Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Barcoleta humoristike!

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:09 pm

Trendafilat jane te kuq

Manushaqet jane blu

Mua zoti me beri te bukur

C'far dreqin ndodhi me ty?
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:11 pm

Amita sjell jeten
Jeta sjell sportin
Sporti sjell arsimin
Arsimi sjell femren
Femra sjell sexin
Sexi sjell siden
Me mire mos e pi amiten
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:11 pm

Aty ku buron ujet e ftohte
ku kullosin bagetia
atje te shkosh ta marresh ujin
e dashke dhe te shtepia!!!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:11 pm

Ishim ulur te dy ne ballkon.
Une po haja buke me gjalpe...
Ti po haje buke me gjize...
Aty verdall kaloi nje mize..
Une po haja gjalpin,ti gjizen..
Ishim aq te dashuruar...
Sa hengrem dhe mizen...
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:12 pm

cou moj cou moj bi
cou moj cou moj bi
sta pa hajrin shpia ty shpija ty
sta pa hajrin shpia ty shpija ty

besa bab jam tuj pritu tuj pritu
besa bab jam tuj pritu tuj pritu
se m'shkon filmi pa pa mu pa pa mu

cou moj cou moj bi
cou moj cou moj bi
se don baba nji got raki nji got raki
se don baba nji got raki nji got raki

dreqi ne bark babe ta ka pi ta ka pi
sa t'maton filmi ta bi filmi ta bi dreqi ne bark babe ta ka pi ta ka pi
sa t'maton filmi ta bi filmi ta bi
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:12 pm

Ju gocat e tradhtume
Me mir mos e rruni fare
Me mir mos u merzitni fare
Se gjith cunat jan rrota kari
Po jua them nga eksperienca
Se jam nje goc alidemse
Kush do ta kruj me ne
Do ta haje aty ku me shum I dhemb
Kudo qe te shkojm
Me koken lart do qendrojm
Jemi goca t’mira
E jo si ata b****
Jemi vajza qe meritojm respect e dashuri
Po ku ka cun sot qe na I jep keto cilesi
Me mir mos lidhemi fare
Se sa te lidhemi me keta rrota k**i
Jemi goca me nder
E nuk duhet te rrijm me cuna te dhjere
A keni degjuar ndonjeher qe bashkimi ben fuqine
Hajdeni pra goca
E mamat jua q**m
Aaa ka dhe goca p****she
Qe shkojn q**n neper qoshe
Po ne sna plas bytha fare
Se ato jan vetem ca katunare
Cunat duhet te jen besnik
Po ata din vetem
ZHVISHU Q** DHE IK

Kur t’bo dhe me I shemtuti si simpatik
Te vje me ja fut vetes me thik
Po kur ngacmojn ca katunar
Te vje ti thush
IK MOR K*R
Ah desha te shtoja dhe dicka…
Ka dhe cuna t mir qe te duan dhe te respektojn
Kta po qe jan cuna e nuk jan majmuna
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:12 pm

Bir Selman i nënës, kë të më parë?

Hap televizorin, lajme Shqipërije:
„Qeveri e tjerrur veç me lesh Mafije!“
Nis lexoj gazetat, e gjith globit mbarë:
Bir Selman i nënës, kë të më parë?

Bijen qeveritë në çdo anë të globit
Veç në Shqipëri kodoshat e kombit,
hypin edhe zbresin, i vërsulen „thelës“
Vendit po ia fusin, krejt si Kau Pelës(!)

Jugu plot me skafë me trafik kanabis
Tosi mjekërkuqi çirret për „katarsis“!
Në veri veç banda, sherre dhe tritol!
Prap Sali Berisha bëri Autogol…!

A nuk të mjaftuan njëqindmijë akuza?
Thirri mëndjes Salo, se na plasi buza!
Dil nga Zyra tënde, merri Sheshet prapë.
Të tjerët bymehen, ti tkurresh në vapë(?)

Mblidhet parlamenti, bëhen aleanca
Tosi vjedh Atdheun, Sala rruan planca!
Hiç mos u mërzitni, vëllezër shqipëtar
Këndoni refrenin: „Kë të më parë!?“

Ku je moj Nafije, „që rrahe dybekun“
Nder i madh për neve – u lidhëm me grekun!…
Bëhen qeveritë dhe e hamë pas shpinës
Se ky është qëllimi i Teze Athinës!…..

Erdhi Nikollaqi, qirje Gaxojanis:
„Jasu skipetaris, erdha unë rrufjanis!“
Mister Geijxh ti erdhe,po vallë kush të solli?
Me rrufjanët tanë, belaja na polli!

Njëri i bjen gozhdës, tjetri rreh patkuan
Mafia mbretëron, populli po vuan
Ku të vejë i ngrati, popull i bekuar
Nga qeveritarët – milet i mallkuar!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:13 pm

Vetëm LEKU dhe dyfeku
Mbretërojn në Shqipëri
Erdhi LEKA! Iku LEK-u!
Po e njëjta histori……

Njëri shkon e Tjetri vjen
LEKA – Lekun nuk e gjen(?)
Leku thonë e shpon dhe detin!
Leku, vë edhe heq Mbretin!

LEKA – Mbret i shqipëtarve!
Leku – letër dhe monedhë!
Për 1 Lek, hapen dhe varre
Për 1 Mbret, askush nuk pjerdhë(?)

Leku fare nuk ka vlerë
LEKA nuk ka mbretëri!
Leku iku si i dhjerë…
LEKA erdhi përsëri.

LEKA – Bir i Mbret Ahmetit
Leku – ethja e Pushtetit!
Leku – iku veç prej .
LEKA erdhi prej Afrike!

LEKA - Mbret që nuk ka Fron(!)
Leku – Mbret me korrupsion!
LEKA – Mbret me gjakun Blu.
Leku – Gjaku deri në gju!….

LEKA – Mbret me Vota vjedhur!
Leku – Vjedhur në Thesarë(!)
Leku – parja më e pjerdhur…
LEKA – Gjys për gjys shqiptarë.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:13 pm

Ngrihu Shqipëri,
se u ngrit Lugati!
U ngrit Enver Hoxha
dhe Luan Pobrati

Ngrihu Janullatos,
dil andej nga Kisha
(Ah ç'na bëre nanën,
o Sali Berisha)

Që na lidhe duart,
"jemi bashkëfajtorë!"
Hë tani, ku jemi,
nën këta mizorë!

Iku Shqipëria
tek b..thë e Tritanit
Preshin që e hëngri,
ia futëm vatanit!

Na tani duroni,
varfërin e plotë!
Shtet i korruptuar –
Vend i Parë në Botë!

Nano merr dy gra,
ne çelim bordelle…
Shqipëri moj zuskë,
prapa botës ngele

Të dinim xhenet,
na dole xhehnem
Shqipëri moj zuskë,
na bëre verem!

Ikën policia,
natën nëpër terr
Gjen vetëm viktimën,
nuk ka kriminel(!)

Njerzit Mbretin,
pesë Malin e Zi
Ah ç'na bëre Nënën
o Zotri Sali!

Rrugës nëpër Male,
niset Pandeliu
Të bëj autostradën,
por ka qime thiu!...

Do të bëjë i shkreti,
çfarë s'bëri Mehmeti
Zonja Kryemadhi,
bëhet Dado Mbreti!

Po ti Ndrè Legisi,
kushuri i parë
Për çfarë kocke dole,
o sahanpalarë!

Shkruan sensacione,
Aurel Plasari
Mbeti shteti ynë,
si pallosh gomari.

U ngatrruan punët
u bën lesh harapi
Njëri vjedh thesarin,
tjetri vu ta kapi!

Shqipëri moj zuskë,
të kisha mundsi!
Të të prishja fare,
pastaj me magji

Të të bëja prap,
endrën siç e kisha
Që të ma bëj nënën
prap Sali Berisha!!!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:14 pm

Ej, shqiptarë ju thafshin kraht’
Ju shkoj jeta, kot së koti.
Ju që s’vleni as sa gratë
Kush s’ju don, veç ju dashtë Zoti!…

E shkutë jetën veç me pshtyma
Tre herë n’ditë kërkoni sherr.
“Bijt e shqipes” rritë me kryma
farën tuej Dreqi s’e merr!…

shkuan shekuj e shkuan mote
endé sot nuk din nga shkon.
Fatkeqsitë e kësaj Bote
Në Shqypni veç i takon.

Rrugë pa rrugë në Shqipëri
Benza, kurva, vijnë e shkojnë
Veç hajduta në Qeveri
pensionista që mallkojnë…

veteranë me prostat truri
lekët bukës i blejn gazetë(!)
era shurrë vjen pas çdo muri
Era *** posht e përpjetë

Kisha, tyrbe e xhami
Priftër, dhjako e hoxhallarë
*** me Shqipëri!
*** mbi *** kombi shqiptarë!

Ngrihen çmimet, ulen brekët!
Lart, më lart se Mali i Dajtit
Nuk t’u sosën kurr fishekët!
qytetarët’ nën hyqëm t’fshatit(!)

vend ku vritet Deputeti
sikur t’ishte qen rrugaç…
Vrasësi merr Medalje Shteti(!)
Sa hap gojën të thonë: - plaç!


Vend që s’ka Ligje dhe Norma
(nga Athina erdh’ Kushtetuta)…
Vit për vit shpikin reforma(!)
“Dje m’a fute,…sot t’a futa!…”

Futja kot, me bazë hakmarrjen!
Bini Toskë e bini Gegë!
karakurvë ke gazetaren
Bandë me rrogë në çdo gazetë…

Vend ku vidhet historija
Origjina e kombit tim!
Vend ku ngrihet qeverija
Të rrëzojë…Shqipërinë(?)

Ndër ministra, shtat janë grekër
gjysh stërgjysh e baballarë
Bajnë orgji e hanë si mbretër
Ku një komb rron si lypsarë(!)…

Ku pëllcet kërrcet dyfeku
Shkollat plot me… heroinë
Ku hedh valle sërbi e greku
Që “mendojnë” për Shqipërinë(!)…

Vend ku çezma e pallatit
Nuk nxjerr ujë por lang fekalesh…
Vend ku vjen hajduti i fshatit
Dhe blegrin me jehon malesh.

Vend ku vjen Cjapi me Zile
Dhe mbush rrugët me kakërdhi
Vend ku shitet krimi me kile
Ku nuk thuret një poezi…

Ku gjëmojnë kangët jevgjite
Herë me dajre herë me buzuq
“Moj rrospi sa shpejt m’u rrite!
Pse m’i lyve thonjt e kuq?…”Pse je veshun zhele – zhele?
Dhe dyshoj s’do bahesh kurrë!
Prap me gisht në gojë ti ngele,
“Ballëlarta me Flamurë?”

Ja kaluan 90 vite
Kur në Vlonë ngritën Flamurin
Sot ku je, dhe ku arrite!?
Là më là po ngre ushkurin…

Shtrirë përmbys lëngon mbi glob
Gjakun po t’a thith “shushunja”.
Ke marrë vrapin me galop
Kërmë që qelbesh nëpër plumba…

Vend ku gjen baltë e batak
drogë, alkool, Euro, dollarë,…
vend që vritesh veç për Gjak!
Shurragjaksit s’janë shqyptarë!

Dil e shit dëshmorët e Kombit!
Dil, moho Martirët e tu.
Sot të thonë “******” e Globit
Dhe “lavire” gjithashtu…

Ku asht shpirti i Naimit?
Ku asht fryma e At Fishtës?
Ku janë trimat e çlirimit?
Ku janë mendt e F.Konicës?

Janë tek plagët e Kosovës!
Janë tek varret në Çamëri!
Janë tek Fushë e Domosdovës!
Hot e Grudë, Plavë e Guci!

Janë tek britmat e Gjo Lulit!
Huta e gjatë e Boletinit!
Salari dhe djemt e Sulit
Janë tek gjoksi i Azem Trimit.Nandëdhjetë vite shkunë sa ora.
Kujt t’i them: - Të qofsha falë?
Ku janë djemt që kishte Vlora?
Shqipëri moj rrënjëdalë!?..

Zemra ime nis merr vrapin
Don me puth në gjunj Flamurin.
Hajnat rrugën nuk m’a hapin
Hajnat fort shtërngojn ushkurin…

Ia hyp Atit të Inatit
Kaloj male si i marrë
Veç të shkoj tek Guri i Cakut
T’a puth Flamurin Shqiptarë!

Bubazhelë dhe buburreca
Jargë e qurra atdhetare
Para Flamurit seç ngeca
S’pashë anji fytyrë shqyptare!

Hipokritë me dhambë ckërmitur
Njerz që flisnin çuditërisht
Në mes sheshit të uritur
Iso burrash labërisht:

“Po ku je Ismail Vlora?
Ngrihu, zgjohu ti nga gjumi!
Ngrihu burrë e bëja fora.
Shqipërinë e morri lumi!…”

…Dhe u zgjova i trumhasur
ishte andërr… mos e zgjat!
Mosha plakë m’a kishte rrasur…
Kisha pshurrun në krevat!…
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:14 pm

naten me hene te prita une ty
qe kanace te mblidhnim ne te dy
prita derisa doli hena
por e kuptova qe ste linte nena
pergjigje prita te me kthesh
hajt pra nenen ku ta kesh
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:14 pm

Si vampire gjakun ta pine
si qene e ruajn shpine
si te mira rin ne shpi
kur vjen halli thone ik ti
zoti kote i ka bere
na cane koken me gershere
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:14 pm

O mesuese e dashur
sa me qenke trashur
kur ishim ne skolle
si nje shkop i holle
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:15 pm

E hene- Hypa ne vapor
E marte- Kapiteni me pa
E merkure- Ai me buzeqeshi
E enjte- Me tha miremengjes
E premte- Me ndoqi kemba-kembes
E shtune- O ty,o permbysa vaporin me 500 veta
E diele- Shpetova jeten e 500 vetave.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:15 pm

e kom pase ni femer e ka pase emrin qefser
e kapa e shtina ne kerr
e shetita pak
e qova ne park
e q.... pak
e bona me bark
kur i boni 9 muj
lindi ne mujin RAMAZAN
ja lash emrin RAMADAN
RAMADAN te paste nana
tu te rrit me jarana
tu i qu kamt neper sana
tu u q.. me jarana
kur i boni RAMADANI 20 vjet
shkon edhe ja lyp tezez te vet, ja kthen tezja
RAMADAN a je tranu
hajt bre teze se mu ka qu
po kam qef me ta kerku
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:15 pm

Na ishte nji gjahtar i trashe por i "zoti"
kishte gjithë ditën qe gjuante kot se koti

Ishte mërzitur se asgjë nuk kish vrarë
Gjë e tillë asnjëherë me pare si kish ngjare

Ec e ec ne një shteg te ngushtë u gjend
Perpara i doli ujku për nji mend

Si u mat ta qellonte me armen e vet
Doli huq e ujku u zhduk si pa te keq

Kur u be gati te ikte nga kish ardhur
Ujku ne qafe e kafshoi si për tu tallur

C'ke me mua i tha gjahtari i gjore
Po të duash ti ciften se ze më me dorë

Ujku me qetësi i afroi nji marrveshje
I tha këtu është zona ime e mos ver me leqe

Gjahtari trim ia ktheu me përqeshje
Po vrava gjë shumë shumë do të te bëj nji tërheqje

Ujku e pa dhemshuri
E i dha një shanc të ri

Me mirë shko e gjuaj ne tjetër vend
Se po nuk vrave gjë do tërhiqesh ti e do të te dhemb

Kështu e lane dhe ditet kaluan me rradhë
Gjahtari ujkun shumë inat e kish marrë

Tek afrohej te vendi ku ujku i kish thënë
Aty po kullosnin ca dhënë

Si e pa gjahtarin nga larg te afrohej
Ujku i hengri dhente e nuk e la te mendohej

Gjahtari kur e pa qe gjah nuk kishte
I thirri ujkut qe tia terhiqte

Nderroi vendin i gjori gjahtar
llaftari te tillë sytë si kishin pare

Me në fund plasi e nuk duroi
Ciften ne perrua e leshoi

Tha me vete me mirë nga gjahu te heq dorë
Se te terheqmen do ta kem gjithë jetën si kembore....
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:15 pm

Një gjahtar i zoti e i vjetër
Ne shtepi u kthye me cehre tjetër

Kish 10 ditë qe për gjah kish dalë
Mezi një lepur kish vrarë

Tek e rripte me inat lepurin e gjore
Here pas here i binte zagarit me zorre

Pasi ia rropi lekuren lepurit fatkeq
Ne fytyre godiste me te qenin si dreq

Meri ere more zagar i lodhur
Se nuhatja te ka ngordhur

Gruja e vet kur e pa
Shkleu sytë dhe i tha

Çfarë i bën more kafshes se gjore
Ciften e ke ti e jo qeni ne dorë

I mërzitur e gjithë inat
Ia kthen: Ky zagar me nuk nuhat

Gruaja si u mendua një cope here
U fut ne shtepi e u kthye si ere

Me një pale mbathje te vetat
Ia fshikulloi gjahtarit sytë e veta

Çfarë bën moj e cmendur i tha
Cte bëj i tha ajo: Ka 10 vjet qe për mua "ashtu" nuk ka

Ia ke harruar fare eren trendafilit tim
ndaj me mbathje po të bëj nji fshikullim
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:16 pm

Për here të parë ne chat kur shkova
nja dy ore u mendova
me iku truni tu mendu
ca pseudonimi me vu
E kështu filloi chati
nicku i parë ishte "veshgjati"
Mbas pak e pash se sme shkon
e nderrova e vuna "hason"
Po dhe hason kur e vuna me ecte muhabeti vetëm me çuna
me iku truni duke menu s`dija ca nicku me vu
Kohe te gjatë ne chat qendrova
njemije emra i nderrova
dhe një ditë shum u mendova
veten time keshillova:
A mer Altin te rafte pika
këtu ecka vetëm romatika
Thashe se mos më shkon ky niku
e vuna Altin_Romantiku
Pata shans mbas nja nji ore
ne chat zuna një dashnore
nicku i saj ishte _Bore
Po jo nuk me pëlqeu fare
kishte qenë një katunare
s`dinte tjetër vetëm një e dy
me sill një fotografi
Hajt mo thash po i bëj qejfin
ka njerëz qe për dashuri vdesin
jo si unë qe për pune një ore e zuna gocen dashnore.
Për sanim shkova ne librari
se nuk kisha scanner ne shpi
Fotografite i skanova
edhe goces ja dërgova
Po me vonë me zu belaja
Gocen e zuni sevdaja
Donte te me bante për vete
po si ju thashë nuk me pelqente
AA po se harrova tju them
Unë ne Londer kam zon ven
Ajo mua me mashtroj
Me tha se rrinte ne velipoj
Po foton kur e pa
nderroj mendje dhe më tha
Altin do të te them diçka:
Rreth e rreth ma rretullonte
në fund tha ne Londer jetonte.
Si gjithmonë për kontaktim
ajo kishte e-maili-in tim
Po me vonë se cme ngaterronte
donte te me telefonte
Hajt thash prapë po bëj një gabim
dhe ja dhashe numrin tim
Mu duk vetja krejt rrote
se ishte muhabet kot
Me këtë peshk u merzita
dhe kompjuterin e fika
Nga qe ishte kohe e mirë
dola n`ballkon me pi i birre
Sa dola tek dera e ballkonit
me ra zilja e telefonit
Edhe e keni parasysh
e hapa dhe fola anglisht
Hello!!!
s`foli
who is this?
Thash do jetë ndonjë psikopat
se ishte dhe numer privat
Alo!
kishte qenë ajo
He,, më tha,, ckemi mirë
mu bo drita errësirë
mu duk vetja ne shkretetire
Thashe ta plas telefonin ne toke
vete kam faj me ra ne kokë
Mirë... i thashë...ti ca bone
mu duk shpia kasaphone
Kshu filloi muhabeti
qe nuk kishte pikë lezeti
I thashë jam tek ca shokë
se me iku petlla e s`flisja dot
Hey!! i thash Bertita!!!
me mer me vonë kur te shkoj ke shpia
Telefonin e fika
mu rikthye sërish drita
E mbylla numrin e vjetër
shkova e bleva një tjetër
Thashe nga sot mos paca fat
ky do jetë numer privat
dhe ne chat kur te shkoj
nickun thashë do ta nderroj
Po mendohesha si ta vej
E vuna "_of_the_day"
Nga ajo ditë ne chat lash nom
u bo chati kasaphone
Të gjitha gocat me flisnin mu
më thonin: Hi, How are you?
Shumë idjot rrinin duke share
tregonin veten katunare
Operatoret o bone xheloz
se u njofta si tip serioz
Nuk kishin ca me thonë
po përditë ma bënin ban
Një ditë I had a fight
Me një "Kiss_of _the_night"
Kur e pane se sdu me ik
me vun ne auto kick
Thashe ne chat nuk rrihet ma
po nuk kisha ca me bo
Nderrova nickun se u bo nomi
dhe e vuna prap "hasoni"
Një ditë me ftoi njëra
më tha hajde tek #tirana
Aty gjeta një pesë vete
tu bo i dor muhabet
nuk kaloi as një ore
me vunen operator
Mbas ca kohësh e hapen thesin
ma hoqen mua accessin
Ai ishte chat gomistash
stafi i tije ishte staf sexsistash
Për arsye personale
mu desh me thonë ca fjale banale
Nga ky chat mu desh me ik
se me vune auto-kick
Një amoxil kishte gjithandej access
për #albanialove me bëri një ftese
Aty un u bëra Aop
edhe shum shpejt Sop
për shans te keq me kan keq sot....
Founder ishte një djal shkodran
emrin nuk jam duke e thonë
Ai mu duk djal trim
se kishte nickun si grushtin tim
Aty qendrova për kohe te gjatë
me te gjithë tu bo gallate
Unë studjoj për aplikim
por vdes poer programim
një ditë për gallate
ndertova një voice chat
Aty njofta një goce
për muhabet ishte bombe
Si shoqe mendova ta respektoj
dhe mendova ta takoj
Të dy kishim një mendim
kështu qe lame një takim
U takuam pimë një birre
prapë mu duk goce e mirë
Një ditë nderrova mendim
se me bëri një provokim
Kshtu sme kishte bo vaki
SI me qen ne polici
Kur e pa se nuk ishte si ajo mendonte
e la s'po me provokonte
Pra çdo gjë ka te ngjare
kur iku me futi një te share
Po ajo nuk e mendoj
se unë do ta kuptoj
Unë asaj nuk i flas mo
sikur nga qielli te këtë ra
Dhe ti goce mos mendo
se kshu shoqnije gjen kudo
(është e vërtetë apo jo)
Tani me është bërë zakon
dashnoret i bëj koleksjon
I marr të gjitha përdore
momentalisht kam katër dashnore
Ca me thonë se je rob zoti
ca te tjera me thërrasin d[]ggy
Kjo pra është historia ime
me te drjta dhe gabime
gjithashtu me shumë shkurtime
Me duket se po nderroj
dashnoret shpesh si takoj
Shkoll, Pune edhe ke shpia
me duket se më ka zon dashnia
Menjen ma ka marr maria.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:16 pm

Shkova ne Bullgari me dy çanta ne krah
Po ta leshoja rastin do t`ishte gjynah
Pesëdhjetë kondoma i mora me veti
Ca me erë bananeje,ca me erë shërbeti

Unë pastaj i bleva dy peshqire të ri
Njerin për tu shtrire, e një për tu fshi
Tek butiku "Charlie" shapkat i pagova
Se m`i la pak lirë dhe sa shumë u gezova

Dhe i bleva biletat për ne Bulgari
Unë me katër veta, këta shokët e mi
Sikur te ishim te "etur" për se* e dashuri
Të gjithë sec ia mbathem permbi Slloveni

Sa shumë kemi vuajtur nga "gocat shqiptare"
Qe edhe për te ngrënë u vjen tepër "marrë"
Që gjithmonë mendojnë se fantazia erotike
është simbol i vetëm i shtëpive publike

Si fillim te permendin unazen e nuserise
Ndryshe ishin krej femrat e Bullgarise
Femrat tona të bukura janë me t`vërtetë
Por te përzihen për çdo gjë ne jetë

Deri sa i mbush mendjen te bie gjuha ne toke
Sepse shumë te shkretat mendojnë për atë "kokë"
Pse "organet" duhet te përdoren "prore"
Këtë se kupton gjinia jonë femerore

Disa, engjej te bëhen aty para syve
Dhe nga ana tjetër s`lënë zemër pa thye
Edhe pse disa dashnor kanë pa pushin
Para syve te thonë "akoma jam Virgjine"

Të gjitha këto na mundonin pa kufi
Në zemrat tona te mbushura plot dashuri
Nuk me interonin me gjërat e kota
Doja te jetoja siç jeton gjithë bota

Duhej plotësuar pak "dëshira` e rinise
Ne zallin "e bekuar" te Bullgarise
Gjerat sec ndryshuan pak e nga pak
Tani isha turist, e dikur refugjat

Fillova një jetë krejt nga fillimi
Për dy jave te tera sa zgjati pushimi
"Haresam te. Y Ubovna si"
Ishin fjalët që unë i thoja pa kufi

Njëra më pyti "Asrimov Tarakovski.
Ne razbirash makedoniski?"
Ne razbiram se maqedon nuk jam
Por një i "shkrete" shqiptaro-amerikan

Që jeton "i shkreti" vetëm për pak lezet
Pesë vjeçar unë isha kur me "bane" synet
Erdha për pushime këtu ne Bullgari
Sikur çdo Shqiptar një Bullgarke me .i

Dhe Bullgarka e shkrete kurrësesi s`besonte
Se diçka e tillë nga "shqiptarët" na mungonte
Kështu java kaloi qe ne ditet e para
Me gjithë shoket tjerë ishim vënë ne gara

Cili do të zinte femra me shumë
Cili do të kalonte gjithë naten pa gjume
Nuk kishte ditë dhe as kishte nate
Qe te gjithë s`kerkonim për tjetër "nafake"

Edhe sikur fare mos të kishte "Halet"
Rusja të marrte frymën ta mbaronte krejt
Dhe na kuptonin vetëm me një "birre"
Të ardhur te gjithë nga Amerika e "lirë"

Nuk kaluam një nate qe te ishte e qete
Të gjithë rrinin jashtë, flladiteshim lehtë
Duke biseduar te gjithë në gjuhën Angleze
Duke na dhënë Bullgarka atë "puthjen" Franceze

Ne te gjithë po pinin vetëm Coca-Cola
Dhe "shtypnin" me dorë, çfarë arrinte dora
Njeri nga ne rrinte shumë pranë detit
Tjetri matane "gardhit" cirrej prej sikletit

Të gjitha këto nuk janë për shaka
Ndoshta janë te kota dhe për tu ba
Kur Bullgarka hypte e zbriste si mbret
Të dukej sikur ne dhome po binte termet

Të pushton Bullgarka pak e nga pak
Harron për momentin dhe jashtë del "cullak"
Harron se ka rroba fare ne këtë botë
Po hajde Shqiptaro dhe çoje një gote

Gati mu mbushe mendja qe asaj t`ja fali
Shapkat qe bleva tek butiku "Charlie"
Dhe pas pak ia nisem qe te dy me u shtri
Ne peshqirin qe bleva unë për me u fshi

Njëherë thashë me mend "mos e ka triperin"
E pastaj unë shumë do ia shoh sherrin
Por shpejt u kujtova qe i kisha me veti
Kondomat me dhe me "ere" sherbeti

Nuk doja t`ja dija c`bëhej ne Shqipëri
As për standartin e madh ne Slloveni
E as për vullkanet qe ishin ne Japoni
Se ne kokë me vuri një "corap" te zi

Dy, tre here ne vesh një fjale sec i thashë
"Iskash" dy, tre here Bullgarke "Iskash"
Por te shkretin "bark" ma vuri tek kraherori
Dhe me hoqi ethet me mirë se doktori

Por ne kur te dy ia filluam lojes
Sec me doli "shkuma" si zagar prej gojes
Kur me futi duart dhe me preku ne floke
Thashe se me rane, dhe mi hodhi ne toke

Se ajo ne krevat mirë me kishte shtrire
Se çfarë me kishte gjetur nuk e dija mirë
Sec ma mbertheu ke mesi dhe për dorë
Thashe se me ra ne toke e gjora zorre qorre

Ja kështu kaloi gjithë pushimi ynë
Shkova i "holle" dhe erdha i fryre
Rri,e pi gjithë ditën ne Bullgari
Se ne qofsha gjallë unë përsëri do vij


Fjalori

Marrë =
Prore = gjithmonë
Haresam te. Y Ubovna si = Si jeni. Si ja kaloni
Ne razbirash makedoniski = Nuk kuptoj Maqedonisht
Nafake = fat
Halet = cica
cullak = lakuriq
triperin = semundje
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:16 pm

Babi im ësht demokrat,
më i forti në pallat
në mitinjgje ai shkon
zgjedhjet të reja ai kërko

Refreni(2 hërë)
Veshim kombinoshe
njgjyra kaltëroshe

Socialist unë babin kame
dhe punonë ne një dogan
shokë e miq i ka të tër
qeverisë me baz te gjerë
është goxha burë se çan [përmirësoje fjalorin!] kurë
ne hamë akullore babi ka dashnore

Kur te ritemi edhe ca
do bejm vepra të mëdha
socialist e demokrat
koka poshtëë e [përmirësoje fjalorin!] lartë

ne pushtet do hypim,rruspa do të shtypim
pushtetin se japim,
mos na çani trapin

Edhe pse të vegjel jemi
për mitinjgje zëmër kemi
ne bot jemi në vënd të prë
të dhjerë jemi por krenar

Refreni (2 hërë)

Ritemi të lumtur
nëpër baltë e plurë
la la la la la la
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:17 pm

Ram Kadrija burrë shqiptar skele durresit koka dalë
u përhap lajmi nëpër Shqipëri me u bashku pleq e të ri,
me u bashku burrat e dheut, kah jan nipat e Skenderbeut,
me u bashku burrat qysh moti qe me gjoks topin pe e nalin,
S lan armik tja u shkel Vatanin

Sali Qeku fjalën e nis, merrni vesh jut e bijt e Arberise..
o ju trima nga Tetova, Elbasani edhe Gjakova, nga Tirona
edhe malesija e nga Plava e Gusija e nga Dibra e Kaqaniku
qe sna trremb kurrfar Armiku,

Masi folëm ne Shkodër Sali Qeku e Agim Ramadani,
burra ma te fortë që I pat Vatani,
veç Prekaz Adem Jashari, Ramush Haradinaj nga Glloxhani,
oh këta djem t Kombit e të Vatanit, mirë I msoj Ismajl Xhemajli,

masi folen disa tjerë trim atë fortë Shqiptar
me nder qe s pritojne vdeken me bo.


Armiq ne voter mos më lane, mos më lane,
për pa u shemb toka. Ram Kadrija shka po ban
ne Xhami te durrsit aj po shkon,
ai Xheman e paska fale,
e te Hoxha esht afrue mikrofonin ama mue ..

Ram Kadrija çka ka thanë, hajdi burra ne luft të shkojmë
për Kosov te luftojme, edhe unë po vi
vet hyn ne radhe te UQK-se.

Ram Kadrija çka po flet qysh prej Marsit 98,
është Salihi me djemt e vet, luft Salihi Besniki Fatosi e Bujari
mrapa u shkoj gjyshi 90 vjeqari,

kalun kodra male e pisha shkun ne Koshare te Rrustem Berisha,
Ram Kadrija komandantit ju ka drejtue,
sharrc te Gjermonit mem dhënë mue,
me ushtar ne front du me shkue, te Besniku ka lyp me e que,
se është me topa tu luftue,


topi I pare I tij kersiti, ty te lumt dora Besnik Jasiqi,
kazermes shkijeve gjylen ja u qite, Feriz Trezhnjeva sokol djali
e msoi Kiken si Adem Jashari,

ne rras t Koshares dridhet toka.. Rrept po xhun Kika me topa,
priti burrat krajl Nikolla me qet luft ty te kallxova se Kosovën e fitova,
gurin e kufirit ta rrenova, krena te shkijeve permas ti rrshova,
ather shkijet jan tmerrue tan Kosharen e kan leshue,
ne Botush jan strehue, nja 3 dit nuk kan luftue,
mas tri ditë forca tumdhaja jan bashku e

.. po bojn plane tuj bisedue UQK-ne mi rrethue,
Besnik trimi I ka hetue, e me topa I ka gjue,
shumë gjylet ja u ka gju e, kollon e madhe është qillue,
asnjo I gjall aty s'ka pshtu e,

shjka ne Koshare mo s'ka mujt me shkue.
O këta shkije dalshin fare, I lan eshnat ne Koshare.
O këta shki I vrau pushka shum I lan grat vejushka,
aj Besniki, çka po flet un perjet se lshoj shtekin,
se koriti Sali Qekin,


kurr për te gjallë se lshoj Mejdanin.. se koriti Agim Ramadanin,
unë kurr nuk e leshoj priten.. se tradhtoj Rrustem berishen,

Rame Kadrija he daj vet I pesti ne luft ke hy.
Kja familje e fisit Hotit, kanë tradit qysh se moti,
qysh se moti e brez mas brezi, qysh se moti..
se jan nipat e Skenderbegit, çdo armik qsi na ka msy,
ka ardh me pushke ka dal pa kry, sat jen jeta me jetue,
lufta tyne s'ka me u harrue, për kit luft kan ndi kret bota,
luft e madhe e Shqiptaris, rreze e drit e Historis,
na Lavdi deshmorve ju thoim për kujtim ket kong ja u knojim.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:17 pm

Të shkomi i kavajes
T'dielen kam shku ne plazh
Kur te bregu detit
Turinin tat pash

Me trupin si njal
Ma hoqe trunin fare
O zot na i hudh sytë
O zocka lozonjare

Me ca rrobe banje
Si drane kopliku
PO u rrotullojshe
Qe t'shifte publiku

Për i xhiro te bregu
te ftova për pak kohe
Po ti refuzove
Gjasme se nuk do

Po unë e di
se ti për mu vdes
dhe unë s'te ndahem
o ylli lalit t' vet


Ajo plaka jote
me inot me pa
kujdes mi dreq kujdes
se gocen s'ta ha.

Për drek i fute
domote me qep
dhe tasin e llalles
e rrujte komplet

Për t'hy ne muhabet
TE kërkova një kaptin qep
po ti s'me dhe gjo
se një gjysëm kishe vet.

dallget bëjnë shkum,
dielli rrezaton
po ti oyll botë
plazhin po terbon

O zot faleminderit
qe yllin tim kam pa
qe ja hongsha buzen
e t'gjitha Ã?Æ?§a ka...

Për ne çunat e rinj
o zot bëj bismilah
se si rrushi lalit
ne këtë dynjah s'ka!"
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:17 pm

MEMEDHE, QUHET TOKA.
KU ME IKEN PER LESH KOKA.

KU KAM DASHUR MEM E AT.
KU TE GRIJNE FAJDET, PARATE.

KU KAM FIS E KU KAM FARE.
KU S'KA DRITA POR PISHTARE.

KU TE MBYT PLUHURI TALLASHI.
KU KERCET E PRET KALLASHI.

KU KA DIAMANT E AR.
KU S'GJEN UJE PER TU LARE.

KU KA PLEHRA TOGJE -TOGJE.
DHE QINDRA PARTI PER L****.

MEMEDHE, ESHTE NJE COPE TOKE.
QE TE BEN ME DHIMBJE KOKE.

KU PO SHEMBEN KOMBINATE.
DHE HAJDUTET NGRENE PALLATE.

KU BEN LIGJIN KONTRABANDA.
DHE NJE POLITIKAN KA 10 BODYGUARDA.

KU PO SHITEN ME DOLLARE.
VARRET E GJYSHERVE TE PARE.

KU KA RRUGE E TROTUARE.
JO PER NJEREZ PO PER GOMARE.

KU PIPINE E BEN NE BREKE.
SE ME SHUMICE GABI I SHETE.

MEMEDHE, QUHET TOKA.
KU ASNJERI, SHQIP S'KUPTOKA.

KU BEJNE C'MOS SHESIN DHE DHEMBET.
VEC TU IKIN NGA SYTE KEMBET.

KU BEJNE PARADA BUKURIE.
VAJZA TE C'DO KATEGORIE.

KU DHE DJEMTE KONKUROJNE.
''MISS ALBANIAN'' TE FITOJNE.

KU NJE MISS, PRISH VIRGJERINE.
VEC TE BDERROJE NENSHTETESINE.

MEMEDHE, QUHET KY VEND.
QE KA DEPUTETE ME MEND.

QE PERLESHEN E BERTASIN.
DHE SE DINE AS VETE SE C'FLASIN.

KU KA LIGJE EDHE REND.
VEC PER FORME JO ME GJITHEMEND.

KU POLICET JANE TRUTHARE.
DHE S'KANE PATENTE AS PER GOMARE.

KU MBI PRONEN QE ME LA IM AT.
PA LEJE ESHTE NGRITUR NJE PALLAT.

E TANI PUNOJ SI SHKERDHAT.
NE PRONAT E NJE GREKU PLAK.

KU PER KUNJ TJETRI TE ZHVESH.
DHE POLICI RRI E QESH.

KU TE TREDHIN DUKE QARE.
SIC TREDHIN GOMERIN ME DARE.

DHE KU TUA DISH PER NDER.
QE TE VENE TRITOL NE DER.

KU RROJ ME GAZ E ME SHPRESE.
QE TE GDHIHEM GJALLE NE MENGJESE.

KU BLIHET BUKA VERESI.
DHE MIJERA FAMILJE PE SHTEPI.

KU NJE VRASES A GOMAR.
KA ME VLERE, SE NJE PUSHTETAR.

KU NGROH VEZE REVOLUCIONI.
ME DIPLLOME PROSTITUCIONI.

KU NE MUAJ MERR 100-MIJE LEKE.
DHE S'BLEN DOT AS NJE PALE BREKE.

MEMEDHE, ESHTE SHQIPERIA.
KU SE PYT NENEN E BIJA.

KU SHUME PREMTIME BEN PARTIA.
DHE VEC SHTOHET VARFERIA.

KU GJITHCKA LIND NGA ASGJEJA.
KU TE MERR SHPIRTIN TVSH-ja.

KU S'TA MBAN TE SHKOSH NE GJYKATE.
SE TE GRIJNE TE BEJNE SALLATE.

KU KRIMINELI QE S'ARRESTOHET.
ME BURG TE PERJETSHEM DENOHET.

DHE AI QE ESHTE NE QELI.
NGA SJELLJA E MIRE, FITON LIRI.

KU TE RJEPIN SI GJEL DETI.
MIRE HAJDUTET, PO DHE SHTETI.

KU DOKTORET JANE KASAPE.
PO S'PATE LEKE TE THERIN PRAPE.

KU NE SPITAL, S'KA NARKOZE.
DHE KUR PJERDHIN, NXJERRIN BLOZE.

KU KANDIDOJNE EDHE GRATE.
PER NJE POST NE ADMINISRATE.

MILITANT, ISH SEKRETAR.
PER KOLLTUK NE VIJE TE PARE.

KU PER DJATHE, E HAN SAPUNIN.
DHE TE PAFAJSHMIT, I RRASIN HUNIN.

KU JANE RRUGET GROPA-GROPA.
DHE TA LENE MAKINEN PA RROTA.

MEMEDHE, ESHTE DHE MILIONI.
BENCI, VILA E TELEFONI.

FEMRAT, WISKY, REHATIA.
VEC PER ATO QE I KA XHAN PARTIA.

KU KE FRIKE TE ECESH NATEN.
SE PADASHJE, ZEN PUSETEN.

KU KENGETARI VJEDH MUZIKA.
DHE DHJETET POLICI NGA FRIKA.

KU REGJISORI NXJERR NE SKENA.
VAKJZA, NE MBATHJE E SUTJENA.

KU NE MBREMJE THONE MIREMENGJESE.
KU VENDI ESHTE MBUSHUR ME KINEZE.

MEMEDHE, ESHTE DHE VATANI.
KU KULLOT BAGETINE COBANI.

KU NUK MUNGOJNE QEVERITE.
QE NDERROHEN PER C'DO VIT.

KU C'DO SEANCE NE PARLAMENT.
LEHIN DEPUTETET SI QENTE.

KU NJEREZIT, TERHEQIN KARROCA.
KU KA FRIKE TE DALE JASHTE GOCA.

KU POLICI S'KA PISTOLETE.
DHE HAJDURI HEDH SHURREN PERPJETE.

KU NGROHET MILETI NEN DIELL.
SE S'KA ENERGJI PER KALORIFERE.

KU PER TE HYRE NE UNIVERSITET.
S'TE DUHET TRURI, PO PATE LEKE.

KU NE DISKO, PUB E BARE.
NUK SHEH FEMER PA CIGARE.

KU KA BINGO E LOJRA FATI.
INTERNET E DHOME CHATI.

KU USHTRIA NUK TE MBRON.
POR PO QE FEMER, TE PERDHUNON.

KU NE GAZETA, ZOTERON POLITIKA.
DHE USHTRIA LUFTON ME THIKA.

KU NISEN NJEREZIT PER JASHTE SHTETIT.
DHE PERFUNDOJNE NE FUND TE DETIT.

KU NE MATERNITET, LINDIN FEMINE.
DHE NENAT MARRIN ARRATINE.

MEMEDHE PRA, ESHTE GJITHCKAJA.
KUR NUK TE MUNGON PARAJA.

KKA XHAMIJA EDHE EDHE KISHA.
KU NDESHET NANO DHE BERISHA.

KU NE KISHE PREDIKON HOXHA.
DHE TJETRI PO MBYTET NGA BORXHA.

KU IKIN NE SHTEPI PUBLIKE.
DHE PERSONAT NE KARRIKE.

KU S'DEL DOT NE PAZAR.
SE TE SHESIN PER GOMAR.

KU S'TA HEQ KUSH LITARIN PREJ FYTIT.
KU SE MERR VESH I PARI TE DYTIN.

MEMEDHE, ESHTE KY DHE.
KU FEMIJET PA SHKOLLE I LE.

KU MESUESI SHKUMES S'KA.
DHE NXENESIT QESHIN HAHAHA.

KU NE SHKOLLE PERDORET DROGA.
DHE DREJTORIT I NGRIHET RROGA.

KU PER PLEQTE, QE KANE TENSIONIN.
SHTETI IU NDERPRET PENSIONIN.

KU ATIJ QE ESHTE FUKARA.
SHTETI I THOTE: TI RRI MOS HA.

KU VJEDHEN E SHITEN ME LEKE NDIHMAT.
QE KANE ARDHUR PER JETIMAT.

KU TE ZHVESHIN NE MES TE QYTETIT.
PERPARA ZYRES SE DEPUTETIT.

KU NE SHKALLET E PALLATIT TE KULTURES.
TJETRI HEQ BREKET, E IA KEPUT SHURRES.

KU PRESIN BURRAT TEK USHTARI.
QE TE VIJE TI MARRE PRONARI.

KU NENA, PER TE RRITUR FEMINE.
E SHET NDERIN PER 20-MIJE.

KU NUK KA NGA T'IA MBAJE MILETI.
I BIEN KOKES PREJ SIKLETI.

KU KERKON, E S'TE JAPIN PUNE.
PO TE TRAJTOJNE ME DHUNE.

KU POLITIKANET VETEM LLAPIN.
DHE PREMTIME TE KOTA JAPIN.

MEMEDHE, ESHTE FORMULA E PUNES.
KU GJITHKUJT I KA ARDHUR NE MAJE TE HUNES.

MEMEDHE, ESHTE FUKARALLIKU.
QE TE C'DO GJE E BEN HORRLLIKU...
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:18 pm

MEMEBALTA quhet toka
ku te iken befas koka
ku kam dashur meme e atë
ku na grine fajdet parate
ku ne kemi fis e fare
ku ka drite me pishtare,
ku ka diamant e ar,
po s'gjen ujë për tu lare.
MEMEDHE-kjo cope toke
qe te bën me dhimbje kokë
ku u shemben kombinate
dhe hajdutet ngrënë pallate

ku bën ligjin kontrabanda
me mafioze nëpër banda
ku disa shesin dhe dhembet
qe te ikin nga sytë kembet.
MEMELLUCE-quhet ky vend
ku ka deputete me mend
qe perleshen e bertasin
qe nuk dinë se c'fare flasin
ku ka ligje dhe rend
(për shaka, jo me gjithë mend)
ku te grijne si sallate
jo me larg se ne gjykate
ku për tjetri te zhvesh
e polici rri e qesh
(dhe këtë t'ua dish për nder
se ka dhe tritol nën dere...)
Këtu rroj me mall dhe shprese
te jem gjallë gjer ne mëngjes.
MEMEDHEU-është milioni
vila, benz-i, telefoni.
Është vend ku c'do gomar
ka me vlerë se një shkimtar..
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:18 pm

Ty po të drejtohem,vajzë moj syzeze
me do a sme do,kjo është hipoteze

Pamja jote e ëmbël,posi teoreme
kur te shoh përpara,sikur zgjidh probleme

Ti je elegante si ekuacion
mesi yt i holle posi ypsilon

Supet delikate,pika infenksioni
qafa si cilinder,koka si trung kon


hunda si segment,posi reze drite
veshet simetrike balli si orbite

Buzet si elips,mjekra si kupole
sytë si dy vatra,vetull parabole

Cmi ke ndare aq bukur floket si spirale
oj tu thafte dora si me simetrale

reze rezatojne syt e tu te qeta
njeri reze alfa,tjetri reze beta

për ty psheretimat qe dalin rethore
hapen vale-vale si rathe bashkqendrore

unë e ti një thyese lidhur ne një bosht
ti numerusi sipër,unë emerusi poshte

po s'të bëra jetën diell si pranvera
cvite me janë taksur mi shumezofte zerua

dashurisë për ty mos ti shuhet vapa
çdo fjale qe të thuash do ta fus ne kllapa

dhe oh si do ritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore mot fuqi kubike

bukuria jote bukuri limit
mi perndau mende gjer ne infinit.

me tretë formule,me shkrive te gjallë
si një copez akull ne plus njeqind shkalle

folme shpirti im,shpirt ne maximum'
se pa ty skam gjume as ne minimum!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi