Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Faqja 4 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 12:49 pm

D.u.d.a ft ZeerOman-Aty ku jan 2G [GG ArmY] [Original Version]

D.u.d.A:2x Reff
Aty ku jan 2G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet neja aty krejt jan tu pi...
Aty ku pshtjellesh pshtjellesh aty ku dredhesh dredhesh...
Aty ku shtati te jap gjithqnie cka te mledhesh...

D.u.d.A:
He bre nonen kshyr qysh bojkan mas njonit gjith po shkojkan...
Krejt po m'dojkan po menojkan qysh familje pare bojkan...
Ata nuk e kan shtire ata gjithmon e kan mire...
Hiqe mos ma prishen tripin se po du mu kon i lire...
A e din qysh ku qysh me femna mu kon...
A e din qysh ku qysh me pi me shoqni...
Qashtu a pi ku pi tymit nuk shifen ftyrat bash mire...
Aty ku bohet klipe fjala eshte e lire...
Aty ku rrine djem e qika drejtat jane t'barabarta...
Aty ku e thejm karin na jan femnat ma te qarta..
Qikat afrohen kadale klipin me vallzu...
Qika t'mdhaja e te forta 400 de me pranu...
Aty ku kercen sherri ku gjuhet pederi...
Aty ku eshte amperi e paguhet gangsteri...
Aty ku bohet gjithcka e nuk dihet per cka...
Aty ku jan Double-G shoq ka gjithcka...ja

D.u.d.A:2x Reff
Aty ku jan 2G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet neja aty krejt jan tu pi...
Aty ku pshtjellesh pshtjellesh aty ku dredhesh dredhesh...
Aty ku shtati te jap gjithqnie cka te mledhesh...

ZeerOman:
Jem i pijt se cka um vjen era alcohol...
I i pijt tu livrit un po nina si sokol...
ZeerOman se cka se cka e ka me ren...
Hajde mo nisja nje se ora nje per me nje...
Sdu me nejt du me pi kurgje hiq mo ska rendesi....
Gjithcka po hupe ti sonte jam shum n'knaqsi...
E di ma ki zili po fol shamoten ki...
Se na jena 2G qij e qij at famili...
Jam ne qejf e n'gzim hajde ketu mori femen...
Se s'ka nevoje me bo emen kur e kam ronin zemer...
Mos lujna me ne hajde shoqe cka po prit...
Hajde te Double-G mos rri anej ka pi...
Jemi shqipe me shume breza neve nuk na vyn libreza...
Qashtu un e dheza e juve sikur gjeza...
Aty ku s'ka en defa o shoq na bojm qefa...
Qitni mire qata rretha se na jem aba shefa...

D.u.d.A:2x Reff
Aty ku jan 2G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet neja aty krejt jan tu pi...
Aty ku pshtjellesh pshtjellesh aty ku dredhesh dredhesh...
Aty ku shtati te jap gjithqnie cka te mledhesh...

D.u.d.A:
Hajde zemer perballe qe ku m'kie permall...
Hajt afrohu ma ngadale oj zemer ta kall...
Na qysh po shkojna me femna qishtu bojna...
Po n'fund nuk pritojna gjithmon i tradhtojna...
Normal njiher i gzojna i marrim e i vallzojna...
Masanej i tojna dalim diku e i limojna...
Ju kallzojna ata lojna qe i bojna...
E fitojna besojna harrojna sex me te gjithmon na bojna...
Ee qika mamit e babit s'po m'ha kari se kujna..
E di qe je nxeh zemer hajde qu me mu e lujna...
Lujna lujna deri sa t'lodhem edhe shtrimi n'krevet...
Tani e sheh qe pernime mu per kurgje sum kerset...
A mos po don ti problem pse me prek ti femnen tem...
Kshyr shoq ti udhen tone se s'pe njefshe ket ven...
Mos ma ngrej e mos ma nguc ti s'ki kar ti ki luc...
Tani cka o ma e keqja qe krejt gezojn truq...

D.u.d.A:2x Reff
Aty ku jan 2G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet neja aty krejt jan tu pi...
Aty ku pshtjellesh pshtjellesh aty ku dredhesh dredhesh...
Aty ku shtati te jap gjithqnie cka te mledhesh...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 12:49 pm

D.u.d.a ft ZeerOman-Aty ku jan 2G [GG ArmY] [Original Version]

D.u.d.A:2x Reff
Aty ku jan 2G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet neja aty krejt jan tu pi...
Aty ku pshtjellesh pshtjellesh aty ku dredhesh dredhesh...
Aty ku shtati te jap gjithqnie cka te mledhesh...

D.u.d.A:
He bre nonen kshyr qysh bojkan mas njonit gjith po shkojkan...
Krejt po m'dojkan po menojkan qysh familje pare bojkan...
Ata nuk e kan shtire ata gjithmon e kan mire...
Hiqe mos ma prishen tripin se po du mu kon i lire...
A e din qysh ku qysh me femna mu kon...
A e din qysh ku qysh me pi me shoqni...
Qashtu a pi ku pi tymit nuk shifen ftyrat bash mire...
Aty ku bohet klipe fjala eshte e lire...
Aty ku rrine djem e qika drejtat jane t'barabarta...
Aty ku e thejm karin na jan femnat ma te qarta..
Qikat afrohen kadale klipin me vallzu...
Qika t'mdhaja e te forta 400 de me pranu...
Aty ku kercen sherri ku gjuhet pederi...
Aty ku eshte amperi e paguhet gangsteri...
Aty ku bohet gjithcka e nuk dihet per cka...
Aty ku jan Double-G shoq ka gjithcka...ja

D.u.d.A:2x Reff
Aty ku jan 2G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet neja aty krejt jan tu pi...
Aty ku pshtjellesh pshtjellesh aty ku dredhesh dredhesh...
Aty ku shtati te jap gjithqnie cka te mledhesh...

ZeerOman:
Jem i pijt se cka um vjen era alcohol...
I i pijt tu livrit un po nina si sokol...
ZeerOman se cka se cka e ka me ren...
Hajde mo nisja nje se ora nje per me nje...
Sdu me nejt du me pi kurgje hiq mo ska rendesi....
Gjithcka po hupe ti sonte jam shum n'knaqsi...
E di ma ki zili po fol shamoten ki...
Se na jena 2G qij e qij at famili...
Jam ne qejf e n'gzim hajde ketu mori femen...
Se s'ka nevoje me bo emen kur e kam ronin zemer...
Mos lujna me ne hajde shoqe cka po prit...
Hajde te Double-G mos rri anej ka pi...
Jemi shqipe me shume breza neve nuk na vyn libreza...
Qashtu un e dheza e juve sikur gjeza...
Aty ku s'ka en defa o shoq na bojm qefa...
Qitni mire qata rretha se na jem aba shefa...

D.u.d.A:2x Reff
Aty ku jan 2G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet neja aty krejt jan tu pi...
Aty ku pshtjellesh pshtjellesh aty ku dredhesh dredhesh...
Aty ku shtati te jap gjithqnie cka te mledhesh...

D.u.d.A:
Hajde zemer perballe qe ku m'kie permall...
Hajt afrohu ma ngadale oj zemer ta kall...
Na qysh po shkojna me femna qishtu bojna...
Po n'fund nuk pritojna gjithmon i tradhtojna...
Normal njiher i gzojna i marrim e i vallzojna...
Masanej i tojna dalim diku e i limojna...
Ju kallzojna ata lojna qe i bojna...
E fitojna besojna harrojna sex me te gjithmon na bojna...
Ee qika mamit e babit s'po m'ha kari se kujna..
E di qe je nxeh zemer hajde qu me mu e lujna...
Lujna lujna deri sa t'lodhem edhe shtrimi n'krevet...
Tani e sheh qe pernime mu per kurgje sum kerset...
A mos po don ti problem pse me prek ti femnen tem...
Kshyr shoq ti udhen tone se s'pe njefshe ket ven...
Mos ma ngrej e mos ma nguc ti s'ki kar ti ki luc...
Tani cka o ma e keqja qe krejt gezojn truq...

D.u.d.A:2x Reff
Aty ku jan 2G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet neja aty krejt jan tu pi...
Aty ku pshtjellesh pshtjellesh aty ku dredhesh dredhesh...
Aty ku shtati te jap gjithqnie cka te mledhesh...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 12:49 pm

D.u.d.a ft ZeerOman-Aty ku jan 2G [GG ArmY] [Original Version]

D.u.d.A:2x Reff
Aty ku jan 2G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet neja aty krejt jan tu pi...
Aty ku pshtjellesh pshtjellesh aty ku dredhesh dredhesh...
Aty ku shtati te jap gjithqnie cka te mledhesh...

D.u.d.A:
He bre nonen kshyr qysh bojkan mas njonit gjith po shkojkan...
Krejt po m'dojkan po menojkan qysh familje pare bojkan...
Ata nuk e kan shtire ata gjithmon e kan mire...
Hiqe mos ma prishen tripin se po du mu kon i lire...
A e din qysh ku qysh me femna mu kon...
A e din qysh ku qysh me pi me shoqni...
Qashtu a pi ku pi tymit nuk shifen ftyrat bash mire...
Aty ku bohet klipe fjala eshte e lire...
Aty ku rrine djem e qika drejtat jane t'barabarta...
Aty ku e thejm karin na jan femnat ma te qarta..
Qikat afrohen kadale klipin me vallzu...
Qika t'mdhaja e te forta 400 de me pranu...
Aty ku kercen sherri ku gjuhet pederi...
Aty ku eshte amperi e paguhet gangsteri...
Aty ku bohet gjithcka e nuk dihet per cka...
Aty ku jan Double-G shoq ka gjithcka...ja

D.u.d.A:2x Reff
Aty ku jan 2G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet neja aty krejt jan tu pi...
Aty ku pshtjellesh pshtjellesh aty ku dredhesh dredhesh...
Aty ku shtati te jap gjithqnie cka te mledhesh...

ZeerOman:
Jem i pijt se cka um vjen era alcohol...
I i pijt tu livrit un po nina si sokol...
ZeerOman se cka se cka e ka me ren...
Hajde mo nisja nje se ora nje per me nje...
Sdu me nejt du me pi kurgje hiq mo ska rendesi....
Gjithcka po hupe ti sonte jam shum n'knaqsi...
E di ma ki zili po fol shamoten ki...
Se na jena 2G qij e qij at famili...
Jam ne qejf e n'gzim hajde ketu mori femen...
Se s'ka nevoje me bo emen kur e kam ronin zemer...
Mos lujna me ne hajde shoqe cka po prit...
Hajde te Double-G mos rri anej ka pi...
Jemi shqipe me shume breza neve nuk na vyn libreza...
Qashtu un e dheza e juve sikur gjeza...
Aty ku s'ka en defa o shoq na bojm qefa...
Qitni mire qata rretha se na jem aba shefa...

D.u.d.A:2x Reff
Aty ku jan 2G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet neja aty krejt jan tu pi...
Aty ku pshtjellesh pshtjellesh aty ku dredhesh dredhesh...
Aty ku shtati te jap gjithqnie cka te mledhesh...

D.u.d.A:
Hajde zemer perballe qe ku m'kie permall...
Hajt afrohu ma ngadale oj zemer ta kall...
Na qysh po shkojna me femna qishtu bojna...
Po n'fund nuk pritojna gjithmon i tradhtojna...
Normal njiher i gzojna i marrim e i vallzojna...
Masanej i tojna dalim diku e i limojna...
Ju kallzojna ata lojna qe i bojna...
E fitojna besojna harrojna sex me te gjithmon na bojna...
Ee qika mamit e babit s'po m'ha kari se kujna..
E di qe je nxeh zemer hajde qu me mu e lujna...
Lujna lujna deri sa t'lodhem edhe shtrimi n'krevet...
Tani e sheh qe pernime mu per kurgje sum kerset...
A mos po don ti problem pse me prek ti femnen tem...
Kshyr shoq ti udhen tone se s'pe njefshe ket ven...
Mos ma ngrej e mos ma nguc ti s'ki kar ti ki luc...
Tani cka o ma e keqja qe krejt gezojn truq...

D.u.d.A:2x Reff
Aty ku jan 2G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet neja aty krejt jan tu pi...
Aty ku pshtjellesh pshtjellesh aty ku dredhesh dredhesh...
Aty ku shtati te jap gjithqnie cka te mledhesh...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 12:50 pm

D.u.d.A ft ZeerOman-Pse po rrin me ta 2006 [GG ArmY]

D.u.d.A:
Ja ti um kshyre kadale jo heki bluzen...
Shume njeri pak osht tu e kicen buzen...
Shoqe a ju kom thon mos me nejt me muta...
Se njerzit po mendojn qe ju jeni prostitutka...
Ju nuk jeni mutka kur t'jeni me GG'ne..
Hajde kshyrne jeten e ikni leni fmijn..
Ata sun ju ngin jav garantoj me jete...
Ju kur t'jeni me neve diqysh kallne krejt...
Ti harroni t'mirat t'kqijat e mshelni telefonat..
S'jav nin per njeri t'gjalle se ju jeni me kampionat...
A e ke pa veq pina e krejt truq rrina...
Gjithmon jeni tuca sa ju tutna sa ju qina...
Fakte ki cdohere qe juv dokna si gangster...
Qikat se dojn n'drite po kan qef pak me terr...
Zemer so problem i joni o ky ven...
Qit naten e sotit gjithmon ki me majt men...

D.u.d.A:2x Reff
Krejt po thojn pse po rrin veq me ta...
Kallzoju qe po ta then kur po bon ah...
Krejt kan inati e se din as per cka..
GG me zemer shoq ki gjithkah...

ZeerOman:
Ti koke kon zemer zemer qe un t'mushi...
Une boll jam i nxeht vec ti kokshe si prushi...
Po e shoh qe s'je rahat s'tu ka knaqen ajo zemer...
Se burrin qe e paske pasha ropt koka si femen...
Lej ato lej kejt se qasi ti nuk je...
Ndoshta je pak e re t'ka hup udha n'ket kase..
Tye t'vyn 1 minut trunin per me ta nxeh...
Kur permenet Double-G'ja zemra ty ndryshe t'rreh...
Se ki qef mu pat kon qashtu qysh jena na...
Jo syte po ti shoh qe per neve bon gjithcka..
Kur eshte pytja ZeerOman ti s'menon per asnjisen..
Kur t'orekin qeto dur ti krejt jet pa men...
Hej ndryshe nihesh hej jo ndryshe sillesh...
E krejt fillesh e n'trup dridhesh....
E tash kallzoj krejtve pse po rrin veq te na...
Kallzoju qe po ta then kur po t'shti me bo ah...

D.u.d.A:2x Reff
Krejt po thojn pse po rrin veq me ta...
Kallzoju qe po ta then kur po bon ah...
Krejt kan inati e se din as per cka..
GG me zemer shoq ki gjithkah...

D.u.d.A:
Po t'kerset telefoni osht ka t'thirr nji GG...
Kur t'ja nisin me pi besom shoq s'din mu ngi...
Ja din renin e venin per mu argetu...
Damart mi liru per vazhdim mu relaksu...
Secila ka tripin e vet si kshtu si n'krevet..
Besom kur t'jam me to shoq nina si mbret...
S'ni per nan as bab as per njeri t'gjalle...
Kur t'afrohet qikjo ngat besom kryt ka me ta kall...
Budall mos fol per missa manikene...
A i ke pa ato t'fortat nuk marrin pjes n'keto sene...
Ato krejt vin te na ato na i marrim...
I marrim qetu ngat per me naj thithen barin...
Ti s'pe njefshe qit carin hallton e ka k****...
Gati krejt qikto t'forta qe n'goj po ja marrin...
Po nejse un i maj i kshyr e ja vnoj qi..
Une juv kallzoj kush o i mir e i keqi...

D.u.d.A:2x Reff
Krejt po thojn pse po rrin veq me ta...
Kallzoju qe po ta then kur po bon ah...
Krejt kan inati e se din as per cka..
GG me zemer shoq ki gjithkah...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 12:50 pm

D.u.d.A ft ZeerOman-Pse po rrin me ta 2006 [GG ArmY]

D.u.d.A:
Ja ti um kshyre kadale jo heki bluzen...
Shume njeri pak osht tu e kicen buzen...
Shoqe a ju kom thon mos me nejt me muta...
Se njerzit po mendojn qe ju jeni prostitutka...
Ju nuk jeni mutka kur t'jeni me GG'ne..
Hajde kshyrne jeten e ikni leni fmijn..
Ata sun ju ngin jav garantoj me jete...
Ju kur t'jeni me neve diqysh kallne krejt...
Ti harroni t'mirat t'kqijat e mshelni telefonat..
S'jav nin per njeri t'gjalle se ju jeni me kampionat...
A e ke pa veq pina e krejt truq rrina...
Gjithmon jeni tuca sa ju tutna sa ju qina...
Fakte ki cdohere qe juv dokna si gangster...
Qikat se dojn n'drite po kan qef pak me terr...
Zemer so problem i joni o ky ven...
Qit naten e sotit gjithmon ki me majt men...

D.u.d.A:2x Reff
Krejt po thojn pse po rrin veq me ta...
Kallzoju qe po ta then kur po bon ah...
Krejt kan inati e se din as per cka..
GG me zemer shoq ki gjithkah...

ZeerOman:
Ti koke kon zemer zemer qe un t'mushi...
Une boll jam i nxeht vec ti kokshe si prushi...
Po e shoh qe s'je rahat s'tu ka knaqen ajo zemer...
Se burrin qe e paske pasha ropt koka si femen...
Lej ato lej kejt se qasi ti nuk je...
Ndoshta je pak e re t'ka hup udha n'ket kase..
Tye t'vyn 1 minut trunin per me ta nxeh...
Kur permenet Double-G'ja zemra ty ndryshe t'rreh...
Se ki qef mu pat kon qashtu qysh jena na...
Jo syte po ti shoh qe per neve bon gjithcka..
Kur eshte pytja ZeerOman ti s'menon per asnjisen..
Kur t'orekin qeto dur ti krejt jet pa men...
Hej ndryshe nihesh hej jo ndryshe sillesh...
E krejt fillesh e n'trup dridhesh....
E tash kallzoj krejtve pse po rrin veq te na...
Kallzoju qe po ta then kur po t'shti me bo ah...

D.u.d.A:2x Reff
Krejt po thojn pse po rrin veq me ta...
Kallzoju qe po ta then kur po bon ah...
Krejt kan inati e se din as per cka..
GG me zemer shoq ki gjithkah...

D.u.d.A:
Po t'kerset telefoni osht ka t'thirr nji GG...
Kur t'ja nisin me pi besom shoq s'din mu ngi...
Ja din renin e venin per mu argetu...
Damart mi liru per vazhdim mu relaksu...
Secila ka tripin e vet si kshtu si n'krevet..
Besom kur t'jam me to shoq nina si mbret...
S'ni per nan as bab as per njeri t'gjalle...
Kur t'afrohet qikjo ngat besom kryt ka me ta kall...
Budall mos fol per missa manikene...
A i ke pa ato t'fortat nuk marrin pjes n'keto sene...
Ato krejt vin te na ato na i marrim...
I marrim qetu ngat per me naj thithen barin...
Ti s'pe njefshe qit carin hallton e ka k****...
Gati krejt qikto t'forta qe n'goj po ja marrin...
Po nejse un i maj i kshyr e ja vnoj qi..
Une juv kallzoj kush o i mir e i keqi...

D.u.d.A:2x Reff
Krejt po thojn pse po rrin veq me ta...
Kallzoju qe po ta then kur po bon ah...
Krejt kan inati e se din as per cka..
GG me zemer shoq ki gjithkah...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 12:50 pm

D.u.d.A ft ZeerOman-Skara [GG ArmY]

D.u.d.A:
Kjo eshte e para tash po pjeket skara...
Me nji dhom tu prit se kush po hin e para...
Shqiptarka nej kerkush s'guxon me lujt...
Hala osht fillimi tash krejt jon tu shujt...
Ketu i ki krejt shoqnin ata qe ti s'jav nin...
Kush jan ata ti per keta ti krejt i din...
Shume femna t'forta manikene missa...
Ka edhe shume vete qe sonte po kallzohen pisa...
Uh sa forte tash ja ka nis mu kall...
Ja kan nis me pi shume vete jan bo budall...
A pe din e madhja ajo qika ma e forta...
Paska ardhen sonte shoqi jem bashk me dy motra...
A pe din ajo qika qe tye ta kallen kryt...
Qka me bo e me pa ti mo sun ja heken syte...
Krejt po kcejn pe kallin hiq kurgje nuk po menojn,...
Krejt shqiptaria sonte jan ka vallzojne...
Per qito jetoj une shum e du ket jete...
Me vallzue me femna qe i kam perpjete...
Qika mamit e babit sonte eshte e lire...
Edhe ta ploteson ty cilen dush deshire...

ZeerOman:4x Reff
Skara po pjek un po du me dek...
Shume jam tu hek cfar femna jan tu m'prek...

ZeerOman:
E tash tu m'prek jam tu hek cfar femna jan tu m'prek...
Jam kall jam djeg jam pjek jam tu hek...
Per do sene menen teme qe shqiptarka qe si sene...
Qesi femna e naper qesi vene...
Qesi femna nuk ki pa kur ti shifsh ti bon puuu...
E krejt mu kan afru me mu po dojn me lu...
Ti pis mut me shoqe tu shku zhag per toke...
Qeto sene na kan tranu thojke nana loke...
Jam ne qef mos u mshef sonte ska muzike me def...
Jem ma t'fortit n'bote po mo t'doket vetja shef...
Per qejfi jam tu pi sonte krejt ke me thy...
E qu shqiptare qu se um ke ra ne sy...
E tash me ty po du me thy e me thy...
Se di jom pi um ke ra ne sy...
A ti a kjo askush jo nuk e di...
Se sonte krejt i ki me mu ti bon ne kry...
Nuk jam tu rrejt nuk eshte njejt si cdo nej...
Nuk eshte lehte tremi femna me t'shti ty ne shej...
E hajde theje rrasja gjumit sonte s'mun kerkun...
Qekjo nej sikur sonte vec po sillet nuk ka fun...

ZeerOman:4x Reff
Skara po pjek un po du me dek...
Shume jam tu hek cfar femna jan tu m'prek...

D.u.d.A:
Vone u bo u bo vone po nuk kemi cka me bo...
Krejt i kemi per me thy s'nimi na per kerkon...
Ti naj gangsta qik na thirr me politike...
Po e themi nat per nat e nej per nej...
Ti ik vnoj pik kshyr nuk je as ne Amerike...
Ti qik kshyr qysh dridhen njerz tu i pi...
Ik se se ki ftyren ti me ik...
Shko bjer n'gjume se nuk kena shum n'podrum...
Era meshke era sonte t'sillet ty ka hunt...
Jepi se sonte ti je bo dru nuk nin per kerkon...
Dy t'mdhaja dy te forta dy motra si binake...
Tu kan afrue ngat mos me t'lon me ra per toke...
Ti je pi dhe din per cka je ka pin...
Krejt dhomat jon gati me mi dhon dikush po hin...
Po jan punt gjithmon nuk e di se kush jam un...
Mos e harroni ket kanun se sun e gjon hiq kerkun...

ZeerOman:4x Reff
Skara po pjek un po du me dek...
Shume jam tu hek cfar femna jan tu m'prek...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 12:51 pm

D.u.d.A ft ZeerOman-Skara [GG ArmY]

D.u.d.A:
Kjo eshte e para tash po pjeket skara...
Me nji dhom tu prit se kush po hin e para...
Shqiptarka nej kerkush s'guxon me lujt...
Hala osht fillimi tash krejt jon tu shujt...
Ketu i ki krejt shoqnin ata qe ti s'jav nin...
Kush jan ata ti per keta ti krejt i din...
Shume femna t'forta manikene missa...
Ka edhe shume vete qe sonte po kallzohen pisa...
Uh sa forte tash ja ka nis mu kall...
Ja kan nis me pi shume vete jan bo budall...
A pe din e madhja ajo qika ma e forta...
Paska ardhen sonte shoqi jem bashk me dy motra...
A pe din ajo qika qe tye ta kallen kryt...
Qka me bo e me pa ti mo sun ja heken syte...
Krejt po kcejn pe kallin hiq kurgje nuk po menojn,...
Krejt shqiptaria sonte jan ka vallzojne...
Per qito jetoj une shum e du ket jete...
Me vallzue me femna qe i kam perpjete...
Qika mamit e babit sonte eshte e lire...
Edhe ta ploteson ty cilen dush deshire...

ZeerOman:4x Reff
Skara po pjek un po du me dek...
Shume jam tu hek cfar femna jan tu m'prek...

ZeerOman:
E tash tu m'prek jam tu hek cfar femna jan tu m'prek...
Jam kall jam djeg jam pjek jam tu hek...
Per do sene menen teme qe shqiptarka qe si sene...
Qesi femna e naper qesi vene...
Qesi femna nuk ki pa kur ti shifsh ti bon puuu...
E krejt mu kan afru me mu po dojn me lu...
Ti pis mut me shoqe tu shku zhag per toke...
Qeto sene na kan tranu thojke nana loke...
Jam ne qef mos u mshef sonte ska muzike me def...
Jem ma t'fortit n'bote po mo t'doket vetja shef...
Per qejfi jam tu pi sonte krejt ke me thy...
E qu shqiptare qu se um ke ra ne sy...
E tash me ty po du me thy e me thy...
Se di jom pi um ke ra ne sy...
A ti a kjo askush jo nuk e di...
Se sonte krejt i ki me mu ti bon ne kry...
Nuk jam tu rrejt nuk eshte njejt si cdo nej...
Nuk eshte lehte tremi femna me t'shti ty ne shej...
E hajde theje rrasja gjumit sonte s'mun kerkun...
Qekjo nej sikur sonte vec po sillet nuk ka fun...

ZeerOman:4x Reff
Skara po pjek un po du me dek...
Shume jam tu hek cfar femna jan tu m'prek...

D.u.d.A:
Vone u bo u bo vone po nuk kemi cka me bo...
Krejt i kemi per me thy s'nimi na per kerkon...
Ti naj gangsta qik na thirr me politike...
Po e themi nat per nat e nej per nej...
Ti ik vnoj pik kshyr nuk je as ne Amerike...
Ti qik kshyr qysh dridhen njerz tu i pi...
Ik se se ki ftyren ti me ik...
Shko bjer n'gjume se nuk kena shum n'podrum...
Era meshke era sonte t'sillet ty ka hunt...
Jepi se sonte ti je bo dru nuk nin per kerkon...
Dy t'mdhaja dy te forta dy motra si binake...
Tu kan afrue ngat mos me t'lon me ra per toke...
Ti je pi dhe din per cka je ka pin...
Krejt dhomat jon gati me mi dhon dikush po hin...
Po jan punt gjithmon nuk e di se kush jam un...
Mos e harroni ket kanun se sun e gjon hiq kerkun...

ZeerOman:4x Reff
Skara po pjek un po du me dek...
Shume jam tu hek cfar femna jan tu m'prek...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 12:51 pm

D.u.d.A-A po cimi [GG ArmY]


D.u.d.A:
E un jam un e ti je n'kon veq nji rrug o ka na ndan...
Ti kshyri ti um kshyr tu afru ne skaj me lon...
E cica both ti shoq e nalu hiq mos vet...
E ka te suges qysh doket e kallen nji milet...
Un kam shpijen ti ki shpijen a po vjen e na po vim...
Hajde rrimi pimi dej sa t'bomi krejt mu pij..
Ty po t'hajet mos um rrej se pe shoh qe m'ke shti n'shej...
A po m'nxen a po t'nxo se veq tu t'kshyren sun po rrej...
Ejo loqk nuk po du s'kom qejf mu dashuru...
Po kam qef un me bo qef me ty me provu...
A po qihesh a mos t'veti pe shoh t'ka hyp lezeti...
Hajde knaqmi se kjo jete mos i ngo qa thojn mileti...
Mos um thuj qe je e smur qe t'kan ardh tezet n'vizit...
Qa po m'doket sun duroj dej sa t'shnoshesh s'muj me prit...
Sa e forte je ka dokesh ka ra t'flliqt ty shokesh...
E n'bofsh mu smu prej meje kur jeton e mo sun shnoshesh...

D.u.d.A:2x Reff
A po qimi se po m'qihesh a po lpimi se po lpihesh...
Apo vjen sonte me nejt hajde zemer t'msoj me flejt...
Un e di qe nuk t'zen gjumi mu m'qi edhe pse s'mumi...
Kshyre boj me hi kanuni mos um hik se po m'ik truni...

D.u.d.A:
Un nuk t'ndjeki sdi me ndjek sdi me deken as me t'prek...
Po kom qef me t'pa cullaken me ti heken ato brek...
Du me dek po m'doket se kur t'vjen ai vakti...
Veq kur t'nish naj diten qe kom deken prej infarkti...
Ti je seksi un jam meksi hajde bomi tripin...
Un po t'due ti po m'don hajde shploje dhipin...
Gili gili ha t'nxi lahesh se pe shoh qe po lirohesh...
Un e di qe ti po gzohesh kur po m'sheh e po afrohesh...
Ty t'ka dokshem na po shi ti sa her njisen me rri...
Ti je ajo qe i ben njerzit ka 2 tura n'dore mi qit...
Permas teje bohet reni sikur ndihma n'kon tumar...
E di qe nuk t'lojn rahat tu ta lyp me kon shqiptar...
Kshyre qysh folkan mas teje cka po bojkan...
E krejt po t'dojkan mas teje krejt po shkojkan...
Ta kan rriten mendjen nuk po prekshe mo ne toke...
Po mue nuk ma nine se kom me t'zone vec per shoke...

D.u.d.A:2x Reff
A po qimi se po m'qihesh a po lpimi se po lpihesh...
Apo vjen sonte me nejt hajde zemer t'msoj me flejt...
Un e di qe nuk t'zen gjumi mu m'qi edhe pse s'mumi...
Kshyre boj me hi kanuni mos um hik se po m'ik truni...

D.u.d.A:
Leje tash mos um hin n'tripa t'kqij...
Duhesh me dit qysh po don e qka po lyp mos mu bo si fmij...
Cka menove be zemer menove me mu seriozisht...
Qik e mire e qik e shpift e un jam njeri prisht...
Ti ki dallim prej meje ti je shum qike e mire...
E une jam njeri rruges pi qikav jom kon i lire...
Virgjine mo nuk je um fal se gjithmon na lujna...
Edhe mu kon virgjine ki mu kon nusja e dikujna...
Nusja e dikujna nuse me fustan t'bardhe...
Ma mire me ato heke pi mendjes se kom me t'ardh...
Ti s'je e zonja vetes su msove cka eshte knaqsia...
Kallaj eshte me dasht dikon mi kallzu qka eshte knaqsia...
Un te ti jam tradhtar po s'po ma nin hiq...
E e di qe kom bo sene palidhje e e kom t'flliqt...
Krejt keto qka ti thash edhe shum sene tjera...
E maje n'zemren tone se apet kthehet vera...

D.u.d.A:2x Reff
A po qimi se po m'qihesh a po lpimi se po lpihesh...
Apo vjen sonte me nejt hajde zemer t'msoj me flejt...
Un e di qe nuk t'zen gjumi mu m'qi edhe pse s'mumi...
Kshyre boj me hi kanuni mos um hik se po m'ik truni...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 12:51 pm

D.u.d.A-A po cimi [GG ArmY]


D.u.d.A:
E un jam un e ti je n'kon veq nji rrug o ka na ndan...
Ti kshyri ti um kshyr tu afru ne skaj me lon...
E cica both ti shoq e nalu hiq mos vet...
E ka te suges qysh doket e kallen nji milet...
Un kam shpijen ti ki shpijen a po vjen e na po vim...
Hajde rrimi pimi dej sa t'bomi krejt mu pij..
Ty po t'hajet mos um rrej se pe shoh qe m'ke shti n'shej...
A po m'nxen a po t'nxo se veq tu t'kshyren sun po rrej...
Ejo loqk nuk po du s'kom qejf mu dashuru...
Po kam qef un me bo qef me ty me provu...
A po qihesh a mos t'veti pe shoh t'ka hyp lezeti...
Hajde knaqmi se kjo jete mos i ngo qa thojn mileti...
Mos um thuj qe je e smur qe t'kan ardh tezet n'vizit...
Qa po m'doket sun duroj dej sa t'shnoshesh s'muj me prit...
Sa e forte je ka dokesh ka ra t'flliqt ty shokesh...
E n'bofsh mu smu prej meje kur jeton e mo sun shnoshesh...

D.u.d.A:2x Reff
A po qimi se po m'qihesh a po lpimi se po lpihesh...
Apo vjen sonte me nejt hajde zemer t'msoj me flejt...
Un e di qe nuk t'zen gjumi mu m'qi edhe pse s'mumi...
Kshyre boj me hi kanuni mos um hik se po m'ik truni...

D.u.d.A:
Un nuk t'ndjeki sdi me ndjek sdi me deken as me t'prek...
Po kom qef me t'pa cullaken me ti heken ato brek...
Du me dek po m'doket se kur t'vjen ai vakti...
Veq kur t'nish naj diten qe kom deken prej infarkti...
Ti je seksi un jam meksi hajde bomi tripin...
Un po t'due ti po m'don hajde shploje dhipin...
Gili gili ha t'nxi lahesh se pe shoh qe po lirohesh...
Un e di qe ti po gzohesh kur po m'sheh e po afrohesh...
Ty t'ka dokshem na po shi ti sa her njisen me rri...
Ti je ajo qe i ben njerzit ka 2 tura n'dore mi qit...
Permas teje bohet reni sikur ndihma n'kon tumar...
E di qe nuk t'lojn rahat tu ta lyp me kon shqiptar...
Kshyre qysh folkan mas teje cka po bojkan...
E krejt po t'dojkan mas teje krejt po shkojkan...
Ta kan rriten mendjen nuk po prekshe mo ne toke...
Po mue nuk ma nine se kom me t'zone vec per shoke...

D.u.d.A:2x Reff
A po qimi se po m'qihesh a po lpimi se po lpihesh...
Apo vjen sonte me nejt hajde zemer t'msoj me flejt...
Un e di qe nuk t'zen gjumi mu m'qi edhe pse s'mumi...
Kshyre boj me hi kanuni mos um hik se po m'ik truni...

D.u.d.A:
Leje tash mos um hin n'tripa t'kqij...
Duhesh me dit qysh po don e qka po lyp mos mu bo si fmij...
Cka menove be zemer menove me mu seriozisht...
Qik e mire e qik e shpift e un jam njeri prisht...
Ti ki dallim prej meje ti je shum qike e mire...
E une jam njeri rruges pi qikav jom kon i lire...
Virgjine mo nuk je um fal se gjithmon na lujna...
Edhe mu kon virgjine ki mu kon nusja e dikujna...
Nusja e dikujna nuse me fustan t'bardhe...
Ma mire me ato heke pi mendjes se kom me t'ardh...
Ti s'je e zonja vetes su msove cka eshte knaqsia...
Kallaj eshte me dasht dikon mi kallzu qka eshte knaqsia...
Un te ti jam tradhtar po s'po ma nin hiq...
E e di qe kom bo sene palidhje e e kom t'flliqt...
Krejt keto qka ti thash edhe shum sene tjera...
E maje n'zemren tone se apet kthehet vera...

D.u.d.A:2x Reff
A po qimi se po m'qihesh a po lpimi se po lpihesh...
Apo vjen sonte me nejt hajde zemer t'msoj me flejt...
Un e di qe nuk t'zen gjumi mu m'qi edhe pse s'mumi...
Kshyre boj me hi kanuni mos um hik se po m'ik truni...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 6:22 pm

D.u.d.A-Gangster [GG ArmY]

Hej jo gangsta shiitt madafaka ha ke slow my life jom shiit..haha...

D.u.d.A:
Kur te kapercen nji gangsta para syve...
Ti nalesh thu o se ne familje ti ma thyve...
Shqiptar jena dhe gangstera ja bojm vetit krejt...
Kur ai del dhe thote po s'jam ty tu t'rrejt...
E me ksi gjena shoq mu shum shpesh m'vjen me nejt...
Ata jan bota cime qe t'kpusin tu rrejt...
Ki shume raste ku gangster thote se jam...
Vec pse ka rreh njonin dhe ne burg u kon...
Kur ti ngoj qeto sene mu kryt shum po m'dhem...
Sot harron ca ka rrejt e neser tjeters sen rren...
Ai veten e kallzon pi pares menjiher vjen...
Le t'shkojn kar aty venin me nji ren...
Shoqi jem e pse ja ke sha he nonen e nones...
Edhe qe je bo high pi timit te bananes...
E qe ja ke vjedh dy her babes paret...
S'munesh mu kon gangster shko ne pidh te nones...
Te maj men si gangster te shkolles fillore...
Kur vishe n'shkolle shoq vec me ka nji fletore...
E nji shoqes u mytshe tu i pagu akullore...
Ti perher mut je kon kurgje s'te ka shku perdore...
Edhe nji gangster tjeter o tu mu kujtu...
Qe thojke non-stop n'Kosove s'po muj me jetu...
Pat kshyr me vjedh dicka e paten zon n'burg e paten qu...
Nuk ka shku nji kohe pata ni qe osht tranu...
Edhe nje tjeter qe hecke non-stop me dy alltija...
Qaq i rrezikshem qe u kon ju turrshin policia...
M'doket qe jon kon tu e lypen edhe CIA...
E ketu te na kan dal e e kan vra fmija...
Por ktu ki cka mos ki edhe gangsta katunar...
Qe t'vjen naten e ti vjedh krejt lopt cka i ki mar...
E neser del n'katun e shitet kanunxhi...
Katunart krejt i tuten se thon qe ish mafi...
Po ki edhe asi qe veq se ngrejn dicka...
Thojn qe jemi gangsta dhe kerkush so si na...
N'ket bote merdhina qe non-stop n'tripa jan...
Po ky eshte Gilani qe perher high u kon...

D.u.d.A:2x Reff
Gangsta gangsta ti del han me goje...
E lidhje s'ki n'kete loje...
E tash kam me shum per hip-hopin...
I vjen koha kur duhet me udheheq topin...

D.u.d.A:
Ja kuptoni do sene se ktu te na nuk bon...
Se gangster shqiptar shoq nuk munesh me u kon...
Se ma s'pari kshyre ne cfar vendi jetoojm...
Tana kshyre popullin tana ant qa t'rrethojn...
Hala jetojm ne kohen kur rryma s'ka egzistu...
Hala lypni femna qe me kerkon s'kan kalu...
I perdorin senet qe para 300 vjetve jan maru...
Hala traditen e moqme jem tu e respektu...
Ti mendon se gangster kallaj o me u kon...
Po shume njeri shoq ket loj n'gjyst e ka lon...
Gabove n'ket loje nuk lojn kurgje pa thon...
Double-G'ja pergjithmon menjiher te vran...
Kjo eshte njejte sikur loja qe luhet me top...
Ki lloj lloj loje per qa bon loja hip-hop...
I ka rregullat e veta qe duhesh mi zbatu...
Se perndryshe munesh shum shpejt mu likfidu...
Simpatizi ska refer ska me referu...
Edhe lojes nuk i dihet se kur ka me perfundu...
E na ne ket ven nuk jena hiq kerkun....
Nja 500 vjet permas jena minimum...
E per neve shoqi jem nuk ka met me tjeter sen...
Per veq se mi korr plaqkat e me hup me naj ven...
Ishallah na bon ato mike n'ket ven vjen...
Keto fjale i nin neper gojat e t'rive ne ket ven...
Ky eshte veni qe mirret mas shumti neper goje...
O shqiptaria ma e forta per gangsta loje...
Thom qe nuk ma nin per kurgjo nuk menoj...
Krejta punt qe egzistojne une di ti punoj...
M'fal ketu te na shoq cdo gje eshte maru...
Falsi te na shoq perher ka mbizoteru...
Krejt ti cka i ke zbulu ketu na ti kem falsifiku...
Falso ty dhe do mas luftes qe kan ndrru...

D.u.d.A:4x Reff
Gangsta gangsta ti del han me goje...
E lidhje s'ki n'kete loje...
E tash kam sa me shum per hip-hopin...
I vjen koha kur duhet me udheheq topin...

Jou gangsta shiitt...
I'm D.u.d.A mother fucker ...
I stop fucken gangsta shiitt mdfk...
Fuck you man ja...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 6:22 pm

D.u.d.A-Gangster [GG ArmY]

Hej jo gangsta shiitt madafaka ha ke slow my life jom shiit..haha...

D.u.d.A:
Kur te kapercen nji gangsta para syve...
Ti nalesh thu o se ne familje ti ma thyve...
Shqiptar jena dhe gangstera ja bojm vetit krejt...
Kur ai del dhe thote po s'jam ty tu t'rrejt...
E me ksi gjena shoq mu shum shpesh m'vjen me nejt...
Ata jan bota cime qe t'kpusin tu rrejt...
Ki shume raste ku gangster thote se jam...
Vec pse ka rreh njonin dhe ne burg u kon...
Kur ti ngoj qeto sene mu kryt shum po m'dhem...
Sot harron ca ka rrejt e neser tjeters sen rren...
Ai veten e kallzon pi pares menjiher vjen...
Le t'shkojn kar aty venin me nji ren...
Shoqi jem e pse ja ke sha he nonen e nones...
Edhe qe je bo high pi timit te bananes...
E qe ja ke vjedh dy her babes paret...
S'munesh mu kon gangster shko ne pidh te nones...
Te maj men si gangster te shkolles fillore...
Kur vishe n'shkolle shoq vec me ka nji fletore...
E nji shoqes u mytshe tu i pagu akullore...
Ti perher mut je kon kurgje s'te ka shku perdore...
Edhe nji gangster tjeter o tu mu kujtu...
Qe thojke non-stop n'Kosove s'po muj me jetu...
Pat kshyr me vjedh dicka e paten zon n'burg e paten qu...
Nuk ka shku nji kohe pata ni qe osht tranu...
Edhe nje tjeter qe hecke non-stop me dy alltija...
Qaq i rrezikshem qe u kon ju turrshin policia...
M'doket qe jon kon tu e lypen edhe CIA...
E ketu te na kan dal e e kan vra fmija...
Por ktu ki cka mos ki edhe gangsta katunar...
Qe t'vjen naten e ti vjedh krejt lopt cka i ki mar...
E neser del n'katun e shitet kanunxhi...
Katunart krejt i tuten se thon qe ish mafi...
Po ki edhe asi qe veq se ngrejn dicka...
Thojn qe jemi gangsta dhe kerkush so si na...
N'ket bote merdhina qe non-stop n'tripa jan...
Po ky eshte Gilani qe perher high u kon...

D.u.d.A:2x Reff
Gangsta gangsta ti del han me goje...
E lidhje s'ki n'kete loje...
E tash kam me shum per hip-hopin...
I vjen koha kur duhet me udheheq topin...

D.u.d.A:
Ja kuptoni do sene se ktu te na nuk bon...
Se gangster shqiptar shoq nuk munesh me u kon...
Se ma s'pari kshyre ne cfar vendi jetoojm...
Tana kshyre popullin tana ant qa t'rrethojn...
Hala jetojm ne kohen kur rryma s'ka egzistu...
Hala lypni femna qe me kerkon s'kan kalu...
I perdorin senet qe para 300 vjetve jan maru...
Hala traditen e moqme jem tu e respektu...
Ti mendon se gangster kallaj o me u kon...
Po shume njeri shoq ket loj n'gjyst e ka lon...
Gabove n'ket loje nuk lojn kurgje pa thon...
Double-G'ja pergjithmon menjiher te vran...
Kjo eshte njejte sikur loja qe luhet me top...
Ki lloj lloj loje per qa bon loja hip-hop...
I ka rregullat e veta qe duhesh mi zbatu...
Se perndryshe munesh shum shpejt mu likfidu...
Simpatizi ska refer ska me referu...
Edhe lojes nuk i dihet se kur ka me perfundu...
E na ne ket ven nuk jena hiq kerkun....
Nja 500 vjet permas jena minimum...
E per neve shoqi jem nuk ka met me tjeter sen...
Per veq se mi korr plaqkat e me hup me naj ven...
Ishallah na bon ato mike n'ket ven vjen...
Keto fjale i nin neper gojat e t'rive ne ket ven...
Ky eshte veni qe mirret mas shumti neper goje...
O shqiptaria ma e forta per gangsta loje...
Thom qe nuk ma nin per kurgjo nuk menoj...
Krejta punt qe egzistojne une di ti punoj...
M'fal ketu te na shoq cdo gje eshte maru...
Falsi te na shoq perher ka mbizoteru...
Krejt ti cka i ke zbulu ketu na ti kem falsifiku...
Falso ty dhe do mas luftes qe kan ndrru...

D.u.d.A:4x Reff
Gangsta gangsta ti del han me goje...
E lidhje s'ki n'kete loje...
E tash kam sa me shum per hip-hopin...
I vjen koha kur duhet me udheheq topin...

Jou gangsta shiitt...
I'm D.u.d.A mother fucker ...
I stop fucken gangsta shiitt mdfk...
Fuck you man ja...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 6:22 pm

D.u.d.A-Gangster [GG ArmY]

Hej jo gangsta shiitt madafaka ha ke slow my life jom shiit..haha...

D.u.d.A:
Kur te kapercen nji gangsta para syve...
Ti nalesh thu o se ne familje ti ma thyve...
Shqiptar jena dhe gangstera ja bojm vetit krejt...
Kur ai del dhe thote po s'jam ty tu t'rrejt...
E me ksi gjena shoq mu shum shpesh m'vjen me nejt...
Ata jan bota cime qe t'kpusin tu rrejt...
Ki shume raste ku gangster thote se jam...
Vec pse ka rreh njonin dhe ne burg u kon...
Kur ti ngoj qeto sene mu kryt shum po m'dhem...
Sot harron ca ka rrejt e neser tjeters sen rren...
Ai veten e kallzon pi pares menjiher vjen...
Le t'shkojn kar aty venin me nji ren...
Shoqi jem e pse ja ke sha he nonen e nones...
Edhe qe je bo high pi timit te bananes...
E qe ja ke vjedh dy her babes paret...
S'munesh mu kon gangster shko ne pidh te nones...
Te maj men si gangster te shkolles fillore...
Kur vishe n'shkolle shoq vec me ka nji fletore...
E nji shoqes u mytshe tu i pagu akullore...
Ti perher mut je kon kurgje s'te ka shku perdore...
Edhe nji gangster tjeter o tu mu kujtu...
Qe thojke non-stop n'Kosove s'po muj me jetu...
Pat kshyr me vjedh dicka e paten zon n'burg e paten qu...
Nuk ka shku nji kohe pata ni qe osht tranu...
Edhe nje tjeter qe hecke non-stop me dy alltija...
Qaq i rrezikshem qe u kon ju turrshin policia...
M'doket qe jon kon tu e lypen edhe CIA...
E ketu te na kan dal e e kan vra fmija...
Por ktu ki cka mos ki edhe gangsta katunar...
Qe t'vjen naten e ti vjedh krejt lopt cka i ki mar...
E neser del n'katun e shitet kanunxhi...
Katunart krejt i tuten se thon qe ish mafi...
Po ki edhe asi qe veq se ngrejn dicka...
Thojn qe jemi gangsta dhe kerkush so si na...
N'ket bote merdhina qe non-stop n'tripa jan...
Po ky eshte Gilani qe perher high u kon...

D.u.d.A:2x Reff
Gangsta gangsta ti del han me goje...
E lidhje s'ki n'kete loje...
E tash kam me shum per hip-hopin...
I vjen koha kur duhet me udheheq topin...

D.u.d.A:
Ja kuptoni do sene se ktu te na nuk bon...
Se gangster shqiptar shoq nuk munesh me u kon...
Se ma s'pari kshyre ne cfar vendi jetoojm...
Tana kshyre popullin tana ant qa t'rrethojn...
Hala jetojm ne kohen kur rryma s'ka egzistu...
Hala lypni femna qe me kerkon s'kan kalu...
I perdorin senet qe para 300 vjetve jan maru...
Hala traditen e moqme jem tu e respektu...
Ti mendon se gangster kallaj o me u kon...
Po shume njeri shoq ket loj n'gjyst e ka lon...
Gabove n'ket loje nuk lojn kurgje pa thon...
Double-G'ja pergjithmon menjiher te vran...
Kjo eshte njejte sikur loja qe luhet me top...
Ki lloj lloj loje per qa bon loja hip-hop...
I ka rregullat e veta qe duhesh mi zbatu...
Se perndryshe munesh shum shpejt mu likfidu...
Simpatizi ska refer ska me referu...
Edhe lojes nuk i dihet se kur ka me perfundu...
E na ne ket ven nuk jena hiq kerkun....
Nja 500 vjet permas jena minimum...
E per neve shoqi jem nuk ka met me tjeter sen...
Per veq se mi korr plaqkat e me hup me naj ven...
Ishallah na bon ato mike n'ket ven vjen...
Keto fjale i nin neper gojat e t'rive ne ket ven...
Ky eshte veni qe mirret mas shumti neper goje...
O shqiptaria ma e forta per gangsta loje...
Thom qe nuk ma nin per kurgjo nuk menoj...
Krejta punt qe egzistojne une di ti punoj...
M'fal ketu te na shoq cdo gje eshte maru...
Falsi te na shoq perher ka mbizoteru...
Krejt ti cka i ke zbulu ketu na ti kem falsifiku...
Falso ty dhe do mas luftes qe kan ndrru...

D.u.d.A:4x Reff
Gangsta gangsta ti del han me goje...
E lidhje s'ki n'kete loje...
E tash kam sa me shum per hip-hopin...
I vjen koha kur duhet me udheheq topin...

Jou gangsta shiitt...
I'm D.u.d.A mother fucker ...
I stop fucken gangsta shiitt mdfk...
Fuck you man ja...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 6:22 pm

D.u.d.A-Hajde krejt [GG ArmY]


D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Je tu ec rruges je nis per me thy...
Hajde tash shoq skuqi pak ata sy...
Shoq si shqiptari kur ski me nej..
Mos ta nin menjiher kape shtine n'shej...
Alltijen n'kuk per mu kon i sigurt...
Gjithmon nuk ta nin per kerkon edhe pse man kanun...
Shoket presin edhe per ty vdesin...
Mos ta nin e kom thesin mercedesin...
Nuk e kan merzi ton naten rrin tu pi...
Edhe n'fund bashk shkoj krejt me u qi...
Sdi a ke ni ti hala per ket ushtri...
Jan Double-G qe juve n'goje ahaha...
I du krejt nuk po du me rrejt...
Ato qe se du jam i shtrenjt...
Hej o shqiptar nisnia tash livritni...
U bo shum nxehte hajde sa jeni kapitni...
Bukuroshe t'mdhaja edhe shum te forta...
Krejt po m'doket qe mes veti jon motra...
Hiq pa t'bo kurgjo t'mysin vec me sy...
Hajde vllau jem ky sen o vec per ty...

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Ngom mu se jam tranu po du me kallzu...
Une po du me lu tani diku me shku...
Me vazhdu ato qe kem fillu ti me mu...
Une po du qe kjo kur mos me mbaru...
Qu qika mamit sille pak ne toke...
Qu qu zemer hajt dridhnaj tash neve token...
Qu hajde tash me mu me lu...
Ngjitmu per trupi ndash krejt me m'tranu...
Ketu rrihet pihet po kur nuk flijet...
Cka mos nihet edhe n'fun cka mos lipihet..
Pijet e qaty atehere hijet...
Tash po dihet se shum forte aty rrihet...
Xhehnet tani ti bertet edhe kur se len pa ardh apet..
Qikat e mamit sonte m'ke pelqye shume...
Po ka qejf me shku e me m'venu ne gjume...
Jo veq kjo po edhe shume te tjera...
Qe tash jan tu prit n'ren te dera...
Mos jav nin sonte krejt ho hooo...
Se jemi nji ushtri qe na thojn Double-G...ja

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Tash po foli edhe pak seriozisht...
Jem shqiptare e jem krejt te prisht...
Boni vaki e ta bonum ty me gisht...
Menjiher therja e ik dikun lirisht...
Qekjo eshte jeta jone jeta jem...
Qe ky eshte ai sen qe po folet n'ket ven...
Qeta jena dhe qeta kena mu kon...
Qeta qysh na ka bo ajo non...
E din lojen pam pam se e kemi lujt...
Edhe po mire e din se ty te kemi mujt...
Edhe farefis kemi shume ma shum se ti...
Ti per kto ke ni dhe shume mire e di...
Hajde krejt tash ket nej me lujt...
Hajde ta kshyrim shoq kush kon ka me mujt...
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
E jam mes une nuk jam pis...
Nuk jam asi qe ta boj kiss kiss...
Nuk jam asi qe maj n'kry plis...
Po ha canabis dhe kam shum farefis ja...

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 6:23 pm

D.u.d.A-Hajde krejt [GG ArmY]


D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Je tu ec rruges je nis per me thy...
Hajde tash shoq skuqi pak ata sy...
Shoq si shqiptari kur ski me nej..
Mos ta nin menjiher kape shtine n'shej...
Alltijen n'kuk per mu kon i sigurt...
Gjithmon nuk ta nin per kerkon edhe pse man kanun...
Shoket presin edhe per ty vdesin...
Mos ta nin e kom thesin mercedesin...
Nuk e kan merzi ton naten rrin tu pi...
Edhe n'fund bashk shkoj krejt me u qi...
Sdi a ke ni ti hala per ket ushtri...
Jan Double-G qe juve n'goje ahaha...
I du krejt nuk po du me rrejt...
Ato qe se du jam i shtrenjt...
Hej o shqiptar nisnia tash livritni...
U bo shum nxehte hajde sa jeni kapitni...
Bukuroshe t'mdhaja edhe shum te forta...
Krejt po m'doket qe mes veti jon motra...
Hiq pa t'bo kurgjo t'mysin vec me sy...
Hajde vllau jem ky sen o vec per ty...

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Ngom mu se jam tranu po du me kallzu...
Une po du me lu tani diku me shku...
Me vazhdu ato qe kem fillu ti me mu...
Une po du qe kjo kur mos me mbaru...
Qu qika mamit sille pak ne toke...
Qu qu zemer hajt dridhnaj tash neve token...
Qu hajde tash me mu me lu...
Ngjitmu per trupi ndash krejt me m'tranu...
Ketu rrihet pihet po kur nuk flijet...
Cka mos nihet edhe n'fun cka mos lipihet..
Pijet e qaty atehere hijet...
Tash po dihet se shum forte aty rrihet...
Xhehnet tani ti bertet edhe kur se len pa ardh apet..
Qikat e mamit sonte m'ke pelqye shume...
Po ka qejf me shku e me m'venu ne gjume...
Jo veq kjo po edhe shume te tjera...
Qe tash jan tu prit n'ren te dera...
Mos jav nin sonte krejt ho hooo...
Se jemi nji ushtri qe na thojn Double-G...ja

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Tash po foli edhe pak seriozisht...
Jem shqiptare e jem krejt te prisht...
Boni vaki e ta bonum ty me gisht...
Menjiher therja e ik dikun lirisht...
Qekjo eshte jeta jone jeta jem...
Qe ky eshte ai sen qe po folet n'ket ven...
Qeta jena dhe qeta kena mu kon...
Qeta qysh na ka bo ajo non...
E din lojen pam pam se e kemi lujt...
Edhe po mire e din se ty te kemi mujt...
Edhe farefis kemi shume ma shum se ti...
Ti per kto ke ni dhe shume mire e di...
Hajde krejt tash ket nej me lujt...
Hajde ta kshyrim shoq kush kon ka me mujt...
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
E jam mes une nuk jam pis...
Nuk jam asi qe ta boj kiss kiss...
Nuk jam asi qe maj n'kry plis...
Po ha canabis dhe kam shum farefis ja...

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 6:23 pm

D.u.d.A-Hajde krejt [GG ArmY]


D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Je tu ec rruges je nis per me thy...
Hajde tash shoq skuqi pak ata sy...
Shoq si shqiptari kur ski me nej..
Mos ta nin menjiher kape shtine n'shej...
Alltijen n'kuk per mu kon i sigurt...
Gjithmon nuk ta nin per kerkon edhe pse man kanun...
Shoket presin edhe per ty vdesin...
Mos ta nin e kom thesin mercedesin...
Nuk e kan merzi ton naten rrin tu pi...
Edhe n'fund bashk shkoj krejt me u qi...
Sdi a ke ni ti hala per ket ushtri...
Jan Double-G qe juve n'goje ahaha...
I du krejt nuk po du me rrejt...
Ato qe se du jam i shtrenjt...
Hej o shqiptar nisnia tash livritni...
U bo shum nxehte hajde sa jeni kapitni...
Bukuroshe t'mdhaja edhe shum te forta...
Krejt po m'doket qe mes veti jon motra...
Hiq pa t'bo kurgjo t'mysin vec me sy...
Hajde vllau jem ky sen o vec per ty...

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Ngom mu se jam tranu po du me kallzu...
Une po du me lu tani diku me shku...
Me vazhdu ato qe kem fillu ti me mu...
Une po du qe kjo kur mos me mbaru...
Qu qika mamit sille pak ne toke...
Qu qu zemer hajt dridhnaj tash neve token...
Qu hajde tash me mu me lu...
Ngjitmu per trupi ndash krejt me m'tranu...
Ketu rrihet pihet po kur nuk flijet...
Cka mos nihet edhe n'fun cka mos lipihet..
Pijet e qaty atehere hijet...
Tash po dihet se shum forte aty rrihet...
Xhehnet tani ti bertet edhe kur se len pa ardh apet..
Qikat e mamit sonte m'ke pelqye shume...
Po ka qejf me shku e me m'venu ne gjume...
Jo veq kjo po edhe shume te tjera...
Qe tash jan tu prit n'ren te dera...
Mos jav nin sonte krejt ho hooo...
Se jemi nji ushtri qe na thojn Double-G...ja

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Tash po foli edhe pak seriozisht...
Jem shqiptare e jem krejt te prisht...
Boni vaki e ta bonum ty me gisht...
Menjiher therja e ik dikun lirisht...
Qekjo eshte jeta jone jeta jem...
Qe ky eshte ai sen qe po folet n'ket ven...
Qeta jena dhe qeta kena mu kon...
Qeta qysh na ka bo ajo non...
E din lojen pam pam se e kemi lujt...
Edhe po mire e din se ty te kemi mujt...
Edhe farefis kemi shume ma shum se ti...
Ti per kto ke ni dhe shume mire e di...
Hajde krejt tash ket nej me lujt...
Hajde ta kshyrim shoq kush kon ka me mujt...
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
E jam mes une nuk jam pis...
Nuk jam asi qe ta boj kiss kiss...
Nuk jam asi qe maj n'kry plis...
Po ha canabis dhe kam shum farefis ja...

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 6:23 pm

D.u.d.A-Intro [GG ArmY]

D.u.d.A:
Eyou shoq jou dikush ka t'kalume t'keqe...
E ja dikush t'kalume t'mire...
Po gjithmon duhet me marr t'qete...
Jaa rrasja t'kalumes...
....
Double-G ArmY aty ku jan 2 G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet nata aty krejt jan tu pi...
....
Po ta prishke tymin...
Do repera t'vogel um kallzojn per femna...
Do shohim per inati e marrin n'goje emna...
S'kan lidhje me jete qaty kan me mete...
E arsyeja eshte se asnje nuk jan te vertete...
.....
Ju dyja na dy apo vini deri qaty....
Ju jeni na jemi zemer shpijen vet e kemi...
.....
Nano mos ta nin nano djali eshte me mu...
Nano mos ta nin nano un ate e du...
Nano ai eshte me mu nano mos ta nin...
Nano kshyri fmijt nano um kshyre shpin...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 6:23 pm

D.u.d.A-Intro [GG ArmY]

D.u.d.A:
Eyou shoq jou dikush ka t'kalume t'keqe...
E ja dikush t'kalume t'mire...
Po gjithmon duhet me marr t'qete...
Jaa rrasja t'kalumes...
....
Double-G ArmY aty ku jan 2 G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet nata aty krejt jan tu pi...
....
Po ta prishke tymin...
Do repera t'vogel um kallzojn per femna...
Do shohim per inati e marrin n'goje emna...
S'kan lidhje me jete qaty kan me mete...
E arsyeja eshte se asnje nuk jan te vertete...
.....
Ju dyja na dy apo vini deri qaty....
Ju jeni na jemi zemer shpijen vet e kemi...
.....
Nano mos ta nin nano djali eshte me mu...
Nano mos ta nin nano un ate e du...
Nano ai eshte me mu nano mos ta nin...
Nano kshyri fmijt nano um kshyre shpin...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 6:23 pm

D.u.d.A-Intro [GG ArmY]

D.u.d.A:
Eyou shoq jou dikush ka t'kalume t'keqe...
E ja dikush t'kalume t'mire...
Po gjithmon duhet me marr t'qete...
Jaa rrasja t'kalumes...
....
Double-G ArmY aty ku jan 2 G aty jan Double-G...
Aty se c'bohet nata aty krejt jan tu pi...
....
Po ta prishke tymin...
Do repera t'vogel um kallzojn per femna...
Do shohim per inati e marrin n'goje emna...
S'kan lidhje me jete qaty kan me mete...
E arsyeja eshte se asnje nuk jan te vertete...
.....
Ju dyja na dy apo vini deri qaty....
Ju jeni na jemi zemer shpijen vet e kemi...
.....
Nano mos ta nin nano djali eshte me mu...
Nano mos ta nin nano un ate e du...
Nano ai eshte me mu nano mos ta nin...
Nano kshyri fmijt nano um kshyre shpin...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Sun Aug 14, 2011 6:31 pm

D.u.d.A-Italia e vogel 2007 [GG ArmY]


D.u.d.A:
Heci rruges perpjete shoq ksaj i thone jet...
Per mu kon per gjithcka Gilani jon krejt...
Ketu jan ata t'mdhejt qe kontrollojn karriket...
Qe qitu osht zemra qe qitu osht pika...
I kemi do ministra qe s'jav permesi emrin...
I kemi do lis te mdhej qe juve kur s'ja ci nonen...
Bukuroshet nga Gilani juve n'gisht krejt ju sillen...
Edhe fmija ma i vogel shoqi ketu krejt e pshtillin...
O zemra e gangstera fabrika e repera...
U bona lokalist diku fjale e pedera...
Pi du krejta venet shoq pa keqkuptim...
Ama me Gilanin shoqi nuk ka krahasim...
I kom krejt kojshijen na i rritmi fmijen...
I kom krejt Gilan-G'en edhe krejt belaxhijen...
Respect per mafijen e shume keq per policien...
Gilani i Gilan-G've shoq n'krah me Double-G'en...

D.u.d.A:2x Reff
Respect per Gilanin per Italin e vogel...
Krejt venet mu m'livdojn per Gilanin s'va di koken...
Na jemi Gilan-G'ja qe hajm djath me gishta...
Na vije pi shuhm larg e krejtve ju pson qishta...

D.u.d.A:
Respect per Prishtinen o prishtinali...
Edhe krejt qytetet tjera ku ka Double-G...
U bona lokalist lokalist per Inat-G...
Per krejt ata qe kan inati un jam Gilan-G...
Na jemi drogirash na kem punu me shki...
Na hajm djath me gishta kem shum pasuni...
Krejt qeshtu shtin mes luftu me shki...
Po apet un po thom shoq un jam Gilan-G...
Eshte nji rreth i narkotikes edhe nje i politikes...
Na e kemi ket traditen qe mos m'ja rras hiq kritikes..
Se e kom sabelin e kom dhevn e bardh e krejt gavranin...
E kom qender mosmovicen balecin e krejt Gilanin...
A pe sheh se jam i gjon ho pse po te ton...
Gilani osht nje e s'ka kush qe e don..
Osht nji ven qe s'shkatrrohet jan do njerz qe s'harrohe...
Jan do emra n'thojza shoq qe juve jav kujton kohen...
Ka pas bukuri krejt qateher ka pas lufta...
Tash vec hajn me goj se krejt i ka kap tuta...
Shoqi ruju kur ta thote me goje D.u.d.A...
Tash ka hi dhuna e krejt ne mes i kputa...

D.u.d.A:2x Reff
Respect per Gilanin per Italin e vogel...
Krejt venet mu m'livdojn per Gilanin s'va di koken...
Na jemi Gilan-G'ja qe hajm djath me gishta...
Na vije pi shuhm larg e krejtve ju pson qishta...

D.u.d.A:
Shqipe a do pare se u bone kare...
Hala a ka djep se s'ka nevoj per marre...
A po don fam ju jap fame o pedera ...
Vec famen qe jav jap sun keni me dal as te dera...
Haa te amerikes qe ju kan gjue kritikes...
Mu kan kap per kari sikur longi i plastikes...
A ju kujtohen koncertet me dhimje qe i bojshim...
Gilani i organizojshe me repera ju nihmojshim...
Sigurisht qe krejt e din qe hapi pare nuk harrohet...
Nga Gilani krejt u kthyn me kshyr repin se qysh bohet...
Nga Gilani ta hami ta vrami ta kapmi ta vrami ta shami...
Ta qomi qe jem pisa qe kur s'ta lami...
Na jem G'en G'en G'en G'en Double-G'en...
Qijen familijen thyen ligjt krejt policien...
Jemi shqipe me dy kry kush boten don mu shty...
Hajde qifsha motren se ftyren kom me ta shky...

D.u.d.A:2x Reff
Respect per Gilanin per Italin e vogel...
Krejt venet mu m'livdojn per Gilanin s'va di koken...
Na jemi Gilan-G'ja qe hajm djath me gishta...
Na vije te ra larg e krejtve ju pson qishta...

Ej shoq respect per krejt venet tjera...
Shut fuck up...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:17 am

D.u.d.A-Gangster [GG ArmY]

Hej jo gangsta shiitt madafaka ha ke slow my life jom shiit..haha...

D.u.d.A:
Kur te kapercen nji gangsta para syve...
Ti nalesh thu o se ne familje ti ma thyve...
Shqiptar jena dhe gangstera ja bojm vetit krejt...
Kur ai del dhe thote po s'jam ty tu t'rrejt...
E me ksi gjena shoq mu shum shpesh m'vjen me nejt...
Ata jan bota cime qe t'kpusin tu rrejt...
Ki shume raste ku gangster thote se jam...
Vec pse ka rreh njonin dhe ne burg u kon...
Kur ti ngoj qeto sene mu kryt shum po m'dhem...
Sot harron ca ka rrejt e neser tjeters sen rren...
Ai veten e kallzon pi pares menjiher vjen...
Le t'shkojn kar aty venin me nji ren...
Shoqi jem e pse ja ke sha he nonen e nones...
Edhe qe je bo high pi timit te bananes...
E qe ja ke vjedh dy her babes paret...
S'munesh mu kon gangster shko ne pidh te nones...
Te maj men si gangster te shkolles fillore...
Kur vishe n'shkolle shoq vec me ka nji fletore...
E nji shoqes u mytshe tu i pagu akullore...
Ti perher mut je kon kurgje s'te ka shku perdore...
Edhe nji gangster tjeter o tu mu kujtu...
Qe thojke non-stop n'Kosove s'po muj me jetu...
Pat kshyr me vjedh dicka e paten zon n'burg e paten qu...
Nuk ka shku nji kohe pata ni qe osht tranu...
Edhe nje tjeter qe hecke non-stop me dy alltija...
Qaq i rrezikshem qe u kon ju turrshin policia...
M'doket qe jon kon tu e lypen edhe CIA...
E ketu te na kan dal e e kan vra fmija...
Por ktu ki cka mos ki edhe gangsta katunar...
Qe t'vjen naten e ti vjedh krejt lopt cka i ki mar...
E neser del n'katun e shitet kanunxhi...
Katunart krejt i tuten se thon qe ish mafi...
Po ki edhe asi qe veq se ngrejn dicka...
Thojn qe jemi gangsta dhe kerkush so si na...
N'ket bote merdhina qe non-stop n'tripa jan...
Po ky eshte Gilani qe perher high u kon...

D.u.d.A:2x Reff
Gangsta gangsta ti del han me goje...
E lidhje s'ki n'kete loje...
E tash kam me shum per hip-hopin...
I vjen koha kur duhet me udheheq topin...

D.u.d.A:
Ja kuptoni do sene se ktu te na nuk bon...
Se gangster shqiptar shoq nuk munesh me u kon...
Se ma s'pari kshyre ne cfar vendi jetoojm...
Tana kshyre popullin tana ant qa t'rrethojn...
Hala jetojm ne kohen kur rryma s'ka egzistu...
Hala lypni femna qe me kerkon s'kan kalu...
I perdorin senet qe para 300 vjetve jan maru...
Hala traditen e moqme jem tu e respektu...
Ti mendon se gangster kallaj o me u kon...
Po shume njeri shoq ket loj n'gjyst e ka lon...
Gabove n'ket loje nuk lojn kurgje pa thon...
Double-G'ja pergjithmon menjiher te vran...
Kjo eshte njejte sikur loja qe luhet me top...
Ki lloj lloj loje per qa bon loja hip-hop...
I ka rregullat e veta qe duhesh mi zbatu...
Se perndryshe munesh shum shpejt mu likfidu...
Simpatizi ska refer ska me referu...
Edhe lojes nuk i dihet se kur ka me perfundu...
E na ne ket ven nuk jena hiq kerkun....
Nja 500 vjet permas jena minimum...
E per neve shoqi jem nuk ka met me tjeter sen...
Per veq se mi korr plaqkat e me hup me naj ven...
Ishallah na bon ato mike n'ket ven vjen...
Keto fjale i nin neper gojat e t'rive ne ket ven...
Ky eshte veni qe mirret mas shumti neper goje...
O shqiptaria ma e forta per gangsta loje...
Thom qe nuk ma nin per kurgjo nuk menoj...
Krejta punt qe egzistojne une di ti punoj...
M'fal ketu te na shoq cdo gje eshte maru...
Falsi te na shoq perher ka mbizoteru...
Krejt ti cka i ke zbulu ketu na ti kem falsifiku...
Falso ty dhe do mas luftes qe kan ndrru...

D.u.d.A:4x Reff
Gangsta gangsta ti del han me goje...
E lidhje s'ki n'kete loje...
E tash kam sa me shum per hip-hopin...
I vjen koha kur duhet me udheheq topin...

Jou gangsta shiitt...
I'm D.u.d.A mother fucker ...
I stop fucken gangsta shiitt mdfk...
Fuck you man ja...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:17 am

D.u.d.A-Gangster [GG ArmY]

Hej jo gangsta shiitt madafaka ha ke slow my life jom shiit..haha...

D.u.d.A:
Kur te kapercen nji gangsta para syve...
Ti nalesh thu o se ne familje ti ma thyve...
Shqiptar jena dhe gangstera ja bojm vetit krejt...
Kur ai del dhe thote po s'jam ty tu t'rrejt...
E me ksi gjena shoq mu shum shpesh m'vjen me nejt...
Ata jan bota cime qe t'kpusin tu rrejt...
Ki shume raste ku gangster thote se jam...
Vec pse ka rreh njonin dhe ne burg u kon...
Kur ti ngoj qeto sene mu kryt shum po m'dhem...
Sot harron ca ka rrejt e neser tjeters sen rren...
Ai veten e kallzon pi pares menjiher vjen...
Le t'shkojn kar aty venin me nji ren...
Shoqi jem e pse ja ke sha he nonen e nones...
Edhe qe je bo high pi timit te bananes...
E qe ja ke vjedh dy her babes paret...
S'munesh mu kon gangster shko ne pidh te nones...
Te maj men si gangster te shkolles fillore...
Kur vishe n'shkolle shoq vec me ka nji fletore...
E nji shoqes u mytshe tu i pagu akullore...
Ti perher mut je kon kurgje s'te ka shku perdore...
Edhe nji gangster tjeter o tu mu kujtu...
Qe thojke non-stop n'Kosove s'po muj me jetu...
Pat kshyr me vjedh dicka e paten zon n'burg e paten qu...
Nuk ka shku nji kohe pata ni qe osht tranu...
Edhe nje tjeter qe hecke non-stop me dy alltija...
Qaq i rrezikshem qe u kon ju turrshin policia...
M'doket qe jon kon tu e lypen edhe CIA...
E ketu te na kan dal e e kan vra fmija...
Por ktu ki cka mos ki edhe gangsta katunar...
Qe t'vjen naten e ti vjedh krejt lopt cka i ki mar...
E neser del n'katun e shitet kanunxhi...
Katunart krejt i tuten se thon qe ish mafi...
Po ki edhe asi qe veq se ngrejn dicka...
Thojn qe jemi gangsta dhe kerkush so si na...
N'ket bote merdhina qe non-stop n'tripa jan...
Po ky eshte Gilani qe perher high u kon...

D.u.d.A:2x Reff
Gangsta gangsta ti del han me goje...
E lidhje s'ki n'kete loje...
E tash kam me shum per hip-hopin...
I vjen koha kur duhet me udheheq topin...

D.u.d.A:
Ja kuptoni do sene se ktu te na nuk bon...
Se gangster shqiptar shoq nuk munesh me u kon...
Se ma s'pari kshyre ne cfar vendi jetoojm...
Tana kshyre popullin tana ant qa t'rrethojn...
Hala jetojm ne kohen kur rryma s'ka egzistu...
Hala lypni femna qe me kerkon s'kan kalu...
I perdorin senet qe para 300 vjetve jan maru...
Hala traditen e moqme jem tu e respektu...
Ti mendon se gangster kallaj o me u kon...
Po shume njeri shoq ket loj n'gjyst e ka lon...
Gabove n'ket loje nuk lojn kurgje pa thon...
Double-G'ja pergjithmon menjiher te vran...
Kjo eshte njejte sikur loja qe luhet me top...
Ki lloj lloj loje per qa bon loja hip-hop...
I ka rregullat e veta qe duhesh mi zbatu...
Se perndryshe munesh shum shpejt mu likfidu...
Simpatizi ska refer ska me referu...
Edhe lojes nuk i dihet se kur ka me perfundu...
E na ne ket ven nuk jena hiq kerkun....
Nja 500 vjet permas jena minimum...
E per neve shoqi jem nuk ka met me tjeter sen...
Per veq se mi korr plaqkat e me hup me naj ven...
Ishallah na bon ato mike n'ket ven vjen...
Keto fjale i nin neper gojat e t'rive ne ket ven...
Ky eshte veni qe mirret mas shumti neper goje...
O shqiptaria ma e forta per gangsta loje...
Thom qe nuk ma nin per kurgjo nuk menoj...
Krejta punt qe egzistojne une di ti punoj...
M'fal ketu te na shoq cdo gje eshte maru...
Falsi te na shoq perher ka mbizoteru...
Krejt ti cka i ke zbulu ketu na ti kem falsifiku...
Falso ty dhe do mas luftes qe kan ndrru...

D.u.d.A:4x Reff
Gangsta gangsta ti del han me goje...
E lidhje s'ki n'kete loje...
E tash kam sa me shum per hip-hopin...
I vjen koha kur duhet me udheheq topin...

Jou gangsta shiitt...
I'm D.u.d.A mother fucker ...
I stop fucken gangsta shiitt mdfk...
Fuck you man ja...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:17 am

D.u.d.A-Gangster [GG ArmY]

Hej jo gangsta shiitt madafaka ha ke slow my life jom shiit..haha...

D.u.d.A:
Kur te kapercen nji gangsta para syve...
Ti nalesh thu o se ne familje ti ma thyve...
Shqiptar jena dhe gangstera ja bojm vetit krejt...
Kur ai del dhe thote po s'jam ty tu t'rrejt...
E me ksi gjena shoq mu shum shpesh m'vjen me nejt...
Ata jan bota cime qe t'kpusin tu rrejt...
Ki shume raste ku gangster thote se jam...
Vec pse ka rreh njonin dhe ne burg u kon...
Kur ti ngoj qeto sene mu kryt shum po m'dhem...
Sot harron ca ka rrejt e neser tjeters sen rren...
Ai veten e kallzon pi pares menjiher vjen...
Le t'shkojn kar aty venin me nji ren...
Shoqi jem e pse ja ke sha he nonen e nones...
Edhe qe je bo high pi timit te bananes...
E qe ja ke vjedh dy her babes paret...
S'munesh mu kon gangster shko ne pidh te nones...
Te maj men si gangster te shkolles fillore...
Kur vishe n'shkolle shoq vec me ka nji fletore...
E nji shoqes u mytshe tu i pagu akullore...
Ti perher mut je kon kurgje s'te ka shku perdore...
Edhe nji gangster tjeter o tu mu kujtu...
Qe thojke non-stop n'Kosove s'po muj me jetu...
Pat kshyr me vjedh dicka e paten zon n'burg e paten qu...
Nuk ka shku nji kohe pata ni qe osht tranu...
Edhe nje tjeter qe hecke non-stop me dy alltija...
Qaq i rrezikshem qe u kon ju turrshin policia...
M'doket qe jon kon tu e lypen edhe CIA...
E ketu te na kan dal e e kan vra fmija...
Por ktu ki cka mos ki edhe gangsta katunar...
Qe t'vjen naten e ti vjedh krejt lopt cka i ki mar...
E neser del n'katun e shitet kanunxhi...
Katunart krejt i tuten se thon qe ish mafi...
Po ki edhe asi qe veq se ngrejn dicka...
Thojn qe jemi gangsta dhe kerkush so si na...
N'ket bote merdhina qe non-stop n'tripa jan...
Po ky eshte Gilani qe perher high u kon...

D.u.d.A:2x Reff
Gangsta gangsta ti del han me goje...
E lidhje s'ki n'kete loje...
E tash kam me shum per hip-hopin...
I vjen koha kur duhet me udheheq topin...

D.u.d.A:
Ja kuptoni do sene se ktu te na nuk bon...
Se gangster shqiptar shoq nuk munesh me u kon...
Se ma s'pari kshyre ne cfar vendi jetoojm...
Tana kshyre popullin tana ant qa t'rrethojn...
Hala jetojm ne kohen kur rryma s'ka egzistu...
Hala lypni femna qe me kerkon s'kan kalu...
I perdorin senet qe para 300 vjetve jan maru...
Hala traditen e moqme jem tu e respektu...
Ti mendon se gangster kallaj o me u kon...
Po shume njeri shoq ket loj n'gjyst e ka lon...
Gabove n'ket loje nuk lojn kurgje pa thon...
Double-G'ja pergjithmon menjiher te vran...
Kjo eshte njejte sikur loja qe luhet me top...
Ki lloj lloj loje per qa bon loja hip-hop...
I ka rregullat e veta qe duhesh mi zbatu...
Se perndryshe munesh shum shpejt mu likfidu...
Simpatizi ska refer ska me referu...
Edhe lojes nuk i dihet se kur ka me perfundu...
E na ne ket ven nuk jena hiq kerkun....
Nja 500 vjet permas jena minimum...
E per neve shoqi jem nuk ka met me tjeter sen...
Per veq se mi korr plaqkat e me hup me naj ven...
Ishallah na bon ato mike n'ket ven vjen...
Keto fjale i nin neper gojat e t'rive ne ket ven...
Ky eshte veni qe mirret mas shumti neper goje...
O shqiptaria ma e forta per gangsta loje...
Thom qe nuk ma nin per kurgjo nuk menoj...
Krejta punt qe egzistojne une di ti punoj...
M'fal ketu te na shoq cdo gje eshte maru...
Falsi te na shoq perher ka mbizoteru...
Krejt ti cka i ke zbulu ketu na ti kem falsifiku...
Falso ty dhe do mas luftes qe kan ndrru...

D.u.d.A:4x Reff
Gangsta gangsta ti del han me goje...
E lidhje s'ki n'kete loje...
E tash kam sa me shum per hip-hopin...
I vjen koha kur duhet me udheheq topin...

Jou gangsta shiitt...
I'm D.u.d.A mother fucker ...
I stop fucken gangsta shiitt mdfk...
Fuck you man ja...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:18 am

D.u.d.A-Gangster [GG ArmY]

Hej jo gangsta shiitt madafaka ha ke slow my life jom shiit..haha...

D.u.d.A:
Kur te kapercen nji gangsta para syve...
Ti nalesh thu o se ne familje ti ma thyve...
Shqiptar jena dhe gangstera ja bojm vetit krejt...
Kur ai del dhe thote po s'jam ty tu t'rrejt...
E me ksi gjena shoq mu shum shpesh m'vjen me nejt...
Ata jan bota cime qe t'kpusin tu rrejt...
Ki shume raste ku gangster thote se jam...
Vec pse ka rreh njonin dhe ne burg u kon...
Kur ti ngoj qeto sene mu kryt shum po m'dhem...
Sot harron ca ka rrejt e neser tjeters sen rren...
Ai veten e kallzon pi pares menjiher vjen...
Le t'shkojn kar aty venin me nji ren...
Shoqi jem e pse ja ke sha he nonen e nones...
Edhe qe je bo high pi timit te bananes...
E qe ja ke vjedh dy her babes paret...
S'munesh mu kon gangster shko ne pidh te nones...
Te maj men si gangster te shkolles fillore...
Kur vishe n'shkolle shoq vec me ka nji fletore...
E nji shoqes u mytshe tu i pagu akullore...
Ti perher mut je kon kurgje s'te ka shku perdore...
Edhe nji gangster tjeter o tu mu kujtu...
Qe thojke non-stop n'Kosove s'po muj me jetu...
Pat kshyr me vjedh dicka e paten zon n'burg e paten qu...
Nuk ka shku nji kohe pata ni qe osht tranu...
Edhe nje tjeter qe hecke non-stop me dy alltija...
Qaq i rrezikshem qe u kon ju turrshin policia...
M'doket qe jon kon tu e lypen edhe CIA...
E ketu te na kan dal e e kan vra fmija...
Por ktu ki cka mos ki edhe gangsta katunar...
Qe t'vjen naten e ti vjedh krejt lopt cka i ki mar...
E neser del n'katun e shitet kanunxhi...
Katunart krejt i tuten se thon qe ish mafi...
Po ki edhe asi qe veq se ngrejn dicka...
Thojn qe jemi gangsta dhe kerkush so si na...
N'ket bote merdhina qe non-stop n'tripa jan...
Po ky eshte Gilani qe perher high u kon...

D.u.d.A:2x Reff
Gangsta gangsta ti del han me goje...
E lidhje s'ki n'kete loje...
E tash kam me shum per hip-hopin...
I vjen koha kur duhet me udheheq topin...

D.u.d.A:
Ja kuptoni do sene se ktu te na nuk bon...
Se gangster shqiptar shoq nuk munesh me u kon...
Se ma s'pari kshyre ne cfar vendi jetoojm...
Tana kshyre popullin tana ant qa t'rrethojn...
Hala jetojm ne kohen kur rryma s'ka egzistu...
Hala lypni femna qe me kerkon s'kan kalu...
I perdorin senet qe para 300 vjetve jan maru...
Hala traditen e moqme jem tu e respektu...
Ti mendon se gangster kallaj o me u kon...
Po shume njeri shoq ket loj n'gjyst e ka lon...
Gabove n'ket loje nuk lojn kurgje pa thon...
Double-G'ja pergjithmon menjiher te vran...
Kjo eshte njejte sikur loja qe luhet me top...
Ki lloj lloj loje per qa bon loja hip-hop...
I ka rregullat e veta qe duhesh mi zbatu...
Se perndryshe munesh shum shpejt mu likfidu...
Simpatizi ska refer ska me referu...
Edhe lojes nuk i dihet se kur ka me perfundu...
E na ne ket ven nuk jena hiq kerkun....
Nja 500 vjet permas jena minimum...
E per neve shoqi jem nuk ka met me tjeter sen...
Per veq se mi korr plaqkat e me hup me naj ven...
Ishallah na bon ato mike n'ket ven vjen...
Keto fjale i nin neper gojat e t'rive ne ket ven...
Ky eshte veni qe mirret mas shumti neper goje...
O shqiptaria ma e forta per gangsta loje...
Thom qe nuk ma nin per kurgjo nuk menoj...
Krejta punt qe egzistojne une di ti punoj...
M'fal ketu te na shoq cdo gje eshte maru...
Falsi te na shoq perher ka mbizoteru...
Krejt ti cka i ke zbulu ketu na ti kem falsifiku...
Falso ty dhe do mas luftes qe kan ndrru...

D.u.d.A:4x Reff
Gangsta gangsta ti del han me goje...
E lidhje s'ki n'kete loje...
E tash kam sa me shum per hip-hopin...
I vjen koha kur duhet me udheheq topin...

Jou gangsta shiitt...
I'm D.u.d.A mother fucker ...
I stop fucken gangsta shiitt mdfk...
Fuck you man ja...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:18 am

D.u.d.A-Hajde krejt [GG ArmY]


D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Je tu ec rruges je nis per me thy...
Hajde tash shoq skuqi pak ata sy...
Shoq si shqiptari kur ski me nej..
Mos ta nin menjiher kape shtine n'shej...
Alltijen n'kuk per mu kon i sigurt...
Gjithmon nuk ta nin per kerkon edhe pse man kanun...
Shoket presin edhe per ty vdesin...
Mos ta nin e kom thesin mercedesin...
Nuk e kan merzi ton naten rrin tu pi...
Edhe n'fund bashk shkoj krejt me u qi...
Sdi a ke ni ti hala per ket ushtri...
Jan Double-G qe juve n'goje ahaha...
I du krejt nuk po du me rrejt...
Ato qe se du jam i shtrenjt...
Hej o shqiptar nisnia tash livritni...
U bo shum nxehte hajde sa jeni kapitni...
Bukuroshe t'mdhaja edhe shum te forta...
Krejt po m'doket qe mes veti jon motra...
Hiq pa t'bo kurgjo t'mysin vec me sy...
Hajde vllau jem ky sen o vec per ty...

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Ngom mu se jam tranu po du me kallzu...
Une po du me lu tani diku me shku...
Me vazhdu ato qe kem fillu ti me mu...
Une po du qe kjo kur mos me mbaru...
Qu qika mamit sille pak ne toke...
Qu qu zemer hajt dridhnaj tash neve token...
Qu hajde tash me mu me lu...
Ngjitmu per trupi ndash krejt me m'tranu...
Ketu rrihet pihet po kur nuk flijet...
Cka mos nihet edhe n'fun cka mos lipihet..
Pijet e qaty atehere hijet...
Tash po dihet se shum forte aty rrihet...
Xhehnet tani ti bertet edhe kur se len pa ardh apet..
Qikat e mamit sonte m'ke pelqye shume...
Po ka qejf me shku e me m'venu ne gjume...
Jo veq kjo po edhe shume te tjera...
Qe tash jan tu prit n'ren te dera...
Mos jav nin sonte krejt ho hooo...
Se jemi nji ushtri qe na thojn Double-G...ja

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Tash po foli edhe pak seriozisht...
Jem shqiptare e jem krejt te prisht...
Boni vaki e ta bonum ty me gisht...
Menjiher therja e ik dikun lirisht...
Qekjo eshte jeta jone jeta jem...
Qe ky eshte ai sen qe po folet n'ket ven...
Qeta jena dhe qeta kena mu kon...
Qeta qysh na ka bo ajo non...
E din lojen pam pam se e kemi lujt...
Edhe po mire e din se ty te kemi mujt...
Edhe farefis kemi shume ma shum se ti...
Ti per kto ke ni dhe shume mire e di...
Hajde krejt tash ket nej me lujt...
Hajde ta kshyrim shoq kush kon ka me mujt...
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
E jam mes une nuk jam pis...
Nuk jam asi qe ta boj kiss kiss...
Nuk jam asi qe maj n'kry plis...
Po ha canabis dhe kam shum farefis ja...

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Linddii prej Mon Aug 15, 2011 1:18 am

D.u.d.A-Hajde krejt [GG ArmY]


D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Je tu ec rruges je nis per me thy...
Hajde tash shoq skuqi pak ata sy...
Shoq si shqiptari kur ski me nej..
Mos ta nin menjiher kape shtine n'shej...
Alltijen n'kuk per mu kon i sigurt...
Gjithmon nuk ta nin per kerkon edhe pse man kanun...
Shoket presin edhe per ty vdesin...
Mos ta nin e kom thesin mercedesin...
Nuk e kan merzi ton naten rrin tu pi...
Edhe n'fund bashk shkoj krejt me u qi...
Sdi a ke ni ti hala per ket ushtri...
Jan Double-G qe juve n'goje ahaha...
I du krejt nuk po du me rrejt...
Ato qe se du jam i shtrenjt...
Hej o shqiptar nisnia tash livritni...
U bo shum nxehte hajde sa jeni kapitni...
Bukuroshe t'mdhaja edhe shum te forta...
Krejt po m'doket qe mes veti jon motra...
Hiq pa t'bo kurgjo t'mysin vec me sy...
Hajde vllau jem ky sen o vec per ty...

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Ngom mu se jam tranu po du me kallzu...
Une po du me lu tani diku me shku...
Me vazhdu ato qe kem fillu ti me mu...
Une po du qe kjo kur mos me mbaru...
Qu qika mamit sille pak ne toke...
Qu qu zemer hajt dridhnaj tash neve token...
Qu hajde tash me mu me lu...
Ngjitmu per trupi ndash krejt me m'tranu...
Ketu rrihet pihet po kur nuk flijet...
Cka mos nihet edhe n'fun cka mos lipihet..
Pijet e qaty atehere hijet...
Tash po dihet se shum forte aty rrihet...
Xhehnet tani ti bertet edhe kur se len pa ardh apet..
Qikat e mamit sonte m'ke pelqye shume...
Po ka qejf me shku e me m'venu ne gjume...
Jo veq kjo po edhe shume te tjera...
Qe tash jan tu prit n'ren te dera...
Mos jav nin sonte krejt ho hooo...
Se jemi nji ushtri qe na thojn Double-G...ja

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...

D.u.d.A:
Tash po foli edhe pak seriozisht...
Jem shqiptare e jem krejt te prisht...
Boni vaki e ta bonum ty me gisht...
Menjiher therja e ik dikun lirisht...
Qekjo eshte jeta jone jeta jem...
Qe ky eshte ai sen qe po folet n'ket ven...
Qeta jena dhe qeta kena mu kon...
Qeta qysh na ka bo ajo non...
E din lojen pam pam se e kemi lujt...
Edhe po mire e din se ty te kemi mujt...
Edhe farefis kemi shume ma shum se ti...
Ti per kto ke ni dhe shume mire e di...
Hajde krejt tash ket nej me lujt...
Hajde ta kshyrim shoq kush kon ka me mujt...
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
E jam mes une nuk jam pis...
Nuk jam asi qe ta boj kiss kiss...
Nuk jam asi qe maj n'kry plis...
Po ha canabis dhe kam shum farefis ja...

D.u.d.A:1x Reff
Hajde krejt tash ket nat me lujt...
Hajde ta kshyrim kush kon ka me mujt..
Mos u tut oj zemer se mas teje jam...
Trupin ton te fort ngjit per temin e kam...
Mos jav nin sonte shum do te rrim...
Do ta kallim deri n'fund do te pim...
Hajde popull qoheni bashk te kallim krejt...
Mos u tutni se do shum do te nxejm...
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gjithe tekstet e GG'es dhe O.T.R'it

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 4 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi