Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Faqja 6 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:24 am

D.u.d.A-Loja pam pam 2004 [GG ArmY]

D.u.d.A:
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bire...
Pam pam loja eshte shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jet i lire..
Pam pam lojen moti e pata msu...
Ku dojshin policia me llopova na me lu...
Qaty jemi msu mos m'ju tut kerkujt...
Se kem pas halltija t'lodra shoq qe s'kan gjujt...
Shume njeri dilke bashk me neve me lujt...
Po jem kon ma t'fortit krejt i patem mujt...
Qekjo u kon jeta ma e forte e jem...
Se prej e te anej u kon shum problem...
E maj men nji sen ne shkolle fillore...
Ku moshatart e mi vishin me mamin dor per dore...
Djem dhe qika t'mira qe honkshin akullore...
I shpenzojshin paret per sene shkollore...
Pam pam loja na u patem dashuru...
Po jo me halltija per me hi na me lu...
Kur i patem vjedh halltijat shum u patem gzu...
Prej ketu ja nisem per nji metre as me lu...
Gangsterat e mamit ja nisen me perparu..
Qat rreth m'ju bo zo kerkush s'ka guxu...
Krejt u paten tranu me alltija tu u gju...
Gjujshin edhe njerz aty pari cka kan kalu...
Kjo mu pat dok jeta ma e forte e jem...
Po doket qe alltija pe zgjedh cdo problem...
Krejt u pat kon e krejt e majsha mshef ket sen
Qe boj halltija kerkuj si ka shku ne men...
Gangsta n'oborr shkolles tu u gju...
Ner sy krejtve krejt u paten tranu...
Prej ktui krejt na paten diktu...
E paten marr vesh se cfar loje jem tu lu...

D.u.d.A:2x Reff
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bir...
Pam pam loja tani o shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jete i lire...

D.u.d.A:
Perher e majmi men na nji sen...
Pam pam kur jem gju n'cdo ven...
Nji jete gangsta ja patem nis me jetu...
Nje loje shum te keqe bashk tu e lu...
Ka kem shku alltijat n'kuk i kem majt...
Nuk kem lon njeri n'ven pa e shajt...
Shaj vraj dhe kur mos kaj...
Ky eshte nji sen qe un vete e maj...
Pam pam tani mos u tut...
Pam pam mos u tut o mut...
Pam pam nji loje e keqe pa asnji rregull...
Pam pam nji jete qe osht krejt mjegull...
Ti nuk sheh nuk nin dhe kur nuk fol..
Nuk e din kur se kur bohet boll...
T'ka hi dreqi n'trup dhe osht ka t'komandon...
Edhe pse ti kto kurr nuk e beson...
Me i qit paren qe naj pat lyp dikush...
Me lojtart qe sun i ka mujt kerkush...
Ishke n'pytje inati karakteri...
Ku per neve prej ketu fillon n'vend sherri...
Armatimin gati presim me luftu...
Lojen pam pam per nji metre as me lu...
Kjo loje per neve gjithcka do te vendos...
A me shku perpara a krejt mu fundos...

D.u.d.A:2x Reff
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bir...
Pam pam loja tani o shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jete i lire...

D.u.d.A:
Pam pam krejt lojen tu e lu...
Si me shki ne mes veti tu u gju...
Edhe pse ishin shum ma t'fort se na...
Prej inati patem vendos edhe me u vra...
Shum keq ish mi pa krejt n'toke...
Ne mes tyre edhe shum e shum shoke...
Krejt dekt asnje tui livrit...
Se cfar loje kemi lujt tash tu e dit...
Shkun po m'lan mue veq vete...
Nuk e disha shoqi jem se cka po m'pret...
A me prit policine a me ik...
Pse un me pshtu mu pat boe n'pik..
Ik shoq se ndoshta bohet mire...
Mu tash vec mu pat bo nji bire..
E disha qe ka me pas shum shtire..
E disha qe n'jete s'ka mu kon mo i lire..
E ti tash shoq bon cka dush...
Vec me vra diken shoq s'je kerkush...
Kur ta bosh ket pune ti nalesh e menon...
Se t'garantoj se ke mi ra pishmon...
Kjo u kon jeta jem ne kete ven...
Ku s'ki shans me ni tjeter sen...
E vrajti e vrejti ja la pa men...
Kjo eshte jeta ketu shoq qe o shum problem..
Qe o shume problem...
....
Sefte kur e pata marr alltijen ja pata vjedh babes tem...
Edhe qetash tu lujt me nji shok pahirin e pata plagos n'kom...
Hala hala ta pallon ne qat kom...hehehe
Shume interesant u bon pahiri e pata ngre...
Edhe edhe tana njihere njihere m'paten zon policia tu e gju njonin...
Cka pata hjek tu ik pi tyne tu m'ndjek ka si mos e...
Ama sun um paten zon hehehe

D.u.d.A:2x Reff
Loja pam pam o shume e mire...
Deri sa te bohet ty ndonje bir...
Pam pam loja tani o shum e shtire...
Sepse nuk je mo n'jete i lire...

Ejou peace brothers peace...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:24 am

D.u.d.A-Mallkimi 2007 [GG ArmY]

D.u.d.A:
Po folin fjale t'ndryshme qe kishe un s'po shihna...
Shoq un jam gjithcka a pe sheh se ku hina...
Kur t'ma nijesh zonin qaty folet veq ni emer...
Aty eshte nji njeri qe jep jete per ket sen...
Edhe un jap per to n'qoft se jep ai per mu...
Qishtu na jena krejt GG'ja pi se u maru...
S'ka sen qe na then s'ka sen qe na nal...
S'ka sen qe e nal osht Double-G'ja djal...
Krejt jan Double-G vec a e keni n'zemer...
Urime qe ky emer a ke moshkell a ke femen..
Shoq nuk e bonem as per pare nuk e bonem as per fam...
E bonem me pasun rregull mos me pas hallakam...
Se gjith ky vullnet e gjith kjo perpjekje...
Un jam njo pi tynve qe kom mu kon GG dej n'vdekje...
E tash jam i dekt se kom dhone nji botim...
Nuk kthena mo te mas vec perpara jam o trim...
Jam i krist n'kry e kur sum bohet vone...
Tash po desen gjith e tash des me vone...
Ti e kie pasunine e qifsha pasunine..
Ti e ki famen e vllaznine he ta qifsha familin...
Ti s'ki sen o mut nuk e ki as venin ton...
Si ki fjale se ki ftyren per mu kon nji gjon...
Ja ke ni zonin mafies qe po perkan Double-G's...
Runu mos u perzini me gjakin e belaxhijes...
Eee shum her ngat vdekjes e shum her ngat vdekjes...
Asnjonen skena sun me ja dhon dhurate vetes...
Djemt e po shkojshin e koha po kalojke...
Fundi osht i keq e gjithkush po gabojke...
Per cka e pata fjalen a jeni mu tu m'kuptu...
Per ata qe jan te forte e kshyrin me sundu...
Nuk muni kur me neve shoq nuk muni kur me mu...
S'muni me bo dicka pa pelqim kur une s'du...
Eee plot kallasha n'dore e plot njerz kan inat...
Po lypin njerz te kqij shpyrtin me jav marr...
Zoti ta ka dhone shpyrtin ti me pasen jeten...
Mos um rrej mu gjithmon thuma te verteten...
Pse po don problem tu paska gerditen jeta...
Jan fjale qe mi kan thon mu 10 milion veta...
Un problem nuk dojsha po um zejke taksirati...
Ee kur ndodhte ky sen gjithmon nji jet e pati...
Nji non pa nji djale qe vdiq per nji fjale...
Nji njeri duret me gjak qe i lutet Zotit me ja fal...
Gjithmon ja kish fal se vete ja kish qu...
Njerz qe kan bo keq qe s'kan dasht me jetu...
Sun pe gjoj qetesin qe pi thojn qetsin e jetes...
Sa her qe kom vra i kom shkaktu dhimt vetes...
S'po muj me nejt qujt tash s'po muj as me fjet...
Sidomos kur po jam n'gjume ata po m'dalin krejt...
Ky eshte ven i mallkum qe kish pi shum gjak...
S'kish mujt kush me jetu se hala po lyp pjalt...
Jom kon frika djalit e kshyr se qysh u bona...
Perher un e ndjej njeri t'keq kur shendrrona...
Nonen e pervlova e baben e shkatrrova...
Jeta ish nji kurv qe hala se kuptova...
Qe po t'bojke per veti e po ta prishke synin...
E vetmja ish ajo qe po ta prishke tymin...
Do repera t'vogel m'kallzojn per femna...
Do shohim per inati e marrin n'goje emna...
S'kan lidhje me jete e qaty kan me met...
E arsyja eshte qe asnji nuk jan te vertete...
Fakt eshte gjithmon po psojshin e krejt pi bojshin...
Faktet jan ato qe kur nuk po shkatrrojshin...
Um falni bre njerz pak si shum u hallakata...
S'mun me m'kuptu se jan do fjale t'psikopata...
Per ata qe jan sehira e per negativat...
Per ata t'pafajshmit qe i shkelin zhivat..
Per ata qe sundojn e kurr nuk kuptojne...
Per mutat qe u ka ardhen funi e kerkush nuk i dojn...ha ha haha...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:24 am

D.u.d.A-Mallkimi 2007 [GG ArmY]

D.u.d.A:
Po folin fjale t'ndryshme qe kishe un s'po shihna...
Shoq un jam gjithcka a pe sheh se ku hina...
Kur t'ma nijesh zonin qaty folet veq ni emer...
Aty eshte nji njeri qe jep jete per ket sen...
Edhe un jap per to n'qoft se jep ai per mu...
Qishtu na jena krejt GG'ja pi se u maru...
S'ka sen qe na then s'ka sen qe na nal...
S'ka sen qe e nal osht Double-G'ja djal...
Krejt jan Double-G vec a e keni n'zemer...
Urime qe ky emer a ke moshkell a ke femen..
Shoq nuk e bonem as per pare nuk e bonem as per fam...
E bonem me pasun rregull mos me pas hallakam...
Se gjith ky vullnet e gjith kjo perpjekje...
Un jam njo pi tynve qe kom mu kon GG dej n'vdekje...
E tash jam i dekt se kom dhone nji botim...
Nuk kthena mo te mas vec perpara jam o trim...
Jam i krist n'kry e kur sum bohet vone...
Tash po desen gjith e tash des me vone...
Ti e kie pasunine e qifsha pasunine..
Ti e ki famen e vllaznine he ta qifsha familin...
Ti s'ki sen o mut nuk e ki as venin ton...
Si ki fjale se ki ftyren per mu kon nji gjon...
Ja ke ni zonin mafies qe po perkan Double-G's...
Runu mos u perzini me gjakin e belaxhijes...
Eee shum her ngat vdekjes e shum her ngat vdekjes...
Asnjonen skena sun me ja dhon dhurate vetes...
Djemt e po shkojshin e koha po kalojke...
Fundi osht i keq e gjithkush po gabojke...
Per cka e pata fjalen a jeni mu tu m'kuptu...
Per ata qe jan te forte e kshyrin me sundu...
Nuk muni kur me neve shoq nuk muni kur me mu...
S'muni me bo dicka pa pelqim kur une s'du...
Eee plot kallasha n'dore e plot njerz kan inat...
Po lypin njerz te kqij shpyrtin me jav marr...
Zoti ta ka dhone shpyrtin ti me pasen jeten...
Mos um rrej mu gjithmon thuma te verteten...
Pse po don problem tu paska gerditen jeta...
Jan fjale qe mi kan thon mu 10 milion veta...
Un problem nuk dojsha po um zejke taksirati...
Ee kur ndodhte ky sen gjithmon nji jet e pati...
Nji non pa nji djale qe vdiq per nji fjale...
Nji njeri duret me gjak qe i lutet Zotit me ja fal...
Gjithmon ja kish fal se vete ja kish qu...
Njerz qe kan bo keq qe s'kan dasht me jetu...
Sun pe gjoj qetesin qe pi thojn qetsin e jetes...
Sa her qe kom vra i kom shkaktu dhimt vetes...
S'po muj me nejt qujt tash s'po muj as me fjet...
Sidomos kur po jam n'gjume ata po m'dalin krejt...
Ky eshte ven i mallkum qe kish pi shum gjak...
S'kish mujt kush me jetu se hala po lyp pjalt...
Jom kon frika djalit e kshyr se qysh u bona...
Perher un e ndjej njeri t'keq kur shendrrona...
Nonen e pervlova e baben e shkatrrova...
Jeta ish nji kurv qe hala se kuptova...
Qe po t'bojke per veti e po ta prishke synin...
E vetmja ish ajo qe po ta prishke tymin...
Do repera t'vogel m'kallzojn per femna...
Do shohim per inati e marrin n'goje emna...
S'kan lidhje me jete e qaty kan me met...
E arsyja eshte qe asnji nuk jan te vertete...
Fakt eshte gjithmon po psojshin e krejt pi bojshin...
Faktet jan ato qe kur nuk po shkatrrojshin...
Um falni bre njerz pak si shum u hallakata...
S'mun me m'kuptu se jan do fjale t'psikopata...
Per ata qe jan sehira e per negativat...
Per ata t'pafajshmit qe i shkelin zhivat..
Per ata qe sundojn e kurr nuk kuptojne...
Per mutat qe u ka ardhen funi e kerkush nuk i dojn...ha ha haha...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:24 am

D.u.d.A-Mallkimi 2007 [GG ArmY]

D.u.d.A:
Po folin fjale t'ndryshme qe kishe un s'po shihna...
Shoq un jam gjithcka a pe sheh se ku hina...
Kur t'ma nijesh zonin qaty folet veq ni emer...
Aty eshte nji njeri qe jep jete per ket sen...
Edhe un jap per to n'qoft se jep ai per mu...
Qishtu na jena krejt GG'ja pi se u maru...
S'ka sen qe na then s'ka sen qe na nal...
S'ka sen qe e nal osht Double-G'ja djal...
Krejt jan Double-G vec a e keni n'zemer...
Urime qe ky emer a ke moshkell a ke femen..
Shoq nuk e bonem as per pare nuk e bonem as per fam...
E bonem me pasun rregull mos me pas hallakam...
Se gjith ky vullnet e gjith kjo perpjekje...
Un jam njo pi tynve qe kom mu kon GG dej n'vdekje...
E tash jam i dekt se kom dhone nji botim...
Nuk kthena mo te mas vec perpara jam o trim...
Jam i krist n'kry e kur sum bohet vone...
Tash po desen gjith e tash des me vone...
Ti e kie pasunine e qifsha pasunine..
Ti e ki famen e vllaznine he ta qifsha familin...
Ti s'ki sen o mut nuk e ki as venin ton...
Si ki fjale se ki ftyren per mu kon nji gjon...
Ja ke ni zonin mafies qe po perkan Double-G's...
Runu mos u perzini me gjakin e belaxhijes...
Eee shum her ngat vdekjes e shum her ngat vdekjes...
Asnjonen skena sun me ja dhon dhurate vetes...
Djemt e po shkojshin e koha po kalojke...
Fundi osht i keq e gjithkush po gabojke...
Per cka e pata fjalen a jeni mu tu m'kuptu...
Per ata qe jan te forte e kshyrin me sundu...
Nuk muni kur me neve shoq nuk muni kur me mu...
S'muni me bo dicka pa pelqim kur une s'du...
Eee plot kallasha n'dore e plot njerz kan inat...
Po lypin njerz te kqij shpyrtin me jav marr...
Zoti ta ka dhone shpyrtin ti me pasen jeten...
Mos um rrej mu gjithmon thuma te verteten...
Pse po don problem tu paska gerditen jeta...
Jan fjale qe mi kan thon mu 10 milion veta...
Un problem nuk dojsha po um zejke taksirati...
Ee kur ndodhte ky sen gjithmon nji jet e pati...
Nji non pa nji djale qe vdiq per nji fjale...
Nji njeri duret me gjak qe i lutet Zotit me ja fal...
Gjithmon ja kish fal se vete ja kish qu...
Njerz qe kan bo keq qe s'kan dasht me jetu...
Sun pe gjoj qetesin qe pi thojn qetsin e jetes...
Sa her qe kom vra i kom shkaktu dhimt vetes...
S'po muj me nejt qujt tash s'po muj as me fjet...
Sidomos kur po jam n'gjume ata po m'dalin krejt...
Ky eshte ven i mallkum qe kish pi shum gjak...
S'kish mujt kush me jetu se hala po lyp pjalt...
Jom kon frika djalit e kshyr se qysh u bona...
Perher un e ndjej njeri t'keq kur shendrrona...
Nonen e pervlova e baben e shkatrrova...
Jeta ish nji kurv qe hala se kuptova...
Qe po t'bojke per veti e po ta prishke synin...
E vetmja ish ajo qe po ta prishke tymin...
Do repera t'vogel m'kallzojn per femna...
Do shohim per inati e marrin n'goje emna...
S'kan lidhje me jete e qaty kan me met...
E arsyja eshte qe asnji nuk jan te vertete...
Fakt eshte gjithmon po psojshin e krejt pi bojshin...
Faktet jan ato qe kur nuk po shkatrrojshin...
Um falni bre njerz pak si shum u hallakata...
S'mun me m'kuptu se jan do fjale t'psikopata...
Per ata qe jan sehira e per negativat...
Per ata t'pafajshmit qe i shkelin zhivat..
Per ata qe sundojn e kurr nuk kuptojne...
Per mutat qe u ka ardhen funi e kerkush nuk i dojn...ha ha haha...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:24 am

D.u.d.A-M'fal [GG ArmY[


D.u.d.A:
M'fal zot per krejta qe i kom bo..
Se tash o momenti kur un e nrroj ket bot...
Falje ju kerkoj krejt atyre qe ju kom bo cka mos...
Qe ju kom bo keq e zemren ja kom plas...
...
Ndoshta pa qellim ndoshta me qellim...
Kje qysh kje e pranoj qe u kon faji jem...
Tash kom me i ndrru senet mu kon trishtim...
E un zot s'jam kurgje vec si nje deshtim...
Shume njeri e di qe s'munet me ma fale mu...
Se kom hi n'gjynah dhe i kom malltretu...
Besom qe dun me m'dal ment dhe du mu tranu...
E tash pe di qe cdo sen un paskam gabu...
Ju kerkoj falje edhe juve qe ju kom shfrytezu...
Ju kom rrejt gjithcka po me keni besu...
Keto e keni bo se me keni dasht mu...
E un n'fund ju kom ngul e ju kom tradhtu...
Me fal edhe ti shoku jem ma i mire...
Qe s'kom mujt me t'ndihmu ne kohen ma te shtir...
Po nuk kom mujt se nuk jom kon i lire...
Prej merzive qa m'paten shti mu me ni bire...
Me falni edhe ju qe perher ju kom sha...
Qe shum her jom nis me dal e m'ju vra...
Per njisen ma t'voglin qe ma keni ba...
Me fal se sun pe jap qet shpirt krejta pa i la...
Edhe juve qe kurr nuk ju kom lon me dal...
T'keqijat qe jav kom bo zemern jav kom kall...
Kurr s'kam pas qejf me ju pa te gjall...
E di qe kurr nuk keni me ma fal...
Me fal zot se s'kom plan te e dit...
Qet dit te keqe un kurr se kom prit...
Kur fjalen falje prej goje se kom qit...
Por s'ma ka marre mendja qe do bi n'ket pozit...
Shume njeri tash ka une o tu u pshtill...
Tu m'sha tu m'munu jan tu m'shti n'bire...
Me falni edhe ju qe ju kum rreh ka jom sill...
Edhe ata qe i rrehsha kur i zojsha lire...
Sun po shkojshe n'at dynja pa i la krejt...
Pa e la edhe ma t'voglen fjale qe e ke rrejt...
Gjynah pasna hi edhe pse shume pasna flejt...
Gjithcka pasna punu dicka po vetem kom rrejt...
Po m'dhemka trupi ne secilin ven...
Nuk paska kohe per kurgje po m'dojkan ment...
Nuk po m'kujtohet qysh e kom emnin tem...
Po m'doket qe ckamos n'kry tem po vjen...
O zot um fal per krejta qe i kom bo un...
Se nuk e kom dit qe do t'hjeki kaq shume...
Tash po m'bin n'men krejt dhimbjet qe i kom shkaktu...
Tash po m'vjen n'men jeta qe e kom jetu...
Tash pe di qe shume gjynah pasna hi...
Zot merrma shpirtin se shume dhimbje jam tu ni...
Perpara po m'dalin do fmij qe s'jan tu mu kujtu..
Po sigurisht kan lidhje dicka me mu...
Po thojn bab ti jeten neve naj ke ndalu...
Tash pe di qe do femna i kom shti me i adoptu...
T'lutna zot merrma shpirtin se cka s'jem tu perjetu...
Tuli far zoni i trishtushem o tu m'fol mu...
Qka mos jam tu pa qka mos jam tu ni...
Se ku jam qka jam tu bone nuk pe di...
Po m'dalin perpara pleq plaka burra gra e fmij...
Po m'thojn borxh na ki e s'po m'lojn te nji der me hi...
T'lutna zot merrma shpirtin ma shpejt...
Se sun pi duroj keta njerz qe mu kan mledh krejt...
Merrma shpirtin e mos me le qetu me nejt...
Se qet jeten qe e pasna jetu veten e pasna rrejt...
O zot ma shpejt kshyre perfundimin...
Edhe mu ma dhon nuk pe du shpetimin...
Krejt cka po du pi teje osht me ma dhon denimin...
Se s'po muna me duru mo dhimbje dhe trishtimin...
Tash po m'doket fundit jam tu ju afru...
Se mu ka shtu dhimbja dhe s'po muj me duru...
I kom ra pishmonit per krejt qe i kom shkaktu...
Po ket sen u deshka qe moti me e pranu...
E per fun po du me lon nji amanet ...
Qe para zotit duhet mundohu te folni drejt...
Me punu shume dhe kerkon mos me rrejt...
Se sun po vdekshe kur pa i la krejt...krejt...krejt...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:25 am

D.u.d.A-M'fal [GG ArmY[


D.u.d.A:
M'fal zot per krejta qe i kom bo..
Se tash o momenti kur un e nrroj ket bot...
Falje ju kerkoj krejt atyre qe ju kom bo cka mos...
Qe ju kom bo keq e zemren ja kom plas...
...
Ndoshta pa qellim ndoshta me qellim...
Kje qysh kje e pranoj qe u kon faji jem...
Tash kom me i ndrru senet mu kon trishtim...
E un zot s'jam kurgje vec si nje deshtim...
Shume njeri e di qe s'munet me ma fale mu...
Se kom hi n'gjynah dhe i kom malltretu...
Besom qe dun me m'dal ment dhe du mu tranu...
E tash pe di qe cdo sen un paskam gabu...
Ju kerkoj falje edhe juve qe ju kom shfrytezu...
Ju kom rrejt gjithcka po me keni besu...
Keto e keni bo se me keni dasht mu...
E un n'fund ju kom ngul e ju kom tradhtu...
Me fal edhe ti shoku jem ma i mire...
Qe s'kom mujt me t'ndihmu ne kohen ma te shtir...
Po nuk kom mujt se nuk jom kon i lire...
Prej merzive qa m'paten shti mu me ni bire...
Me falni edhe ju qe perher ju kom sha...
Qe shum her jom nis me dal e m'ju vra...
Per njisen ma t'voglin qe ma keni ba...
Me fal se sun pe jap qet shpirt krejta pa i la...
Edhe juve qe kurr nuk ju kom lon me dal...
T'keqijat qe jav kom bo zemern jav kom kall...
Kurr s'kam pas qejf me ju pa te gjall...
E di qe kurr nuk keni me ma fal...
Me fal zot se s'kom plan te e dit...
Qet dit te keqe un kurr se kom prit...
Kur fjalen falje prej goje se kom qit...
Por s'ma ka marre mendja qe do bi n'ket pozit...
Shume njeri tash ka une o tu u pshtill...
Tu m'sha tu m'munu jan tu m'shti n'bire...
Me falni edhe ju qe ju kum rreh ka jom sill...
Edhe ata qe i rrehsha kur i zojsha lire...
Sun po shkojshe n'at dynja pa i la krejt...
Pa e la edhe ma t'voglen fjale qe e ke rrejt...
Gjynah pasna hi edhe pse shume pasna flejt...
Gjithcka pasna punu dicka po vetem kom rrejt...
Po m'dhemka trupi ne secilin ven...
Nuk paska kohe per kurgje po m'dojkan ment...
Nuk po m'kujtohet qysh e kom emnin tem...
Po m'doket qe ckamos n'kry tem po vjen...
O zot um fal per krejta qe i kom bo un...
Se nuk e kom dit qe do t'hjeki kaq shume...
Tash po m'bin n'men krejt dhimbjet qe i kom shkaktu...
Tash po m'vjen n'men jeta qe e kom jetu...
Tash pe di qe shume gjynah pasna hi...
Zot merrma shpirtin se shume dhimbje jam tu ni...
Perpara po m'dalin do fmij qe s'jan tu mu kujtu..
Po sigurisht kan lidhje dicka me mu...
Po thojn bab ti jeten neve naj ke ndalu...
Tash pe di qe do femna i kom shti me i adoptu...
T'lutna zot merrma shpirtin se cka s'jem tu perjetu...
Tuli far zoni i trishtushem o tu m'fol mu...
Qka mos jam tu pa qka mos jam tu ni...
Se ku jam qka jam tu bone nuk pe di...
Po m'dalin perpara pleq plaka burra gra e fmij...
Po m'thojn borxh na ki e s'po m'lojn te nji der me hi...
T'lutna zot merrma shpirtin ma shpejt...
Se sun pi duroj keta njerz qe mu kan mledh krejt...
Merrma shpirtin e mos me le qetu me nejt...
Se qet jeten qe e pasna jetu veten e pasna rrejt...
O zot ma shpejt kshyre perfundimin...
Edhe mu ma dhon nuk pe du shpetimin...
Krejt cka po du pi teje osht me ma dhon denimin...
Se s'po muna me duru mo dhimbje dhe trishtimin...
Tash po m'doket fundit jam tu ju afru...
Se mu ka shtu dhimbja dhe s'po muj me duru...
I kom ra pishmonit per krejt qe i kom shkaktu...
Po ket sen u deshka qe moti me e pranu...
E per fun po du me lon nji amanet ...
Qe para zotit duhet mundohu te folni drejt...
Me punu shume dhe kerkon mos me rrejt...
Se sun po vdekshe kur pa i la krejt...krejt...krejt...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:25 am

D.u.d.A-M'fal [GG ArmY[


D.u.d.A:
M'fal zot per krejta qe i kom bo..
Se tash o momenti kur un e nrroj ket bot...
Falje ju kerkoj krejt atyre qe ju kom bo cka mos...
Qe ju kom bo keq e zemren ja kom plas...
...
Ndoshta pa qellim ndoshta me qellim...
Kje qysh kje e pranoj qe u kon faji jem...
Tash kom me i ndrru senet mu kon trishtim...
E un zot s'jam kurgje vec si nje deshtim...
Shume njeri e di qe s'munet me ma fale mu...
Se kom hi n'gjynah dhe i kom malltretu...
Besom qe dun me m'dal ment dhe du mu tranu...
E tash pe di qe cdo sen un paskam gabu...
Ju kerkoj falje edhe juve qe ju kom shfrytezu...
Ju kom rrejt gjithcka po me keni besu...
Keto e keni bo se me keni dasht mu...
E un n'fund ju kom ngul e ju kom tradhtu...
Me fal edhe ti shoku jem ma i mire...
Qe s'kom mujt me t'ndihmu ne kohen ma te shtir...
Po nuk kom mujt se nuk jom kon i lire...
Prej merzive qa m'paten shti mu me ni bire...
Me falni edhe ju qe perher ju kom sha...
Qe shum her jom nis me dal e m'ju vra...
Per njisen ma t'voglin qe ma keni ba...
Me fal se sun pe jap qet shpirt krejta pa i la...
Edhe juve qe kurr nuk ju kom lon me dal...
T'keqijat qe jav kom bo zemern jav kom kall...
Kurr s'kam pas qejf me ju pa te gjall...
E di qe kurr nuk keni me ma fal...
Me fal zot se s'kom plan te e dit...
Qet dit te keqe un kurr se kom prit...
Kur fjalen falje prej goje se kom qit...
Por s'ma ka marre mendja qe do bi n'ket pozit...
Shume njeri tash ka une o tu u pshtill...
Tu m'sha tu m'munu jan tu m'shti n'bire...
Me falni edhe ju qe ju kum rreh ka jom sill...
Edhe ata qe i rrehsha kur i zojsha lire...
Sun po shkojshe n'at dynja pa i la krejt...
Pa e la edhe ma t'voglen fjale qe e ke rrejt...
Gjynah pasna hi edhe pse shume pasna flejt...
Gjithcka pasna punu dicka po vetem kom rrejt...
Po m'dhemka trupi ne secilin ven...
Nuk paska kohe per kurgje po m'dojkan ment...
Nuk po m'kujtohet qysh e kom emnin tem...
Po m'doket qe ckamos n'kry tem po vjen...
O zot um fal per krejta qe i kom bo un...
Se nuk e kom dit qe do t'hjeki kaq shume...
Tash po m'bin n'men krejt dhimbjet qe i kom shkaktu...
Tash po m'vjen n'men jeta qe e kom jetu...
Tash pe di qe shume gjynah pasna hi...
Zot merrma shpirtin se shume dhimbje jam tu ni...
Perpara po m'dalin do fmij qe s'jan tu mu kujtu..
Po sigurisht kan lidhje dicka me mu...
Po thojn bab ti jeten neve naj ke ndalu...
Tash pe di qe do femna i kom shti me i adoptu...
T'lutna zot merrma shpirtin se cka s'jem tu perjetu...
Tuli far zoni i trishtushem o tu m'fol mu...
Qka mos jam tu pa qka mos jam tu ni...
Se ku jam qka jam tu bone nuk pe di...
Po m'dalin perpara pleq plaka burra gra e fmij...
Po m'thojn borxh na ki e s'po m'lojn te nji der me hi...
T'lutna zot merrma shpirtin ma shpejt...
Se sun pi duroj keta njerz qe mu kan mledh krejt...
Merrma shpirtin e mos me le qetu me nejt...
Se qet jeten qe e pasna jetu veten e pasna rrejt...
O zot ma shpejt kshyre perfundimin...
Edhe mu ma dhon nuk pe du shpetimin...
Krejt cka po du pi teje osht me ma dhon denimin...
Se s'po muna me duru mo dhimbje dhe trishtimin...
Tash po m'doket fundit jam tu ju afru...
Se mu ka shtu dhimbja dhe s'po muj me duru...
I kom ra pishmonit per krejt qe i kom shkaktu...
Po ket sen u deshka qe moti me e pranu...
E per fun po du me lon nji amanet ...
Qe para zotit duhet mundohu te folni drejt...
Me punu shume dhe kerkon mos me rrejt...
Se sun po vdekshe kur pa i la krejt...krejt...krejt...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:25 am

D.u.d.A-M'fal [GG ArmY[


D.u.d.A:
M'fal zot per krejta qe i kom bo..
Se tash o momenti kur un e nrroj ket bot...
Falje ju kerkoj krejt atyre qe ju kom bo cka mos...
Qe ju kom bo keq e zemren ja kom plas...
...
Ndoshta pa qellim ndoshta me qellim...
Kje qysh kje e pranoj qe u kon faji jem...
Tash kom me i ndrru senet mu kon trishtim...
E un zot s'jam kurgje vec si nje deshtim...
Shume njeri e di qe s'munet me ma fale mu...
Se kom hi n'gjynah dhe i kom malltretu...
Besom qe dun me m'dal ment dhe du mu tranu...
E tash pe di qe cdo sen un paskam gabu...
Ju kerkoj falje edhe juve qe ju kom shfrytezu...
Ju kom rrejt gjithcka po me keni besu...
Keto e keni bo se me keni dasht mu...
E un n'fund ju kom ngul e ju kom tradhtu...
Me fal edhe ti shoku jem ma i mire...
Qe s'kom mujt me t'ndihmu ne kohen ma te shtir...
Po nuk kom mujt se nuk jom kon i lire...
Prej merzive qa m'paten shti mu me ni bire...
Me falni edhe ju qe perher ju kom sha...
Qe shum her jom nis me dal e m'ju vra...
Per njisen ma t'voglin qe ma keni ba...
Me fal se sun pe jap qet shpirt krejta pa i la...
Edhe juve qe kurr nuk ju kom lon me dal...
T'keqijat qe jav kom bo zemern jav kom kall...
Kurr s'kam pas qejf me ju pa te gjall...
E di qe kurr nuk keni me ma fal...
Me fal zot se s'kom plan te e dit...
Qet dit te keqe un kurr se kom prit...
Kur fjalen falje prej goje se kom qit...
Por s'ma ka marre mendja qe do bi n'ket pozit...
Shume njeri tash ka une o tu u pshtill...
Tu m'sha tu m'munu jan tu m'shti n'bire...
Me falni edhe ju qe ju kum rreh ka jom sill...
Edhe ata qe i rrehsha kur i zojsha lire...
Sun po shkojshe n'at dynja pa i la krejt...
Pa e la edhe ma t'voglen fjale qe e ke rrejt...
Gjynah pasna hi edhe pse shume pasna flejt...
Gjithcka pasna punu dicka po vetem kom rrejt...
Po m'dhemka trupi ne secilin ven...
Nuk paska kohe per kurgje po m'dojkan ment...
Nuk po m'kujtohet qysh e kom emnin tem...
Po m'doket qe ckamos n'kry tem po vjen...
O zot um fal per krejta qe i kom bo un...
Se nuk e kom dit qe do t'hjeki kaq shume...
Tash po m'bin n'men krejt dhimbjet qe i kom shkaktu...
Tash po m'vjen n'men jeta qe e kom jetu...
Tash pe di qe shume gjynah pasna hi...
Zot merrma shpirtin se shume dhimbje jam tu ni...
Perpara po m'dalin do fmij qe s'jan tu mu kujtu..
Po sigurisht kan lidhje dicka me mu...
Po thojn bab ti jeten neve naj ke ndalu...
Tash pe di qe do femna i kom shti me i adoptu...
T'lutna zot merrma shpirtin se cka s'jem tu perjetu...
Tuli far zoni i trishtushem o tu m'fol mu...
Qka mos jam tu pa qka mos jam tu ni...
Se ku jam qka jam tu bone nuk pe di...
Po m'dalin perpara pleq plaka burra gra e fmij...
Po m'thojn borxh na ki e s'po m'lojn te nji der me hi...
T'lutna zot merrma shpirtin ma shpejt...
Se sun pi duroj keta njerz qe mu kan mledh krejt...
Merrma shpirtin e mos me le qetu me nejt...
Se qet jeten qe e pasna jetu veten e pasna rrejt...
O zot ma shpejt kshyre perfundimin...
Edhe mu ma dhon nuk pe du shpetimin...
Krejt cka po du pi teje osht me ma dhon denimin...
Se s'po muna me duru mo dhimbje dhe trishtimin...
Tash po m'doket fundit jam tu ju afru...
Se mu ka shtu dhimbja dhe s'po muj me duru...
I kom ra pishmonit per krejt qe i kom shkaktu...
Po ket sen u deshka qe moti me e pranu...
E per fun po du me lon nji amanet ...
Qe para zotit duhet mundohu te folni drejt...
Me punu shume dhe kerkon mos me rrejt...
Se sun po vdekshe kur pa i la krejt...krejt...krejt...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:26 am

D.u.d.A-M'fal [GG ArmY[


D.u.d.A:
M'fal zot per krejta qe i kom bo..
Se tash o momenti kur un e nrroj ket bot...
Falje ju kerkoj krejt atyre qe ju kom bo cka mos...
Qe ju kom bo keq e zemren ja kom plas...
...
Ndoshta pa qellim ndoshta me qellim...
Kje qysh kje e pranoj qe u kon faji jem...
Tash kom me i ndrru senet mu kon trishtim...
E un zot s'jam kurgje vec si nje deshtim...
Shume njeri e di qe s'munet me ma fale mu...
Se kom hi n'gjynah dhe i kom malltretu...
Besom qe dun me m'dal ment dhe du mu tranu...
E tash pe di qe cdo sen un paskam gabu...
Ju kerkoj falje edhe juve qe ju kom shfrytezu...
Ju kom rrejt gjithcka po me keni besu...
Keto e keni bo se me keni dasht mu...
E un n'fund ju kom ngul e ju kom tradhtu...
Me fal edhe ti shoku jem ma i mire...
Qe s'kom mujt me t'ndihmu ne kohen ma te shtir...
Po nuk kom mujt se nuk jom kon i lire...
Prej merzive qa m'paten shti mu me ni bire...
Me falni edhe ju qe perher ju kom sha...
Qe shum her jom nis me dal e m'ju vra...
Per njisen ma t'voglin qe ma keni ba...
Me fal se sun pe jap qet shpirt krejta pa i la...
Edhe juve qe kurr nuk ju kom lon me dal...
T'keqijat qe jav kom bo zemern jav kom kall...
Kurr s'kam pas qejf me ju pa te gjall...
E di qe kurr nuk keni me ma fal...
Me fal zot se s'kom plan te e dit...
Qet dit te keqe un kurr se kom prit...
Kur fjalen falje prej goje se kom qit...
Por s'ma ka marre mendja qe do bi n'ket pozit...
Shume njeri tash ka une o tu u pshtill...
Tu m'sha tu m'munu jan tu m'shti n'bire...
Me falni edhe ju qe ju kum rreh ka jom sill...
Edhe ata qe i rrehsha kur i zojsha lire...
Sun po shkojshe n'at dynja pa i la krejt...
Pa e la edhe ma t'voglen fjale qe e ke rrejt...
Gjynah pasna hi edhe pse shume pasna flejt...
Gjithcka pasna punu dicka po vetem kom rrejt...
Po m'dhemka trupi ne secilin ven...
Nuk paska kohe per kurgje po m'dojkan ment...
Nuk po m'kujtohet qysh e kom emnin tem...
Po m'doket qe ckamos n'kry tem po vjen...
O zot um fal per krejta qe i kom bo un...
Se nuk e kom dit qe do t'hjeki kaq shume...
Tash po m'bin n'men krejt dhimbjet qe i kom shkaktu...
Tash po m'vjen n'men jeta qe e kom jetu...
Tash pe di qe shume gjynah pasna hi...
Zot merrma shpirtin se shume dhimbje jam tu ni...
Perpara po m'dalin do fmij qe s'jan tu mu kujtu..
Po sigurisht kan lidhje dicka me mu...
Po thojn bab ti jeten neve naj ke ndalu...
Tash pe di qe do femna i kom shti me i adoptu...
T'lutna zot merrma shpirtin se cka s'jem tu perjetu...
Tuli far zoni i trishtushem o tu m'fol mu...
Qka mos jam tu pa qka mos jam tu ni...
Se ku jam qka jam tu bone nuk pe di...
Po m'dalin perpara pleq plaka burra gra e fmij...
Po m'thojn borxh na ki e s'po m'lojn te nji der me hi...
T'lutna zot merrma shpirtin ma shpejt...
Se sun pi duroj keta njerz qe mu kan mledh krejt...
Merrma shpirtin e mos me le qetu me nejt...
Se qet jeten qe e pasna jetu veten e pasna rrejt...
O zot ma shpejt kshyre perfundimin...
Edhe mu ma dhon nuk pe du shpetimin...
Krejt cka po du pi teje osht me ma dhon denimin...
Se s'po muna me duru mo dhimbje dhe trishtimin...
Tash po m'doket fundit jam tu ju afru...
Se mu ka shtu dhimbja dhe s'po muj me duru...
I kom ra pishmonit per krejt qe i kom shkaktu...
Po ket sen u deshka qe moti me e pranu...
E per fun po du me lon nji amanet ...
Qe para zotit duhet mundohu te folni drejt...
Me punu shume dhe kerkon mos me rrejt...
Se sun po vdekshe kur pa i la krejt...krejt...krejt...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:26 am

D.u.d.A-M'fal [GG ArmY[


D.u.d.A:
M'fal zot per krejta qe i kom bo..
Se tash o momenti kur un e nrroj ket bot...
Falje ju kerkoj krejt atyre qe ju kom bo cka mos...
Qe ju kom bo keq e zemren ja kom plas...
...
Ndoshta pa qellim ndoshta me qellim...
Kje qysh kje e pranoj qe u kon faji jem...
Tash kom me i ndrru senet mu kon trishtim...
E un zot s'jam kurgje vec si nje deshtim...
Shume njeri e di qe s'munet me ma fale mu...
Se kom hi n'gjynah dhe i kom malltretu...
Besom qe dun me m'dal ment dhe du mu tranu...
E tash pe di qe cdo sen un paskam gabu...
Ju kerkoj falje edhe juve qe ju kom shfrytezu...
Ju kom rrejt gjithcka po me keni besu...
Keto e keni bo se me keni dasht mu...
E un n'fund ju kom ngul e ju kom tradhtu...
Me fal edhe ti shoku jem ma i mire...
Qe s'kom mujt me t'ndihmu ne kohen ma te shtir...
Po nuk kom mujt se nuk jom kon i lire...
Prej merzive qa m'paten shti mu me ni bire...
Me falni edhe ju qe perher ju kom sha...
Qe shum her jom nis me dal e m'ju vra...
Per njisen ma t'voglin qe ma keni ba...
Me fal se sun pe jap qet shpirt krejta pa i la...
Edhe juve qe kurr nuk ju kom lon me dal...
T'keqijat qe jav kom bo zemern jav kom kall...
Kurr s'kam pas qejf me ju pa te gjall...
E di qe kurr nuk keni me ma fal...
Me fal zot se s'kom plan te e dit...
Qet dit te keqe un kurr se kom prit...
Kur fjalen falje prej goje se kom qit...
Por s'ma ka marre mendja qe do bi n'ket pozit...
Shume njeri tash ka une o tu u pshtill...
Tu m'sha tu m'munu jan tu m'shti n'bire...
Me falni edhe ju qe ju kum rreh ka jom sill...
Edhe ata qe i rrehsha kur i zojsha lire...
Sun po shkojshe n'at dynja pa i la krejt...
Pa e la edhe ma t'voglen fjale qe e ke rrejt...
Gjynah pasna hi edhe pse shume pasna flejt...
Gjithcka pasna punu dicka po vetem kom rrejt...
Po m'dhemka trupi ne secilin ven...
Nuk paska kohe per kurgje po m'dojkan ment...
Nuk po m'kujtohet qysh e kom emnin tem...
Po m'doket qe ckamos n'kry tem po vjen...
O zot um fal per krejta qe i kom bo un...
Se nuk e kom dit qe do t'hjeki kaq shume...
Tash po m'bin n'men krejt dhimbjet qe i kom shkaktu...
Tash po m'vjen n'men jeta qe e kom jetu...
Tash pe di qe shume gjynah pasna hi...
Zot merrma shpirtin se shume dhimbje jam tu ni...
Perpara po m'dalin do fmij qe s'jan tu mu kujtu..
Po sigurisht kan lidhje dicka me mu...
Po thojn bab ti jeten neve naj ke ndalu...
Tash pe di qe do femna i kom shti me i adoptu...
T'lutna zot merrma shpirtin se cka s'jem tu perjetu...
Tuli far zoni i trishtushem o tu m'fol mu...
Qka mos jam tu pa qka mos jam tu ni...
Se ku jam qka jam tu bone nuk pe di...
Po m'dalin perpara pleq plaka burra gra e fmij...
Po m'thojn borxh na ki e s'po m'lojn te nji der me hi...
T'lutna zot merrma shpirtin ma shpejt...
Se sun pi duroj keta njerz qe mu kan mledh krejt...
Merrma shpirtin e mos me le qetu me nejt...
Se qet jeten qe e pasna jetu veten e pasna rrejt...
O zot ma shpejt kshyre perfundimin...
Edhe mu ma dhon nuk pe du shpetimin...
Krejt cka po du pi teje osht me ma dhon denimin...
Se s'po muna me duru mo dhimbje dhe trishtimin...
Tash po m'doket fundit jam tu ju afru...
Se mu ka shtu dhimbja dhe s'po muj me duru...
I kom ra pishmonit per krejt qe i kom shkaktu...
Po ket sen u deshka qe moti me e pranu...
E per fun po du me lon nji amanet ...
Qe para zotit duhet mundohu te folni drejt...
Me punu shume dhe kerkon mos me rrejt...
Se sun po vdekshe kur pa i la krejt...krejt...krejt...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:26 am

D.u.d.A-Wanted [GG ArmY]

D.u.d.A:
Qysh i vogel kur jem kon me ta kum pas problem..
Ata kur kerkonin kerkunin ne ket ven...
Si nji fmij problem qe bash hiq kerkon se ngova..
Marak me lujt me ligj policia me llopova...
Dashurova t'keqija keshtu jan kon edhe shoqnia..
Bojshum sherre ka t'shkojshim e na ndjekshin policia...
Bonum emen n'qytet e aty mos t'len me sen...
Ku prej gurit me shku me gjet tjeter ven..
E tash shoq problem ajo koha kur nuk kthen...
Ku perzihet bohet lomsh e ki polic n'cdo ven...
Mu ma thejkan policia mu um flugen...
Um fal qe pe thej ligjin po qeshtu e nxjerri buken...
E tash e ngove e ki tuten se daja tash e nguten...
Mercedesi e din rrugen policin i kap si zhugen...
Sdi se cka mu um nalin kur gjithmon mu ma falin...
Perher m'kontrollojn kishe me at hajvanin...
Tani m'kerkon falje gjithmon um lirojn..
Po m'vjen keq qe po ju thom karin po bashk ma shurdhojn...
E mu s'ma nin per ket pun um kan qit edhe t'kerkum...
Mue nuk po ma nin shoq un jam gjithkun...

D.u.d.A:2x Reff
Krejt po m'thonin shoqi cka esht t'ka rrok merzija...
E ke bo ftyren si me t'ndjeken policia...
E po cka me bo qe eshte e vertete...
Shum po m'pengojn kur s'po m'lojn t'qet...

D.u.d.A:
Komandant Luli e komandant llacka...
Shoki jem i luftes edhe ai vrracka...
Kam respekt e di qe keni zemren e djeg..
Po per polic m'vjen keq qe nuk kam shum respekt...
Ti kryje punen tone na e krymi tonen...
Shterngoje bythen kur t'vish t'ma nish zonin..
Kur t'bojsh men me ardh e mu me m'arrestu...
Meno mire e shum mire ki fat dhe per mu..
Ndryshe ki mu nda ki fmij ki familje...
E une jam bash gjysh shoq kur ma bon me hile...
Jam i keq kur krisna n'kry sidomos me ty...
A po thu ti ngoje fmijen kur t'shkoj ta mshli ty...
Haa Une t'vi vet veq ti a guxon me m'mshel...
Kom shume vete permas qe presin vorrin me ta qel...
Un e kam e ti se ki po jetojm ne paqe...
Cka me bo qe une ha mish e ti han kollashe...
E di qe t'vjen inati edhe inati duhet me t'vra..
Un po jetoj me faqe t'zeze e ti me faqe t'bardh...
E keshtu e ka jeta e kjo eshte e verteta..
Une jam Double-G e keshtu ka me m'kryhet jeta..

D.u.d.A:2x Reff
Krejt po m'thonin shoqi cka esht t'ka rrok merzija...
E ke bo ftyren si me t'ndjeken policia...
E po cka me bo qe eshte e vertete...
Shum po m'pengojn kur s'po m'lojn t'qet...

D.u.d.A:
Ju muneni me dyshu qe une dikon e kum vra..
Ju muneni me menu qe juve jam tu ju sha...
Keshtu eshte kur je n'uniforme e jo kur je civil...
Polic t'karit me allti qe um shitesh si katil...
Une t'njoh o mut ti nuk je hiq kerkushi...
Respektoje uniformen keq t'ka msu babushi..
Respektoje njerin n'rast se kur o viktima..
Mos harro se n'mesin e juv nuk ka edhe shum trima...
Ja keni nis me rreh bile ato shume...
Shyqyr pi Zotit nuk keni ra me naj kanun...
Se pasha ata rop qe i kam hala gjall...
Bone m'preke ku nuk duhet krejt cka i ki kom me ti kall...
Mos ma bjer punen te huna se nuk njeh hiq kerkon...
Ta qi at famili vit t'hi ne stacion...
Ti thu qe s'guxon bone kshyre a e boj..
Besom e sheh kur ta pret kryt edhe nuk e beson...
Jam si ata t'Shqipnis qe e mysin fmin e vet...
Sikur edhe shum te tjere qe s'jua di per izmet..
Merre t'qete edhe un p'ju thom merrne t'qete....
Mos harroni qe ka nejrz qe t'fshin krejt...

Mos e merrni ngat zemres a ...
E bini punen se tulifar selaki ka hi qaty...
Security edhe me uniforme...
Ti ki hallti un kam hallti ti ki arm un kam arm...
Veq se ti ligjin e ki a une se kam...
Edhe se respektoj qifsha ligjin bashk me ty...
Fuck Police...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:26 am

D.u.d.A-Wanted [GG ArmY]

D.u.d.A:
Qysh i vogel kur jem kon me ta kum pas problem..
Ata kur kerkonin kerkunin ne ket ven...
Si nji fmij problem qe bash hiq kerkon se ngova..
Marak me lujt me ligj policia me llopova...
Dashurova t'keqija keshtu jan kon edhe shoqnia..
Bojshum sherre ka t'shkojshim e na ndjekshin policia...
Bonum emen n'qytet e aty mos t'len me sen...
Ku prej gurit me shku me gjet tjeter ven..
E tash shoq problem ajo koha kur nuk kthen...
Ku perzihet bohet lomsh e ki polic n'cdo ven...
Mu ma thejkan policia mu um flugen...
Um fal qe pe thej ligjin po qeshtu e nxjerri buken...
E tash e ngove e ki tuten se daja tash e nguten...
Mercedesi e din rrugen policin i kap si zhugen...
Sdi se cka mu um nalin kur gjithmon mu ma falin...
Perher m'kontrollojn kishe me at hajvanin...
Tani m'kerkon falje gjithmon um lirojn..
Po m'vjen keq qe po ju thom karin po bashk ma shurdhojn...
E mu s'ma nin per ket pun um kan qit edhe t'kerkum...
Mue nuk po ma nin shoq un jam gjithkun...

D.u.d.A:2x Reff
Krejt po m'thonin shoqi cka esht t'ka rrok merzija...
E ke bo ftyren si me t'ndjeken policia...
E po cka me bo qe eshte e vertete...
Shum po m'pengojn kur s'po m'lojn t'qet...

D.u.d.A:
Komandant Luli e komandant llacka...
Shoki jem i luftes edhe ai vrracka...
Kam respekt e di qe keni zemren e djeg..
Po per polic m'vjen keq qe nuk kam shum respekt...
Ti kryje punen tone na e krymi tonen...
Shterngoje bythen kur t'vish t'ma nish zonin..
Kur t'bojsh men me ardh e mu me m'arrestu...
Meno mire e shum mire ki fat dhe per mu..
Ndryshe ki mu nda ki fmij ki familje...
E une jam bash gjysh shoq kur ma bon me hile...
Jam i keq kur krisna n'kry sidomos me ty...
A po thu ti ngoje fmijen kur t'shkoj ta mshli ty...
Haa Une t'vi vet veq ti a guxon me m'mshel...
Kom shume vete permas qe presin vorrin me ta qel...
Un e kam e ti se ki po jetojm ne paqe...
Cka me bo qe une ha mish e ti han kollashe...
E di qe t'vjen inati edhe inati duhet me t'vra..
Un po jetoj me faqe t'zeze e ti me faqe t'bardh...
E keshtu e ka jeta e kjo eshte e verteta..
Une jam Double-G e keshtu ka me m'kryhet jeta..

D.u.d.A:2x Reff
Krejt po m'thonin shoqi cka esht t'ka rrok merzija...
E ke bo ftyren si me t'ndjeken policia...
E po cka me bo qe eshte e vertete...
Shum po m'pengojn kur s'po m'lojn t'qet...

D.u.d.A:
Ju muneni me dyshu qe une dikon e kum vra..
Ju muneni me menu qe juve jam tu ju sha...
Keshtu eshte kur je n'uniforme e jo kur je civil...
Polic t'karit me allti qe um shitesh si katil...
Une t'njoh o mut ti nuk je hiq kerkushi...
Respektoje uniformen keq t'ka msu babushi..
Respektoje njerin n'rast se kur o viktima..
Mos harro se n'mesin e juv nuk ka edhe shum trima...
Ja keni nis me rreh bile ato shume...
Shyqyr pi Zotit nuk keni ra me naj kanun...
Se pasha ata rop qe i kam hala gjall...
Bone m'preke ku nuk duhet krejt cka i ki kom me ti kall...
Mos ma bjer punen te huna se nuk njeh hiq kerkon...
Ta qi at famili vit t'hi ne stacion...
Ti thu qe s'guxon bone kshyre a e boj..
Besom e sheh kur ta pret kryt edhe nuk e beson...
Jam si ata t'Shqipnis qe e mysin fmin e vet...
Sikur edhe shum te tjere qe s'jua di per izmet..
Merre t'qete edhe un p'ju thom merrne t'qete....
Mos harroni qe ka nejrz qe t'fshin krejt...

Mos e merrni ngat zemres a ...
E bini punen se tulifar selaki ka hi qaty...
Security edhe me uniforme...
Ti ki hallti un kam hallti ti ki arm un kam arm...
Veq se ti ligjin e ki a une se kam...
Edhe se respektoj qifsha ligjin bashk me ty...
Fuck Police...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:26 am

D.u.d.A-Wanted [GG ArmY]

D.u.d.A:
Qysh i vogel kur jem kon me ta kum pas problem..
Ata kur kerkonin kerkunin ne ket ven...
Si nji fmij problem qe bash hiq kerkon se ngova..
Marak me lujt me ligj policia me llopova...
Dashurova t'keqija keshtu jan kon edhe shoqnia..
Bojshum sherre ka t'shkojshim e na ndjekshin policia...
Bonum emen n'qytet e aty mos t'len me sen...
Ku prej gurit me shku me gjet tjeter ven..
E tash shoq problem ajo koha kur nuk kthen...
Ku perzihet bohet lomsh e ki polic n'cdo ven...
Mu ma thejkan policia mu um flugen...
Um fal qe pe thej ligjin po qeshtu e nxjerri buken...
E tash e ngove e ki tuten se daja tash e nguten...
Mercedesi e din rrugen policin i kap si zhugen...
Sdi se cka mu um nalin kur gjithmon mu ma falin...
Perher m'kontrollojn kishe me at hajvanin...
Tani m'kerkon falje gjithmon um lirojn..
Po m'vjen keq qe po ju thom karin po bashk ma shurdhojn...
E mu s'ma nin per ket pun um kan qit edhe t'kerkum...
Mue nuk po ma nin shoq un jam gjithkun...

D.u.d.A:2x Reff
Krejt po m'thonin shoqi cka esht t'ka rrok merzija...
E ke bo ftyren si me t'ndjeken policia...
E po cka me bo qe eshte e vertete...
Shum po m'pengojn kur s'po m'lojn t'qet...

D.u.d.A:
Komandant Luli e komandant llacka...
Shoki jem i luftes edhe ai vrracka...
Kam respekt e di qe keni zemren e djeg..
Po per polic m'vjen keq qe nuk kam shum respekt...
Ti kryje punen tone na e krymi tonen...
Shterngoje bythen kur t'vish t'ma nish zonin..
Kur t'bojsh men me ardh e mu me m'arrestu...
Meno mire e shum mire ki fat dhe per mu..
Ndryshe ki mu nda ki fmij ki familje...
E une jam bash gjysh shoq kur ma bon me hile...
Jam i keq kur krisna n'kry sidomos me ty...
A po thu ti ngoje fmijen kur t'shkoj ta mshli ty...
Haa Une t'vi vet veq ti a guxon me m'mshel...
Kom shume vete permas qe presin vorrin me ta qel...
Un e kam e ti se ki po jetojm ne paqe...
Cka me bo qe une ha mish e ti han kollashe...
E di qe t'vjen inati edhe inati duhet me t'vra..
Un po jetoj me faqe t'zeze e ti me faqe t'bardh...
E keshtu e ka jeta e kjo eshte e verteta..
Une jam Double-G e keshtu ka me m'kryhet jeta..

D.u.d.A:2x Reff
Krejt po m'thonin shoqi cka esht t'ka rrok merzija...
E ke bo ftyren si me t'ndjeken policia...
E po cka me bo qe eshte e vertete...
Shum po m'pengojn kur s'po m'lojn t'qet...

D.u.d.A:
Ju muneni me dyshu qe une dikon e kum vra..
Ju muneni me menu qe juve jam tu ju sha...
Keshtu eshte kur je n'uniforme e jo kur je civil...
Polic t'karit me allti qe um shitesh si katil...
Une t'njoh o mut ti nuk je hiq kerkushi...
Respektoje uniformen keq t'ka msu babushi..
Respektoje njerin n'rast se kur o viktima..
Mos harro se n'mesin e juv nuk ka edhe shum trima...
Ja keni nis me rreh bile ato shume...
Shyqyr pi Zotit nuk keni ra me naj kanun...
Se pasha ata rop qe i kam hala gjall...
Bone m'preke ku nuk duhet krejt cka i ki kom me ti kall...
Mos ma bjer punen te huna se nuk njeh hiq kerkon...
Ta qi at famili vit t'hi ne stacion...
Ti thu qe s'guxon bone kshyre a e boj..
Besom e sheh kur ta pret kryt edhe nuk e beson...
Jam si ata t'Shqipnis qe e mysin fmin e vet...
Sikur edhe shum te tjere qe s'jua di per izmet..
Merre t'qete edhe un p'ju thom merrne t'qete....
Mos harroni qe ka nejrz qe t'fshin krejt...

Mos e merrni ngat zemres a ...
E bini punen se tulifar selaki ka hi qaty...
Security edhe me uniforme...
Ti ki hallti un kam hallti ti ki arm un kam arm...
Veq se ti ligjin e ki a une se kam...
Edhe se respektoj qifsha ligjin bashk me ty...
Fuck Police...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:27 am

D.u.d.A-Wanted [GG ArmY]

D.u.d.A:
Qysh i vogel kur jem kon me ta kum pas problem..
Ata kur kerkonin kerkunin ne ket ven...
Si nji fmij problem qe bash hiq kerkon se ngova..
Marak me lujt me ligj policia me llopova...
Dashurova t'keqija keshtu jan kon edhe shoqnia..
Bojshum sherre ka t'shkojshim e na ndjekshin policia...
Bonum emen n'qytet e aty mos t'len me sen...
Ku prej gurit me shku me gjet tjeter ven..
E tash shoq problem ajo koha kur nuk kthen...
Ku perzihet bohet lomsh e ki polic n'cdo ven...
Mu ma thejkan policia mu um flugen...
Um fal qe pe thej ligjin po qeshtu e nxjerri buken...
E tash e ngove e ki tuten se daja tash e nguten...
Mercedesi e din rrugen policin i kap si zhugen...
Sdi se cka mu um nalin kur gjithmon mu ma falin...
Perher m'kontrollojn kishe me at hajvanin...
Tani m'kerkon falje gjithmon um lirojn..
Po m'vjen keq qe po ju thom karin po bashk ma shurdhojn...
E mu s'ma nin per ket pun um kan qit edhe t'kerkum...
Mue nuk po ma nin shoq un jam gjithkun...

D.u.d.A:2x Reff
Krejt po m'thonin shoqi cka esht t'ka rrok merzija...
E ke bo ftyren si me t'ndjeken policia...
E po cka me bo qe eshte e vertete...
Shum po m'pengojn kur s'po m'lojn t'qet...

D.u.d.A:
Komandant Luli e komandant llacka...
Shoki jem i luftes edhe ai vrracka...
Kam respekt e di qe keni zemren e djeg..
Po per polic m'vjen keq qe nuk kam shum respekt...
Ti kryje punen tone na e krymi tonen...
Shterngoje bythen kur t'vish t'ma nish zonin..
Kur t'bojsh men me ardh e mu me m'arrestu...
Meno mire e shum mire ki fat dhe per mu..
Ndryshe ki mu nda ki fmij ki familje...
E une jam bash gjysh shoq kur ma bon me hile...
Jam i keq kur krisna n'kry sidomos me ty...
A po thu ti ngoje fmijen kur t'shkoj ta mshli ty...
Haa Une t'vi vet veq ti a guxon me m'mshel...
Kom shume vete permas qe presin vorrin me ta qel...
Un e kam e ti se ki po jetojm ne paqe...
Cka me bo qe une ha mish e ti han kollashe...
E di qe t'vjen inati edhe inati duhet me t'vra..
Un po jetoj me faqe t'zeze e ti me faqe t'bardh...
E keshtu e ka jeta e kjo eshte e verteta..
Une jam Double-G e keshtu ka me m'kryhet jeta..

D.u.d.A:2x Reff
Krejt po m'thonin shoqi cka esht t'ka rrok merzija...
E ke bo ftyren si me t'ndjeken policia...
E po cka me bo qe eshte e vertete...
Shum po m'pengojn kur s'po m'lojn t'qet...

D.u.d.A:
Ju muneni me dyshu qe une dikon e kum vra..
Ju muneni me menu qe juve jam tu ju sha...
Keshtu eshte kur je n'uniforme e jo kur je civil...
Polic t'karit me allti qe um shitesh si katil...
Une t'njoh o mut ti nuk je hiq kerkushi...
Respektoje uniformen keq t'ka msu babushi..
Respektoje njerin n'rast se kur o viktima..
Mos harro se n'mesin e juv nuk ka edhe shum trima...
Ja keni nis me rreh bile ato shume...
Shyqyr pi Zotit nuk keni ra me naj kanun...
Se pasha ata rop qe i kam hala gjall...
Bone m'preke ku nuk duhet krejt cka i ki kom me ti kall...
Mos ma bjer punen te huna se nuk njeh hiq kerkon...
Ta qi at famili vit t'hi ne stacion...
Ti thu qe s'guxon bone kshyre a e boj..
Besom e sheh kur ta pret kryt edhe nuk e beson...
Jam si ata t'Shqipnis qe e mysin fmin e vet...
Sikur edhe shum te tjere qe s'jua di per izmet..
Merre t'qete edhe un p'ju thom merrne t'qete....
Mos harroni qe ka nejrz qe t'fshin krejt...

Mos e merrni ngat zemres a ...
E bini punen se tulifar selaki ka hi qaty...
Security edhe me uniforme...
Ti ki hallti un kam hallti ti ki arm un kam arm...
Veq se ti ligjin e ki a une se kam...
Edhe se respektoj qifsha ligjin bashk me ty...
Fuck Police...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:27 am

Double-G ArmY ft KOG-Na jem 2008 [GG ArmY]

Mr.Safet:
Ne ket dite qe e ka falen tash Zoti...
E ti lutu sa dush une jam tash ka t'rroki...
E tash kopil rreziki per deke t'shkuni shoki..ha ha
Me shum trim hiq pa kthim n'ket qim none hip-hop...
Kontrolloje veten se ti qije ata rop..
E s'paske lidhje me rep more lop...
T'masakroj copa copa t'shti n'grop...
Half-Face:
Qe qe tash n'rap psikotera pi perjashton...
Kokan mledh dhe po lujn futboll do fmija...
Ka shume njerz qe jeton jeten si t'vjeter e t'ri...
A un perveti e di m'doket vetja si n'pleqni...
17 vjet i kam hala s'kam fmij ueee...
S'ki qare vazhdon kur ha pare...
Shume e po kushton s'kam koh un per gjithkon...
Luftoj per kategorine e ron...
Qeshtu jam un Gilan-G Gilan i gjon...

D.u.d.A:2x Reff
Na jem qe qito shoki na krejt i kem...
S'na vren vec kur ta shef qe dikush te rren...
Ti je msu larg ta kalli at qytet...
Na jemi shum e un kurr nuk vi vet...

....?:
Kshyre Kresha pleshta tesha vesha mos ta t'hesha...
Me rima sikur kallash rafall une ty ta resha...
Jam i madh i forte t'rrok sun um bon ti sen...
T'gjuj allti komve vallen Afrikane e kcen ben...
Nisja ik tu ngohesh duku prek pi venit...
Sun fiton kurr un krijoj deri sa jem flani...
....?:
Hajde vertetohu shoq edhe bjeri pishmon cka i ke ba...
Hajde vertetohu per nje qe ka me t'nda...
Hajt perdori mendjet edhe bone publik....
Hajt kenohu n'qat fushen tone t'boj dramatik...
Hej budall kshyre e nale veten...
Nese i ki qatje ather bo men per tjeter...
Lej fantazit e tua e kshyre t'verteten...
Se kur s'ki sherr sheh qateher te un s'ki qka mu fry...
E nese shoq t'doket vetja ma frajer...
Mos harro ate dit kur un per ty hi shofer...

D.u.d.A:2x Reff
Na jem qe qito shoki na krejt i kem...
S'na vren vec kur ta shef qe dikush te rren...
Ti je msu larg ta kalli at qytet...
Na jemi shum e un kurr nuk vi vet...

Bidaki:
Double-G KOG po mundomi se cka po ndodh...
Mesoni tripat e kategories te rond...
Droga shitet me cka me kamion...
Mos maj inati se t'qihet ty ajo non...
S'ki ku me ik s'ki ku n'karin me shku...
Se edhe n'han vimi na me t'vizitu...
Ta merr menja shoq qe ki me pshtu...
Maje men jeta jote demtoni ka me perfundu...
KOG:
KOG kur tum shefsh nji Ken haj ti bon do bitch...
Qka po m'shitesh qe je fer n'rep gangsta...
Na jena mbreter ne kete loje per diqysh nuk kem nevoje...
S'ki pas qejf ne rep po tash ki se GG'ja te infektoj...
Po hallakami o shoq na hala kemi nit e vet...
Kush te don ne vend te pare na hala jemi konkurenca..
Qyre qysh te likfidoj nuk osht mo gjall...
Jem si Zoti madafaka t'shti 5 her n'dit mu fal

D.u.d.A:2x Reff
Na jem qe qito shoki na krejt i kem...
S'na vren vec kur ta shef qe dikush te rren...
Ti je msu larg ta kalli at qytet...
Na jemi shum e un kurr nuk vi vet...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:27 am

Double-G ArmY ft KOG-Na jem 2008 [GG ArmY]

Mr.Safet:
Ne ket dite qe e ka falen tash Zoti...
E ti lutu sa dush une jam tash ka t'rroki...
E tash kopil rreziki per deke t'shkuni shoki..ha ha
Me shum trim hiq pa kthim n'ket qim none hip-hop...
Kontrolloje veten se ti qije ata rop..
E s'paske lidhje me rep more lop...
T'masakroj copa copa t'shti n'grop...
Half-Face:
Qe qe tash n'rap psikotera pi perjashton...
Kokan mledh dhe po lujn futboll do fmija...
Ka shume njerz qe jeton jeten si t'vjeter e t'ri...
A un perveti e di m'doket vetja si n'pleqni...
17 vjet i kam hala s'kam fmij ueee...
S'ki qare vazhdon kur ha pare...
Shume e po kushton s'kam koh un per gjithkon...
Luftoj per kategorine e ron...
Qeshtu jam un Gilan-G Gilan i gjon...

D.u.d.A:2x Reff
Na jem qe qito shoki na krejt i kem...
S'na vren vec kur ta shef qe dikush te rren...
Ti je msu larg ta kalli at qytet...
Na jemi shum e un kurr nuk vi vet...

....?:
Kshyre Kresha pleshta tesha vesha mos ta t'hesha...
Me rima sikur kallash rafall une ty ta resha...
Jam i madh i forte t'rrok sun um bon ti sen...
T'gjuj allti komve vallen Afrikane e kcen ben...
Nisja ik tu ngohesh duku prek pi venit...
Sun fiton kurr un krijoj deri sa jem flani...
....?:
Hajde vertetohu shoq edhe bjeri pishmon cka i ke ba...
Hajde vertetohu per nje qe ka me t'nda...
Hajt perdori mendjet edhe bone publik....
Hajt kenohu n'qat fushen tone t'boj dramatik...
Hej budall kshyre e nale veten...
Nese i ki qatje ather bo men per tjeter...
Lej fantazit e tua e kshyre t'verteten...
Se kur s'ki sherr sheh qateher te un s'ki qka mu fry...
E nese shoq t'doket vetja ma frajer...
Mos harro ate dit kur un per ty hi shofer...

D.u.d.A:2x Reff
Na jem qe qito shoki na krejt i kem...
S'na vren vec kur ta shef qe dikush te rren...
Ti je msu larg ta kalli at qytet...
Na jemi shum e un kurr nuk vi vet...

Bidaki:
Double-G KOG po mundomi se cka po ndodh...
Mesoni tripat e kategories te rond...
Droga shitet me cka me kamion...
Mos maj inati se t'qihet ty ajo non...
S'ki ku me ik s'ki ku n'karin me shku...
Se edhe n'han vimi na me t'vizitu...
Ta merr menja shoq qe ki me pshtu...
Maje men jeta jote demtoni ka me perfundu...
KOG:
KOG kur tum shefsh nji Ken haj ti bon do bitch...
Qka po m'shitesh qe je fer n'rep gangsta...
Na jena mbreter ne kete loje per diqysh nuk kem nevoje...
S'ki pas qejf ne rep po tash ki se GG'ja te infektoj...
Po hallakami o shoq na hala kemi nit e vet...
Kush te don ne vend te pare na hala jemi konkurenca..
Qyre qysh te likfidoj nuk osht mo gjall...
Jem si Zoti madafaka t'shti 5 her n'dit mu fal

D.u.d.A:2x Reff
Na jem qe qito shoki na krejt i kem...
S'na vren vec kur ta shef qe dikush te rren...
Ti je msu larg ta kalli at qytet...
Na jemi shum e un kurr nuk vi vet...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:27 am

Double-G ArmY ft KOG-Na jem 2008 [GG ArmY]

Mr.Safet:
Ne ket dite qe e ka falen tash Zoti...
E ti lutu sa dush une jam tash ka t'rroki...
E tash kopil rreziki per deke t'shkuni shoki..ha ha
Me shum trim hiq pa kthim n'ket qim none hip-hop...
Kontrolloje veten se ti qije ata rop..
E s'paske lidhje me rep more lop...
T'masakroj copa copa t'shti n'grop...
Half-Face:
Qe qe tash n'rap psikotera pi perjashton...
Kokan mledh dhe po lujn futboll do fmija...
Ka shume njerz qe jeton jeten si t'vjeter e t'ri...
A un perveti e di m'doket vetja si n'pleqni...
17 vjet i kam hala s'kam fmij ueee...
S'ki qare vazhdon kur ha pare...
Shume e po kushton s'kam koh un per gjithkon...
Luftoj per kategorine e ron...
Qeshtu jam un Gilan-G Gilan i gjon...

D.u.d.A:2x Reff
Na jem qe qito shoki na krejt i kem...
S'na vren vec kur ta shef qe dikush te rren...
Ti je msu larg ta kalli at qytet...
Na jemi shum e un kurr nuk vi vet...

....?:
Kshyre Kresha pleshta tesha vesha mos ta t'hesha...
Me rima sikur kallash rafall une ty ta resha...
Jam i madh i forte t'rrok sun um bon ti sen...
T'gjuj allti komve vallen Afrikane e kcen ben...
Nisja ik tu ngohesh duku prek pi venit...
Sun fiton kurr un krijoj deri sa jem flani...
....?:
Hajde vertetohu shoq edhe bjeri pishmon cka i ke ba...
Hajde vertetohu per nje qe ka me t'nda...
Hajt perdori mendjet edhe bone publik....
Hajt kenohu n'qat fushen tone t'boj dramatik...
Hej budall kshyre e nale veten...
Nese i ki qatje ather bo men per tjeter...
Lej fantazit e tua e kshyre t'verteten...
Se kur s'ki sherr sheh qateher te un s'ki qka mu fry...
E nese shoq t'doket vetja ma frajer...
Mos harro ate dit kur un per ty hi shofer...

D.u.d.A:2x Reff
Na jem qe qito shoki na krejt i kem...
S'na vren vec kur ta shef qe dikush te rren...
Ti je msu larg ta kalli at qytet...
Na jemi shum e un kurr nuk vi vet...

Bidaki:
Double-G KOG po mundomi se cka po ndodh...
Mesoni tripat e kategories te rond...
Droga shitet me cka me kamion...
Mos maj inati se t'qihet ty ajo non...
S'ki ku me ik s'ki ku n'karin me shku...
Se edhe n'han vimi na me t'vizitu...
Ta merr menja shoq qe ki me pshtu...
Maje men jeta jote demtoni ka me perfundu...
KOG:
KOG kur tum shefsh nji Ken haj ti bon do bitch...
Qka po m'shitesh qe je fer n'rep gangsta...
Na jena mbreter ne kete loje per diqysh nuk kem nevoje...
S'ki pas qejf ne rep po tash ki se GG'ja te infektoj...
Po hallakami o shoq na hala kemi nit e vet...
Kush te don ne vend te pare na hala jemi konkurenca..
Qyre qysh te likfidoj nuk osht mo gjall...
Jem si Zoti madafaka t'shti 5 her n'dit mu fal

D.u.d.A:2x Reff
Na jem qe qito shoki na krejt i kem...
S'na vren vec kur ta shef qe dikush te rren...
Ti je msu larg ta kalli at qytet...
Na jemi shum e un kurr nuk vi vet...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:27 am

Double-G ArmY ft KOG-Na jem 2008 [GG ArmY]

Mr.Safet:
Ne ket dite qe e ka falen tash Zoti...
E ti lutu sa dush une jam tash ka t'rroki...
E tash kopil rreziki per deke t'shkuni shoki..ha ha
Me shum trim hiq pa kthim n'ket qim none hip-hop...
Kontrolloje veten se ti qije ata rop..
E s'paske lidhje me rep more lop...
T'masakroj copa copa t'shti n'grop...
Half-Face:
Qe qe tash n'rap psikotera pi perjashton...
Kokan mledh dhe po lujn futboll do fmija...
Ka shume njerz qe jeton jeten si t'vjeter e t'ri...
A un perveti e di m'doket vetja si n'pleqni...
17 vjet i kam hala s'kam fmij ueee...
S'ki qare vazhdon kur ha pare...
Shume e po kushton s'kam koh un per gjithkon...
Luftoj per kategorine e ron...
Qeshtu jam un Gilan-G Gilan i gjon...

D.u.d.A:2x Reff
Na jem qe qito shoki na krejt i kem...
S'na vren vec kur ta shef qe dikush te rren...
Ti je msu larg ta kalli at qytet...
Na jemi shum e un kurr nuk vi vet...

....?:
Kshyre Kresha pleshta tesha vesha mos ta t'hesha...
Me rima sikur kallash rafall une ty ta resha...
Jam i madh i forte t'rrok sun um bon ti sen...
T'gjuj allti komve vallen Afrikane e kcen ben...
Nisja ik tu ngohesh duku prek pi venit...
Sun fiton kurr un krijoj deri sa jem flani...
....?:
Hajde vertetohu shoq edhe bjeri pishmon cka i ke ba...
Hajde vertetohu per nje qe ka me t'nda...
Hajt perdori mendjet edhe bone publik....
Hajt kenohu n'qat fushen tone t'boj dramatik...
Hej budall kshyre e nale veten...
Nese i ki qatje ather bo men per tjeter...
Lej fantazit e tua e kshyre t'verteten...
Se kur s'ki sherr sheh qateher te un s'ki qka mu fry...
E nese shoq t'doket vetja ma frajer...
Mos harro ate dit kur un per ty hi shofer...

D.u.d.A:2x Reff
Na jem qe qito shoki na krejt i kem...
S'na vren vec kur ta shef qe dikush te rren...
Ti je msu larg ta kalli at qytet...
Na jemi shum e un kurr nuk vi vet...

Bidaki:
Double-G KOG po mundomi se cka po ndodh...
Mesoni tripat e kategories te rond...
Droga shitet me cka me kamion...
Mos maj inati se t'qihet ty ajo non...
S'ki ku me ik s'ki ku n'karin me shku...
Se edhe n'han vimi na me t'vizitu...
Ta merr menja shoq qe ki me pshtu...
Maje men jeta jote demtoni ka me perfundu...
KOG:
KOG kur tum shefsh nji Ken haj ti bon do bitch...
Qka po m'shitesh qe je fer n'rep gangsta...
Na jena mbreter ne kete loje per diqysh nuk kem nevoje...
S'ki pas qejf ne rep po tash ki se GG'ja te infektoj...
Po hallakami o shoq na hala kemi nit e vet...
Kush te don ne vend te pare na hala jemi konkurenca..
Qyre qysh te likfidoj nuk osht mo gjall...
Jem si Zoti madafaka t'shti 5 her n'dit mu fal

D.u.d.A:2x Reff
Na jem qe qito shoki na krejt i kem...
S'na vren vec kur ta shef qe dikush te rren...
Ti je msu larg ta kalli at qytet...
Na jemi shum e un kurr nuk vi vet...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:28 am

Double-G ArmY-Diss Unikkatil and Tingullit 3'nt [GG ArmY]

I-Zi:
Po vjen kanuni ma mire nisja ik...
Ti nuk je unik po ti je pinik...
Si i trent ti je mut qifsha ropt more hut...
Edhe krejt qka i ki une ti kom qi...
Ti kom qi ti kom dhunu un kom me fitu...
E kom me lu koqe un me ty se jam Double-G'i...
Une jam qai une jam babushi...
Une gojen ty plot barut ta mushi...

NatrA:
Ta qi familjen n'goje jena qart jan njisoj...
Shqiptart jan nje troj Double-G'ja osht njelloj...
T'masakroj me cka munesh me dal ti kurdush...
Veq duhesh me pas shpinen ma t'fort se teme o kush...
Lidhesh me do dosta qe nje sekond ta harrojn shpijen...
Po cka karin ka t'qifsha ty familjen...
E qikjo e keqja eshte kur Geti ka shum shpresa...
Qe ka nga dostat si zojn besa...

Ti-Zi:
Um kan lon ment kur nita qe ki permen qent...
T'ka hi uki turit ndoshta ti hanen dhe...
Prehet mishi po del gjaki kushtetuta t'shkroi 2paci...
Me Ti edhe Zi shum keq po nxjerret haki...
Uee rrugt e moqme jeta e moqem hala e kom ne tru...
Jam si kaqakt e moqem kur t'ja nisem me luftu...
Nita qe nuk t'shpon plumi po se lo pa provu...
E kur dalim ball per ball qateher kom me t'kallzu...

Zeff:
Nji sen po t'kallzoj ti sun bon cka une boj...
U plaka ne ket loje cka po shoh krejt njesoj...
Jo qe jam mangup he jo qe jam belaxhi...
Vec per nje fjal gije he muj familjen me ta qi...
Vij per ty qe m'ngon e di jetova me Double-G...
Hin edhe ti ku une hi mu mledh bashk bohet zi...
Ketu s'ka ven per Inat-G per ata qe jan si ti...
Tash krejt durt nalt ho gezuar per Double-G'i...

ZeerOman:
Krah per krah per krah un e di kush jan ata...
Jo tra te tra te tra ama kari nuk po m'ha...
Se ZeerO osht nji ZeerO nga ZeerO jo more piro...
Ama mother fucken hero per t'keqin shum i shtiro..
Jo dron te dron te dron un ta japi qka po don...
Jo ron te ton te ton veq mos i bjer pishmon..
Jo bon be bon be bon un t'qoj ne rrot som...
Ti kurr mos meno qe munesh kile me ma lon...

Lil Sllim:
Qyre Sllimin po vjen si trishtimi...
Na vimi qeshtu himi e krejt jav qimi...
Ptolojmiri rimi ju jeni veq fillimi...
Ti je nji femer e re zonjush a po t'qimi...
U qifsha rop e nones nji sen hiq nuk je...
U qifsha familjen n'pidh mos um perzi n'fe...
Mos um gjuj kungja se ta kungjirati motren..
Mos um shaj mu se ta kalli edhe votren...

Bidaki:
Mbetet nji sen shoq ti ruje shpijen...
Po vije me ushtrien me ta qi krejt familien...
Ti mie sot ma farone cka bone vetit ja bone...
Tash bone ngone jam Bidak s'jam Al Capone...
O qim none ruje veten tye kur te shpata...
Me psikopata ta qi gruen qe i ka komt e gata...
Ky sen eshte nji kanun qe vlen e 300 vjet..
Une kthejna apet bashke me nji milet...

BiGGi:
Per Double-G'en e kalli e kalli edhe token...
Per Double-G'en shoqi jem ta kpus edhe koken...
Jam pa zemer shoqi jem edhe tash mos ma prish...
Une t'vraj tash ti Jeton duhet ta dish...
Lirisht po foli per vete edhe ju ta dini...
N'qoft se doni dicka lirisht hajde tash dilni...
E di qe po gaboj jeni lodhur prej kesaj jete...
Hajde tash fol a pe sheh se ku mete...

Kopili:
O qyrra jam qi ky jam qatje e qaty...
Mos u muno me m'pa se nuk dokna me sy...
Jam Kopil e llopov kadal shoq se sun um shan...
Jam qashtu qe kurr Jeton ti sun um vran...
S'jem djali mamit as nasej qe ngon mastikat...
E jam djali hekav qe jem msue me mpreh thikat...
Jo qe jam i menqem shum shkollen e kom tollosum...
Gjithmon do ik prej njerzve nona kur sum ka ven gjum...

Mr.Safet:
Qifsha familjen n'piqke ja ke nisen mu me m'ngue...
Hajde kshyre baben qysh u tranue...
Mi ke mledh vete eja kajma nonen vet ti...
Qe je speci kuq e kan marre vesh krejt mileti...
Un ta qije familin ushtrin e krejt ata katilat...
Ta qi motren n'pidh ti me krejt rrebelat...
Mos u shitni mangupa e katila t'karit...
Se ju jeni hala n'tripa paranoja t'barit...

I.N.S.E.C.T:
E sa gjenoze tash po lahen Inat-G krejt po vrahen...
Dushmont po shperlahen e ma t'fortit tash po shahen...
S'bajm hesapem kur t'kapem e vrapem ik se t'vrajtem e t'shajtem...
Mi thajte mi kajte mi lajte mi majte mi hajte n'goje qajtem...
E t'lajtem plot me kungja kallzo jeton kush ti'ungji...
Masi 2G lshojn kungja ta qift perjete nonen kungji...
Shum leht pranohet rrena po n'ket ven se e ka venin...
Se e verteta ta han karin bashk me to hajde hama temin...

MonnY:
Jav qifsha familjen edhe motrat n'goje...
Ti qifsha ropt gabim tash ke hi n'ket loje...
Une t'shaj une t'vraj...
Un shum shpejt puk puk dy plum t'shaj...
Cka ki cka ki pi cka tu kan nxjerrun syt...
Qifsha motren n'piqk a po prit me ta po t'ky...
Phuu mother fucker e pat e jotja...
Shume festohet vdekja jote prehet bota...

D.u.d.A:
E kam shokin n'krah e kari s'po m'ha...
Per reperat tjere osht ka um vjen gjynah...
Do te babes qe i kan ardh n'fund fames...
Jav qi ktynev ketu edhe atyne n'rrot sames...
E kush thot n'kar per krejt ata qe hecin gjan...
Mos mi shaj reperat shoq se ti qie te ton...
Ti se din qysh o ketu e kur t'vish ti ki me pa...
Kallaj osht prej banese me shum shokt tjert me i sha...
Eee jam i eger per hip-hopin e ta qifsha G-Unitin...
Nuk kam fllow s'kam kurgje e ta qifsha tye beatin...
A pi kupton kungjat jan kungja krejt t'marum...
T'perpunum e t'ushtrum qe ka t'shkojn t'bojn boom...
Ngoni mire ausllandera qe po shitni si gangstera...
Ju vini apet ketu se apet ka me ardh vera...
Jem si UCK'a e Kosoves qe s'ja rrasna hiq kerkujna...
Ky s'eshte as fillim qe p'ja nismi e p'ju gjujna...oo
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:28 am

Double-G ArmY-Diss Unikkatil and Tingullit 3'nt [GG ArmY]

I-Zi:
Po vjen kanuni ma mire nisja ik...
Ti nuk je unik po ti je pinik...
Si i trent ti je mut qifsha ropt more hut...
Edhe krejt qka i ki une ti kom qi...
Ti kom qi ti kom dhunu un kom me fitu...
E kom me lu koqe un me ty se jam Double-G'i...
Une jam qai une jam babushi...
Une gojen ty plot barut ta mushi...

NatrA:
Ta qi familjen n'goje jena qart jan njisoj...
Shqiptart jan nje troj Double-G'ja osht njelloj...
T'masakroj me cka munesh me dal ti kurdush...
Veq duhesh me pas shpinen ma t'fort se teme o kush...
Lidhesh me do dosta qe nje sekond ta harrojn shpijen...
Po cka karin ka t'qifsha ty familjen...
E qikjo e keqja eshte kur Geti ka shum shpresa...
Qe ka nga dostat si zojn besa...

Ti-Zi:
Um kan lon ment kur nita qe ki permen qent...
T'ka hi uki turit ndoshta ti hanen dhe...
Prehet mishi po del gjaki kushtetuta t'shkroi 2paci...
Me Ti edhe Zi shum keq po nxjerret haki...
Uee rrugt e moqme jeta e moqem hala e kom ne tru...
Jam si kaqakt e moqem kur t'ja nisem me luftu...
Nita qe nuk t'shpon plumi po se lo pa provu...
E kur dalim ball per ball qateher kom me t'kallzu...

Zeff:
Nji sen po t'kallzoj ti sun bon cka une boj...
U plaka ne ket loje cka po shoh krejt njesoj...
Jo qe jam mangup he jo qe jam belaxhi...
Vec per nje fjal gije he muj familjen me ta qi...
Vij per ty qe m'ngon e di jetova me Double-G...
Hin edhe ti ku une hi mu mledh bashk bohet zi...
Ketu s'ka ven per Inat-G per ata qe jan si ti...
Tash krejt durt nalt ho gezuar per Double-G'i...

ZeerOman:
Krah per krah per krah un e di kush jan ata...
Jo tra te tra te tra ama kari nuk po m'ha...
Se ZeerO osht nji ZeerO nga ZeerO jo more piro...
Ama mother fucken hero per t'keqin shum i shtiro..
Jo dron te dron te dron un ta japi qka po don...
Jo ron te ton te ton veq mos i bjer pishmon..
Jo bon be bon be bon un t'qoj ne rrot som...
Ti kurr mos meno qe munesh kile me ma lon...

Lil Sllim:
Qyre Sllimin po vjen si trishtimi...
Na vimi qeshtu himi e krejt jav qimi...
Ptolojmiri rimi ju jeni veq fillimi...
Ti je nji femer e re zonjush a po t'qimi...
U qifsha rop e nones nji sen hiq nuk je...
U qifsha familjen n'pidh mos um perzi n'fe...
Mos um gjuj kungja se ta kungjirati motren..
Mos um shaj mu se ta kalli edhe votren...

Bidaki:
Mbetet nji sen shoq ti ruje shpijen...
Po vije me ushtrien me ta qi krejt familien...
Ti mie sot ma farone cka bone vetit ja bone...
Tash bone ngone jam Bidak s'jam Al Capone...
O qim none ruje veten tye kur te shpata...
Me psikopata ta qi gruen qe i ka komt e gata...
Ky sen eshte nji kanun qe vlen e 300 vjet..
Une kthejna apet bashke me nji milet...

BiGGi:
Per Double-G'en e kalli e kalli edhe token...
Per Double-G'en shoqi jem ta kpus edhe koken...
Jam pa zemer shoqi jem edhe tash mos ma prish...
Une t'vraj tash ti Jeton duhet ta dish...
Lirisht po foli per vete edhe ju ta dini...
N'qoft se doni dicka lirisht hajde tash dilni...
E di qe po gaboj jeni lodhur prej kesaj jete...
Hajde tash fol a pe sheh se ku mete...

Kopili:
O qyrra jam qi ky jam qatje e qaty...
Mos u muno me m'pa se nuk dokna me sy...
Jam Kopil e llopov kadal shoq se sun um shan...
Jam qashtu qe kurr Jeton ti sun um vran...
S'jem djali mamit as nasej qe ngon mastikat...
E jam djali hekav qe jem msue me mpreh thikat...
Jo qe jam i menqem shum shkollen e kom tollosum...
Gjithmon do ik prej njerzve nona kur sum ka ven gjum...

Mr.Safet:
Qifsha familjen n'piqke ja ke nisen mu me m'ngue...
Hajde kshyre baben qysh u tranue...
Mi ke mledh vete eja kajma nonen vet ti...
Qe je speci kuq e kan marre vesh krejt mileti...
Un ta qije familin ushtrin e krejt ata katilat...
Ta qi motren n'pidh ti me krejt rrebelat...
Mos u shitni mangupa e katila t'karit...
Se ju jeni hala n'tripa paranoja t'barit...

I.N.S.E.C.T:
E sa gjenoze tash po lahen Inat-G krejt po vrahen...
Dushmont po shperlahen e ma t'fortit tash po shahen...
S'bajm hesapem kur t'kapem e vrapem ik se t'vrajtem e t'shajtem...
Mi thajte mi kajte mi lajte mi majte mi hajte n'goje qajtem...
E t'lajtem plot me kungja kallzo jeton kush ti'ungji...
Masi 2G lshojn kungja ta qift perjete nonen kungji...
Shum leht pranohet rrena po n'ket ven se e ka venin...
Se e verteta ta han karin bashk me to hajde hama temin...

MonnY:
Jav qifsha familjen edhe motrat n'goje...
Ti qifsha ropt gabim tash ke hi n'ket loje...
Une t'shaj une t'vraj...
Un shum shpejt puk puk dy plum t'shaj...
Cka ki cka ki pi cka tu kan nxjerrun syt...
Qifsha motren n'piqk a po prit me ta po t'ky...
Phuu mother fucker e pat e jotja...
Shume festohet vdekja jote prehet bota...

D.u.d.A:
E kam shokin n'krah e kari s'po m'ha...
Per reperat tjere osht ka um vjen gjynah...
Do te babes qe i kan ardh n'fund fames...
Jav qi ktynev ketu edhe atyne n'rrot sames...
E kush thot n'kar per krejt ata qe hecin gjan...
Mos mi shaj reperat shoq se ti qie te ton...
Ti se din qysh o ketu e kur t'vish ti ki me pa...
Kallaj osht prej banese me shum shokt tjert me i sha...
Eee jam i eger per hip-hopin e ta qifsha G-Unitin...
Nuk kam fllow s'kam kurgje e ta qifsha tye beatin...
A pi kupton kungjat jan kungja krejt t'marum...
T'perpunum e t'ushtrum qe ka t'shkojn t'bojn boom...
Ngoni mire ausllandera qe po shitni si gangstera...
Ju vini apet ketu se apet ka me ardh vera...
Jem si UCK'a e Kosoves qe s'ja rrasna hiq kerkujna...
Ky s'eshte as fillim qe p'ja nismi e p'ju gjujna...oo
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:28 am

Double-G ArmY-Diss Unikkatil and Tingullit 3'nt [GG ArmY]

I-Zi:
Po vjen kanuni ma mire nisja ik...
Ti nuk je unik po ti je pinik...
Si i trent ti je mut qifsha ropt more hut...
Edhe krejt qka i ki une ti kom qi...
Ti kom qi ti kom dhunu un kom me fitu...
E kom me lu koqe un me ty se jam Double-G'i...
Une jam qai une jam babushi...
Une gojen ty plot barut ta mushi...

NatrA:
Ta qi familjen n'goje jena qart jan njisoj...
Shqiptart jan nje troj Double-G'ja osht njelloj...
T'masakroj me cka munesh me dal ti kurdush...
Veq duhesh me pas shpinen ma t'fort se teme o kush...
Lidhesh me do dosta qe nje sekond ta harrojn shpijen...
Po cka karin ka t'qifsha ty familjen...
E qikjo e keqja eshte kur Geti ka shum shpresa...
Qe ka nga dostat si zojn besa...

Ti-Zi:
Um kan lon ment kur nita qe ki permen qent...
T'ka hi uki turit ndoshta ti hanen dhe...
Prehet mishi po del gjaki kushtetuta t'shkroi 2paci...
Me Ti edhe Zi shum keq po nxjerret haki...
Uee rrugt e moqme jeta e moqem hala e kom ne tru...
Jam si kaqakt e moqem kur t'ja nisem me luftu...
Nita qe nuk t'shpon plumi po se lo pa provu...
E kur dalim ball per ball qateher kom me t'kallzu...

Zeff:
Nji sen po t'kallzoj ti sun bon cka une boj...
U plaka ne ket loje cka po shoh krejt njesoj...
Jo qe jam mangup he jo qe jam belaxhi...
Vec per nje fjal gije he muj familjen me ta qi...
Vij per ty qe m'ngon e di jetova me Double-G...
Hin edhe ti ku une hi mu mledh bashk bohet zi...
Ketu s'ka ven per Inat-G per ata qe jan si ti...
Tash krejt durt nalt ho gezuar per Double-G'i...

ZeerOman:
Krah per krah per krah un e di kush jan ata...
Jo tra te tra te tra ama kari nuk po m'ha...
Se ZeerO osht nji ZeerO nga ZeerO jo more piro...
Ama mother fucken hero per t'keqin shum i shtiro..
Jo dron te dron te dron un ta japi qka po don...
Jo ron te ton te ton veq mos i bjer pishmon..
Jo bon be bon be bon un t'qoj ne rrot som...
Ti kurr mos meno qe munesh kile me ma lon...

Lil Sllim:
Qyre Sllimin po vjen si trishtimi...
Na vimi qeshtu himi e krejt jav qimi...
Ptolojmiri rimi ju jeni veq fillimi...
Ti je nji femer e re zonjush a po t'qimi...
U qifsha rop e nones nji sen hiq nuk je...
U qifsha familjen n'pidh mos um perzi n'fe...
Mos um gjuj kungja se ta kungjirati motren..
Mos um shaj mu se ta kalli edhe votren...

Bidaki:
Mbetet nji sen shoq ti ruje shpijen...
Po vije me ushtrien me ta qi krejt familien...
Ti mie sot ma farone cka bone vetit ja bone...
Tash bone ngone jam Bidak s'jam Al Capone...
O qim none ruje veten tye kur te shpata...
Me psikopata ta qi gruen qe i ka komt e gata...
Ky sen eshte nji kanun qe vlen e 300 vjet..
Une kthejna apet bashke me nji milet...

BiGGi:
Per Double-G'en e kalli e kalli edhe token...
Per Double-G'en shoqi jem ta kpus edhe koken...
Jam pa zemer shoqi jem edhe tash mos ma prish...
Une t'vraj tash ti Jeton duhet ta dish...
Lirisht po foli per vete edhe ju ta dini...
N'qoft se doni dicka lirisht hajde tash dilni...
E di qe po gaboj jeni lodhur prej kesaj jete...
Hajde tash fol a pe sheh se ku mete...

Kopili:
O qyrra jam qi ky jam qatje e qaty...
Mos u muno me m'pa se nuk dokna me sy...
Jam Kopil e llopov kadal shoq se sun um shan...
Jam qashtu qe kurr Jeton ti sun um vran...
S'jem djali mamit as nasej qe ngon mastikat...
E jam djali hekav qe jem msue me mpreh thikat...
Jo qe jam i menqem shum shkollen e kom tollosum...
Gjithmon do ik prej njerzve nona kur sum ka ven gjum...

Mr.Safet:
Qifsha familjen n'piqke ja ke nisen mu me m'ngue...
Hajde kshyre baben qysh u tranue...
Mi ke mledh vete eja kajma nonen vet ti...
Qe je speci kuq e kan marre vesh krejt mileti...
Un ta qije familin ushtrin e krejt ata katilat...
Ta qi motren n'pidh ti me krejt rrebelat...
Mos u shitni mangupa e katila t'karit...
Se ju jeni hala n'tripa paranoja t'barit...

I.N.S.E.C.T:
E sa gjenoze tash po lahen Inat-G krejt po vrahen...
Dushmont po shperlahen e ma t'fortit tash po shahen...
S'bajm hesapem kur t'kapem e vrapem ik se t'vrajtem e t'shajtem...
Mi thajte mi kajte mi lajte mi majte mi hajte n'goje qajtem...
E t'lajtem plot me kungja kallzo jeton kush ti'ungji...
Masi 2G lshojn kungja ta qift perjete nonen kungji...
Shum leht pranohet rrena po n'ket ven se e ka venin...
Se e verteta ta han karin bashk me to hajde hama temin...

MonnY:
Jav qifsha familjen edhe motrat n'goje...
Ti qifsha ropt gabim tash ke hi n'ket loje...
Une t'shaj une t'vraj...
Un shum shpejt puk puk dy plum t'shaj...
Cka ki cka ki pi cka tu kan nxjerrun syt...
Qifsha motren n'piqk a po prit me ta po t'ky...
Phuu mother fucker e pat e jotja...
Shume festohet vdekja jote prehet bota...

D.u.d.A:
E kam shokin n'krah e kari s'po m'ha...
Per reperat tjere osht ka um vjen gjynah...
Do te babes qe i kan ardh n'fund fames...
Jav qi ktynev ketu edhe atyne n'rrot sames...
E kush thot n'kar per krejt ata qe hecin gjan...
Mos mi shaj reperat shoq se ti qie te ton...
Ti se din qysh o ketu e kur t'vish ti ki me pa...
Kallaj osht prej banese me shum shokt tjert me i sha...
Eee jam i eger per hip-hopin e ta qifsha G-Unitin...
Nuk kam fllow s'kam kurgje e ta qifsha tye beatin...
A pi kupton kungjat jan kungja krejt t'marum...
T'perpunum e t'ushtrum qe ka t'shkojn t'bojn boom...
Ngoni mire ausllandera qe po shitni si gangstera...
Ju vini apet ketu se apet ka me ardh vera...
Jem si UCK'a e Kosoves qe s'ja rrasna hiq kerkujna...
Ky s'eshte as fillim qe p'ja nismi e p'ju gjujna...oo
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:28 am

Double-G ArmY-Diss Unikkatil and Tingullit 3'nt [GG ArmY]

I-Zi:
Po vjen kanuni ma mire nisja ik...
Ti nuk je unik po ti je pinik...
Si i trent ti je mut qifsha ropt more hut...
Edhe krejt qka i ki une ti kom qi...
Ti kom qi ti kom dhunu un kom me fitu...
E kom me lu koqe un me ty se jam Double-G'i...
Une jam qai une jam babushi...
Une gojen ty plot barut ta mushi...

NatrA:
Ta qi familjen n'goje jena qart jan njisoj...
Shqiptart jan nje troj Double-G'ja osht njelloj...
T'masakroj me cka munesh me dal ti kurdush...
Veq duhesh me pas shpinen ma t'fort se teme o kush...
Lidhesh me do dosta qe nje sekond ta harrojn shpijen...
Po cka karin ka t'qifsha ty familjen...
E qikjo e keqja eshte kur Geti ka shum shpresa...
Qe ka nga dostat si zojn besa...

Ti-Zi:
Um kan lon ment kur nita qe ki permen qent...
T'ka hi uki turit ndoshta ti hanen dhe...
Prehet mishi po del gjaki kushtetuta t'shkroi 2paci...
Me Ti edhe Zi shum keq po nxjerret haki...
Uee rrugt e moqme jeta e moqem hala e kom ne tru...
Jam si kaqakt e moqem kur t'ja nisem me luftu...
Nita qe nuk t'shpon plumi po se lo pa provu...
E kur dalim ball per ball qateher kom me t'kallzu...

Zeff:
Nji sen po t'kallzoj ti sun bon cka une boj...
U plaka ne ket loje cka po shoh krejt njesoj...
Jo qe jam mangup he jo qe jam belaxhi...
Vec per nje fjal gije he muj familjen me ta qi...
Vij per ty qe m'ngon e di jetova me Double-G...
Hin edhe ti ku une hi mu mledh bashk bohet zi...
Ketu s'ka ven per Inat-G per ata qe jan si ti...
Tash krejt durt nalt ho gezuar per Double-G'i...

ZeerOman:
Krah per krah per krah un e di kush jan ata...
Jo tra te tra te tra ama kari nuk po m'ha...
Se ZeerO osht nji ZeerO nga ZeerO jo more piro...
Ama mother fucken hero per t'keqin shum i shtiro..
Jo dron te dron te dron un ta japi qka po don...
Jo ron te ton te ton veq mos i bjer pishmon..
Jo bon be bon be bon un t'qoj ne rrot som...
Ti kurr mos meno qe munesh kile me ma lon...

Lil Sllim:
Qyre Sllimin po vjen si trishtimi...
Na vimi qeshtu himi e krejt jav qimi...
Ptolojmiri rimi ju jeni veq fillimi...
Ti je nji femer e re zonjush a po t'qimi...
U qifsha rop e nones nji sen hiq nuk je...
U qifsha familjen n'pidh mos um perzi n'fe...
Mos um gjuj kungja se ta kungjirati motren..
Mos um shaj mu se ta kalli edhe votren...

Bidaki:
Mbetet nji sen shoq ti ruje shpijen...
Po vije me ushtrien me ta qi krejt familien...
Ti mie sot ma farone cka bone vetit ja bone...
Tash bone ngone jam Bidak s'jam Al Capone...
O qim none ruje veten tye kur te shpata...
Me psikopata ta qi gruen qe i ka komt e gata...
Ky sen eshte nji kanun qe vlen e 300 vjet..
Une kthejna apet bashke me nji milet...

BiGGi:
Per Double-G'en e kalli e kalli edhe token...
Per Double-G'en shoqi jem ta kpus edhe koken...
Jam pa zemer shoqi jem edhe tash mos ma prish...
Une t'vraj tash ti Jeton duhet ta dish...
Lirisht po foli per vete edhe ju ta dini...
N'qoft se doni dicka lirisht hajde tash dilni...
E di qe po gaboj jeni lodhur prej kesaj jete...
Hajde tash fol a pe sheh se ku mete...

Kopili:
O qyrra jam qi ky jam qatje e qaty...
Mos u muno me m'pa se nuk dokna me sy...
Jam Kopil e llopov kadal shoq se sun um shan...
Jam qashtu qe kurr Jeton ti sun um vran...
S'jem djali mamit as nasej qe ngon mastikat...
E jam djali hekav qe jem msue me mpreh thikat...
Jo qe jam i menqem shum shkollen e kom tollosum...
Gjithmon do ik prej njerzve nona kur sum ka ven gjum...

Mr.Safet:
Qifsha familjen n'piqke ja ke nisen mu me m'ngue...
Hajde kshyre baben qysh u tranue...
Mi ke mledh vete eja kajma nonen vet ti...
Qe je speci kuq e kan marre vesh krejt mileti...
Un ta qije familin ushtrin e krejt ata katilat...
Ta qi motren n'pidh ti me krejt rrebelat...
Mos u shitni mangupa e katila t'karit...
Se ju jeni hala n'tripa paranoja t'barit...

I.N.S.E.C.T:
E sa gjenoze tash po lahen Inat-G krejt po vrahen...
Dushmont po shperlahen e ma t'fortit tash po shahen...
S'bajm hesapem kur t'kapem e vrapem ik se t'vrajtem e t'shajtem...
Mi thajte mi kajte mi lajte mi majte mi hajte n'goje qajtem...
E t'lajtem plot me kungja kallzo jeton kush ti'ungji...
Masi 2G lshojn kungja ta qift perjete nonen kungji...
Shum leht pranohet rrena po n'ket ven se e ka venin...
Se e verteta ta han karin bashk me to hajde hama temin...

MonnY:
Jav qifsha familjen edhe motrat n'goje...
Ti qifsha ropt gabim tash ke hi n'ket loje...
Une t'shaj une t'vraj...
Un shum shpejt puk puk dy plum t'shaj...
Cka ki cka ki pi cka tu kan nxjerrun syt...
Qifsha motren n'piqk a po prit me ta po t'ky...
Phuu mother fucker e pat e jotja...
Shume festohet vdekja jote prehet bota...

D.u.d.A:
E kam shokin n'krah e kari s'po m'ha...
Per reperat tjere osht ka um vjen gjynah...
Do te babes qe i kan ardh n'fund fames...
Jav qi ktynev ketu edhe atyne n'rrot sames...
E kush thot n'kar per krejt ata qe hecin gjan...
Mos mi shaj reperat shoq se ti qie te ton...
Ti se din qysh o ketu e kur t'vish ti ki me pa...
Kallaj osht prej banese me shum shokt tjert me i sha...
Eee jam i eger per hip-hopin e ta qifsha G-Unitin...
Nuk kam fllow s'kam kurgje e ta qifsha tye beatin...
A pi kupton kungjat jan kungja krejt t'marum...
T'perpunum e t'ushtrum qe ka t'shkojn t'bojn boom...
Ngoni mire ausllandera qe po shitni si gangstera...
Ju vini apet ketu se apet ka me ardh vera...
Jem si UCK'a e Kosoves qe s'ja rrasna hiq kerkujna...
Ky s'eshte as fillim qe p'ja nismi e p'ju gjujna...oo
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:29 am

Double-G ArmY-Diss Unikkatil and Tingullit 3'nt [GG ArmY]

I-Zi:
Po vjen kanuni ma mire nisja ik...
Ti nuk je unik po ti je pinik...
Si i trent ti je mut qifsha ropt more hut...
Edhe krejt qka i ki une ti kom qi...
Ti kom qi ti kom dhunu un kom me fitu...
E kom me lu koqe un me ty se jam Double-G'i...
Une jam qai une jam babushi...
Une gojen ty plot barut ta mushi...

NatrA:
Ta qi familjen n'goje jena qart jan njisoj...
Shqiptart jan nje troj Double-G'ja osht njelloj...
T'masakroj me cka munesh me dal ti kurdush...
Veq duhesh me pas shpinen ma t'fort se teme o kush...
Lidhesh me do dosta qe nje sekond ta harrojn shpijen...
Po cka karin ka t'qifsha ty familjen...
E qikjo e keqja eshte kur Geti ka shum shpresa...
Qe ka nga dostat si zojn besa...

Ti-Zi:
Um kan lon ment kur nita qe ki permen qent...
T'ka hi uki turit ndoshta ti hanen dhe...
Prehet mishi po del gjaki kushtetuta t'shkroi 2paci...
Me Ti edhe Zi shum keq po nxjerret haki...
Uee rrugt e moqme jeta e moqem hala e kom ne tru...
Jam si kaqakt e moqem kur t'ja nisem me luftu...
Nita qe nuk t'shpon plumi po se lo pa provu...
E kur dalim ball per ball qateher kom me t'kallzu...

Zeff:
Nji sen po t'kallzoj ti sun bon cka une boj...
U plaka ne ket loje cka po shoh krejt njesoj...
Jo qe jam mangup he jo qe jam belaxhi...
Vec per nje fjal gije he muj familjen me ta qi...
Vij per ty qe m'ngon e di jetova me Double-G...
Hin edhe ti ku une hi mu mledh bashk bohet zi...
Ketu s'ka ven per Inat-G per ata qe jan si ti...
Tash krejt durt nalt ho gezuar per Double-G'i...

ZeerOman:
Krah per krah per krah un e di kush jan ata...
Jo tra te tra te tra ama kari nuk po m'ha...
Se ZeerO osht nji ZeerO nga ZeerO jo more piro...
Ama mother fucken hero per t'keqin shum i shtiro..
Jo dron te dron te dron un ta japi qka po don...
Jo ron te ton te ton veq mos i bjer pishmon..
Jo bon be bon be bon un t'qoj ne rrot som...
Ti kurr mos meno qe munesh kile me ma lon...

Lil Sllim:
Qyre Sllimin po vjen si trishtimi...
Na vimi qeshtu himi e krejt jav qimi...
Ptolojmiri rimi ju jeni veq fillimi...
Ti je nji femer e re zonjush a po t'qimi...
U qifsha rop e nones nji sen hiq nuk je...
U qifsha familjen n'pidh mos um perzi n'fe...
Mos um gjuj kungja se ta kungjirati motren..
Mos um shaj mu se ta kalli edhe votren...

Bidaki:
Mbetet nji sen shoq ti ruje shpijen...
Po vije me ushtrien me ta qi krejt familien...
Ti mie sot ma farone cka bone vetit ja bone...
Tash bone ngone jam Bidak s'jam Al Capone...
O qim none ruje veten tye kur te shpata...
Me psikopata ta qi gruen qe i ka komt e gata...
Ky sen eshte nji kanun qe vlen e 300 vjet..
Une kthejna apet bashke me nji milet...

BiGGi:
Per Double-G'en e kalli e kalli edhe token...
Per Double-G'en shoqi jem ta kpus edhe koken...
Jam pa zemer shoqi jem edhe tash mos ma prish...
Une t'vraj tash ti Jeton duhet ta dish...
Lirisht po foli per vete edhe ju ta dini...
N'qoft se doni dicka lirisht hajde tash dilni...
E di qe po gaboj jeni lodhur prej kesaj jete...
Hajde tash fol a pe sheh se ku mete...

Kopili:
O qyrra jam qi ky jam qatje e qaty...
Mos u muno me m'pa se nuk dokna me sy...
Jam Kopil e llopov kadal shoq se sun um shan...
Jam qashtu qe kurr Jeton ti sun um vran...
S'jem djali mamit as nasej qe ngon mastikat...
E jam djali hekav qe jem msue me mpreh thikat...
Jo qe jam i menqem shum shkollen e kom tollosum...
Gjithmon do ik prej njerzve nona kur sum ka ven gjum...

Mr.Safet:
Qifsha familjen n'piqke ja ke nisen mu me m'ngue...
Hajde kshyre baben qysh u tranue...
Mi ke mledh vete eja kajma nonen vet ti...
Qe je speci kuq e kan marre vesh krejt mileti...
Un ta qije familin ushtrin e krejt ata katilat...
Ta qi motren n'pidh ti me krejt rrebelat...
Mos u shitni mangupa e katila t'karit...
Se ju jeni hala n'tripa paranoja t'barit...

I.N.S.E.C.T:
E sa gjenoze tash po lahen Inat-G krejt po vrahen...
Dushmont po shperlahen e ma t'fortit tash po shahen...
S'bajm hesapem kur t'kapem e vrapem ik se t'vrajtem e t'shajtem...
Mi thajte mi kajte mi lajte mi majte mi hajte n'goje qajtem...
E t'lajtem plot me kungja kallzo jeton kush ti'ungji...
Masi 2G lshojn kungja ta qift perjete nonen kungji...
Shum leht pranohet rrena po n'ket ven se e ka venin...
Se e verteta ta han karin bashk me to hajde hama temin...

MonnY:
Jav qifsha familjen edhe motrat n'goje...
Ti qifsha ropt gabim tash ke hi n'ket loje...
Une t'shaj une t'vraj...
Un shum shpejt puk puk dy plum t'shaj...
Cka ki cka ki pi cka tu kan nxjerrun syt...
Qifsha motren n'piqk a po prit me ta po t'ky...
Phuu mother fucker e pat e jotja...
Shume festohet vdekja jote prehet bota...

D.u.d.A:
E kam shokin n'krah e kari s'po m'ha...
Per reperat tjere osht ka um vjen gjynah...
Do te babes qe i kan ardh n'fund fames...
Jav qi ktynev ketu edhe atyne n'rrot sames...
E kush thot n'kar per krejt ata qe hecin gjan...
Mos mi shaj reperat shoq se ti qie te ton...
Ti se din qysh o ketu e kur t'vish ti ki me pa...
Kallaj osht prej banese me shum shokt tjert me i sha...
Eee jam i eger per hip-hopin e ta qifsha G-Unitin...
Nuk kam fllow s'kam kurgje e ta qifsha tye beatin...
A pi kupton kungjat jan kungja krejt t'marum...
T'perpunum e t'ushtrum qe ka t'shkojn t'bojn boom...
Ngoni mire ausllandera qe po shitni si gangstera...
Ju vini apet ketu se apet ka me ardh vera...
Jem si UCK'a e Kosoves qe s'ja rrasna hiq kerkujna...
Ky s'eshte as fillim qe p'ja nismi e p'ju gjujna...oo
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:29 am

Double-G ArmY-Vakt eh vakt 2008 [GG ArmY]

StronGi:
Boll boll shuj se shume fole...
Ngoje pak plako se ti shume ma lodhe...
We comming back na u kthym apet...
E ti mshele gojen hej se t'boj ibret...
KOG StronGi e StronGi KOG records..
KinG of Gilan un e boj aty si boss...
Zvicra e madhe e Italia e vogel...
Na jem bomba shkel ti t'bomi sikur gogel...
Click click boom po mu raportit shpejt...
Double-G brra brra qe pe njeh nji milet...
Trut ti qet ca t'bojsh qitja edhe ti trut...
Mos meno asnjiher se te un nuk ka tut..
S'ka ma t'forte se na jem kampione...
Ty t'shkon repi futbollistik...
T'par n'champions league...
Para meje ki mu lig para meje ngulesh ti..
Po kurkush sum kopjon se une jam unik...

KOG:2x Reff
Vakt eh vakt ky ke veq fillimi...
Na hala pa ju kall juve po ju del timi..
Jemi t'part ne kete loje shum t'qart ne ket loje...
Hajde dilna perball brra brra t'likfidojm...

NG:
Qeky o ai sen shoq a pe sheh...
Shoqi a pe nin qeshtu jan senet...
Kur e ki GG'ne qa kari ke hup ku karin ke met...
Tu ka gushtu rruga po trum don me dek..
Sa po del prej deres qe na ta bojm boom...
Vete e keni bo vete e din kush jena boom na ti qim krejt boom..
Un jam qishtu kur jam me Safetin..
Na ta bojm boom ta qojm pesh krejt miletin...
E harrove tekstin qeshtu e hup stresin...
Kur t'del NG'ja te shkel me Mercedesin...
Me pare e ka thesin Gazi-G shoqi ta bon termet...
Ky nuk eshte vete eshte me KOG NG'en edhe Mr.Safet...

KOG:2x Reff
Vakt eh vakt ky ke veq fillimi...
Na hala pa ju kall juve po ju del timi..
Jemi t'part ne kete loje shum t'qart ne ket loje...
Hajde dilna perball brra brra t'likfidojm...

Gazi-G:
Do rima shkojne per krejt ata hajtera...
Qe bohen gangstera s'guxojn me dal te dera..
Shiten repera mangupa e frajera...
Kur n'Kosove s'guxojn me ardh kur vjen vera...
Sa interesant rimat e mija i nina per muzika...
Keto sene i bon karakteri dikujna qe s'mirret me lirika...
Tripa haluca paranoja krejt e din te na qysh luhet loja...
Strrak strrak jeta jote e territ qetu e pat...
Si me dek sot si neser boll e ki gat...
E morre veten edhe krejt rrethinen..
Tash e nin krismen qysh e rrezojm viktimen...
Viktime e persosur me qmim ideal..
Ta kom thon per mu ti shoq je bal...
Ta nxo britin dhe t'lidhi n'mal...

KOG:2x Reff
Vakt eh vakt ky ke veq fillimi...
Na hala pa ju kall juve po ju del timi..
Jemi t'part ne kete loje shum t'qart ne ket loje...
Hajde dilna perball brra brra t'likfidojm...

Mr.Safet:
N'aksham po m'doket mengjes...
M'doket vetja si me kon hip n'Mercedes...
Cfar rima cfar tripa bojna pa clipa...
Do fucken efsi shiten si sllatita...
Krejt ju shkatrroj me pshtjelloman krejt art..
Apartaman t'lidh durt ti qes n'tavan...
Ta nal ajrin kerkujt si han kari per kerkon..
Rezistenca frekuenca kur repovasin do per fe dhe per shkenca...
Repovasin per shkenca njerzore...
Qe i perkasin jetes ditesore..
Qe fundosen ne seanca gjyqesore..
Nuk e mbron shoq as avokati...
Duhet mu kon i trent si karamati..
Shitesh n'mikrofon kush o ma i gati...
Jo shoki ketu une te tripovati...
Repovati repovas per tripa e tripana...
Asi njerez qe mahen hazgona...
Tripa tripa qe e shehni rruges...
105 euro i krahen punes...
Merri 5 ta msheli gojen...
E kur ta rrodhi t'katren paranojen..
Qishtu duhet me lujt lojen...
Kshyr GG'ja automatikisht ta msheli gojen...
Ta ndalson jeten me vepra me vepra tjera..
Aty na ki neve ku povat atmosfera...
Do vij vera shihmi n'Kosove ka pranvera...
Me t'pshtjell un t'pshtjell dhe Dritoni..
T'dhifshim sa mujshim mrapa te stadioni..
Vakt eh vakt dilshim krejt bashk...
Hypshim n'haluca mu la qyre po hip ma nalt...
Um kujtohet kur erdhen t'zit...
Petriti m'paten mshel te dy syte..
Erdh ajo kurva tha ku e lash senin se te rreha..
Kur e pshtjella e tha e gjujta se e msheha...
Ha ha Dritoni ja nisi me e malltretu...
Kur polici dashti me i mushu...
Mos polic se na jena GG'i...
Me naj prek tripin nuk t'lash t'shtri...
I morrem do zhitona hipem e mrrim majmunin...
Policia pritshin me zdrip na e majshim kanunin...
Sillu sillu naper karrike...
Kur e pash pshtjella dashti me zdrip..
Marre se shkun t'zite...
Kur ka hi n'haluca dashti me ik...
Ku e ke motren qka s'kemi bo..
Qe se din as me neve...
Do tripa jan qe e din edhe Safetin..
Ta fal hajt qija motren..ahahhaah
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:29 am

Double-G ArmY-Vakt eh vakt 2008 [GG ArmY]

StronGi:
Boll boll shuj se shume fole...
Ngoje pak plako se ti shume ma lodhe...
We comming back na u kthym apet...
E ti mshele gojen hej se t'boj ibret...
KOG StronGi e StronGi KOG records..
KinG of Gilan un e boj aty si boss...
Zvicra e madhe e Italia e vogel...
Na jem bomba shkel ti t'bomi sikur gogel...
Click click boom po mu raportit shpejt...
Double-G brra brra qe pe njeh nji milet...
Trut ti qet ca t'bojsh qitja edhe ti trut...
Mos meno asnjiher se te un nuk ka tut..
S'ka ma t'forte se na jem kampione...
Ty t'shkon repi futbollistik...
T'par n'champions league...
Para meje ki mu lig para meje ngulesh ti..
Po kurkush sum kopjon se une jam unik...

KOG:2x Reff
Vakt eh vakt ky ke veq fillimi...
Na hala pa ju kall juve po ju del timi..
Jemi t'part ne kete loje shum t'qart ne ket loje...
Hajde dilna perball brra brra t'likfidojm...

NG:
Qeky o ai sen shoq a pe sheh...
Shoqi a pe nin qeshtu jan senet...
Kur e ki GG'ne qa kari ke hup ku karin ke met...
Tu ka gushtu rruga po trum don me dek..
Sa po del prej deres qe na ta bojm boom...
Vete e keni bo vete e din kush jena boom na ti qim krejt boom..
Un jam qishtu kur jam me Safetin..
Na ta bojm boom ta qojm pesh krejt miletin...
E harrove tekstin qeshtu e hup stresin...
Kur t'del NG'ja te shkel me Mercedesin...
Me pare e ka thesin Gazi-G shoqi ta bon termet...
Ky nuk eshte vete eshte me KOG NG'en edhe Mr.Safet...

KOG:2x Reff
Vakt eh vakt ky ke veq fillimi...
Na hala pa ju kall juve po ju del timi..
Jemi t'part ne kete loje shum t'qart ne ket loje...
Hajde dilna perball brra brra t'likfidojm...

Gazi-G:
Do rima shkojne per krejt ata hajtera...
Qe bohen gangstera s'guxojn me dal te dera..
Shiten repera mangupa e frajera...
Kur n'Kosove s'guxojn me ardh kur vjen vera...
Sa interesant rimat e mija i nina per muzika...
Keto sene i bon karakteri dikujna qe s'mirret me lirika...
Tripa haluca paranoja krejt e din te na qysh luhet loja...
Strrak strrak jeta jote e territ qetu e pat...
Si me dek sot si neser boll e ki gat...
E morre veten edhe krejt rrethinen..
Tash e nin krismen qysh e rrezojm viktimen...
Viktime e persosur me qmim ideal..
Ta kom thon per mu ti shoq je bal...
Ta nxo britin dhe t'lidhi n'mal...

KOG:2x Reff
Vakt eh vakt ky ke veq fillimi...
Na hala pa ju kall juve po ju del timi..
Jemi t'part ne kete loje shum t'qart ne ket loje...
Hajde dilna perball brra brra t'likfidojm...

Mr.Safet:
N'aksham po m'doket mengjes...
M'doket vetja si me kon hip n'Mercedes...
Cfar rima cfar tripa bojna pa clipa...
Do fucken efsi shiten si sllatita...
Krejt ju shkatrroj me pshtjelloman krejt art..
Apartaman t'lidh durt ti qes n'tavan...
Ta nal ajrin kerkujt si han kari per kerkon..
Rezistenca frekuenca kur repovasin do per fe dhe per shkenca...
Repovasin per shkenca njerzore...
Qe i perkasin jetes ditesore..
Qe fundosen ne seanca gjyqesore..
Nuk e mbron shoq as avokati...
Duhet mu kon i trent si karamati..
Shitesh n'mikrofon kush o ma i gati...
Jo shoki ketu une te tripovati...
Repovati repovas per tripa e tripana...
Asi njerez qe mahen hazgona...
Tripa tripa qe e shehni rruges...
105 euro i krahen punes...
Merri 5 ta msheli gojen...
E kur ta rrodhi t'katren paranojen..
Qishtu duhet me lujt lojen...
Kshyr GG'ja automatikisht ta msheli gojen...
Ta ndalson jeten me vepra me vepra tjera..
Aty na ki neve ku povat atmosfera...
Do vij vera shihmi n'Kosove ka pranvera...
Me t'pshtjell un t'pshtjell dhe Dritoni..
T'dhifshim sa mujshim mrapa te stadioni..
Vakt eh vakt dilshim krejt bashk...
Hypshim n'haluca mu la qyre po hip ma nalt...
Um kujtohet kur erdhen t'zit...
Petriti m'paten mshel te dy syte..
Erdh ajo kurva tha ku e lash senin se te rreha..
Kur e pshtjella e tha e gjujta se e msheha...
Ha ha Dritoni ja nisi me e malltretu...
Kur polici dashti me i mushu...
Mos polic se na jena GG'i...
Me naj prek tripin nuk t'lash t'shtri...
I morrem do zhitona hipem e mrrim majmunin...
Policia pritshin me zdrip na e majshim kanunin...
Sillu sillu naper karrike...
Kur e pash pshtjella dashti me zdrip..
Marre se shkun t'zite...
Kur ka hi n'haluca dashti me ik...
Ku e ke motren qka s'kemi bo..
Qe se din as me neve...
Do tripa jan qe e din edhe Safetin..
Ta fal hajt qija motren..ahahhaah
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 6 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi