Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Barcoleta humoristike!

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:18 pm

Chat-ist i vogël jam

operatorët frik s'i kam
10 marr ne mësime
babin peshkatar e kam
mami shet fruta perime.

Me shoket on- line
bëjm' gallat përdit
t'u u sha me fjalë
më keq se sa fëmitë.

Shoqet i kam t'mira:
ca jan' t'bukra kinge
e ca jan' shëmtira
disa shtirren t'zgjuta
dhe te fusin kunja
po un kam qen' portier
dhe nuk pys për bomba.

Rroft interneti
se na qiti m'drit
shëroi edhe gjyshin
që s'shifte ka syt.

Në shtëpine tonë
e kena bo me listë
n'orën 5 të mjesit
nizet kompjuteri shpisë.

I pari është babi
qe rri lexo lajme
po jan me figura
e me teta te zhveshme
se i pash i ditë
ke vrima e deres
dhe ai po thoshte:
"Ene këto rruspie
te lejn pa menje !"

Pastaj futet gjyshi
qe kliko ke bursa
se lek ka investu
do me i shtu me teper
se Sudja i pat mor ne brekt!!!
Gjyshin e kam trim
futet dhe n chat
me emrin "i bukri"
i hodhi ne tok grat.

Pastaj gjyshja vje,
futet ne dhom
i rras gjyshit
se ngeli në chat
me robt tu u zon
e na flliqi fare
ktë' mhallen ton.

Ka ora 7 mami vje me vrap
kliko te horoskopi
me pa a o' me fat
pastaj shko ke ca
faqe kot m koti
me e lajna,
ku shesin rroba t'vdekmish,
bizhuteri gabi
dhe receta supash
me lekure arabi.

Masanej m'syn gjyshja,
po mu nuk me lejn,
m bojn gati shpejt
e me nisin n'shkoll.
Gjyshja shko ke lojnat,
kazinot, bixhozi
se luhen pa pare
dhe fito dollar.
U bo nja 2 vjet
qe lu pa pushu
po gjo i mu*
ajo s'ka fitu
se i bojn me hile
- me thot ajo mu.

Deri n'orn 1
n'rrojn venet me gjyshin
karrigen ngroft e majn
deri sa vje klyshi,
- kshu m'qujn ato mu.

Për 5 minuta drek haj un'
i laj durt shpejt
me uj, pa sapun
shkoj dhe puth gjyshin
dhe i them t'u ju lut
venin te ma lshoj
se kam rradhn un'.
Ai m shikon dhe thot me prti:
"H mor kopil a u ktheve ti?
'ne kaq shpejt sot
apo i le or't e funit
pr me ardh n shpi?!?"
Jo mr - i them una
- kisha 6 or
dhe mezi kam ardh
se po bie ne bor !!!
Hmm ,- thot gjyshi
dhe shkon n dritare,
kur born shikon
ai habitet fare.
Bre, bre- thot' edhe kokën tund
- dikur binte me flok
tani e hedhin kshtu me 1 cop,
po si nuk e pash fare,
po kur ra ne tok ?!?
Po kshtu është kur rri aty
ulur mbi ekran e merresh me lop !!!
- ja pret gjyshja teksa gjelln bn.

Me vrap ne karrige
shkoj e ulem un'
me miun e vogël
klikoj tek chat-i, ose atia,
si i thot' për shkurt ajo teze Xhevrija.
Dhe futem ke Dhoma Shqipria
pickoj nja 2 goca
e shkruj zhgarravina,
ngacmoj Lozonjaren se ajo lu me mu
e shtyj katunaren se ajo do pak dru
i boj filma Lolitas
se ajo m'do shum' mu
kujto se jam i mir,
20 vjeç djal' me pasuni e vetur
ne kup për tu pir.

Ene kshu me rrena
kam zon 2 dashnore:
njëra quhet Djella tjetra Salvatore.
E para është stiliste, e dyta piktore,
thon jan' simpatike
po m'duken konviktore,
m'thon se jan puntore,
sidomos me goj, qndisje e pun' dorë.
Po gjyshi m'ka thon:
femnave naze mos u boj
se t'gjitha jon t'veanta
asnji nuk o isoj !

Dhe ort kalojn'
prindrit ne shpi vijn',
mami thesin e lakrave ke dera e hedh
shtrihet ne divan
se o bo telef.
Babi vje m von
sjell 5 a 6 peshq
duket shumë i lodhur
me flokt si dreq.
E plas muhabeti, lesh politike
Fillojn' t'shamet keq
fluturojn' jastikt,
po un rri ke dhoma e myllem me cels
Kompjuterin s'e lëshoj deri nesër n'mjes
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:19 pm

Cjan ata ne ate breg
ububuja qekan grek
kujdes cuna mos ju kapin
se pastaj ju rruaj trapin

ra nje shi vendin e lau
cpati greku qe na shau
kerkon te na uli rracen
grek o grek te [ Mos perdorni fjale banale ose sharje! ] rracen

mu te kryqi ku u lute
pandehe se na e fute
o haleja i halese
i paturp e i pa bese

ca ushtare kur po kendonin
ne orgazem po kalonin
shanin turq edhe shiptar
sdi pse ndiheshin krenar?!

Dhe i donin zorret tona
per oshkure per nallona
pse keshtu o cipeplasur
shum urrejtje paske pasur

me ngadal e me avash
sa te behet keci dash
je i lutur te na hash
ca prodhon zorra e trash

o surrati menallona
nuk i nxerr dot zorret tona
ndaj rri urte ne ate prak
se ka bere cecua bicak

po neve jemi ketu
me te vjeter dhe nga ju
dhe se cajme trapin hic
kur na shan nje palo pic

grek o grek o krye horr
e ndjen veten superior
ke harruar historine
vangjel zhapen dhe aline

kishte zhapa ne oborr
njemije greker sherbetor
kish aliu ne janine
fronin dhe vasiliqine

kapedanet shqipetare
me flori dyfekun lare
vec me kenget e dyfekut
pavaresine i sollen grekut

lih or lih duke kenduar
por historia eshte shkruar
vule e bardhe mbi te zeze
qe nga vjosa ne preveze

se ne jemi ketu
me te vjeter dhe nga ju
ndaj mo lini,hingellini
se ca borxhe na i kini

historia e vertete
s'eshte vetem dhjete vjet
qe erdhem aty te ju
se ca halle kish ketu

po hallet tona do te treten
vec kujtime do te mbeten
po dhe ne,o grek dikur
te dhame buke e te dham grure

ndryshe flet e ndryshe ben
kali trojes u be qen
qen-zagar perjashta dhembet
te ha e te nduk nga kembet

vete na ngave nuk te ngame
pisllekun te gjithe e pame]
te pergjigjem o andart
me moredhe te barabarte

provoje more hale
ndac me turkun ndac me ne
provojhe,o bir putane
te lesh breket kesaj ane

mos harro o horri horrit
drunin e 4 shtatorit
ju qime e prape su ngopet
perpara ju vume si lopet!

Ne vertete jemi te gurte
po nuk jemi aq te urte
dome te shajme,o mavie
edhe me liber shtepie

morali yt s'mund te ngjallet
kur me kenge andarti tallet
me turkun e shqiperise
qe te mundim me peshtyme

se ne jemi te sprovuar
historia na ka shkruar
kur s'kishim buke more mut
hanim zjarr edhe barut

na ngave ndaj te ngame
keshtu ditem keshtu thame
grek-ushtar kokegorrice
ec na puth ne prapanice

grek-ushtar kokethumbi
fjala vret me shum se plumbi
serish reston do ta maresh
po kjo s'eshte nje pune ushtaresh...

C'jane ata qe shkojne lart
o-bo-bo c'qekan andart
i jane sulur shqipetarit
qe ti hane majen e karit

ne o grek e thame tonen
mer tra qifte kina nonen
kruhu me djemt e shqiperise
po s'ti qim gjith ropt e shpise
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:19 pm

Raskapitur e katranosur
Trup e shpirt i sakatosur
Po vajtoj pa fund pa shprese
Qe nje kater ta bej pese
Ti pese me jep nder
Me jep emrin inxhinier
Ta jap un po sta jep dyli
Se s'i thone Filoqyli
Me limite e integrale
S'kemi kohe te vemi ne hale
Ver nje tra e hiq nje vize
Do vdesim mbi analize
Sezoni erdhi:Miremengjes!
Per shkollen sec ndjeva mall
Kam dy vjet pa par nje pese
Dhe neper kurse po bej palle
Ti kur te jesh merzitur shum
Te kafja e shkolles ajd kerkom
Atje i ulur do jem un
Ne vit te pare si gjithmone
Aty do jem s'do jem larguar
Ne shkolle i mbetur si te tjere
Ne kafenene e preferuar
Aty ku rrine inxhiniere
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:19 pm

O selim meta,vajta per perteka.perteka nuk gjeta.gjeta daj marrocin,qe po rrunte tocin.gjeta katunarin,qe po rrunte k****.gjeta virivicken qe po rrunte p*****
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:20 pm

Kollarisur, menderosur,

Brekegrisur, armatosur

Po lehim ne gajde t'qenit,

Anes Bunes, buzeLiqenit.

Ku e lame e ku na mbeti,

Lesh e li asht ba shteti,

Dy lekure na rrjep tregtari,

N'kandar te vjedh katundari,

T'rruen e t'qeth qeveritari

E ne mes t'dites t'ha zagari

Sec na vodhen fajdexhinjte

Alimucajt, Gercallinjte

Sec na prene sec na vrane

Futen ne sherr gjithe dynjane

Nga Korthpula ne Qaf-thane

Me rryshfet ktu blehet vorr,

Se han kot ti plumbin qorr

Te kalon makina ne shpine

Ne xhep t'fusin ndonje mine

Ne dritare kioskat mbine

qimet rriten, rrogat hine

Hall me vdeke e gjygj me rrnu

Neve dreqi na ka rru !

Pak bame se cna gjeti:

Zihen politikant nde vedi,

Majmen zyrtart si gjeldeti

Me e hangur e ha mileti!

Keq me Salen, zi me Tosin,

Heq malokun, ve qerosin,

Hala ne pershesh kosin!

Na premtoi Tosi aqik

U jap paret cik me cik

E s'na dha nji metelik.

Asht pak vetes me lehue name:

Neve Kina na e ka ... nanen!

Si do na vej halli mbas tash

Jan ba punet laradash:

Bje per ne bota hashash

Co ne kurva e kallash,

Kurd, kinez e laluc,

Ja bame Evropes tete me puc !

Shume vune kryet ne rrezik,

E n'Evrope nisen me vrik,

Me fitu nonji metelik

Shkum per lesh e dulem te rrum

S' na lane lesh as nen sume

Ne i bame emrat lesh e li

Jorgo ne pune e Gani ne shpi,

Lukes Zefit nga Ganjolla,

Po i thirrkan mis Fabiola

Cna ndodh ne s'po i ndodhka kuj,

Sa veme kamen n'toke t'huj,

Hup shqiptari si krypa n'uj!

Kush e bani e kujt i mbeti

N'kup t'qiellit thrret mileti:

` Prane detit i palare

Se jane vu katunaret ne gare

Kush e ban ***** sa nji mullar !

Vjen Gjeloshi m'corape t'leshit

Me nji cigare ne maje te veshit

Kryet sa nji mullar me kashte

Tri barre lesh i ka ne kafke

Me ia shtrydh i del vec nafte!

Shtrihet ne rane si garravac

Me nji dore djathe e nji kulac

Mbeshtet kryet mbi kallash

Me i ndejt afer t'ban helaq !

Prane sofres i pangrane

Se jane cue qimet ne hane

Shkon me ble ti ne Parruce

Hyn i veshun e del pa kpuce

Gropa, balte llom e lluce

10000 lek nje cope gjuhce

Edhe portofolit i ngrehet puce!

Prane dritares i papar?

Ikin dritat pa orar

Bajme si bajme ne me kandila

Me bishktuk, qiri e mila,

Firoi rroga tu ble fitila !

Rrofte e qofte zotni Hila

Tuj shit pisha u ba me vila

Po nji za vjen nga Vraka

Luej vedit se t'lot nafaka

T'kena gjet ne lagjen "Plaka"

Nja dy pleq me fela t'thata

(bytht e tyne dy kafshta)

Po per seks digjen si flaka !

Llapacitur, llakatosur,

Trup e shpirt i sakatosur,

Po theras une prej Serreqit

Zot ruajna prej te keqit.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:20 pm

Cohu popull t'therret Atdheu
Bac Enveri na genjeu

Na mashtroi ky qafiri

Na tha do hame me luge floriri

Cohu popull erdhi casti

te shpetosh nga pederasti

Kur don buke e qan si femija

duhet te thuash "rrofte partia"

Kur don mish e s'te pelqen gjiza

me krahe hapur te pret Bulqiza

Kur larg qofte s'te pelqen talloni

te pret burgu e rajoni

Po t'lexosh se c'thote gazeta

te vjen me plase e te nxihet jeta

u festu me madheshti

10 korriku, Viti i Ri

C'jan mor shoke keto festa t'kota

Me caraca e karrota

Kur e dime se madheshtia

eshte te mishi e rakia ?

Kohet e fundit zgjati floket

Ky vampir qe hante shoket

Me Qemalin e filloi

Fort mbas zverkut e kafshoi

Diten tjeter per cudi

qante pisi si femije

C'ke Enver - i thote Nexhmija

mbaje veten behu trim

ka rendesi te rroje Partia

mos e dashnorin tim

Kalojne vitet dhe perbindshi
qe jeton me mish njeriu

si skifteri qe ha pulat

turret te Bedri Spahiu

Delegatet gjate seances

Kthenin syte nga presidiumi

Vec Enverit qe po fliste

Gjith Byrone e kish zene gjumi

Si macok gerhiste Pilo

Rita shtrire ne krahun tjeter

Pak me lart po fle Adili

jarget i kullojne ne leter

Pilo ecte me parimin

larg o zot nga ***** ime

mbylle gojen rri degjo

Kush nuk flet nuk ben gabime !
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 4:20 pm

makarona ne gjelle = tvjen per tvjelle

byrek + patate = ik jepja plakes tate

fasule + byrek = e ben direkt ne brek

dreke e shijshme + birre = naten e mire

buke + djathe + gjiz = delicious that is

salce + makarona = gjithmone te drekat tona

buke +gjalp + fasule = me mire ha glas pule

uje + kripe + buke 3 feta = e shijsme si vet jeta

djath + qumesht + 2 brusketa = i ha per mjes ciljeta

proteina + lyrna + vitamina = i merr cdo dit zajmina

(copyright he who must not be named & glen )
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcoleta humoristike!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi