Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Faqja 7 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:29 am

Double-G ArmY-Vakt eh vakt 2008 [GG ArmY]

StronGi:
Boll boll shuj se shume fole...
Ngoje pak plako se ti shume ma lodhe...
We comming back na u kthym apet...
E ti mshele gojen hej se t'boj ibret...
KOG StronGi e StronGi KOG records..
KinG of Gilan un e boj aty si boss...
Zvicra e madhe e Italia e vogel...
Na jem bomba shkel ti t'bomi sikur gogel...
Click click boom po mu raportit shpejt...
Double-G brra brra qe pe njeh nji milet...
Trut ti qet ca t'bojsh qitja edhe ti trut...
Mos meno asnjiher se te un nuk ka tut..
S'ka ma t'forte se na jem kampione...
Ty t'shkon repi futbollistik...
T'par n'champions league...
Para meje ki mu lig para meje ngulesh ti..
Po kurkush sum kopjon se une jam unik...

KOG:2x Reff
Vakt eh vakt ky ke veq fillimi...
Na hala pa ju kall juve po ju del timi..
Jemi t'part ne kete loje shum t'qart ne ket loje...
Hajde dilna perball brra brra t'likfidojm...

NG:
Qeky o ai sen shoq a pe sheh...
Shoqi a pe nin qeshtu jan senet...
Kur e ki GG'ne qa kari ke hup ku karin ke met...
Tu ka gushtu rruga po trum don me dek..
Sa po del prej deres qe na ta bojm boom...
Vete e keni bo vete e din kush jena boom na ti qim krejt boom..
Un jam qishtu kur jam me Safetin..
Na ta bojm boom ta qojm pesh krejt miletin...
E harrove tekstin qeshtu e hup stresin...
Kur t'del NG'ja te shkel me Mercedesin...
Me pare e ka thesin Gazi-G shoqi ta bon termet...
Ky nuk eshte vete eshte me KOG NG'en edhe Mr.Safet...

KOG:2x Reff
Vakt eh vakt ky ke veq fillimi...
Na hala pa ju kall juve po ju del timi..
Jemi t'part ne kete loje shum t'qart ne ket loje...
Hajde dilna perball brra brra t'likfidojm...

Gazi-G:
Do rima shkojne per krejt ata hajtera...
Qe bohen gangstera s'guxojn me dal te dera..
Shiten repera mangupa e frajera...
Kur n'Kosove s'guxojn me ardh kur vjen vera...
Sa interesant rimat e mija i nina per muzika...
Keto sene i bon karakteri dikujna qe s'mirret me lirika...
Tripa haluca paranoja krejt e din te na qysh luhet loja...
Strrak strrak jeta jote e territ qetu e pat...
Si me dek sot si neser boll e ki gat...
E morre veten edhe krejt rrethinen..
Tash e nin krismen qysh e rrezojm viktimen...
Viktime e persosur me qmim ideal..
Ta kom thon per mu ti shoq je bal...
Ta nxo britin dhe t'lidhi n'mal...

KOG:2x Reff
Vakt eh vakt ky ke veq fillimi...
Na hala pa ju kall juve po ju del timi..
Jemi t'part ne kete loje shum t'qart ne ket loje...
Hajde dilna perball brra brra t'likfidojm...

Mr.Safet:
N'aksham po m'doket mengjes...
M'doket vetja si me kon hip n'Mercedes...
Cfar rima cfar tripa bojna pa clipa...
Do fucken efsi shiten si sllatita...
Krejt ju shkatrroj me pshtjelloman krejt art..
Apartaman t'lidh durt ti qes n'tavan...
Ta nal ajrin kerkujt si han kari per kerkon..
Rezistenca frekuenca kur repovasin do per fe dhe per shkenca...
Repovasin per shkenca njerzore...
Qe i perkasin jetes ditesore..
Qe fundosen ne seanca gjyqesore..
Nuk e mbron shoq as avokati...
Duhet mu kon i trent si karamati..
Shitesh n'mikrofon kush o ma i gati...
Jo shoki ketu une te tripovati...
Repovati repovas per tripa e tripana...
Asi njerez qe mahen hazgona...
Tripa tripa qe e shehni rruges...
105 euro i krahen punes...
Merri 5 ta msheli gojen...
E kur ta rrodhi t'katren paranojen..
Qishtu duhet me lujt lojen...
Kshyr GG'ja automatikisht ta msheli gojen...
Ta ndalson jeten me vepra me vepra tjera..
Aty na ki neve ku povat atmosfera...
Do vij vera shihmi n'Kosove ka pranvera...
Me t'pshtjell un t'pshtjell dhe Dritoni..
T'dhifshim sa mujshim mrapa te stadioni..
Vakt eh vakt dilshim krejt bashk...
Hypshim n'haluca mu la qyre po hip ma nalt...
Um kujtohet kur erdhen t'zit...
Petriti m'paten mshel te dy syte..
Erdh ajo kurva tha ku e lash senin se te rreha..
Kur e pshtjella e tha e gjujta se e msheha...
Ha ha Dritoni ja nisi me e malltretu...
Kur polici dashti me i mushu...
Mos polic se na jena GG'i...
Me naj prek tripin nuk t'lash t'shtri...
I morrem do zhitona hipem e mrrim majmunin...
Policia pritshin me zdrip na e majshim kanunin...
Sillu sillu naper karrike...
Kur e pash pshtjella dashti me zdrip..
Marre se shkun t'zite...
Kur ka hi n'haluca dashti me ik...
Ku e ke motren qka s'kemi bo..
Qe se din as me neve...
Do tripa jan qe e din edhe Safetin..
Ta fal hajt qija motren..ahahhaah
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:30 am

Double-G ArmY-Jeta e ushtarit [GG ArmY]

RascoM:
M'ke lyp per me ardh qe pritem se po vij...
S'ki loje me mu raportiti krejt cka i ki...
Raportiti ispirat edhe qysh o me dalen..
Na jena qysh jena na jena ata qe s'nalen...
Qe jam ma i vecante jo jo nuk e ke dite..
N'rrugen tem jam nis me dal n'prite..
Njeri si une osht keq me ti mledh vete...
Perdundimi final osht me t'pa tu vdek...
Me lujt koqe me ty e me shoqnin tone...
Per kungjat qe i lshove keq vetit i bone...
E di qe se ke dit po tash ka funi e ke vrejt...
E kom pa qe je pendu po ty nuk t'falen krejt...
I keq per t'keqin i keq hajde qe ku jam...
Bone ma preve rrugen ti faroj bashk te ton...
Motra e vllazni krejt n'fis cka i ki...
Ti qes fare krejt e per ty mo s'du me ni...

NatrA:2x Reff
Jeta e ushtarit n'Double-G...
Eshte krejt ndryshe a je tu ni..
Se ka shum gjin n'kete ushtri..
Na lidh dicka e madhe deri n'pakufi..

StronGi:
Tu repovat n'bine tu dal jasht me chillit...
Do reperav du jeten me jav gerdit..
E leni rahat fmijt se ju lidhi si zingjirt..
A pe sheh qe t'vjen pi qati qe se prit...
Inspirat pi qetuit ndoshta bon najsen...
S'keni logjike me falni e di qe ju dhem...
N'mikrofon jam me 3 permas jan edhe 300...
Mos u nal me menu hajde ne beef tash ti hin...
Qillum shume vete ama ti apet menoja..
Meno qysh t'ja menojsh humbjen vetit caktoja...
Per bela u marum per bela u formum...
Je i mire se ardhum n'Gilan hajde bujrum..
Mos um shit men mos mu bo mu rrebel..
Se kujna ja kom sy e kom kallen me temel...
S'po foli per Gilan ta bllokoj qet rrethin...
GG GG GG GG GG a po nin...

NatrA:2x Reff
Jeta e ushtarit n'Double-G...
Eshte krejt ndryshe a je tu ni..
Se ka shum gjin n'kete ushtri..
Na lidh dicka e madhe deri n'pakufi..

WhoBrave:
Ne do menime n'do menime jo t'lehta..
Dita dites shoq veq po komplikohet jeta..
Une kur nuk fjeta gjithmon kesh i gatshem..
Per t'mirin shum i mire e per Inat-G i pakapshem...
Tash krejt m'percjellin um kshyrin cka po boj...
Se qati qe p'ja lshoj me te tona ja shkatrroj...
Se e pata mbeshtetjen mbeshtetjen pi ma t'drejtve...
Gjithmon jem kon e kom mu kon pistar i t'shejtve..
E kur pi ni keto besom gjaku shum teper po m'vlon..
Se s'kom cka me thon dicka qe kur s'ka me kon...
Per krejt qato sene qe mas veti i kum lon..
Asnjiher se ula kryt asnjiher si rash pishmon...
Per kurgjo nuk mendova 2 her veq tu mendu mu bo ferr..
E kur folsha gjith m'thojshin ti ki fjal me sherr..
A po m'kupton tash haver se un kerkujt si hi n'hak..
E ty nese takona me m'hi ti je qelan...
NatrA:
Kshyr kshyr cka bojka muti kishe po ben dicka...
Kshyr kshyr kshyr u munu palidhje edhe n'fund e la...
Kshyr kshyr kshyr kshyr qaty ku jan kon kan met..
Kshyr kshyr kshyr kshyr mutat kur s'kan me pas jete...
Pse po m'provokon pse tripin tem s'pe bon..
Pse po knon kur pe sheh qe po deshton...
Ke ardh qe ku i ki a pe sheh...
Kape zine kape shtine a pe leh a pe nxe..
Leje ma mir e ki qeshtu se me pas ma keq..
Hala nuk kom hi bash n'trip se t'bona sikur dreq...
Veq ti mundesh me dal si couboy...
T'hupi t'zhduki ti qi ato motra n'goje...
As gjenazen nuk ta lo n'vorr me shti...
Se ti kalli edhe eshtrat ti boj hi...
A pe sheh se tash s'ke met hiq per kurgjo..
Hup se ti qi krejt shko per n'at dynjo...

NatrA:4x Reff
Jeta e ushtarit n'Double-G...
Eshte krejt ndryshe a je tu ni..
Se ka shum gjin n'kete ushtri..
Na lidh dicka e madhe deri n'pakufi..
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:30 am

Double-G ArmY-Jeta e ushtarit [GG ArmY]

RascoM:
M'ke lyp per me ardh qe pritem se po vij...
S'ki loje me mu raportiti krejt cka i ki...
Raportiti ispirat edhe qysh o me dalen..
Na jena qysh jena na jena ata qe s'nalen...
Qe jam ma i vecante jo jo nuk e ke dite..
N'rrugen tem jam nis me dal n'prite..
Njeri si une osht keq me ti mledh vete...
Perdundimi final osht me t'pa tu vdek...
Me lujt koqe me ty e me shoqnin tone...
Per kungjat qe i lshove keq vetit i bone...
E di qe se ke dit po tash ka funi e ke vrejt...
E kom pa qe je pendu po ty nuk t'falen krejt...
I keq per t'keqin i keq hajde qe ku jam...
Bone ma preve rrugen ti faroj bashk te ton...
Motra e vllazni krejt n'fis cka i ki...
Ti qes fare krejt e per ty mo s'du me ni...

NatrA:2x Reff
Jeta e ushtarit n'Double-G...
Eshte krejt ndryshe a je tu ni..
Se ka shum gjin n'kete ushtri..
Na lidh dicka e madhe deri n'pakufi..

StronGi:
Tu repovat n'bine tu dal jasht me chillit...
Do reperav du jeten me jav gerdit..
E leni rahat fmijt se ju lidhi si zingjirt..
A pe sheh qe t'vjen pi qati qe se prit...
Inspirat pi qetuit ndoshta bon najsen...
S'keni logjike me falni e di qe ju dhem...
N'mikrofon jam me 3 permas jan edhe 300...
Mos u nal me menu hajde ne beef tash ti hin...
Qillum shume vete ama ti apet menoja..
Meno qysh t'ja menojsh humbjen vetit caktoja...
Per bela u marum per bela u formum...
Je i mire se ardhum n'Gilan hajde bujrum..
Mos um shit men mos mu bo mu rrebel..
Se kujna ja kom sy e kom kallen me temel...
S'po foli per Gilan ta bllokoj qet rrethin...
GG GG GG GG GG a po nin...

NatrA:2x Reff
Jeta e ushtarit n'Double-G...
Eshte krejt ndryshe a je tu ni..
Se ka shum gjin n'kete ushtri..
Na lidh dicka e madhe deri n'pakufi..

WhoBrave:
Ne do menime n'do menime jo t'lehta..
Dita dites shoq veq po komplikohet jeta..
Une kur nuk fjeta gjithmon kesh i gatshem..
Per t'mirin shum i mire e per Inat-G i pakapshem...
Tash krejt m'percjellin um kshyrin cka po boj...
Se qati qe p'ja lshoj me te tona ja shkatrroj...
Se e pata mbeshtetjen mbeshtetjen pi ma t'drejtve...
Gjithmon jem kon e kom mu kon pistar i t'shejtve..
E kur pi ni keto besom gjaku shum teper po m'vlon..
Se s'kom cka me thon dicka qe kur s'ka me kon...
Per krejt qato sene qe mas veti i kum lon..
Asnjiher se ula kryt asnjiher si rash pishmon...
Per kurgjo nuk mendova 2 her veq tu mendu mu bo ferr..
E kur folsha gjith m'thojshin ti ki fjal me sherr..
A po m'kupton tash haver se un kerkujt si hi n'hak..
E ty nese takona me m'hi ti je qelan...
NatrA:
Kshyr kshyr cka bojka muti kishe po ben dicka...
Kshyr kshyr kshyr u munu palidhje edhe n'fund e la...
Kshyr kshyr kshyr kshyr qaty ku jan kon kan met..
Kshyr kshyr kshyr kshyr mutat kur s'kan me pas jete...
Pse po m'provokon pse tripin tem s'pe bon..
Pse po knon kur pe sheh qe po deshton...
Ke ardh qe ku i ki a pe sheh...
Kape zine kape shtine a pe leh a pe nxe..
Leje ma mir e ki qeshtu se me pas ma keq..
Hala nuk kom hi bash n'trip se t'bona sikur dreq...
Veq ti mundesh me dal si couboy...
T'hupi t'zhduki ti qi ato motra n'goje...
As gjenazen nuk ta lo n'vorr me shti...
Se ti kalli edhe eshtrat ti boj hi...
A pe sheh se tash s'ke met hiq per kurgjo..
Hup se ti qi krejt shko per n'at dynjo...

NatrA:4x Reff
Jeta e ushtarit n'Double-G...
Eshte krejt ndryshe a je tu ni..
Se ka shum gjin n'kete ushtri..
Na lidh dicka e madhe deri n'pakufi..
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:30 am

Double-G ArmY-Jeta e ushtarit [GG ArmY]

RascoM:
M'ke lyp per me ardh qe pritem se po vij...
S'ki loje me mu raportiti krejt cka i ki...
Raportiti ispirat edhe qysh o me dalen..
Na jena qysh jena na jena ata qe s'nalen...
Qe jam ma i vecante jo jo nuk e ke dite..
N'rrugen tem jam nis me dal n'prite..
Njeri si une osht keq me ti mledh vete...
Perdundimi final osht me t'pa tu vdek...
Me lujt koqe me ty e me shoqnin tone...
Per kungjat qe i lshove keq vetit i bone...
E di qe se ke dit po tash ka funi e ke vrejt...
E kom pa qe je pendu po ty nuk t'falen krejt...
I keq per t'keqin i keq hajde qe ku jam...
Bone ma preve rrugen ti faroj bashk te ton...
Motra e vllazni krejt n'fis cka i ki...
Ti qes fare krejt e per ty mo s'du me ni...

NatrA:2x Reff
Jeta e ushtarit n'Double-G...
Eshte krejt ndryshe a je tu ni..
Se ka shum gjin n'kete ushtri..
Na lidh dicka e madhe deri n'pakufi..

StronGi:
Tu repovat n'bine tu dal jasht me chillit...
Do reperav du jeten me jav gerdit..
E leni rahat fmijt se ju lidhi si zingjirt..
A pe sheh qe t'vjen pi qati qe se prit...
Inspirat pi qetuit ndoshta bon najsen...
S'keni logjike me falni e di qe ju dhem...
N'mikrofon jam me 3 permas jan edhe 300...
Mos u nal me menu hajde ne beef tash ti hin...
Qillum shume vete ama ti apet menoja..
Meno qysh t'ja menojsh humbjen vetit caktoja...
Per bela u marum per bela u formum...
Je i mire se ardhum n'Gilan hajde bujrum..
Mos um shit men mos mu bo mu rrebel..
Se kujna ja kom sy e kom kallen me temel...
S'po foli per Gilan ta bllokoj qet rrethin...
GG GG GG GG GG a po nin...

NatrA:2x Reff
Jeta e ushtarit n'Double-G...
Eshte krejt ndryshe a je tu ni..
Se ka shum gjin n'kete ushtri..
Na lidh dicka e madhe deri n'pakufi..

WhoBrave:
Ne do menime n'do menime jo t'lehta..
Dita dites shoq veq po komplikohet jeta..
Une kur nuk fjeta gjithmon kesh i gatshem..
Per t'mirin shum i mire e per Inat-G i pakapshem...
Tash krejt m'percjellin um kshyrin cka po boj...
Se qati qe p'ja lshoj me te tona ja shkatrroj...
Se e pata mbeshtetjen mbeshtetjen pi ma t'drejtve...
Gjithmon jem kon e kom mu kon pistar i t'shejtve..
E kur pi ni keto besom gjaku shum teper po m'vlon..
Se s'kom cka me thon dicka qe kur s'ka me kon...
Per krejt qato sene qe mas veti i kum lon..
Asnjiher se ula kryt asnjiher si rash pishmon...
Per kurgjo nuk mendova 2 her veq tu mendu mu bo ferr..
E kur folsha gjith m'thojshin ti ki fjal me sherr..
A po m'kupton tash haver se un kerkujt si hi n'hak..
E ty nese takona me m'hi ti je qelan...
NatrA:
Kshyr kshyr cka bojka muti kishe po ben dicka...
Kshyr kshyr kshyr u munu palidhje edhe n'fund e la...
Kshyr kshyr kshyr kshyr qaty ku jan kon kan met..
Kshyr kshyr kshyr kshyr mutat kur s'kan me pas jete...
Pse po m'provokon pse tripin tem s'pe bon..
Pse po knon kur pe sheh qe po deshton...
Ke ardh qe ku i ki a pe sheh...
Kape zine kape shtine a pe leh a pe nxe..
Leje ma mir e ki qeshtu se me pas ma keq..
Hala nuk kom hi bash n'trip se t'bona sikur dreq...
Veq ti mundesh me dal si couboy...
T'hupi t'zhduki ti qi ato motra n'goje...
As gjenazen nuk ta lo n'vorr me shti...
Se ti kalli edhe eshtrat ti boj hi...
A pe sheh se tash s'ke met hiq per kurgjo..
Hup se ti qi krejt shko per n'at dynjo...

NatrA:4x Reff
Jeta e ushtarit n'Double-G...
Eshte krejt ndryshe a je tu ni..
Se ka shum gjin n'kete ushtri..
Na lidh dicka e madhe deri n'pakufi..
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:30 am

Double-G ArmY-Jeta e ushtarit [GG ArmY]

RascoM:
M'ke lyp per me ardh qe pritem se po vij...
S'ki loje me mu raportiti krejt cka i ki...
Raportiti ispirat edhe qysh o me dalen..
Na jena qysh jena na jena ata qe s'nalen...
Qe jam ma i vecante jo jo nuk e ke dite..
N'rrugen tem jam nis me dal n'prite..
Njeri si une osht keq me ti mledh vete...
Perdundimi final osht me t'pa tu vdek...
Me lujt koqe me ty e me shoqnin tone...
Per kungjat qe i lshove keq vetit i bone...
E di qe se ke dit po tash ka funi e ke vrejt...
E kom pa qe je pendu po ty nuk t'falen krejt...
I keq per t'keqin i keq hajde qe ku jam...
Bone ma preve rrugen ti faroj bashk te ton...
Motra e vllazni krejt n'fis cka i ki...
Ti qes fare krejt e per ty mo s'du me ni...

NatrA:2x Reff
Jeta e ushtarit n'Double-G...
Eshte krejt ndryshe a je tu ni..
Se ka shum gjin n'kete ushtri..
Na lidh dicka e madhe deri n'pakufi..

StronGi:
Tu repovat n'bine tu dal jasht me chillit...
Do reperav du jeten me jav gerdit..
E leni rahat fmijt se ju lidhi si zingjirt..
A pe sheh qe t'vjen pi qati qe se prit...
Inspirat pi qetuit ndoshta bon najsen...
S'keni logjike me falni e di qe ju dhem...
N'mikrofon jam me 3 permas jan edhe 300...
Mos u nal me menu hajde ne beef tash ti hin...
Qillum shume vete ama ti apet menoja..
Meno qysh t'ja menojsh humbjen vetit caktoja...
Per bela u marum per bela u formum...
Je i mire se ardhum n'Gilan hajde bujrum..
Mos um shit men mos mu bo mu rrebel..
Se kujna ja kom sy e kom kallen me temel...
S'po foli per Gilan ta bllokoj qet rrethin...
GG GG GG GG GG a po nin...

NatrA:2x Reff
Jeta e ushtarit n'Double-G...
Eshte krejt ndryshe a je tu ni..
Se ka shum gjin n'kete ushtri..
Na lidh dicka e madhe deri n'pakufi..

WhoBrave:
Ne do menime n'do menime jo t'lehta..
Dita dites shoq veq po komplikohet jeta..
Une kur nuk fjeta gjithmon kesh i gatshem..
Per t'mirin shum i mire e per Inat-G i pakapshem...
Tash krejt m'percjellin um kshyrin cka po boj...
Se qati qe p'ja lshoj me te tona ja shkatrroj...
Se e pata mbeshtetjen mbeshtetjen pi ma t'drejtve...
Gjithmon jem kon e kom mu kon pistar i t'shejtve..
E kur pi ni keto besom gjaku shum teper po m'vlon..
Se s'kom cka me thon dicka qe kur s'ka me kon...
Per krejt qato sene qe mas veti i kum lon..
Asnjiher se ula kryt asnjiher si rash pishmon...
Per kurgjo nuk mendova 2 her veq tu mendu mu bo ferr..
E kur folsha gjith m'thojshin ti ki fjal me sherr..
A po m'kupton tash haver se un kerkujt si hi n'hak..
E ty nese takona me m'hi ti je qelan...
NatrA:
Kshyr kshyr cka bojka muti kishe po ben dicka...
Kshyr kshyr kshyr u munu palidhje edhe n'fund e la...
Kshyr kshyr kshyr kshyr qaty ku jan kon kan met..
Kshyr kshyr kshyr kshyr mutat kur s'kan me pas jete...
Pse po m'provokon pse tripin tem s'pe bon..
Pse po knon kur pe sheh qe po deshton...
Ke ardh qe ku i ki a pe sheh...
Kape zine kape shtine a pe leh a pe nxe..
Leje ma mir e ki qeshtu se me pas ma keq..
Hala nuk kom hi bash n'trip se t'bona sikur dreq...
Veq ti mundesh me dal si couboy...
T'hupi t'zhduki ti qi ato motra n'goje...
As gjenazen nuk ta lo n'vorr me shti...
Se ti kalli edhe eshtrat ti boj hi...
A pe sheh se tash s'ke met hiq per kurgjo..
Hup se ti qi krejt shko per n'at dynjo...

NatrA:4x Reff
Jeta e ushtarit n'Double-G...
Eshte krejt ndryshe a je tu ni..
Se ka shum gjin n'kete ushtri..
Na lidh dicka e madhe deri n'pakufi..
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:31 am

Double-G ArmY-Kanuni [GG ArmY]

Kopili:1x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon...

Nde-Rim:
Un jam njeri vetit be daj une kshi po si ti nuk kaj...
Une jam budall e t'vrai e perveti cka du une gjaj...
E boj hip-hopin tem pa nal ho ke qik ho ke djal...
Me rima po lshoj fjale po ngoni shpesh jo ma rrall...
Rrall te boj e ti e din haluci n'trip t'shtin..
Kur ti bien qeto qikat asnji ul mo nuk po rrin...
Krejt qohen krejt kcejn krejt e kallin qetu venin...
Ti s'ki shoke ti me kcy qe qe ty ta jap temin..
Po vjen era qytek e era cka s'po vjen...
Po qelet dera qetu e dera cka s'po bjen...
Po pihet alcoholi qetu e krejt njerzit jan pihen...
Po bohet turbull qetu e krejt n'mes veti qihen...
Ti merre krejt shoqnin e hajde n'atmosfere...
Ketu krejt e harrojn shpijn e dimni bohet vere...
Ketu krejt e pijn rakin e krejt e bojn tripin...
Ne fund krejt dehun e shkojn e knaqin dhipin...
Rima t'rona shoq direkt prej rruges t'thelle...
E qeky beati i ron ty t'shtin dicka t'shtin me vjedh...
Na bojm rep artistik ta pshurrsha at gramatik...
Ta dhifsha at Amerike e t'pash ty nona qik...
Kur ta kapi une shqisen e t'ja heki kapakin...
Krejt ja nisin kthejn te nalt e dridhin banatin...
Se krejt gati shok i kam krejt e din une kush jam...
Double-G ArmY mother fucker's qoni durt nalt te ton...
He cka ti he cka ai a mos keni naj problem...
Une veq t'kshyri n'sy e ty t'qihen krejt me ren...
Jemi t'lidht e bojm sene t'lidhta ne mes veti...
Kete pune e bojm na ne bashkpunim edhe shteti...
Ik t'anena na krejt vim ik t'anena kur na pim...
Ik t'anena mos um kshyr nuk e njeh ti Double-G'n...
Patriotat kuq e zi s'dini ju sen per neve...
Nde-Rim Triada ketu shoqni o ma theve...

Kopili:2x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon...

BiGGi:
Ti nuk je gangster kjo bote nuk ka gangster...
Se gangsteri para syve nuk ka drite veq terr...
E ti trunin ton shoq e ki lshu ne ler...
Po fol sene truni dallash qka ti merr...
Ngom o laper s'ki kurgje dallim pi femnes...
Qifsha ment e trut mos i merr shum ngat zemres..
Krejt po folen pi menes se s'ki fije t'zemres...
Ske hije me tremen se me deken pi tremes...
Kopili:
E kom tattoo'en mas ma t'madhe se krejt shpina...
E kom Lumjan Nacistin me 5 milion deshira...
I kom Triada-T shoq n'krah qe ta bllokojn krejt ushtrien...
E tasht jem jasht ligjit qifsha krejt policien...
E ngom kur t'foli shoqi jem se une jam Fenix...
Qato qe e ki ne sy kape shtine ne Nix...
Kamikaz Triada-T GG deri n'fund...
Kape puthe nonen se mo nuk kthehen ne gjum...

Kopili:2x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon..

Gzim Triada:
E kan inatin krejt palidhje i ka kapen xhelozia...
Shumicen pi tynve e kan kapen dhe dashnija...
Keto jan fjalt e kqija qe t'lojn emer t'keq...
Kur t'kish pun me mu eshte sikur me pas me dreq...
Un ta njehi historine e ta qi krejt familin...
Krejt populli le ta din se ti je viktime...
Emnin ta kan lon shoq ti vec e ki...
E per ty gjithcka bohet kur vulos Double-G...
Nana jote cka po doket kjo o marke...
Kohve t'fundit pe shoh qe je ka knon me zorr...
Ma mire leje vullnetare se me pas pun me mu...
Ti s'ki koqe as kar un po du met malltretu...
Kom qejf me lu koqe me qesi humor t'gjalle...
Kam qejf met pas perball ka nejher si budall..
Eshte tattoo se zot te qoj qe hiq s'po rrihet...
Kan hi rregullat n'ket loje e kerkujt zoni s'pi nihet...

Kopili:2x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:31 am

Double-G ArmY-Kanuni [GG ArmY]

Kopili:1x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon...

Nde-Rim:
Un jam njeri vetit be daj une kshi po si ti nuk kaj...
Une jam budall e t'vrai e perveti cka du une gjaj...
E boj hip-hopin tem pa nal ho ke qik ho ke djal...
Me rima po lshoj fjale po ngoni shpesh jo ma rrall...
Rrall te boj e ti e din haluci n'trip t'shtin..
Kur ti bien qeto qikat asnji ul mo nuk po rrin...
Krejt qohen krejt kcejn krejt e kallin qetu venin...
Ti s'ki shoke ti me kcy qe qe ty ta jap temin..
Po vjen era qytek e era cka s'po vjen...
Po qelet dera qetu e dera cka s'po bjen...
Po pihet alcoholi qetu e krejt njerzit jan pihen...
Po bohet turbull qetu e krejt n'mes veti qihen...
Ti merre krejt shoqnin e hajde n'atmosfere...
Ketu krejt e harrojn shpijn e dimni bohet vere...
Ketu krejt e pijn rakin e krejt e bojn tripin...
Ne fund krejt dehun e shkojn e knaqin dhipin...
Rima t'rona shoq direkt prej rruges t'thelle...
E qeky beati i ron ty t'shtin dicka t'shtin me vjedh...
Na bojm rep artistik ta pshurrsha at gramatik...
Ta dhifsha at Amerike e t'pash ty nona qik...
Kur ta kapi une shqisen e t'ja heki kapakin...
Krejt ja nisin kthejn te nalt e dridhin banatin...
Se krejt gati shok i kam krejt e din une kush jam...
Double-G ArmY mother fucker's qoni durt nalt te ton...
He cka ti he cka ai a mos keni naj problem...
Une veq t'kshyri n'sy e ty t'qihen krejt me ren...
Jemi t'lidht e bojm sene t'lidhta ne mes veti...
Kete pune e bojm na ne bashkpunim edhe shteti...
Ik t'anena na krejt vim ik t'anena kur na pim...
Ik t'anena mos um kshyr nuk e njeh ti Double-G'n...
Patriotat kuq e zi s'dini ju sen per neve...
Nde-Rim Triada ketu shoqni o ma theve...

Kopili:2x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon...

BiGGi:
Ti nuk je gangster kjo bote nuk ka gangster...
Se gangsteri para syve nuk ka drite veq terr...
E ti trunin ton shoq e ki lshu ne ler...
Po fol sene truni dallash qka ti merr...
Ngom o laper s'ki kurgje dallim pi femnes...
Qifsha ment e trut mos i merr shum ngat zemres..
Krejt po folen pi menes se s'ki fije t'zemres...
Ske hije me tremen se me deken pi tremes...
Kopili:
E kom tattoo'en mas ma t'madhe se krejt shpina...
E kom Lumjan Nacistin me 5 milion deshira...
I kom Triada-T shoq n'krah qe ta bllokojn krejt ushtrien...
E tasht jem jasht ligjit qifsha krejt policien...
E ngom kur t'foli shoqi jem se une jam Fenix...
Qato qe e ki ne sy kape shtine ne Nix...
Kamikaz Triada-T GG deri n'fund...
Kape puthe nonen se mo nuk kthehen ne gjum...

Kopili:2x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon..

Gzim Triada:
E kan inatin krejt palidhje i ka kapen xhelozia...
Shumicen pi tynve e kan kapen dhe dashnija...
Keto jan fjalt e kqija qe t'lojn emer t'keq...
Kur t'kish pun me mu eshte sikur me pas me dreq...
Un ta njehi historine e ta qi krejt familin...
Krejt populli le ta din se ti je viktime...
Emnin ta kan lon shoq ti vec e ki...
E per ty gjithcka bohet kur vulos Double-G...
Nana jote cka po doket kjo o marke...
Kohve t'fundit pe shoh qe je ka knon me zorr...
Ma mire leje vullnetare se me pas pun me mu...
Ti s'ki koqe as kar un po du met malltretu...
Kom qejf me lu koqe me qesi humor t'gjalle...
Kam qejf met pas perball ka nejher si budall..
Eshte tattoo se zot te qoj qe hiq s'po rrihet...
Kan hi rregullat n'ket loje e kerkujt zoni s'pi nihet...

Kopili:2x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:31 am

Double-G ArmY-Kanuni [GG ArmY]

Kopili:1x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon...

Nde-Rim:
Un jam njeri vetit be daj une kshi po si ti nuk kaj...
Une jam budall e t'vrai e perveti cka du une gjaj...
E boj hip-hopin tem pa nal ho ke qik ho ke djal...
Me rima po lshoj fjale po ngoni shpesh jo ma rrall...
Rrall te boj e ti e din haluci n'trip t'shtin..
Kur ti bien qeto qikat asnji ul mo nuk po rrin...
Krejt qohen krejt kcejn krejt e kallin qetu venin...
Ti s'ki shoke ti me kcy qe qe ty ta jap temin..
Po vjen era qytek e era cka s'po vjen...
Po qelet dera qetu e dera cka s'po bjen...
Po pihet alcoholi qetu e krejt njerzit jan pihen...
Po bohet turbull qetu e krejt n'mes veti qihen...
Ti merre krejt shoqnin e hajde n'atmosfere...
Ketu krejt e harrojn shpijn e dimni bohet vere...
Ketu krejt e pijn rakin e krejt e bojn tripin...
Ne fund krejt dehun e shkojn e knaqin dhipin...
Rima t'rona shoq direkt prej rruges t'thelle...
E qeky beati i ron ty t'shtin dicka t'shtin me vjedh...
Na bojm rep artistik ta pshurrsha at gramatik...
Ta dhifsha at Amerike e t'pash ty nona qik...
Kur ta kapi une shqisen e t'ja heki kapakin...
Krejt ja nisin kthejn te nalt e dridhin banatin...
Se krejt gati shok i kam krejt e din une kush jam...
Double-G ArmY mother fucker's qoni durt nalt te ton...
He cka ti he cka ai a mos keni naj problem...
Une veq t'kshyri n'sy e ty t'qihen krejt me ren...
Jemi t'lidht e bojm sene t'lidhta ne mes veti...
Kete pune e bojm na ne bashkpunim edhe shteti...
Ik t'anena na krejt vim ik t'anena kur na pim...
Ik t'anena mos um kshyr nuk e njeh ti Double-G'n...
Patriotat kuq e zi s'dini ju sen per neve...
Nde-Rim Triada ketu shoqni o ma theve...

Kopili:2x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon...

BiGGi:
Ti nuk je gangster kjo bote nuk ka gangster...
Se gangsteri para syve nuk ka drite veq terr...
E ti trunin ton shoq e ki lshu ne ler...
Po fol sene truni dallash qka ti merr...
Ngom o laper s'ki kurgje dallim pi femnes...
Qifsha ment e trut mos i merr shum ngat zemres..
Krejt po folen pi menes se s'ki fije t'zemres...
Ske hije me tremen se me deken pi tremes...
Kopili:
E kom tattoo'en mas ma t'madhe se krejt shpina...
E kom Lumjan Nacistin me 5 milion deshira...
I kom Triada-T shoq n'krah qe ta bllokojn krejt ushtrien...
E tasht jem jasht ligjit qifsha krejt policien...
E ngom kur t'foli shoqi jem se une jam Fenix...
Qato qe e ki ne sy kape shtine ne Nix...
Kamikaz Triada-T GG deri n'fund...
Kape puthe nonen se mo nuk kthehen ne gjum...

Kopili:2x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon..

Gzim Triada:
E kan inatin krejt palidhje i ka kapen xhelozia...
Shumicen pi tynve e kan kapen dhe dashnija...
Keto jan fjalt e kqija qe t'lojn emer t'keq...
Kur t'kish pun me mu eshte sikur me pas me dreq...
Un ta njehi historine e ta qi krejt familin...
Krejt populli le ta din se ti je viktime...
Emnin ta kan lon shoq ti vec e ki...
E per ty gjithcka bohet kur vulos Double-G...
Nana jote cka po doket kjo o marke...
Kohve t'fundit pe shoh qe je ka knon me zorr...
Ma mire leje vullnetare se me pas pun me mu...
Ti s'ki koqe as kar un po du met malltretu...
Kom qejf me lu koqe me qesi humor t'gjalle...
Kam qejf met pas perball ka nejher si budall..
Eshte tattoo se zot te qoj qe hiq s'po rrihet...
Kan hi rregullat n'ket loje e kerkujt zoni s'pi nihet...

Kopili:2x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:31 am

Double-G ArmY-Kanuni [GG ArmY]

Kopili:1x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon...

Nde-Rim:
Un jam njeri vetit be daj une kshi po si ti nuk kaj...
Une jam budall e t'vrai e perveti cka du une gjaj...
E boj hip-hopin tem pa nal ho ke qik ho ke djal...
Me rima po lshoj fjale po ngoni shpesh jo ma rrall...
Rrall te boj e ti e din haluci n'trip t'shtin..
Kur ti bien qeto qikat asnji ul mo nuk po rrin...
Krejt qohen krejt kcejn krejt e kallin qetu venin...
Ti s'ki shoke ti me kcy qe qe ty ta jap temin..
Po vjen era qytek e era cka s'po vjen...
Po qelet dera qetu e dera cka s'po bjen...
Po pihet alcoholi qetu e krejt njerzit jan pihen...
Po bohet turbull qetu e krejt n'mes veti qihen...
Ti merre krejt shoqnin e hajde n'atmosfere...
Ketu krejt e harrojn shpijn e dimni bohet vere...
Ketu krejt e pijn rakin e krejt e bojn tripin...
Ne fund krejt dehun e shkojn e knaqin dhipin...
Rima t'rona shoq direkt prej rruges t'thelle...
E qeky beati i ron ty t'shtin dicka t'shtin me vjedh...
Na bojm rep artistik ta pshurrsha at gramatik...
Ta dhifsha at Amerike e t'pash ty nona qik...
Kur ta kapi une shqisen e t'ja heki kapakin...
Krejt ja nisin kthejn te nalt e dridhin banatin...
Se krejt gati shok i kam krejt e din une kush jam...
Double-G ArmY mother fucker's qoni durt nalt te ton...
He cka ti he cka ai a mos keni naj problem...
Une veq t'kshyri n'sy e ty t'qihen krejt me ren...
Jemi t'lidht e bojm sene t'lidhta ne mes veti...
Kete pune e bojm na ne bashkpunim edhe shteti...
Ik t'anena na krejt vim ik t'anena kur na pim...
Ik t'anena mos um kshyr nuk e njeh ti Double-G'n...
Patriotat kuq e zi s'dini ju sen per neve...
Nde-Rim Triada ketu shoqni o ma theve...

Kopili:2x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon...

BiGGi:
Ti nuk je gangster kjo bote nuk ka gangster...
Se gangsteri para syve nuk ka drite veq terr...
E ti trunin ton shoq e ki lshu ne ler...
Po fol sene truni dallash qka ti merr...
Ngom o laper s'ki kurgje dallim pi femnes...
Qifsha ment e trut mos i merr shum ngat zemres..
Krejt po folen pi menes se s'ki fije t'zemres...
Ske hije me tremen se me deken pi tremes...
Kopili:
E kom tattoo'en mas ma t'madhe se krejt shpina...
E kom Lumjan Nacistin me 5 milion deshira...
I kom Triada-T shoq n'krah qe ta bllokojn krejt ushtrien...
E tasht jem jasht ligjit qifsha krejt policien...
E ngom kur t'foli shoqi jem se une jam Fenix...
Qato qe e ki ne sy kape shtine ne Nix...
Kamikaz Triada-T GG deri n'fund...
Kape puthe nonen se mo nuk kthehen ne gjum...

Kopili:2x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon..

Gzim Triada:
E kan inatin krejt palidhje i ka kapen xhelozia...
Shumicen pi tynve e kan kapen dhe dashnija...
Keto jan fjalt e kqija qe t'lojn emer t'keq...
Kur t'kish pun me mu eshte sikur me pas me dreq...
Un ta njehi historine e ta qi krejt familin...
Krejt populli le ta din se ti je viktime...
Emnin ta kan lon shoq ti vec e ki...
E per ty gjithcka bohet kur vulos Double-G...
Nana jote cka po doket kjo o marke...
Kohve t'fundit pe shoh qe je ka knon me zorr...
Ma mire leje vullnetare se me pas pun me mu...
Ti s'ki koqe as kar un po du met malltretu...
Kom qejf me lu koqe me qesi humor t'gjalle...
Kam qejf met pas perball ka nejher si budall..
Eshte tattoo se zot te qoj qe hiq s'po rrihet...
Kan hi rregullat n'ket loje e kerkujt zoni s'pi nihet...

Kopili:2x Reff
Double-G o knej jo jo ikni te anej...
Cka po don ti hej jo jo sun na leni shej..
Ti pshurri krejt kanunet se kanun eshte jeta jon...
Double-G jena t'gjon ma t'gjon kur sun gjon...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:31 am

Double-G ArmY-Krejt e din 2008 [GG ArmY]


Mr.Safet:
Ne rruzullin tokesor dihet kush e ka kto n'dore..
Do ja bejne vetit rrafsh e shtine vetin n'fore..
Nese tuna najsen qetu me kie n'diaspore..
Zvicer France Gjermani jemi bo si kateror..
S'ka pidh none qe m'prek se jam me GG'en dore..
Dulum pak ne Evrope pidha per me korr...
Lutju Zotit mos um bjer ne dore..
Se kuku shum shpejt ki me pa veten ne vorr...
Repi jem me shum fleta krejt lula lula lula...
Te hace shum e forte a pe sheh n'muziken rep t'ngula...
U ngule mete per kurgjo nuk jeke...
Kalle qat se zemren ma djege...
S'po m'pengon Jonuzi as po m'pengon Rabiti..
Po jetoj ne Evrope ren po i smokitii...
Shkoj qibriti hini n'trip violina...
A pe sheh shoki jem sa a jemi ka i pina..
Bidaki:
Ikni se na po vimi kurr lshona rrugen..
Ruju qysh po fol se ta nalmi edhe buken..
Mangupa autoshtrase krejt neve po na thojn...
Se mu po ma hajn karin se e din se hip-hop na bojm...
Na n'kom i qojm jea ti vertetojm jea ...
Niveli jone na boten pe sundojme jea...
Ushtare per ushtri Fenix te lind per Double-G...
Qysh du une i hi se fllowi jem nuk ka kufi...
Po mos ma thi rri qaty zonin mos ta ni...
S'ka ma mire at papi se kontrollon ktu Bidaki...
Ky o hip-hopi ron beati hit teksti gjate...
Ky sen i frym shoki jem muj me ta zon..
Garansi 10 vjet hit n'to i ki..
Ne qofte se e ngon shoki jem sikur shum bari ke pi...
E vrejte n'gjak shpejt tye osht tu t'hi...
Ne qofte se keni ankesa shkoni ankonu n'ministri..

Mr.Safet:2x Reff
Krejt e din se na kush jenaa..jena
A e dini cka runu tash te anena...anena
Na jena ushtria me 2 krena...krena
GG GG GG GG'ja...GG'ja

NG:
Krahasoni nji popull me 3 milion banore...
Ta rrotlloj familjen krejt komplet katrore..
Ti kryqezoj si maqina e shkrimit..
NG nuk inqizon per laskren e krimit...
GG'ja po zgjonohet e tripi veq po ndrrohet..
Vrasjet po rriten numri po shumohet..
Kush eshte numer 1 po kuptohet...
Munohen me m'mrri po sen s'ka e shiten mafi..
Asi muta qe i ki n'dore me hallti...
Un jam GG mos um prek n'dy shkronja...
Se motren n'loqk ta qi...
Gjilani osht nji ven ku fabrikohen tripat...
A Prishtina osht nji ven ku ekspirohen dhipat..
Bashk me ata tipat kur po vina na dalin krejt qikat...
KOG:
Kadal kadal qka u bo...
Kush e kush kokan bo more keto..
Safet KOG edhe Bidaki..
Ngo qa po t'thom se po t'jet maraki..
Ti s'po beson por un tash arrita..
Nuk thash jam ma i forti po qashtu nita..
Nji e pijta tash u nxita...
Degjues te nderuar hej mirdita...
Kush o ma i forte po shoq e keqe..
Na e kemi n'dore o vintill se ju botra se jem top...
S'je mu shty kunder neve se vetevrasje bon...
Fole mshele more tash...
Mos mu t'hesh more fort se t'gjuj kallash...
Jam baksez krejt krejt shkojn n'dallash...
Hajde guxo kallzom ta boj venin rrafsh...

Mr.Safet:3x Reff
Krejt e din se na kush jenaa..jena
A e dini cka runu tash te anena...anena
Na jena ushtria me 2 krena...krena
GG GG GG GG'ja...GG'ja
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:32 am

Double-G ArmY-Krejt e din 2008 [GG ArmY]


Mr.Safet:
Ne rruzullin tokesor dihet kush e ka kto n'dore..
Do ja bejne vetit rrafsh e shtine vetin n'fore..
Nese tuna najsen qetu me kie n'diaspore..
Zvicer France Gjermani jemi bo si kateror..
S'ka pidh none qe m'prek se jam me GG'en dore..
Dulum pak ne Evrope pidha per me korr...
Lutju Zotit mos um bjer ne dore..
Se kuku shum shpejt ki me pa veten ne vorr...
Repi jem me shum fleta krejt lula lula lula...
Te hace shum e forte a pe sheh n'muziken rep t'ngula...
U ngule mete per kurgjo nuk jeke...
Kalle qat se zemren ma djege...
S'po m'pengon Jonuzi as po m'pengon Rabiti..
Po jetoj ne Evrope ren po i smokitii...
Shkoj qibriti hini n'trip violina...
A pe sheh shoki jem sa a jemi ka i pina..
Bidaki:
Ikni se na po vimi kurr lshona rrugen..
Ruju qysh po fol se ta nalmi edhe buken..
Mangupa autoshtrase krejt neve po na thojn...
Se mu po ma hajn karin se e din se hip-hop na bojm...
Na n'kom i qojm jea ti vertetojm jea ...
Niveli jone na boten pe sundojme jea...
Ushtare per ushtri Fenix te lind per Double-G...
Qysh du une i hi se fllowi jem nuk ka kufi...
Po mos ma thi rri qaty zonin mos ta ni...
S'ka ma mire at papi se kontrollon ktu Bidaki...
Ky o hip-hopi ron beati hit teksti gjate...
Ky sen i frym shoki jem muj me ta zon..
Garansi 10 vjet hit n'to i ki..
Ne qofte se e ngon shoki jem sikur shum bari ke pi...
E vrejte n'gjak shpejt tye osht tu t'hi...
Ne qofte se keni ankesa shkoni ankonu n'ministri..

Mr.Safet:2x Reff
Krejt e din se na kush jenaa..jena
A e dini cka runu tash te anena...anena
Na jena ushtria me 2 krena...krena
GG GG GG GG'ja...GG'ja

NG:
Krahasoni nji popull me 3 milion banore...
Ta rrotlloj familjen krejt komplet katrore..
Ti kryqezoj si maqina e shkrimit..
NG nuk inqizon per laskren e krimit...
GG'ja po zgjonohet e tripi veq po ndrrohet..
Vrasjet po rriten numri po shumohet..
Kush eshte numer 1 po kuptohet...
Munohen me m'mrri po sen s'ka e shiten mafi..
Asi muta qe i ki n'dore me hallti...
Un jam GG mos um prek n'dy shkronja...
Se motren n'loqk ta qi...
Gjilani osht nji ven ku fabrikohen tripat...
A Prishtina osht nji ven ku ekspirohen dhipat..
Bashk me ata tipat kur po vina na dalin krejt qikat...
KOG:
Kadal kadal qka u bo...
Kush e kush kokan bo more keto..
Safet KOG edhe Bidaki..
Ngo qa po t'thom se po t'jet maraki..
Ti s'po beson por un tash arrita..
Nuk thash jam ma i forti po qashtu nita..
Nji e pijta tash u nxita...
Degjues te nderuar hej mirdita...
Kush o ma i forte po shoq e keqe..
Na e kemi n'dore o vintill se ju botra se jem top...
S'je mu shty kunder neve se vetevrasje bon...
Fole mshele more tash...
Mos mu t'hesh more fort se t'gjuj kallash...
Jam baksez krejt krejt shkojn n'dallash...
Hajde guxo kallzom ta boj venin rrafsh...

Mr.Safet:3x Reff
Krejt e din se na kush jenaa..jena
A e dini cka runu tash te anena...anena
Na jena ushtria me 2 krena...krena
GG GG GG GG'ja...GG'ja
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:32 am

Double-G ArmY-Krejt e din 2008 [GG ArmY]


Mr.Safet:
Ne rruzullin tokesor dihet kush e ka kto n'dore..
Do ja bejne vetit rrafsh e shtine vetin n'fore..
Nese tuna najsen qetu me kie n'diaspore..
Zvicer France Gjermani jemi bo si kateror..
S'ka pidh none qe m'prek se jam me GG'en dore..
Dulum pak ne Evrope pidha per me korr...
Lutju Zotit mos um bjer ne dore..
Se kuku shum shpejt ki me pa veten ne vorr...
Repi jem me shum fleta krejt lula lula lula...
Te hace shum e forte a pe sheh n'muziken rep t'ngula...
U ngule mete per kurgjo nuk jeke...
Kalle qat se zemren ma djege...
S'po m'pengon Jonuzi as po m'pengon Rabiti..
Po jetoj ne Evrope ren po i smokitii...
Shkoj qibriti hini n'trip violina...
A pe sheh shoki jem sa a jemi ka i pina..
Bidaki:
Ikni se na po vimi kurr lshona rrugen..
Ruju qysh po fol se ta nalmi edhe buken..
Mangupa autoshtrase krejt neve po na thojn...
Se mu po ma hajn karin se e din se hip-hop na bojm...
Na n'kom i qojm jea ti vertetojm jea ...
Niveli jone na boten pe sundojme jea...
Ushtare per ushtri Fenix te lind per Double-G...
Qysh du une i hi se fllowi jem nuk ka kufi...
Po mos ma thi rri qaty zonin mos ta ni...
S'ka ma mire at papi se kontrollon ktu Bidaki...
Ky o hip-hopi ron beati hit teksti gjate...
Ky sen i frym shoki jem muj me ta zon..
Garansi 10 vjet hit n'to i ki..
Ne qofte se e ngon shoki jem sikur shum bari ke pi...
E vrejte n'gjak shpejt tye osht tu t'hi...
Ne qofte se keni ankesa shkoni ankonu n'ministri..

Mr.Safet:2x Reff
Krejt e din se na kush jenaa..jena
A e dini cka runu tash te anena...anena
Na jena ushtria me 2 krena...krena
GG GG GG GG'ja...GG'ja

NG:
Krahasoni nji popull me 3 milion banore...
Ta rrotlloj familjen krejt komplet katrore..
Ti kryqezoj si maqina e shkrimit..
NG nuk inqizon per laskren e krimit...
GG'ja po zgjonohet e tripi veq po ndrrohet..
Vrasjet po rriten numri po shumohet..
Kush eshte numer 1 po kuptohet...
Munohen me m'mrri po sen s'ka e shiten mafi..
Asi muta qe i ki n'dore me hallti...
Un jam GG mos um prek n'dy shkronja...
Se motren n'loqk ta qi...
Gjilani osht nji ven ku fabrikohen tripat...
A Prishtina osht nji ven ku ekspirohen dhipat..
Bashk me ata tipat kur po vina na dalin krejt qikat...
KOG:
Kadal kadal qka u bo...
Kush e kush kokan bo more keto..
Safet KOG edhe Bidaki..
Ngo qa po t'thom se po t'jet maraki..
Ti s'po beson por un tash arrita..
Nuk thash jam ma i forti po qashtu nita..
Nji e pijta tash u nxita...
Degjues te nderuar hej mirdita...
Kush o ma i forte po shoq e keqe..
Na e kemi n'dore o vintill se ju botra se jem top...
S'je mu shty kunder neve se vetevrasje bon...
Fole mshele more tash...
Mos mu t'hesh more fort se t'gjuj kallash...
Jam baksez krejt krejt shkojn n'dallash...
Hajde guxo kallzom ta boj venin rrafsh...

Mr.Safet:3x Reff
Krejt e din se na kush jenaa..jena
A e dini cka runu tash te anena...anena
Na jena ushtria me 2 krena...krena
GG GG GG GG'ja...GG'ja
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:32 am

Double-G ArmY-Krejt e din 2008 [GG ArmY]


Mr.Safet:
Ne rruzullin tokesor dihet kush e ka kto n'dore..
Do ja bejne vetit rrafsh e shtine vetin n'fore..
Nese tuna najsen qetu me kie n'diaspore..
Zvicer France Gjermani jemi bo si kateror..
S'ka pidh none qe m'prek se jam me GG'en dore..
Dulum pak ne Evrope pidha per me korr...
Lutju Zotit mos um bjer ne dore..
Se kuku shum shpejt ki me pa veten ne vorr...
Repi jem me shum fleta krejt lula lula lula...
Te hace shum e forte a pe sheh n'muziken rep t'ngula...
U ngule mete per kurgjo nuk jeke...
Kalle qat se zemren ma djege...
S'po m'pengon Jonuzi as po m'pengon Rabiti..
Po jetoj ne Evrope ren po i smokitii...
Shkoj qibriti hini n'trip violina...
A pe sheh shoki jem sa a jemi ka i pina..
Bidaki:
Ikni se na po vimi kurr lshona rrugen..
Ruju qysh po fol se ta nalmi edhe buken..
Mangupa autoshtrase krejt neve po na thojn...
Se mu po ma hajn karin se e din se hip-hop na bojm...
Na n'kom i qojm jea ti vertetojm jea ...
Niveli jone na boten pe sundojme jea...
Ushtare per ushtri Fenix te lind per Double-G...
Qysh du une i hi se fllowi jem nuk ka kufi...
Po mos ma thi rri qaty zonin mos ta ni...
S'ka ma mire at papi se kontrollon ktu Bidaki...
Ky o hip-hopi ron beati hit teksti gjate...
Ky sen i frym shoki jem muj me ta zon..
Garansi 10 vjet hit n'to i ki..
Ne qofte se e ngon shoki jem sikur shum bari ke pi...
E vrejte n'gjak shpejt tye osht tu t'hi...
Ne qofte se keni ankesa shkoni ankonu n'ministri..

Mr.Safet:2x Reff
Krejt e din se na kush jenaa..jena
A e dini cka runu tash te anena...anena
Na jena ushtria me 2 krena...krena
GG GG GG GG'ja...GG'ja

NG:
Krahasoni nji popull me 3 milion banore...
Ta rrotlloj familjen krejt komplet katrore..
Ti kryqezoj si maqina e shkrimit..
NG nuk inqizon per laskren e krimit...
GG'ja po zgjonohet e tripi veq po ndrrohet..
Vrasjet po rriten numri po shumohet..
Kush eshte numer 1 po kuptohet...
Munohen me m'mrri po sen s'ka e shiten mafi..
Asi muta qe i ki n'dore me hallti...
Un jam GG mos um prek n'dy shkronja...
Se motren n'loqk ta qi...
Gjilani osht nji ven ku fabrikohen tripat...
A Prishtina osht nji ven ku ekspirohen dhipat..
Bashk me ata tipat kur po vina na dalin krejt qikat...
KOG:
Kadal kadal qka u bo...
Kush e kush kokan bo more keto..
Safet KOG edhe Bidaki..
Ngo qa po t'thom se po t'jet maraki..
Ti s'po beson por un tash arrita..
Nuk thash jam ma i forti po qashtu nita..
Nji e pijta tash u nxita...
Degjues te nderuar hej mirdita...
Kush o ma i forte po shoq e keqe..
Na e kemi n'dore o vintill se ju botra se jem top...
S'je mu shty kunder neve se vetevrasje bon...
Fole mshele more tash...
Mos mu t'hesh more fort se t'gjuj kallash...
Jam baksez krejt krejt shkojn n'dallash...
Hajde guxo kallzom ta boj venin rrafsh...

Mr.Safet:3x Reff
Krejt e din se na kush jenaa..jena
A e dini cka runu tash te anena...anena
Na jena ushtria me 2 krena...krena
GG GG GG GG'ja...GG'ja
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:32 am

Double-G ArmY-Na e dim [GG ArmY[

BlackFace:
Prej mutit ma t'voglit e deri tek ma i madhi...
Tash keni me ni n'ket loje kush o ma krali...
Jan Double-G'ja qe ka po shkojn pe kallin...
Edhe mos harro mos naj t'hesh karin...
Vete pe krijoj e vete pe perpunoj...
Veq jam tu ju thene qe un kerkon se kopjoj...
Un jam n'mikrofon un trunin ta shkaterroj...
Un veten se livdoj une perpara shkoj...
Per pare nuk pe boj as per pare nuk luftoj...
Cka du e boj e cka nuk du nuk boj..
Te gatshme nuk e marr po truni ma prodhon...
Vesht ti shurdhon qet se ti kur e ngon...
Kopili:
Kete loj na e dim mos u ben kishe s'po nin...
Kopil belaxhi bashk me ushtrien Double-G...
Kopil eshte nji njeri i flliqt me farefis...
Tash veq ja kom nis e kurr s'kom me bitis...
E tash pe kalli sikur bari e kur se nali...
Mue sum ha kari se jam numer 1 i pari...
Kjo loje eshte e jona e po ta boj me die...
Tash un t'kallzoj ty fije per fije...
Kopil oj viktime jam ushtare ne Double-G...
E mos um prish ne kry se familjen n'pidh ta qi...
Jam njeri eger qe kur su kuptova...
Tash ju erdh funi e tash une fitova...

Double-G ArmY:2x Reff
Hej jo kush nal n'qesi loje...
Ik tash hup tash se t'dhi ngoje...
Tash ngo nalu ngo se cka une bi...
Une luj une t'muj se jam Double-G...

I-Zi:
Une e di kete loje une di me lujt...
Kur te luj un tjert krejt kan me shujt...
I-Zi Double-G nji ushtri shum familje madhe...
Ne cdo ven ku po shkojm na po dominojm...
Na e dim qe krejt naj kan inatin na e dim qe na kan rrejt...
More biri kuqkes more biri qenit...
Un e luj kete loje un jam n'krye t'venit...
Tash ti je lodh per ty veq un jam kon...
Edhe jam kape shtine n'flake...
Me t'kall me t'djeg me t'pervlu...
E shume shume senet hala s'ti kom kallzu...

Lil Sllim:
Lil Sllim n'ket loje per ty o shum trishtim...
Mos provo me m'nal se e ki shum gabim...
Fol shqip o trim mos um shit trimni..
Se n'qet loje jetoj dhe shum mire e di..
Se jam Double-G'i per keto shum mir ke ni..
Kjo loje s'domethene a ke luftu me shki...
Ti sun um do kupi se familjen kom me ta qi..
Se une nuk jam vet po jam me Double-G...
Se qet loj e lujta une prej fminis...
S'domethene kurgje se ngren ti canabis...
Une nuk jam pis as nonen se kom miss..
Se qet loje e luj si ti qe lun tetris...

Double-G ArmY:2x Reff
Hej jo kush nal n'qesi loje...
Ik tash hup tash se t'dhi ngoje...
Tash ngo nalu ngo se cka une bi...
Une luj une t'muj se jam Double-G...

BiGGi:
Hej tash po foli se une boll kom shujt...
E tash po hi n'ket loje tash krejt mi mujt...
Deri tash kom nejt asnje zo se kom qit..
E tash n'ket loje Inat-G't kom mi myt..
N'qofte se s'beson hajde tash dilem perball...
Ropt kom m'jav qi krejtve kom mu kall...
Qesi muta sikur ju du mi pas un perball...
Te huna m'patet ardh jo kur s'kom m'ja fal...
Kush karin ka thon qe se di une qet sen...
Keta mutat e mdhej si lo pa i vra ren...
N'venin tem un se lo kerkon me shit men...
E tash je i qu n'kar s'du me t'pa ne ket ven...

ZeerOman:
Hej jo kush nal qesi loje...
Ik tash hup tash se t'dhi n'goje..
Doren n'zemer pa tradhti me trimni dushmi...
Po hi me rendesi per me t'qi oj famili...
Ki me ni se qet loje e bi me famili me Double-G...
Per mas shpine me ushtri shqiptari n'loj tu hi...
S'ka rendesi a vi pi hones a vi pi dillit...
E jo s'kom pik pi qiellit po un kom dal pi pidhit...
Shtine n'kry maje n'men ZeerOman mos u trem...
Qikjo loja jone loja jem sun um zen apo t'dhem...
Na kur t'hina krejt e dina kunder neve krejt i dhina...
Krejt i qina ment jav qim e finishin na e mrrina...
Nalu ngo pak meno kur ta shti pergjithmon...
Se uk i ukit i vyn njiher me qit zo...

Ti-Zi:
Uk uk kush motren po thot qe se di qet loje...
Uk uk kerkush s'guxon me m'thon s'ki pervoje...
Uk uk kaqakt mu sun um bojn sen...
Uk uk un i pari tash ne kete ven...
E jam si nusi ukit ne venin e vet...
Double-G'n ushtrien tem une kur se lash vet...
Jem kon 7 vete kur e kem nis qet loje...
E tash jem bo 700 kerkush sun na then n'ket loje...
Uki ka luftu perpara per me shku...
E kurr s'ka pushu non-stop tu luftu...
Edhe ftyren si uki keq tash une ta boj...
Me mutat ma t'mdhaj me nji gishtu une luftoj...

Double-G ArmY:2x Reff
Hej jo kush nal n'qesi loje...
Ik tash hup tash se t'dhii ngoje...
Tash ngo nalu ngo se cka une bi...
Une luj une t'muj se jam Double-G...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:33 am

Double-G ArmY-Na e dim [GG ArmY[

BlackFace:
Prej mutit ma t'voglit e deri tek ma i madhi...
Tash keni me ni n'ket loje kush o ma krali...
Jan Double-G'ja qe ka po shkojn pe kallin...
Edhe mos harro mos naj t'hesh karin...
Vete pe krijoj e vete pe perpunoj...
Veq jam tu ju thene qe un kerkon se kopjoj...
Un jam n'mikrofon un trunin ta shkaterroj...
Un veten se livdoj une perpara shkoj...
Per pare nuk pe boj as per pare nuk luftoj...
Cka du e boj e cka nuk du nuk boj..
Te gatshme nuk e marr po truni ma prodhon...
Vesht ti shurdhon qet se ti kur e ngon...
Kopili:
Kete loj na e dim mos u ben kishe s'po nin...
Kopil belaxhi bashk me ushtrien Double-G...
Kopil eshte nji njeri i flliqt me farefis...
Tash veq ja kom nis e kurr s'kom me bitis...
E tash pe kalli sikur bari e kur se nali...
Mue sum ha kari se jam numer 1 i pari...
Kjo loje eshte e jona e po ta boj me die...
Tash un t'kallzoj ty fije per fije...
Kopil oj viktime jam ushtare ne Double-G...
E mos um prish ne kry se familjen n'pidh ta qi...
Jam njeri eger qe kur su kuptova...
Tash ju erdh funi e tash une fitova...

Double-G ArmY:2x Reff
Hej jo kush nal n'qesi loje...
Ik tash hup tash se t'dhi ngoje...
Tash ngo nalu ngo se cka une bi...
Une luj une t'muj se jam Double-G...

I-Zi:
Une e di kete loje une di me lujt...
Kur te luj un tjert krejt kan me shujt...
I-Zi Double-G nji ushtri shum familje madhe...
Ne cdo ven ku po shkojm na po dominojm...
Na e dim qe krejt naj kan inatin na e dim qe na kan rrejt...
More biri kuqkes more biri qenit...
Un e luj kete loje un jam n'krye t'venit...
Tash ti je lodh per ty veq un jam kon...
Edhe jam kape shtine n'flake...
Me t'kall me t'djeg me t'pervlu...
E shume shume senet hala s'ti kom kallzu...

Lil Sllim:
Lil Sllim n'ket loje per ty o shum trishtim...
Mos provo me m'nal se e ki shum gabim...
Fol shqip o trim mos um shit trimni..
Se n'qet loje jetoj dhe shum mire e di..
Se jam Double-G'i per keto shum mir ke ni..
Kjo loje s'domethene a ke luftu me shki...
Ti sun um do kupi se familjen kom me ta qi..
Se une nuk jam vet po jam me Double-G...
Se qet loj e lujta une prej fminis...
S'domethene kurgje se ngren ti canabis...
Une nuk jam pis as nonen se kom miss..
Se qet loje e luj si ti qe lun tetris...

Double-G ArmY:2x Reff
Hej jo kush nal n'qesi loje...
Ik tash hup tash se t'dhi ngoje...
Tash ngo nalu ngo se cka une bi...
Une luj une t'muj se jam Double-G...

BiGGi:
Hej tash po foli se une boll kom shujt...
E tash po hi n'ket loje tash krejt mi mujt...
Deri tash kom nejt asnje zo se kom qit..
E tash n'ket loje Inat-G't kom mi myt..
N'qofte se s'beson hajde tash dilem perball...
Ropt kom m'jav qi krejtve kom mu kall...
Qesi muta sikur ju du mi pas un perball...
Te huna m'patet ardh jo kur s'kom m'ja fal...
Kush karin ka thon qe se di une qet sen...
Keta mutat e mdhej si lo pa i vra ren...
N'venin tem un se lo kerkon me shit men...
E tash je i qu n'kar s'du me t'pa ne ket ven...

ZeerOman:
Hej jo kush nal qesi loje...
Ik tash hup tash se t'dhi n'goje..
Doren n'zemer pa tradhti me trimni dushmi...
Po hi me rendesi per me t'qi oj famili...
Ki me ni se qet loje e bi me famili me Double-G...
Per mas shpine me ushtri shqiptari n'loj tu hi...
S'ka rendesi a vi pi hones a vi pi dillit...
E jo s'kom pik pi qiellit po un kom dal pi pidhit...
Shtine n'kry maje n'men ZeerOman mos u trem...
Qikjo loja jone loja jem sun um zen apo t'dhem...
Na kur t'hina krejt e dina kunder neve krejt i dhina...
Krejt i qina ment jav qim e finishin na e mrrina...
Nalu ngo pak meno kur ta shti pergjithmon...
Se uk i ukit i vyn njiher me qit zo...

Ti-Zi:
Uk uk kush motren po thot qe se di qet loje...
Uk uk kerkush s'guxon me m'thon s'ki pervoje...
Uk uk kaqakt mu sun um bojn sen...
Uk uk un i pari tash ne kete ven...
E jam si nusi ukit ne venin e vet...
Double-G'n ushtrien tem une kur se lash vet...
Jem kon 7 vete kur e kem nis qet loje...
E tash jem bo 700 kerkush sun na then n'ket loje...
Uki ka luftu perpara per me shku...
E kurr s'ka pushu non-stop tu luftu...
Edhe ftyren si uki keq tash une ta boj...
Me mutat ma t'mdhaj me nji gishtu une luftoj...

Double-G ArmY:2x Reff
Hej jo kush nal n'qesi loje...
Ik tash hup tash se t'dhii ngoje...
Tash ngo nalu ngo se cka une bi...
Une luj une t'muj se jam Double-G...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:33 am

Double-G ArmY-Na e dim [GG ArmY[

BlackFace:
Prej mutit ma t'voglit e deri tek ma i madhi...
Tash keni me ni n'ket loje kush o ma krali...
Jan Double-G'ja qe ka po shkojn pe kallin...
Edhe mos harro mos naj t'hesh karin...
Vete pe krijoj e vete pe perpunoj...
Veq jam tu ju thene qe un kerkon se kopjoj...
Un jam n'mikrofon un trunin ta shkaterroj...
Un veten se livdoj une perpara shkoj...
Per pare nuk pe boj as per pare nuk luftoj...
Cka du e boj e cka nuk du nuk boj..
Te gatshme nuk e marr po truni ma prodhon...
Vesht ti shurdhon qet se ti kur e ngon...
Kopili:
Kete loj na e dim mos u ben kishe s'po nin...
Kopil belaxhi bashk me ushtrien Double-G...
Kopil eshte nji njeri i flliqt me farefis...
Tash veq ja kom nis e kurr s'kom me bitis...
E tash pe kalli sikur bari e kur se nali...
Mue sum ha kari se jam numer 1 i pari...
Kjo loje eshte e jona e po ta boj me die...
Tash un t'kallzoj ty fije per fije...
Kopil oj viktime jam ushtare ne Double-G...
E mos um prish ne kry se familjen n'pidh ta qi...
Jam njeri eger qe kur su kuptova...
Tash ju erdh funi e tash une fitova...

Double-G ArmY:2x Reff
Hej jo kush nal n'qesi loje...
Ik tash hup tash se t'dhi ngoje...
Tash ngo nalu ngo se cka une bi...
Une luj une t'muj se jam Double-G...

I-Zi:
Une e di kete loje une di me lujt...
Kur te luj un tjert krejt kan me shujt...
I-Zi Double-G nji ushtri shum familje madhe...
Ne cdo ven ku po shkojm na po dominojm...
Na e dim qe krejt naj kan inatin na e dim qe na kan rrejt...
More biri kuqkes more biri qenit...
Un e luj kete loje un jam n'krye t'venit...
Tash ti je lodh per ty veq un jam kon...
Edhe jam kape shtine n'flake...
Me t'kall me t'djeg me t'pervlu...
E shume shume senet hala s'ti kom kallzu...

Lil Sllim:
Lil Sllim n'ket loje per ty o shum trishtim...
Mos provo me m'nal se e ki shum gabim...
Fol shqip o trim mos um shit trimni..
Se n'qet loje jetoj dhe shum mire e di..
Se jam Double-G'i per keto shum mir ke ni..
Kjo loje s'domethene a ke luftu me shki...
Ti sun um do kupi se familjen kom me ta qi..
Se une nuk jam vet po jam me Double-G...
Se qet loj e lujta une prej fminis...
S'domethene kurgje se ngren ti canabis...
Une nuk jam pis as nonen se kom miss..
Se qet loje e luj si ti qe lun tetris...

Double-G ArmY:2x Reff
Hej jo kush nal n'qesi loje...
Ik tash hup tash se t'dhi ngoje...
Tash ngo nalu ngo se cka une bi...
Une luj une t'muj se jam Double-G...

BiGGi:
Hej tash po foli se une boll kom shujt...
E tash po hi n'ket loje tash krejt mi mujt...
Deri tash kom nejt asnje zo se kom qit..
E tash n'ket loje Inat-G't kom mi myt..
N'qofte se s'beson hajde tash dilem perball...
Ropt kom m'jav qi krejtve kom mu kall...
Qesi muta sikur ju du mi pas un perball...
Te huna m'patet ardh jo kur s'kom m'ja fal...
Kush karin ka thon qe se di une qet sen...
Keta mutat e mdhej si lo pa i vra ren...
N'venin tem un se lo kerkon me shit men...
E tash je i qu n'kar s'du me t'pa ne ket ven...

ZeerOman:
Hej jo kush nal qesi loje...
Ik tash hup tash se t'dhi n'goje..
Doren n'zemer pa tradhti me trimni dushmi...
Po hi me rendesi per me t'qi oj famili...
Ki me ni se qet loje e bi me famili me Double-G...
Per mas shpine me ushtri shqiptari n'loj tu hi...
S'ka rendesi a vi pi hones a vi pi dillit...
E jo s'kom pik pi qiellit po un kom dal pi pidhit...
Shtine n'kry maje n'men ZeerOman mos u trem...
Qikjo loja jone loja jem sun um zen apo t'dhem...
Na kur t'hina krejt e dina kunder neve krejt i dhina...
Krejt i qina ment jav qim e finishin na e mrrina...
Nalu ngo pak meno kur ta shti pergjithmon...
Se uk i ukit i vyn njiher me qit zo...

Ti-Zi:
Uk uk kush motren po thot qe se di qet loje...
Uk uk kerkush s'guxon me m'thon s'ki pervoje...
Uk uk kaqakt mu sun um bojn sen...
Uk uk un i pari tash ne kete ven...
E jam si nusi ukit ne venin e vet...
Double-G'n ushtrien tem une kur se lash vet...
Jem kon 7 vete kur e kem nis qet loje...
E tash jem bo 700 kerkush sun na then n'ket loje...
Uki ka luftu perpara per me shku...
E kurr s'ka pushu non-stop tu luftu...
Edhe ftyren si uki keq tash une ta boj...
Me mutat ma t'mdhaj me nji gishtu une luftoj...

Double-G ArmY:2x Reff
Hej jo kush nal n'qesi loje...
Ik tash hup tash se t'dhii ngoje...
Tash ngo nalu ngo se cka une bi...
Une luj une t'muj se jam Double-G...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:33 am

Double-G ArmY-Na fitojna [GG ArmY]
Ti-Zi:
Jeta jeme me qene pa mene n'ket vene ty t'lene...
Mi qi motren n'qdo rene secili ne at vene...
Kur s'dorzona nuk lirona shum fitova n'kar ju qova...
Double-G eshte ushtria qe jav qin motrat te shpija...
Ti me dal kom me t'vra asnji njeri se lot'gjalle...
Sum ha kari per kerkon kur t'ju zo kom m'ju kalle...
Uki kur lirojka ti ka ai po afrojka ....
Dhomt po ti kallzojka edhe n'fyt po t'shterngojka...
ZeerOman:
E kom nji mene ZeerOmane nuk ndrroj vene...
Sun um zene me trene vene qetu lene..
Me sene me vene n'kit vene ju bej probleme...
E qije qije Double-G'e e ruj shpijen teme...
Jo synin sun ma treme e besen sun ma thene...
I di krejt kto rene keto sene me mene more qene..
Sun i zen e sun i then kanunet e vjetra...
Jam shqipe me 2 kry ma pre njonen um del tjetra...
I-Zi:
Double-G ushtart krejt jan te part...
Sene vene rene krejt jon pa mene...
U sa keq ti me mu tash e ki nji mene...
Kom me t'rreh kom me t'preh kom me t'bo budall...
Edhe trunin edhe kryt un kom me ta kall...
Kom me t'shti ne dhe n'fyt kom me t'rreh...
Aminin me ta knu djali jem ki me dek...
Kur ta nish ket refren ha ha ha haaa...

MonnY:2x Reff
Na luftojna perpara shkojna...
Na hit po bojna kur nuk pushojna..
Na t'shkatrrojna t'likfidojna...
Na jem kon dhe do t'jem kampiona...

BiGGi:
Shume ma mire e ki tash tash po ta thom...
Se dikur bohet vone jeta jote perfundon...
I harron krejt cka i ki veten e bon me t'rrzu...
Ta presim gojen mut kur s'te lomi me knu...
Ej ti ket sen s'mundesh as me paramendu...
Veq mos harro qekjo puna jote gati ka me perfundu...
Kerkon nuk pe gjuj as kerkon nuk pe ceki..
I djeg atynve qe e kan mizen mas veshi...
Kopili:
Nuk jam vete kom shum shoke qe e lajn kryt...
Hajde kush familjen don tash me u myt...
Jemi shqipe me 2 krena nji gjak na ec neper vena...
Kur tum shifesh mu ik e ruju m'at anena...
E kom veq nji sen n'zemer e kom per krejt nji emer...
Double-G e di krejt bota qe nuk eshte per femen...
Kur e krym nuk jem shoqni jemi krejt si vllazni..
Kshyr mir kur t'kshyrsh ka na se familjen n'pick ta qi...

MonnY:2x Reff
Na luftojna perpara shkojna...
Na hit po bojna kur nuk pushojna..
Na t'shkatrrojna t'likfidojna...
Na jem kon dhe do t'jem kampiona...

Uki:
Hej cka erdh puna sa shpejt ju zuna...
Na thejm veq huna Gilani thej veq kanuna...
A po vjen me pa Double-G sa shum jem ba...
Krejt o budall t'trent qe kur t'hin hin si gjo...
Jemi bo shum dushmon po neve kari s'na han...
Hala jemi gjalle ata qe lujn pam pam....
Sa lezet kur s'je vet kur e din qe sun m'vret...
Kur i ki krejt keta senet gjithmon kthehesh apet...
MonnY:
Hej kush veti a osht tu ardh mbreti...
Double-G termeti tash po ju merr deti...
Hej kush po thote qe Double-G po vdesin...
Pse foli palidhje kerkush su vesin...
Nuk shkoj nuk kam shku na nuk shkojna...
Luftojna cka mos bojna edhe n'fund fitojna..
Lule lule lule lule oj lulije...
T'qifsha t'gjalle e t'vdekum krejt ropt n'piqk cka i kije...

MonnY:2x Reff
Na luftojna perpara shkojna...
Na hit po bojna kur nuk pushojna..
Na t'shkatrrojna t'likfidojna...
Na jem kon dhe do t'jem kampiona...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:33 am

Double-G ArmY-Na fitojna [GG ArmY]
Ti-Zi:
Jeta jeme me qene pa mene n'ket vene ty t'lene...
Mi qi motren n'qdo rene secili ne at vene...
Kur s'dorzona nuk lirona shum fitova n'kar ju qova...
Double-G eshte ushtria qe jav qin motrat te shpija...
Ti me dal kom me t'vra asnji njeri se lot'gjalle...
Sum ha kari per kerkon kur t'ju zo kom m'ju kalle...
Uki kur lirojka ti ka ai po afrojka ....
Dhomt po ti kallzojka edhe n'fyt po t'shterngojka...
ZeerOman:
E kom nji mene ZeerOmane nuk ndrroj vene...
Sun um zene me trene vene qetu lene..
Me sene me vene n'kit vene ju bej probleme...
E qije qije Double-G'e e ruj shpijen teme...
Jo synin sun ma treme e besen sun ma thene...
I di krejt kto rene keto sene me mene more qene..
Sun i zen e sun i then kanunet e vjetra...
Jam shqipe me 2 kry ma pre njonen um del tjetra...
I-Zi:
Double-G ushtart krejt jan te part...
Sene vene rene krejt jon pa mene...
U sa keq ti me mu tash e ki nji mene...
Kom me t'rreh kom me t'preh kom me t'bo budall...
Edhe trunin edhe kryt un kom me ta kall...
Kom me t'shti ne dhe n'fyt kom me t'rreh...
Aminin me ta knu djali jem ki me dek...
Kur ta nish ket refren ha ha ha haaa...

MonnY:2x Reff
Na luftojna perpara shkojna...
Na hit po bojna kur nuk pushojna..
Na t'shkatrrojna t'likfidojna...
Na jem kon dhe do t'jem kampiona...

BiGGi:
Shume ma mire e ki tash tash po ta thom...
Se dikur bohet vone jeta jote perfundon...
I harron krejt cka i ki veten e bon me t'rrzu...
Ta presim gojen mut kur s'te lomi me knu...
Ej ti ket sen s'mundesh as me paramendu...
Veq mos harro qekjo puna jote gati ka me perfundu...
Kerkon nuk pe gjuj as kerkon nuk pe ceki..
I djeg atynve qe e kan mizen mas veshi...
Kopili:
Nuk jam vete kom shum shoke qe e lajn kryt...
Hajde kush familjen don tash me u myt...
Jemi shqipe me 2 krena nji gjak na ec neper vena...
Kur tum shifesh mu ik e ruju m'at anena...
E kom veq nji sen n'zemer e kom per krejt nji emer...
Double-G e di krejt bota qe nuk eshte per femen...
Kur e krym nuk jem shoqni jemi krejt si vllazni..
Kshyr mir kur t'kshyrsh ka na se familjen n'pick ta qi...

MonnY:2x Reff
Na luftojna perpara shkojna...
Na hit po bojna kur nuk pushojna..
Na t'shkatrrojna t'likfidojna...
Na jem kon dhe do t'jem kampiona...

Uki:
Hej cka erdh puna sa shpejt ju zuna...
Na thejm veq huna Gilani thej veq kanuna...
A po vjen me pa Double-G sa shum jem ba...
Krejt o budall t'trent qe kur t'hin hin si gjo...
Jemi bo shum dushmon po neve kari s'na han...
Hala jemi gjalle ata qe lujn pam pam....
Sa lezet kur s'je vet kur e din qe sun m'vret...
Kur i ki krejt keta senet gjithmon kthehesh apet...
MonnY:
Hej kush veti a osht tu ardh mbreti...
Double-G termeti tash po ju merr deti...
Hej kush po thote qe Double-G po vdesin...
Pse foli palidhje kerkush su vesin...
Nuk shkoj nuk kam shku na nuk shkojna...
Luftojna cka mos bojna edhe n'fund fitojna..
Lule lule lule lule oj lulije...
T'qifsha t'gjalle e t'vdekum krejt ropt n'piqk cka i kije...

MonnY:2x Reff
Na luftojna perpara shkojna...
Na hit po bojna kur nuk pushojna..
Na t'shkatrrojna t'likfidojna...
Na jem kon dhe do t'jem kampiona...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:33 am

Double-G ArmY-Na fitojna [GG ArmY]
Ti-Zi:
Jeta jeme me qene pa mene n'ket vene ty t'lene...
Mi qi motren n'qdo rene secili ne at vene...
Kur s'dorzona nuk lirona shum fitova n'kar ju qova...
Double-G eshte ushtria qe jav qin motrat te shpija...
Ti me dal kom me t'vra asnji njeri se lot'gjalle...
Sum ha kari per kerkon kur t'ju zo kom m'ju kalle...
Uki kur lirojka ti ka ai po afrojka ....
Dhomt po ti kallzojka edhe n'fyt po t'shterngojka...
ZeerOman:
E kom nji mene ZeerOmane nuk ndrroj vene...
Sun um zene me trene vene qetu lene..
Me sene me vene n'kit vene ju bej probleme...
E qije qije Double-G'e e ruj shpijen teme...
Jo synin sun ma treme e besen sun ma thene...
I di krejt kto rene keto sene me mene more qene..
Sun i zen e sun i then kanunet e vjetra...
Jam shqipe me 2 kry ma pre njonen um del tjetra...
I-Zi:
Double-G ushtart krejt jan te part...
Sene vene rene krejt jon pa mene...
U sa keq ti me mu tash e ki nji mene...
Kom me t'rreh kom me t'preh kom me t'bo budall...
Edhe trunin edhe kryt un kom me ta kall...
Kom me t'shti ne dhe n'fyt kom me t'rreh...
Aminin me ta knu djali jem ki me dek...
Kur ta nish ket refren ha ha ha haaa...

MonnY:2x Reff
Na luftojna perpara shkojna...
Na hit po bojna kur nuk pushojna..
Na t'shkatrrojna t'likfidojna...
Na jem kon dhe do t'jem kampiona...

BiGGi:
Shume ma mire e ki tash tash po ta thom...
Se dikur bohet vone jeta jote perfundon...
I harron krejt cka i ki veten e bon me t'rrzu...
Ta presim gojen mut kur s'te lomi me knu...
Ej ti ket sen s'mundesh as me paramendu...
Veq mos harro qekjo puna jote gati ka me perfundu...
Kerkon nuk pe gjuj as kerkon nuk pe ceki..
I djeg atynve qe e kan mizen mas veshi...
Kopili:
Nuk jam vete kom shum shoke qe e lajn kryt...
Hajde kush familjen don tash me u myt...
Jemi shqipe me 2 krena nji gjak na ec neper vena...
Kur tum shifesh mu ik e ruju m'at anena...
E kom veq nji sen n'zemer e kom per krejt nji emer...
Double-G e di krejt bota qe nuk eshte per femen...
Kur e krym nuk jem shoqni jemi krejt si vllazni..
Kshyr mir kur t'kshyrsh ka na se familjen n'pick ta qi...

MonnY:2x Reff
Na luftojna perpara shkojna...
Na hit po bojna kur nuk pushojna..
Na t'shkatrrojna t'likfidojna...
Na jem kon dhe do t'jem kampiona...

Uki:
Hej cka erdh puna sa shpejt ju zuna...
Na thejm veq huna Gilani thej veq kanuna...
A po vjen me pa Double-G sa shum jem ba...
Krejt o budall t'trent qe kur t'hin hin si gjo...
Jemi bo shum dushmon po neve kari s'na han...
Hala jemi gjalle ata qe lujn pam pam....
Sa lezet kur s'je vet kur e din qe sun m'vret...
Kur i ki krejt keta senet gjithmon kthehesh apet...
MonnY:
Hej kush veti a osht tu ardh mbreti...
Double-G termeti tash po ju merr deti...
Hej kush po thote qe Double-G po vdesin...
Pse foli palidhje kerkush su vesin...
Nuk shkoj nuk kam shku na nuk shkojna...
Luftojna cka mos bojna edhe n'fund fitojna..
Lule lule lule lule oj lulije...
T'qifsha t'gjalle e t'vdekum krejt ropt n'piqk cka i kije...

MonnY:2x Reff
Na luftojna perpara shkojna...
Na hit po bojna kur nuk pushojna..
Na t'shkatrrojna t'likfidojna...
Na jem kon dhe do t'jem kampiona...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:34 am

Double-G ArmY-Na fitojna [GG ArmY]
Ti-Zi:
Jeta jeme me qene pa mene n'ket vene ty t'lene...
Mi qi motren n'qdo rene secili ne at vene...
Kur s'dorzona nuk lirona shum fitova n'kar ju qova...
Double-G eshte ushtria qe jav qin motrat te shpija...
Ti me dal kom me t'vra asnji njeri se lot'gjalle...
Sum ha kari per kerkon kur t'ju zo kom m'ju kalle...
Uki kur lirojka ti ka ai po afrojka ....
Dhomt po ti kallzojka edhe n'fyt po t'shterngojka...
ZeerOman:
E kom nji mene ZeerOmane nuk ndrroj vene...
Sun um zene me trene vene qetu lene..
Me sene me vene n'kit vene ju bej probleme...
E qije qije Double-G'e e ruj shpijen teme...
Jo synin sun ma treme e besen sun ma thene...
I di krejt kto rene keto sene me mene more qene..
Sun i zen e sun i then kanunet e vjetra...
Jam shqipe me 2 kry ma pre njonen um del tjetra...
I-Zi:
Double-G ushtart krejt jan te part...
Sene vene rene krejt jon pa mene...
U sa keq ti me mu tash e ki nji mene...
Kom me t'rreh kom me t'preh kom me t'bo budall...
Edhe trunin edhe kryt un kom me ta kall...
Kom me t'shti ne dhe n'fyt kom me t'rreh...
Aminin me ta knu djali jem ki me dek...
Kur ta nish ket refren ha ha ha haaa...

MonnY:2x Reff
Na luftojna perpara shkojna...
Na hit po bojna kur nuk pushojna..
Na t'shkatrrojna t'likfidojna...
Na jem kon dhe do t'jem kampiona...

BiGGi:
Shume ma mire e ki tash tash po ta thom...
Se dikur bohet vone jeta jote perfundon...
I harron krejt cka i ki veten e bon me t'rrzu...
Ta presim gojen mut kur s'te lomi me knu...
Ej ti ket sen s'mundesh as me paramendu...
Veq mos harro qekjo puna jote gati ka me perfundu...
Kerkon nuk pe gjuj as kerkon nuk pe ceki..
I djeg atynve qe e kan mizen mas veshi...
Kopili:
Nuk jam vete kom shum shoke qe e lajn kryt...
Hajde kush familjen don tash me u myt...
Jemi shqipe me 2 krena nji gjak na ec neper vena...
Kur tum shifesh mu ik e ruju m'at anena...
E kom veq nji sen n'zemer e kom per krejt nji emer...
Double-G e di krejt bota qe nuk eshte per femen...
Kur e krym nuk jem shoqni jemi krejt si vllazni..
Kshyr mir kur t'kshyrsh ka na se familjen n'pick ta qi...

MonnY:2x Reff
Na luftojna perpara shkojna...
Na hit po bojna kur nuk pushojna..
Na t'shkatrrojna t'likfidojna...
Na jem kon dhe do t'jem kampiona...

Uki:
Hej cka erdh puna sa shpejt ju zuna...
Na thejm veq huna Gilani thej veq kanuna...
A po vjen me pa Double-G sa shum jem ba...
Krejt o budall t'trent qe kur t'hin hin si gjo...
Jemi bo shum dushmon po neve kari s'na han...
Hala jemi gjalle ata qe lujn pam pam....
Sa lezet kur s'je vet kur e din qe sun m'vret...
Kur i ki krejt keta senet gjithmon kthehesh apet...
MonnY:
Hej kush veti a osht tu ardh mbreti...
Double-G termeti tash po ju merr deti...
Hej kush po thote qe Double-G po vdesin...
Pse foli palidhje kerkush su vesin...
Nuk shkoj nuk kam shku na nuk shkojna...
Luftojna cka mos bojna edhe n'fund fitojna..
Lule lule lule lule oj lulije...
T'qifsha t'gjalle e t'vdekum krejt ropt n'piqk cka i kije...

MonnY:2x Reff
Na luftojna perpara shkojna...
Na hit po bojna kur nuk pushojna..
Na t'shkatrrojna t'likfidojna...
Na jem kon dhe do t'jem kampiona...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:34 am

Double-G ArmY-Na po shami [GG ArmY]


BlackFace:
Une po vije po hije po rrije po pije..
Un jam ushtar qe vi pi Double-G arrije..
Po t'ngrije po t'shkrije po t'djegi si qirije...
Nuk vimi me anije po vimi me shamije...
Vije t'hije n'shpije familjen n'piqk ta qije...
Uuh u qu Kosova e Shqipnia..
Double-G po vin ushtria krejt jemi shqiptaria..
NatrA:
I du Double-G'n se aty e kom krejt vllaznin...
I kom krejt shoqnin qe ta qin familin...
Kshyr kur po prek gjithmon ki me hek...
Ti je ma i lumturi ne bote me ta pru punen me dek..
Se un jam NatrA qe vi me flatra...
Se ti e ki nji jete e une e kom shtatqind e katra...
Se ne jemi Double-G me prejardhje Gilan-G...
Qe punojm me strategji qe familjen n'piqk ta qim...
Lil Sllim:
Kshyre Sllimin mos um kallzoni se qka eshte timi...
Na vim e him e rrim percjellim timin...
Kur sum doni i jemi as i huji sum don..
Jav qifsha motren n'piqk qatina qe um shan...
Sun um nalin kush se tash kom lujt pi menve..
Ta qi motren n'piqk se jam ma i trenti pi trentve...
Un po shkoj s'te harroj gjithmon do t'fitoj...
Me kundershtar si ju une kur s'do deshtoj...

D.u.d.A:2x Reff
Na luftomi na vrami...
Na shami krejt i qami...
Kshyre kshyre nami krejt jav hami...
Double-G ArmY djegim sikur zjarrmi...

Uki:
Hej o 2paca pse shitni maniaka...
Hajde te baba kom m'ju kall shuplaka..
I rrita mushnje per krejt djemt neper dynja...
Jan bo shum trima ja kan nis me sha..
Haa kom m'ja qi familjen n'piqk veq sa tum vin..
Se si kom eduku per me sha shqiptarin...
Kan shku e po kshyrin mu bo amerike...
Kom m'ja qi familjen n'piqk kom m'ju pre me thike...
KoK:
Luj luj shqipe hajde luj me gjakun ton...
Kshyr mire me kon se na jena gjak te ton...
Nuk ma nin kari pse pe vrasim tash dikon...
Se duhesh me vra dikon per mu kon kampion..
Nuk e dorzojna titullin kerkujna pa na vrait krejtve...
Kush familjen osht ai qe ju del 5 mije veteve...
Krejt jan si un e krejt jan njisoj...
Krejt jan asine qe ti shprazin plumat n'goje...

D.u.d.A:2x Reff
Na luftomi na vrami...
Na shami krejt i qami...
Kshyre kshyre nami krejt jav hami...
Double-G ArmY djegim sikur zjarrmi...

D.a.sh.I:
Shume sene t'boj me ka dy her t'shkatrroj...
Dy her t'vi dy her gishtat n'sy ti shti...
Dy her t'dhi dy her t'shti me ma lipi...
Dy her t'kalli dy her t'ngre sikur bari...
Dy her t'rrehi dy her t'shaj dy her t'vraj...
Dy her t'luj dy her t'gjuj dy her t'muj...
Krejt ka dy her ti qi karin ka dy her jav shti...
T'gjall e t'vdekun krejt n'piqk cka i ki ti qi...
D.u.d.A:
Oooo na po shami po hami Double-G ArmY...
Nga Gilani po mami p'ju qami ju djegim si zjarrmi...
Ta zami ta hami s'ta lami ta mytem ta vrami..
Ta qami qe e mami jem pisa qe kur s'jav lami...
Na jem G'en G'en G'en G'en Double-G'en...
Qin familien thyen ligjet n'krejt policien...
Jemi shqipe me 2 kry kush motren po don mu shty...
Hajde qifsha motren se ftyren kom me ta shky...

D.u.d.A:2x Reff
Na luftomi na vrami...
Na shami krejt i qami...
Kshyre kshyre nami krejt jav hami...
Double-G ArmY djegim sikur zjarrmi...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:34 am

Double-G ArmY-Na po shami [GG ArmY]


BlackFace:
Une po vije po hije po rrije po pije..
Un jam ushtar qe vi pi Double-G arrije..
Po t'ngrije po t'shkrije po t'djegi si qirije...
Nuk vimi me anije po vimi me shamije...
Vije t'hije n'shpije familjen n'piqk ta qije...
Uuh u qu Kosova e Shqipnia..
Double-G po vin ushtria krejt jemi shqiptaria..
NatrA:
I du Double-G'n se aty e kom krejt vllaznin...
I kom krejt shoqnin qe ta qin familin...
Kshyr kur po prek gjithmon ki me hek...
Ti je ma i lumturi ne bote me ta pru punen me dek..
Se un jam NatrA qe vi me flatra...
Se ti e ki nji jete e une e kom shtatqind e katra...
Se ne jemi Double-G me prejardhje Gilan-G...
Qe punojm me strategji qe familjen n'piqk ta qim...
Lil Sllim:
Kshyre Sllimin mos um kallzoni se qka eshte timi...
Na vim e him e rrim percjellim timin...
Kur sum doni i jemi as i huji sum don..
Jav qifsha motren n'piqk qatina qe um shan...
Sun um nalin kush se tash kom lujt pi menve..
Ta qi motren n'piqk se jam ma i trenti pi trentve...
Un po shkoj s'te harroj gjithmon do t'fitoj...
Me kundershtar si ju une kur s'do deshtoj...

D.u.d.A:2x Reff
Na luftomi na vrami...
Na shami krejt i qami...
Kshyre kshyre nami krejt jav hami...
Double-G ArmY djegim sikur zjarrmi...

Uki:
Hej o 2paca pse shitni maniaka...
Hajde te baba kom m'ju kall shuplaka..
I rrita mushnje per krejt djemt neper dynja...
Jan bo shum trima ja kan nis me sha..
Haa kom m'ja qi familjen n'piqk veq sa tum vin..
Se si kom eduku per me sha shqiptarin...
Kan shku e po kshyrin mu bo amerike...
Kom m'ja qi familjen n'piqk kom m'ju pre me thike...
KoK:
Luj luj shqipe hajde luj me gjakun ton...
Kshyr mire me kon se na jena gjak te ton...
Nuk ma nin kari pse pe vrasim tash dikon...
Se duhesh me vra dikon per mu kon kampion..
Nuk e dorzojna titullin kerkujna pa na vrait krejtve...
Kush familjen osht ai qe ju del 5 mije veteve...
Krejt jan si un e krejt jan njisoj...
Krejt jan asine qe ti shprazin plumat n'goje...

D.u.d.A:2x Reff
Na luftomi na vrami...
Na shami krejt i qami...
Kshyre kshyre nami krejt jav hami...
Double-G ArmY djegim sikur zjarrmi...

D.a.sh.I:
Shume sene t'boj me ka dy her t'shkatrroj...
Dy her t'vi dy her gishtat n'sy ti shti...
Dy her t'dhi dy her t'shti me ma lipi...
Dy her t'kalli dy her t'ngre sikur bari...
Dy her t'rrehi dy her t'shaj dy her t'vraj...
Dy her t'luj dy her t'gjuj dy her t'muj...
Krejt ka dy her ti qi karin ka dy her jav shti...
T'gjall e t'vdekun krejt n'piqk cka i ki ti qi...
D.u.d.A:
Oooo na po shami po hami Double-G ArmY...
Nga Gilani po mami p'ju qami ju djegim si zjarrmi...
Ta zami ta hami s'ta lami ta mytem ta vrami..
Ta qami qe e mami jem pisa qe kur s'jav lami...
Na jem G'en G'en G'en G'en Double-G'en...
Qin familien thyen ligjet n'krejt policien...
Jemi shqipe me 2 kry kush motren po don mu shty...
Hajde qifsha motren se ftyren kom me ta shky...

D.u.d.A:2x Reff
Na luftomi na vrami...
Na shami krejt i qami...
Kshyre kshyre nami krejt jav hami...
Double-G ArmY djegim sikur zjarrmi...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:35 am

Double-G ArmY-Na po shami [GG ArmY]


BlackFace:
Une po vije po hije po rrije po pije..
Un jam ushtar qe vi pi Double-G arrije..
Po t'ngrije po t'shkrije po t'djegi si qirije...
Nuk vimi me anije po vimi me shamije...
Vije t'hije n'shpije familjen n'piqk ta qije...
Uuh u qu Kosova e Shqipnia..
Double-G po vin ushtria krejt jemi shqiptaria..
NatrA:
I du Double-G'n se aty e kom krejt vllaznin...
I kom krejt shoqnin qe ta qin familin...
Kshyr kur po prek gjithmon ki me hek...
Ti je ma i lumturi ne bote me ta pru punen me dek..
Se un jam NatrA qe vi me flatra...
Se ti e ki nji jete e une e kom shtatqind e katra...
Se ne jemi Double-G me prejardhje Gilan-G...
Qe punojm me strategji qe familjen n'piqk ta qim...
Lil Sllim:
Kshyre Sllimin mos um kallzoni se qka eshte timi...
Na vim e him e rrim percjellim timin...
Kur sum doni i jemi as i huji sum don..
Jav qifsha motren n'piqk qatina qe um shan...
Sun um nalin kush se tash kom lujt pi menve..
Ta qi motren n'piqk se jam ma i trenti pi trentve...
Un po shkoj s'te harroj gjithmon do t'fitoj...
Me kundershtar si ju une kur s'do deshtoj...

D.u.d.A:2x Reff
Na luftomi na vrami...
Na shami krejt i qami...
Kshyre kshyre nami krejt jav hami...
Double-G ArmY djegim sikur zjarrmi...

Uki:
Hej o 2paca pse shitni maniaka...
Hajde te baba kom m'ju kall shuplaka..
I rrita mushnje per krejt djemt neper dynja...
Jan bo shum trima ja kan nis me sha..
Haa kom m'ja qi familjen n'piqk veq sa tum vin..
Se si kom eduku per me sha shqiptarin...
Kan shku e po kshyrin mu bo amerike...
Kom m'ja qi familjen n'piqk kom m'ju pre me thike...
KoK:
Luj luj shqipe hajde luj me gjakun ton...
Kshyr mire me kon se na jena gjak te ton...
Nuk ma nin kari pse pe vrasim tash dikon...
Se duhesh me vra dikon per mu kon kampion..
Nuk e dorzojna titullin kerkujna pa na vrait krejtve...
Kush familjen osht ai qe ju del 5 mije veteve...
Krejt jan si un e krejt jan njisoj...
Krejt jan asine qe ti shprazin plumat n'goje...

D.u.d.A:2x Reff
Na luftomi na vrami...
Na shami krejt i qami...
Kshyre kshyre nami krejt jav hami...
Double-G ArmY djegim sikur zjarrmi...

D.a.sh.I:
Shume sene t'boj me ka dy her t'shkatrroj...
Dy her t'vi dy her gishtat n'sy ti shti...
Dy her t'dhi dy her t'shti me ma lipi...
Dy her t'kalli dy her t'ngre sikur bari...
Dy her t'rrehi dy her t'shaj dy her t'vraj...
Dy her t'luj dy her t'gjuj dy her t'muj...
Krejt ka dy her ti qi karin ka dy her jav shti...
T'gjall e t'vdekun krejt n'piqk cka i ki ti qi...
D.u.d.A:
Oooo na po shami po hami Double-G ArmY...
Nga Gilani po mami p'ju qami ju djegim si zjarrmi...
Ta zami ta hami s'ta lami ta mytem ta vrami..
Ta qami qe e mami jem pisa qe kur s'jav lami...
Na jem G'en G'en G'en G'en Double-G'en...
Qin familien thyen ligjet n'krejt policien...
Jemi shqipe me 2 kry kush motren po don mu shty...
Hajde qifsha motren se ftyren kom me ta shky...

D.u.d.A:2x Reff
Na luftomi na vrami...
Na shami krejt i qami...
Kshyre kshyre nami krejt jav hami...
Double-G ArmY djegim sikur zjarrmi...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:35 am

Double-G ArmY-Na po shami [GG ArmY]


BlackFace:
Une po vije po hije po rrije po pije..
Un jam ushtar qe vi pi Double-G arrije..
Po t'ngrije po t'shkrije po t'djegi si qirije...
Nuk vimi me anije po vimi me shamije...
Vije t'hije n'shpije familjen n'piqk ta qije...
Uuh u qu Kosova e Shqipnia..
Double-G po vin ushtria krejt jemi shqiptaria..
NatrA:
I du Double-G'n se aty e kom krejt vllaznin...
I kom krejt shoqnin qe ta qin familin...
Kshyr kur po prek gjithmon ki me hek...
Ti je ma i lumturi ne bote me ta pru punen me dek..
Se un jam NatrA qe vi me flatra...
Se ti e ki nji jete e une e kom shtatqind e katra...
Se ne jemi Double-G me prejardhje Gilan-G...
Qe punojm me strategji qe familjen n'piqk ta qim...
Lil Sllim:
Kshyre Sllimin mos um kallzoni se qka eshte timi...
Na vim e him e rrim percjellim timin...
Kur sum doni i jemi as i huji sum don..
Jav qifsha motren n'piqk qatina qe um shan...
Sun um nalin kush se tash kom lujt pi menve..
Ta qi motren n'piqk se jam ma i trenti pi trentve...
Un po shkoj s'te harroj gjithmon do t'fitoj...
Me kundershtar si ju une kur s'do deshtoj...

D.u.d.A:2x Reff
Na luftomi na vrami...
Na shami krejt i qami...
Kshyre kshyre nami krejt jav hami...
Double-G ArmY djegim sikur zjarrmi...

Uki:
Hej o 2paca pse shitni maniaka...
Hajde te baba kom m'ju kall shuplaka..
I rrita mushnje per krejt djemt neper dynja...
Jan bo shum trima ja kan nis me sha..
Haa kom m'ja qi familjen n'piqk veq sa tum vin..
Se si kom eduku per me sha shqiptarin...
Kan shku e po kshyrin mu bo amerike...
Kom m'ja qi familjen n'piqk kom m'ju pre me thike...
KoK:
Luj luj shqipe hajde luj me gjakun ton...
Kshyr mire me kon se na jena gjak te ton...
Nuk ma nin kari pse pe vrasim tash dikon...
Se duhesh me vra dikon per mu kon kampion..
Nuk e dorzojna titullin kerkujna pa na vrait krejtve...
Kush familjen osht ai qe ju del 5 mije veteve...
Krejt jan si un e krejt jan njisoj...
Krejt jan asine qe ti shprazin plumat n'goje...

D.u.d.A:2x Reff
Na luftomi na vrami...
Na shami krejt i qami...
Kshyre kshyre nami krejt jav hami...
Double-G ArmY djegim sikur zjarrmi...

D.a.sh.I:
Shume sene t'boj me ka dy her t'shkatrroj...
Dy her t'vi dy her gishtat n'sy ti shti...
Dy her t'dhi dy her t'shti me ma lipi...
Dy her t'kalli dy her t'ngre sikur bari...
Dy her t'rrehi dy her t'shaj dy her t'vraj...
Dy her t'luj dy her t'gjuj dy her t'muj...
Krejt ka dy her ti qi karin ka dy her jav shti...
T'gjall e t'vdekun krejt n'piqk cka i ki ti qi...
D.u.d.A:
Oooo na po shami po hami Double-G ArmY...
Nga Gilani po mami p'ju qami ju djegim si zjarrmi...
Ta zami ta hami s'ta lami ta mytem ta vrami..
Ta qami qe e mami jem pisa qe kur s'jav lami...
Na jem G'en G'en G'en G'en Double-G'en...
Qin familien thyen ligjet n'krejt policien...
Jemi shqipe me 2 kry kush motren po don mu shty...
Hajde qifsha motren se ftyren kom me ta shky...

D.u.d.A:2x Reff
Na luftomi na vrami...
Na shami krejt i qami...
Kshyre kshyre nami krejt jav hami...
Double-G ArmY djegim sikur zjarrmi...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:35 am

Double-G ArmY-Na po shami [GG ArmY]


BlackFace:
Une po vije po hije po rrije po pije..
Un jam ushtar qe vi pi Double-G arrije..
Po t'ngrije po t'shkrije po t'djegi si qirije...
Nuk vimi me anije po vimi me shamije...
Vije t'hije n'shpije familjen n'piqk ta qije...
Uuh u qu Kosova e Shqipnia..
Double-G po vin ushtria krejt jemi shqiptaria..
NatrA:
I du Double-G'n se aty e kom krejt vllaznin...
I kom krejt shoqnin qe ta qin familin...
Kshyr kur po prek gjithmon ki me hek...
Ti je ma i lumturi ne bote me ta pru punen me dek..
Se un jam NatrA qe vi me flatra...
Se ti e ki nji jete e une e kom shtatqind e katra...
Se ne jemi Double-G me prejardhje Gilan-G...
Qe punojm me strategji qe familjen n'piqk ta qim...
Lil Sllim:
Kshyre Sllimin mos um kallzoni se qka eshte timi...
Na vim e him e rrim percjellim timin...
Kur sum doni i jemi as i huji sum don..
Jav qifsha motren n'piqk qatina qe um shan...
Sun um nalin kush se tash kom lujt pi menve..
Ta qi motren n'piqk se jam ma i trenti pi trentve...
Un po shkoj s'te harroj gjithmon do t'fitoj...
Me kundershtar si ju une kur s'do deshtoj...

D.u.d.A:2x Reff
Na luftomi na vrami...
Na shami krejt i qami...
Kshyre kshyre nami krejt jav hami...
Double-G ArmY djegim sikur zjarrmi...

Uki:
Hej o 2paca pse shitni maniaka...
Hajde te baba kom m'ju kall shuplaka..
I rrita mushnje per krejt djemt neper dynja...
Jan bo shum trima ja kan nis me sha..
Haa kom m'ja qi familjen n'piqk veq sa tum vin..
Se si kom eduku per me sha shqiptarin...
Kan shku e po kshyrin mu bo amerike...
Kom m'ja qi familjen n'piqk kom m'ju pre me thike...
KoK:
Luj luj shqipe hajde luj me gjakun ton...
Kshyr mire me kon se na jena gjak te ton...
Nuk ma nin kari pse pe vrasim tash dikon...
Se duhesh me vra dikon per mu kon kampion..
Nuk e dorzojna titullin kerkujna pa na vrait krejtve...
Kush familjen osht ai qe ju del 5 mije veteve...
Krejt jan si un e krejt jan njisoj...
Krejt jan asine qe ti shprazin plumat n'goje...

D.u.d.A:2x Reff
Na luftomi na vrami...
Na shami krejt i qami...
Kshyre kshyre nami krejt jav hami...
Double-G ArmY djegim sikur zjarrmi...

D.a.sh.I:
Shume sene t'boj me ka dy her t'shkatrroj...
Dy her t'vi dy her gishtat n'sy ti shti...
Dy her t'dhi dy her t'shti me ma lipi...
Dy her t'kalli dy her t'ngre sikur bari...
Dy her t'rrehi dy her t'shaj dy her t'vraj...
Dy her t'luj dy her t'gjuj dy her t'muj...
Krejt ka dy her ti qi karin ka dy her jav shti...
T'gjall e t'vdekun krejt n'piqk cka i ki ti qi...
D.u.d.A:
Oooo na po shami po hami Double-G ArmY...
Nga Gilani po mami p'ju qami ju djegim si zjarrmi...
Ta zami ta hami s'ta lami ta mytem ta vrami..
Ta qami qe e mami jem pisa qe kur s'jav lami...
Na jem G'en G'en G'en G'en Double-G'en...
Qin familien thyen ligjet n'krejt policien...
Jemi shqipe me 2 kry kush motren po don mu shty...
Hajde qifsha motren se ftyren kom me ta shky...

D.u.d.A:2x Reff
Na luftomi na vrami...
Na shami krejt i qami...
Kshyre kshyre nami krejt jav hami...
Double-G ArmY djegim sikur zjarrmi...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 7 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi