 am

D.u.d.A-Loja pam pam 2004 [GG ArmY]

D.u.d.A:
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bire...
Pam pam loja eshte shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jet i lire..
Pam pam lojen moti e pata msu...
Ku dojshin policia me llopova na me lu...
Qaty jemi msu mos m'ju tut kerkujt...
Se kem pas halltija t'lodra shoq qe s'kan gjujt...
Shume njeri dilke bashk me neve me lujt...
Po jem kon ma t'fortit krejt i patem mujt...
Qekjo u kon jeta ma e forte e jem...
Se prej e te anej u kon shum problem...
E maj men nji sen ne shkolle fillore...
Ku moshatart e mi vishin me mamin dor per dore...
Djem dhe qika t'mira qe honkshin akullore...
I shpenzojshin paret per sene shkollore...
Pam pam loja na u patem dashuru...
Po jo me halltija per me hi na me lu...
Kur i patem vjedh halltijat shum u patem gzu...
Prej ketu ja nisem per nji metre as me lu...
Gangsterat e mamit ja nisen me perparu..
Qat rreth m'ju bo zo kerkush s'ka guxu...
Krejt u paten tranu me alltija tu u gju...
Gjujshin edhe njerz aty pari cka kan kalu...
Kjo mu pat dok jeta ma e forte e jem...
Po doket qe alltija pe zgjedh cdo problem...
Krejt u pat kon e krejt e majsha mshef ket sen
Qe boj halltija kerkuj si ka shku ne men...
Gangsta n'oborr shkolles tu u gju...
Ner sy krejtve krejt u paten tranu...
Prej ktui krejt na paten diktu...
E paten marr vesh se cfar loje jem tu lu...

D.u.d.A:2x Reff
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bir...
Pam pam loja tani o shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jete i lire...

D.u.d.A:
Perher e majmi men na nji sen...
Pam pam kur jem gju n'cdo ven...
Nji jete gangsta ja patem nis me jetu...
Nje loje shum te keqe bashk tu e lu...
Ka kem shku alltijat n'kuk i kem majt...
Nuk kem lon njeri n'ven pa e shajt...
Shaj vraj dhe kur mos kaj...
Ky eshte nji sen qe un vete e maj...
Pam pam tani mos u tut...
Pam pam mos u tut o mut...
Pam pam nji loje e keqe pa asnji rregull...
Pam pam nji jete qe osht krejt mjegull...
Ti nuk sheh nuk nin dhe kur nuk fol..
Nuk e din kur se kur bohet boll...
T'ka hi dreqi n'trup dhe osht ka t'komandon...
Edhe pse ti kto kurr nuk e beson...
Me i qit paren qe naj pat lyp dikush...
Me lojtart qe sun i ka mujt kerkush...
Ishke n'pytje inati karakteri...
Ku per neve prej ketu fillon n'vend sherri...
Armatimin gati presim me luftu...
Lojen pam pam per nji metre as me lu...
Kjo loje per neve gjithcka do te vendos...
A me shku perpara a krejt mu fundos...

D.u.d.A:2x Reff
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bir...
Pam pam loja tani o shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jete i lire...

D.u.d.A:
Pam pam krejt lojen tu e lu...
Si me shki ne mes veti tu u gju...
Edhe pse ishin shum ma t'fort se na...
Prej inati patem vendos edhe me u vra...
Shum keq ish mi pa krejt n'toke...
Ne mes tyre edhe shum e shum shoke...
Krejt dekt asnje tui livrit...
Se cfar loje kemi lujt tash tu e dit...
Shkun po m'lan mue veq vete...
Nuk e disha shoqi jem se cka po m'pret...
A me prit policine a me ik...
Pse un me pshtu mu pat boe n'pik..
Ik shoq se ndoshta bohet mire...
Mu tash vec mu pat bo nji bire..
E disha qe ka me pas shum shtire..
E disha qe n'jete s'ka mu kon mo i lire..
E ti tash shoq bon cka dush...
Vec me vra diken shoq s'je kerkush...
Kur ta bosh ket pune ti nalesh e menon...
Se t'garantoj se ke mi ra pishmon...
Kjo u kon jeta jem ne kete ven...
Ku s'ki shans me ni tjeter sen...
E vrajti e vrejti ja la pa men...
Kjo eshte jeta ketu shoq qe o shum problem..
Qe o shume problem...
....
Sefte kur e pata marr alltijen ja pata vjedh babes tem...
Edhe qetash tu lujt me nji shok pahirin e pata plagos n'kom...
Hala hala ta pallon ne qat kom...hehehe
Shume interesant u bon pahiri e pata ngre...
Edhe edhe tana njihere njihere m'paten zon policia tu e gju njonin...
Cka pata hjek tu ik pi tyne tu m'ndjek ka si mos e...
Ama sun um paten zon hehehe

D.u.d.A:2x Reff
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bir...
Pam pam loja tani o shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jete i lire...

Ejou peace brothers peace...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:23 am

D.u.d.A-Loja pam pam 2004 [GG ArmY]

D.u.d.A:
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bire...
Pam pam loja eshte shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jet i lire..
Pam pam lojen moti e pata msu...
Ku dojshin policia me llopova na me lu...
Qaty jemi msu mos m'ju tut kerkujt...
Se kem pas halltija t'lodra shoq qe s'kan gjujt...
Shume njeri dilke bashk me neve me lujt...
Po jem kon ma t'fortit krejt i patem mujt...
Qekjo u kon jeta ma e forte e jem...
Se prej e te anej u kon shum problem...
E maj men nji sen ne shkolle fillore...
Ku moshatart e mi vishin me mamin dor per dore...
Djem dhe qika t'mira qe honkshin akullore...
I shpenzojshin paret per sene shkollore...
Pam pam loja na u patem dashuru...
Po jo me halltija per me hi na me lu...
Kur i patem vjedh halltijat shum u patem gzu...
Prej ketu ja nisem per nji metre as me lu...
Gangsterat e mamit ja nisen me perparu..
Qat rreth m'ju bo zo kerkush s'ka guxu...
Krejt u paten tranu me alltija tu u gju...
Gjujshin edhe njerz aty pari cka kan kalu...
Kjo mu pat dok jeta ma e forte e jem...
Po doket qe alltija pe zgjedh cdo problem...
Krejt u pat kon e krejt e majsha mshef ket sen
Qe boj halltija kerkuj si ka shku ne men...
Gangsta n'oborr shkolles tu u gju...
Ner sy krejtve krejt u paten tranu...
Prej ktui krejt na paten diktu...
E paten marr vesh se cfar loje jem tu lu...

D.u.d.A:2x Reff
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bir...
Pam pam loja tani o shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jete i lire...

D.u.d.A:
Perher e majmi men na nji sen...
Pam pam kur jem gju n'cdo ven...
Nji jete gangsta ja patem nis me jetu...
Nje loje shum te keqe bashk tu e lu...
Ka kem shku alltijat n'kuk i kem majt...
Nuk kem lon njeri n'ven pa e shajt...
Shaj vraj dhe kur mos kaj...
Ky eshte nji sen qe un vete e maj...
Pam pam tani mos u tut...
Pam pam mos u tut o mut...
Pam pam nji loje e keqe pa asnji rregull...
Pam pam nji jete qe osht krejt mjegull...
Ti nuk sheh nuk nin dhe kur nuk fol..
Nuk e din kur se kur bohet boll...
T'ka hi dreqi n'trup dhe osht ka t'komandon...
Edhe pse ti kto kurr nuk e beson...
Me i qit paren qe naj pat lyp dikush...
Me lojtart qe sun i ka mujt kerkush...
Ishke n'pytje inati karakteri...
Ku per neve prej ketu fillon n'vend sherri...
Armatimin gati presim me luftu...
Lojen pam pam per nji metre as me lu...
Kjo loje per neve gjithcka do te vendos...
A me shku perpara a krejt mu fundos...

D.u.d.A:2x Reff
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bir...
Pam pam loja tani o shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jete i lire...

D.u.d.A:
Pam pam krejt lojen tu e lu...
Si me shki ne mes veti tu u gju...
Edhe pse ishin shum ma t'fort se na...
Prej inati patem vendos edhe me u vra...
Shum keq ish mi pa krejt n'toke...
Ne mes tyre edhe shum e shum shoke...
Krejt dekt asnje tui livrit...
Se cfar loje kemi lujt tash tu e dit...
Shkun po m'lan mue veq vete...
Nuk e disha shoqi jem se cka po m'pret...
A me prit policine a me ik...
Pse un me pshtu mu pat boe n'pik..
Ik shoq se ndoshta bohet mire...
Mu tash vec mu pat bo nji bire..
E disha qe ka me pas shum shtire..
E disha qe n'jete s'ka mu kon mo i lire..
E ti tash shoq bon cka dush...
Vec me vra diken shoq s'je kerkush...
Kur ta bosh ket pune ti nalesh e menon...
Se t'garantoj se ke mi ra pishmon...
Kjo u kon jeta jem ne kete ven...
Ku s'ki shans me ni tjeter sen...
E vrajti e vrejti ja la pa men...
Kjo eshte jeta ketu shoq qe o shum problem..
Qe o shume problem...
....
Sefte kur e pata marr alltijen ja pata vjedh babes tem...
Edhe qetash tu lujt me nji shok pahirin e pata plagos n'kom...
Hala hala ta pallon ne qat kom...hehehe
Shume interesant u bon pahiri e pata ngre...
Edhe edhe tana njihere njihere m'paten zon policia tu e gju njonin...
Cka pata hjek tu ik pi tyne tu m'ndjek ka si mos e...
Ama sun um paten zon hehehe

D.u.d.A:2x Reff
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bir...
Pam pam loja tani o shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jete i lire...

Ejou peace brothers peace...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:23 am

D.u.d.A-Loja pam pam 2004 [GG ArmY]

D.u.d.A:
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bire...
Pam pam loja eshte shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jet i lire..
Pam pam lojen moti e pata msu...
Ku dojshin policia me llopova na me lu...
Qaty jemi msu mos m'ju tut kerkujt...
Se kem pas halltija t'lodra shoq qe s'kan gjujt...
Shume njeri dilke bashk me neve me lujt...
Po jem kon ma t'fortit krejt i patem mujt...
Qekjo u kon jeta ma e forte e jem...
Se prej e te anej u kon shum problem...
E maj men nji sen ne shkolle fillore...
Ku moshatart e mi vishin me mamin dor per dore...
Djem dhe qika t'mira qe honkshin akullore...
I shpenzojshin paret per sene shkollore...
Pam pam loja na u patem dashuru...
Po jo me halltija per me hi na me lu...
Kur i patem vjedh halltijat shum u patem gzu...
Prej ketu ja nisem per nji metre as me lu...
Gangsterat e mamit ja nisen me perparu..
Qat rreth m'ju bo zo kerkush s'ka guxu...
Krejt u paten tranu me alltija tu u gju...
Gjujshin edhe njerz aty pari cka kan kalu...
Kjo mu pat dok jeta ma e forte e jem...
Po doket qe alltija pe zgjedh cdo problem...
Krejt u pat kon e krejt e majsha mshef ket sen
Qe boj halltija kerkuj si ka shku ne men...
Gangsta n'oborr shkolles tu u gju...
Ner sy krejtve krejt u paten tranu...
Prej ktui krejt na paten diktu...
E paten marr vesh se cfar loje jem tu lu...

D.u.d.A:2x Reff
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bir...
Pam pam loja tani o shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jete i lire...

D.u.d.A:
Perher e majmi men na nji sen...
Pam pam kur jem gju n'cdo ven...
Nji jete gangsta ja patem nis me jetu...
Nje loje shum te keqe bashk tu e lu...
Ka kem shku alltijat n'kuk i kem majt...
Nuk kem lon njeri n'ven pa e shajt...
Shaj vraj dhe kur mos kaj...
Ky eshte nji sen qe un vete e maj...
Pam pam tani mos u tut...
Pam pam mos u tut o mut...
Pam pam nji loje e keqe pa asnji rregull...
Pam pam nji jete qe osht krejt mjegull...
Ti nuk sheh nuk nin dhe kur nuk fol..
Nuk e din kur se kur bohet boll...
T'ka hi dreqi n'trup dhe osht ka t'komandon...
Edhe pse ti kto kurr nuk e beson...
Me i qit paren qe naj pat lyp dikush...
Me lojtart qe sun i ka mujt kerkush...
Ishke n'pytje inati karakteri...
Ku per neve prej ketu fillon n'vend sherri...
Armatimin gati presim me luftu...
Lojen pam pam per nji metre as me lu...
Kjo loje per neve gjithcka do te vendos...
A me shku perpara a krejt mu fundos...

D.u.d.A:2x Reff
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bir...
Pam pam loja tani o shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jete i lire...

D.u.d.A:
Pam pam krejt lojen tu e lu...
Si me shki ne mes veti tu u gju...
Edhe pse ishin shum ma t'fort se na...
Prej inati patem vendos edhe me u vra...
Shum keq ish mi pa krejt n'toke...
Ne mes tyre edhe shum e shum shoke...
Krejt dekt asnje tui livrit...
Se cfar loje kemi lujt tash tu e dit...
Shkun po m'lan mue veq vete...
Nuk e disha shoqi jem se cka po m'pret...
A me prit policine a me ik...
Pse un me pshtu mu pat boe n'pik..
Ik shoq se ndoshta bohet mire...
Mu tash vec mu pat bo nji bire..
E disha qe ka me pas shum shtire..
E disha qe n'jete s'ka mu kon mo i lire..
E ti tash shoq bon cka dush...
Vec me vra diken shoq s'je kerkush...
Kur ta bosh ket pune ti nalesh e menon...
Se t'garantoj se ke mi ra pishmon...
Kjo u kon jeta jem ne kete ven...
Ku s'ki shans me ni tjeter sen...
E vrajti e vrejti ja la pa men...
Kjo eshte jeta ketu shoq qe o shum problem..
Qe o shume problem...
....
Sefte kur e pata marr alltijen ja pata vjedh babes tem...
Edhe qetash tu lujt me nji shok pahirin e pata plagos n'kom...
Hala hala ta pallon ne qat kom...hehehe
Shume interesant u bon pahiri e pata ngre...
Edhe edhe tana njihere njihere m'paten zon policia tu e gju njonin...
Cka pata hjek tu ik pi tyne tu m'ndjek ka si mos e...
Ama sun um paten zon hehehe

D.u.d.A:2x Reff
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bir...
Pam pam loja tani o shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jete i lire...

Ejou peace brothers peace...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 5 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi