Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pjeset u trupit

Shko poshtë

Pjeset u trupit

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:07 pm

U futen te gjithe pjeset e trupit ne mbledhje.Truri ishte kryetari i mbledhjes.Ne fund te mbledhjes truri thote- kush te kete ndonje problem te cohet e te flase.
-Gjate viteve kam pare shume gjera te mira e te keqija dhe jam lodhur prandaj dua te dal ne pension- cohet e thote syri.
-Edhe une kam degjuar shume gjera dhe jam lodhur dhe dua te dal ne pension- cohet e thote veshi.
- Edhe une, edhe une, edhe une dua te dal ne pension- gati cohen te gjithe pjeset e trupit.
Andej nga fundi i rrjeshtit dikush me gjyse zeri thote- Edhe une jam i lodhur dhe dua te dal ne pension.
Ka mundesi te cohesh se nuk shoh se kush po flet- thote truri.
Po te mundesha me u cu nuk do te kerkoja me dale ne pension- thote k***
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pjeset u trupit

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:07 pm

Norga e paske degjuar cerek...

Barsaleta eshte keshtu :- Mblidhen organet e trupit ne nje mbledhje per shperndarje pensioni...Truri ishte kryetari i jurise.
Ngrihet zemra e thote:- Une dua pension pasi e filloj aktivitetin e punes time qe me lindjen e njeriut duke perballuar impulse te ndryshme ngritje e ulje gjate momenteve emozionale qe njeriu kalon dhe deri ne vdekje punoj ...Ulet kjo e keshtu ngrihen me radhe te gjitha organet ,,,, stomaku edhe une punoj ne orare te pakten 4 ne dite duke tretur lloj lloj ushqimesh qe trupi merr nga jashte ,,, mushkeria edhe une punoj duke filtruar gjithe papastertite dhe pluhurat per ti dhene gjakut oksigjenin me te paster ,,, e kshu me radhe ...
I vjen radha organit mashkullor :- Me leje -thote ky boti -c'eshte e verteta une nuk e filloj aktivitetin si gjithe te tjeret por ama kur e filloj kam me shume veshtiresi ne jete se keta ,,,, psh punoj ne miniera dite e nate po gjithmone ne erresire ,,, me dhe pa lageshtire ,,, me dhe pa cizme etj veshtiresi qe me kalimin e kohes me kane bere me reomatizem ...
Truri i thote - Po ti o burre i dheut ngrije koken ...
Ai pergjigjet :- Po po ta ngrija koken vazhdoja germimet nuk vi te kerkoj pension ketu ke ju
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi