Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

humor....alla nastradince ....

Shko poshtë

humor....alla nastradince ....

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 3:51 pm

Ne ambjentet e nje stacioni treni ne Itali

Emigranti 1 -_ Fratello, ke gje fuoco?
Emigranti 2 - Albaneze je ti mo?
Emigranti 1 - Po mo Albaneze jam? Po ti nga e_ kuptove?
Emigranti 2 - Po sembri nga rrobat, dhe nga italishtja qe me_ flet! Cope cope qenke.
Emigranti 1 - Avash me linguan banale! Se_ jam nga Vlora une, mos me fol mua kshu ti. Po ti ku_ rri?
Emigranti 2 - Une rri ne Peskara!
Emigranti 1 - He me te_ lumte jo, i hengsh e u fryfsh! Po ku rri ne Peskara, ne maje apo_ anash!
Emigranti 2 - Jo ore kolione jo, Peskara eshte qytet ketu ne_ Itali.
Emigranti 1 - Ca thua? Me hoqe cervellon. Po mire, po kur_ martohesh me ndonje nga ky qytet, si u thua krushqeve: Hajde se do vemi_ te marrim nusen
ne Peskara? Po pse shkulet nusja nga Peskara mo? Ama emer_ qyteti paska!
Emigranti 2 - Albanese injorant dhe banal_ qenke!
Emigranti 1 - Ej, amiko non scoppare la sorella alla_ conversazione se s'ka lezet! Kujdes!
Emigranti 2 - Bene bene se_ shaka po bej
Emigranti 1 - Po mire ca lavoro ben ktej ti mo?_
Emigranti 2 - Une jam shites punoj ne_ supermercati_COOP!
Emigranti 1 - KOP? Edhe ketu ne Itali? Ka ardhur_ Lulzim Basha me KOP-in? Ca thua?
Emigranti 2_ - COOOOOOP more, jane dyqane shume te medhaja supermerkata u thone
Emigranti 1 - Eeeeee, po kete thuaj se nuk e mora vesh ne_ fillim.
Emigranti 1 - Po mire, ndonje p*tana italiana ke kapur se jane_ te mira keto?
Emigranti 2 - Banal, shume banal qenke. Une_ jam fidanzato me nje italiane ka 3 vjet.
Emigranti 1 - Fidan_ Cato? Kush eshte ky Fidani mo? Nuk e njoh nga eshte ky?_Fierak?
Emigranti 2 - Finanzato o gomar, i fejuar me_ nje_ italiane.
Emigranti 1 - Eeeee, po fol o biancoporta se u_ beme lemsh po te trashgohesh e me krahe te lehte vetem kujdes, se_ keto italiankat jane zuzare degjo mua ti
Emigranti 2 - Jo mor_ mik jo, si Karmella ime nuk ka!
Emigranti 1 - Karmela? Gruaja jote? Kshu_ e ka emrin?_ Po mos eshte nga Peskara kjo? Oboboboo,_Karmerla nga Peskara, o te pifsha dolline une ty ore. Nejse nejse ika_ se kam pune, devo aspetare i capelli!
Emigranti 2 - Ik ik,_ ciao
Emigranti 1 - Oreee (duke u larguar) emrin si e kishe nuk ka the!
Emigranti 2 - Karaman me quajne!
Emigranti 1 -_Oboboboo Karamani i martuar me Karmellen
nga Peskara u be_ nami.

Perkthime:
-biancoporta - derbardhe
-devo aspettare i capelli_ - do pres floket
-non scoppare la sorella alla conversazione - mos ia_ashtu motren muhabetit.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: humor....alla nastradince ....

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 3:51 pm

Vete vlonjati te bleje nje paqete cigare kur lexon:
"Cigarja te ben imponent"
I kthehet shiteses:
-Na mi motrë, ke nga ato paqetat me kancer?
-------

Nje tirons e nje vlonjat po bisedonin. I thot tironsi:
-Ore kam degjuar qe ju vlonjatet shani shume?
-Po kush te ka genjyer o qe ja befsha naften? (sigurisht ky eshte versioni i censoruar)
------

Vete vlonjati ne kopsht zoollogjik. Lodhet duke shetitur dhe per tu c'lodhur mbeshtetet te kafazi i luanit. E shikon nje punetor dhe fillon te vrapoje ne drejtim te trimit dhe duke bertitur:
-Kujdeeees kujdeeees eshte kafazi luanit ai. Dhe ky ja pret:
-Na vash ti ore na vash se s'te hengri njeri luanin ty.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: humor....alla nastradince ....

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 3:51 pm

C'thone femrat e vendeve te ndryshme kur bejne dashuri?

Amerikanja "yeah baby"
Zvicerjanja "ja schatz ja"
Francezja "ancore mon amour"
Shqiptarja "mos i thuaj njeriu"
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: humor....alla nastradince ....

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 3:52 pm

Rezymeja e Vlonjatit
Resume

Emri: Jozif Murat Bënça

Adresa: Pallati direkt pas kinema Ali Demi te Partizani

Nr telefonit: + 26 880 (Kerko Hafizen e i thuaj te me therrasi pak mua. Eshte vetem nje kat me poshte)

Seksi: C'ka, me raste, kur dal nga konviktet edhe del dicka.

Statusi civil: Kam dashnore Sherebelen e Hafizes po ajo s'e di akoma.

Orientimi politik: Simpatizant i partise demokratike, po voten ia dhash Fatosit se ma mbushi mendjen nje deputet republikan.

Edukimi:
"Teli Ndini" Vlore 1986-93
"Alvanos Centre" Athine 1993-95
"Halim Xhelo" Vlore 1995-96
"Sokrates & Platon Gymnasium" Athine 1996-1997
"Istanbul Etepsez" Istanbul 1997-98
"Rehabilitation center" Zyrich 1998-99
"Zimbabwe College of Music" Zimbabwe 1999-00
"Polytechnic University of Tirana" Tirane 2000-02

Profesioni: Murator i mirefillte, bojaxhi artist,
pianist (i bie pak edhe celos), xhenerik avjonesh.

Diplomima/Certifikime: Afarist, shofer, skafist,
avokat. Tani po studioj per neurologji.

Pasionet: Paraja, Benci (sidomos ai gjashte-mijsh) dhe
RTM'ja.

Pika e dobet: E bija e Ziniut

Pika e forte: Djali i halles

Shkurt rreth meje: Ca te thote vellai, kur mer plaka
pensionin dal e pi nje konjak me shoket. Gjithmone pa
eksese. Diteve te javes vertitem sa nga njeri gjimnaz
te tjetri, por nuk kam patur shume sukses. Me pelqen
shume seksi dhe bakllavaja.

Referenca: Pyet ke te duash mo
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: humor....alla nastradince ....

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 3:52 pm

I thote elefanti devese: ci ke ato cica ne kurriz mi deve...
Ja kthen deveja: po ti mor elefant ce ke ate k...ballit
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: humor....alla nastradince ....

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 3:52 pm

Lakuriqet e nates dihet qe rrine te gjith me koke poshte....ndersa njeri po rrinte me koken lart... Ne ate moment pyet njeri nga lakuriqet e tjere,,,cka ky mo' Lere lere se po ben "JOGA" ja pret tjetri...
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: humor....alla nastradince ....

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 3:52 pm

ne nje lokal luksi ne tr ulur dy vlonjat edhe mundoheshin te dukeshin sa me te kulturuar
prane tyre dy vajza ngrihet njera dhe i vete te tavolina
mund te me jepni nje cigare
posi jo thote ky dhe ja ndez dhe njekohesisht e pyet
ajo pi..... tjeter e pi?
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: humor....alla nastradince ....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi