Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

ANEGDOTA

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:37 pm

NJË PITE TË KEQE PËR MYSAFIRIN E MIRË!Një natë dimri Ramadan Shabani shkon mysafir te Xhemajl Abria.

Te dy pleqnar të njohur që i kishte Kosova.

Të gëzuar për takimin, te dy pleqtë në kullë harrohen në bisedë.

Dikur, nëna e Xhemajlit, që e dinte se në kullë është një mysafir i mirë, shkon dhe troket në derë.

Del Xhemajli në der të kullës:

- Hë nënë, ç’e mirë të solli këtu?

- Më thanë se të ka ardhë një mysafirë i mirë bre loke?!

- Po, bre nënë, pasha zotin, mysafirë më të mirë kjo kullë nuk pret!

- Ani lokes, çka po ta do zemra të të gatuaj nana për darkë? I kemi, shyqyr zotit tana të mirat e, për mysafirin e mirë - diçka ma të mirë!

- Gatuaja nënë një pite të keqe!

- Qysh loke, pite të keqe për mysafirin e mirë?

- Oj nënë, ruaje bulmetin për llaskuçë që vijë për bark, ata ta marrin për gojë konakun, se ky ka ardhur për llaf e muhabet - tybe e treqind tybe as mendja nuk i shkon se çka i qet në sofër!...
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:37 pm

LIVADHET E SHTRENJTATakohen në Fushë-Krujë Ismail Qemali dhe Ali pashë Gucia.

Ali pashë Gucia u ndal e po i sheh livadhet e bujshme, tërë rrafshinën e pëlleshme të Fushë-Krujës.

- A thua, more zotëri Ismail, këto livadhe kaq të mira e të buta, a janë të shtrenjta? - foli Ali pashë Gucia.

- Shumë të shtrenjta janë! - u përgjigj Ismail Qemali.

- Çka ta merr mendja, sa teneqe flori bëjnë?

- Eh, more Ali pashë Gucia, këto livadhe të buta e të mira e kanë vlerën e lartë, rrafsh sa një grua!

- Sa një grua, po unë në malësi...?!

- Jo Ali pashë, jo ashtu qysh po mendon ti. Këto livadhe të buta e të shtrenjta e kanë vlerën sa një grua e mirë, bujare e fisnike si ajo që ka lind një Ali pashë Guci!
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:37 pm

GJYGYMI I ÇAJITShkon njëri n’Shtime, n’pazar. E sheh njërin që kish ra në varfëri e e kishte qitur për ta shitur edhe gjygymin e çajit. E kishte pas shitur edhe tokën, e tash e kishte qitur për ta shitur edhe gjygymin.

Po e pyet ky tjetri.

- A po e shet gjygymin a?

- Po, po e shes - përgjigjet ky.

E muarr në duar e po e shikon gjygymin e po i thotë:

- I mirë tek ashtë, po pak i vogël po doket!

- Po t’doket i vogël, se valla dymdhetë hektar tokë m’i ka hangër.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:37 pm

MENDJA E MADHENë një kuvend të burrave, hyri me pakë vonesë edhe Shaban Hoxha i Isniqit. Ishte vonuar pak dhe, natyrisht, plakun e mençur e pret kuvendi.

Mirëpo, një mendjemadh i Strellcit, me mustaqe të holla si bishti i miut, që ja kishte mbushur mendjen vetes se e ka vendin në kuvend të burrave, i hidhëruar pse kuvendi po e respektonte Shabanin, mezi priste që t’ia thoshte ndonjë fjalë.

Shaban Hoxha u rahatue në kullë. Ia sollën edhe kafen.

Njëri prej pleqve në kuvend tha:

- Fol diçka Shaban Hoxha!

Ende pa e çelur gojën Shabani, ai mendjemadhi ia priti:

- Çka ka me fol Shaban plehu që vonohet në kuvend të burrave?

Të gjithë u prekën. Ai plaku që i tha Shabanit më parë “fol diçka”, u zu ngushtë, por foli:

- Mos u hidhëro lum Shabani, se është martue rishtas dhe e ka pak veten n’qejf?

- Jo - tha Shabani Hoxha, -nuk hidhërohem. Plehut ia sheh hajrin dikush, se plehu e rrit bimën, e mendjes së madhe, pasha zotin, kush mbi dhe hajrin deri sot s’ia ka pa!
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:38 pm

Takohen dy shoke.E pyet i pari He mo si ja ke kaluar Mire po kam pasur nje hall Ca halli Kam pasur ditelindjen e gruas dhe ajo me kerkoi ose nje diamant ose nje qen Po ti cfare i bleve Sigurisht nje diamant,se nuk kam pare ndonjehre qen fallco
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:38 pm

Shoferi
Vdesin per nje dite prifti dhe shoferi i autobusit, dhe kur te arrijne te zoti, ky ia hap deren e parajses shoferit ndersa ate te ferrit priftit. Prifti i tronditur e pyet zotin se a eshte e mundur kjo, ndersa zoti i pergjigjet: Kur i ke mbajtur meshat ti ne kishe shumica kane fjetur kurse kur ka vozitur ky shoferi autobusin te gjithe udhetaret jane lutur
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:38 pm

C'fare po ben Mira? Po i shkruaj leter Oles. Po ti nuk di te shkruash. Pune e madhe, edhe Ola nuk di te lexoje
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:38 pm

Nje polic e sheh nje fshatar me nje pele per dore,dhe i thote;ku po e dergon ate grua.fshatari pa hezituar fare i ja kethen pergjegjen;po e qoje ne komun per divorc se me ka tradhetuar me police.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:39 pm

Ishte nje njeri qe ishte semure dhe donte te behej operacion.U mblodhen te gjithe atje tek spitali dhe filloj operacioni.Mbas ca oresh doli doli doktorri nga salla operacionit dhe tha qe: Operacioni shkoi me sukses por pacienti vdiq.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:39 pm

Cfare diference ka ndermjet titanikut dhe shqiperise?Titaniku u fundos sepse takoi nje aisberg ndersa Shqiperia u fundos sepse takoi Nanon dhe Berishen
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:39 pm

Ashtu si titanik qe eshte ndertua me 1912, ashtu edhe shteti shqiptar eshte ndertua me 1912, diferenca mes titanikut dhe shqiperis eshte se titaniku eshte fundos ne udhtimin e pare ende pa arritur ne cake, kures shqiperia kurre nuk ka qen me afer cakut te saj si nderkoh.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:40 pm

Nje shqipetar ne itali duke ecur ruges shef nje kishe,dhe u afrua
aty behej nje dasem e madhe...dhe pyet njerin qe ishte aty jashte
kush martohet ketu???(shqip)
non kapishi-i pergjigjet italiani (ste kuptoj)
te nesermen po ne ate ruge,po ne ate kishe,po mbahej nje ceremoni
mortore..shqipetari u afrua menjehere i habitur dhe pyet italianin qe
ndodhej aty jashte
kush ka vdekur ketu?
non kapishi - i pergjigjet italjani
ja pret shqiptari:- ah i shkreti non kapishi,dje u martua,sot vdiq..
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:40 pm

Ne shkoll te policis, i kishin sjell disa polic per nje trajnim ne gjuhe
dhe letersi shqipe, edhe instruktori qe po mbante ligjerat, dikur i
pyeti nxenesit (policin): A din mem fol dikush per Naim Frasherin?
Njeri nga policet po e shiqon shokun e vet edhe po i thot ngadal: A po e
njeh ti ket personin qe po e permend instruktori a jo?, jo valla ja
ktheu shoku, se qeky nuk punon me neve veq mesiguri me ate ndrrimin
tjeter ka punu ..
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:40 pm

Bjondja në pompë të benzinës???

Shkon bjondja në pompë të benzinës dhe e pyet punëtori?
- Cilin benzin e dëshironi ?
Bjondja i përgjigjet:
- Dëshiroj Super.
Po cilin Super ? Kemi Super 98 dhe Super 95.
- Bjondja i përgjigjet:
Po si nuk keni Super të këtij viti
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:40 pm

Gjykatësi pyet të akuzuarin i cili ishte kapur duke vjedhur:
“A jeni i
martuar?”
I akuzuari përgjigjet: “Jo, edhe kurrë nuk do të martohem”
Gjykatësi
i thotë: “Turp, je njeri kaq i mençur e merresh me hajni!
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:41 pm

Ishte nje qift i ri ne autobus dhe po folshin njeri me tretrin dhe po i
thoshte ky djali asaj vajzez se ne ty shof gjithgjcka se ne ty shof
gjith boten ..po aty afer ishte nje palk qe i kishte humbur gomari dhe
kur e degjon kete djalin duket i then asaj vajzez se ne ty shof gjith
boten ia kthen plaku keti djali po gomarin tim a ma shef kund se me ka
humbur
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 4:41 pm

"" vdes nje
person dhe e cojne ne parajse....nga vrima e deres se parajses shikon
ferrin ku te gjithe kercenin kendonin me pak fjale QEF...shkon ky dhe i
thot zotit "o zot dua te shkoje ne ferr se ketu ne parajse qenka kot ,
ne ferr behet nami po kenaqen njerezit" dhe ashtu u be.....zoti e con ne
ferr dhe ky sa hyn brenda shikon vetem flak dhe njerez te keqinj...ky
shkon pyet djallin dhe i thote : " o djall po ajo ca pashe nga vrima e
deres ishte ndryshe..kenge valle..etj...i thot djalli po ti ke pare
REKLAMEN mor burr
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: ANEGDOTA

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi