Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Barcaleta për policet

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:25 am

Sa polica duhen gjithsej qe te vene një llampe?
Pergjigja është 7
Njeri mban llampen ne dore
Kater rrotullojne tavolinen
NJeri rrotullohet ne krah te kunder qe mos te pengohet me ata te katert
I fundit mban deren mbyllur qe te behet korent
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:25 am

një polic duke u rruajtur...
Bie telefoni...
Polici can veten me brisk
(qe te dije se ku e ka lene)
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:26 am

Ishte një polic me shefin e tij.ato ishin ne një hotel.polici donte te zgjohej heret ne mengjes dhe e porosit pronarin e hotelit ta zgjoje ne mengjes heret.sapo zbardh drita pronari i hotelit e zgjon policin por ne ate moment nuk kishte drita dhe polici ngaqe ishte erresire vesh rrobat e shefit te vet.kur hip ne tren shikon veten ne pasqyre dhe thote me vete : oh sa budalla,ky pronari i hotelit.ne vend qe te me zgjoje mua nga gjumi,ka zgjuar shefin tim.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:26 am

një dite një polic dhe një oficer po shetisnin ne pyll. Papritmas i del perpara derri i eger. Oficeri si me ishkathet hipen ne peme, kurse polici vraponte rreth e qark pemes e derri po mundohej te kapte policin. Oficeri nga pema therret policin :Shpejt se te kapi! Polici pergjigjet : Mos ki frike se është dy xhiro prapa meje
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:26 am

një polic ndalon një makin.
-Miredita!Do doja tju uroja pasi jeni i vetmi shofer qe mban rripin e sigurimit..edhe për kete ministri ju ofron një cmim prej 500Euro.
Por jam kurioz ta di se çfarë do beni me keto lek??
-Po mendohesha te beja kursin e shoferit-pergjgijet cuni
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:27 am

Xha policet...
Policit i humben shkopi i gomes dhe po ecte i merzitur.
Pas pak i afrohet një djale dhe i thote.
-Xhaxhi polic a mos është ky shopi i gomes i juaji??
-Jo jo se shkopi im i gomes me ka humbur.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:27 am

Dy police po ecnin rruges, njeri e pyet.
-Me sa jemi sot???
-Nuk e di.
-Po ti shihe ne gazete.
-Jo jo se është e djeshme kjo.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:27 am

Polic Alain i ben pyetje sistemit kompjuterik: - "Sa barcaleta ka me polic?". Kompjuteri i kthen pergjigje se ka vetem 2 (dy). Petriti ja kthren me kompetencen me te madhe dhe i shkruan ne cast: "Me vjen keq por Jeni gabim. Une jam vete polic dhe di me dhjetra barcaleta për ne..."
-Kompjuteri ja kthen po ne cast: "Vetem 2 (dy) jane barcaleta, te tjerat jane te verteta'...!
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:27 am

Dy polica po ecnin ne një rrug.Ne një moment shohin një femij duke pirë cigare edhe e pyesin.
-Ne çfarë klase je?
Ne kals te 2
Njeri nga ata fillon ta qortoj..kurse tjetri i thote :
-çfarë është me ty?Ti nuk pije cigare kur ishe ne klas te 2?
Po por un kisha 18 vjec
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:28 am

një polic ndalonn je makin.
-mirë dita!Do doja tju uroja pasi jeni i vetmi shofer qe mban rripin e sigurimit..edhe për kete ministri ju ofron një cmim prej 500Euro.
Por jam kurioz ta di se çfarë do beni me keto lek??
-Po mendohesha te beja kursin e shoferit-pergjgijet cuni
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:28 am

një burre ishte bërë tap dhe doli para pasqyres dhe pa veten e tij dhe tha:"U hajduti".Zbriti poshte dhe i tha një polici:"Tek shtepia ime ndodhet një hajdut".Kur shkoi polici para pasqyres tha:"O budall por ja ku e paske pasur policin pse me thirre mua"
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:28 am

Polici ne udhetim
një polic po udhetonte me makine e ti ne autostraden Tirane-Durres,nderkohe ne radio degjon zerin e shefit:
-652 je gje ne rrugen Tirane-Durres?
-Po,pergjigjet polici-cili është problemi?
-një makine po levize ne krah te kundert,perpiqu ta gjesh dhe ta ndalosh,jep urrdher shefi.
-Ehuuuu o Shef,këtu te gjithë jane ne krah te kundert.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:28 am

një rob duke hec neper fusha takon një bari me shumë dele dhe i thote
: Ve bast se ti para se te beheshe bari ke qen polic!
Bariu: po e vertete po ku e more vesh ?
robi: Sepse te ka ngel viza e kapeles ne koke
Bariu: atehere meqe e gjete dhe qenke inteligjent zgjidh një dele te majme dhe mere ta kam falur.
Robi e zgjedh një dele dhe e mer ne krahe dhe iken
Bariu: therret :Robo ve bast se ti je polic!
Robi: po e vertete ku e kuptove?
Bariu: Sepse me more qenin..
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:29 am

Polici dhe djali

një polic pyet djalin
- çfarë do behesh kur te rritesh?
- Polic babi
- shumë mirë se kjo është një punë e vleresuar nga te gjithë
,por ka nga ato qe jane inteligjente dhe ka nga ato qe jane TOK TOK (i bie tavolines)
- O ba ra dera
- Rri se e hap une
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:29 am

Baba polic pi thot djalit,
Qyre bre djali jem qysh je bo, nanes pi vjedh, shumë je ka shan, cigaren je ka e pin edhe hala tek ne klasen e 5-te je.
Djali: po babi edhe ti ne klasen e 5-te e ke pi cigaren.
Baba: po veq djali jem un ather i kom pas 17 vjet.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:29 am

- A e dini pse policat patrullojne gjithmone 2 e nga 2 ?
- Po se te 2 bashke ata kane 8 vjet shkolle gjithsej !
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:30 am

një polic mori shtepi te re dhe 1 dite , gjate orarit te punes , vendosi t'ua tregoje ate shokeve.
Ne fillim u tregoi kuzhinen, pastaj aneksin, pastaj ballkonin ...
korridorin dhe hapi deren e dhomes se gjumit ku pa te shoqen ne krevat me një burre tjeter . I hutuar u tha shokeve : " Kjo esht' dhoma e gjumit dhe k'tu jam un' me grune !"
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:30 am

Dy cuna ne autobuz po luanin me njeri-tjetrin:
-Po e gjete cili është ndryshimi mes një polici dhe një gomari?
Shoku po mendohej te gjente pergjigjen kur degjohet zeri i hakerruar i një polici qe ishte aty afer:
-He cili është e di ti?
Cuni gjoja si i zene ne faj i pergjigjet:
-Jo mo s'kane ndonje ndryshim.
-Jo, thashe se mos thoje ndonje gje te keqe.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:30 am

Na ishte një polic edhe kishte marre macen me vete edhe po e lante kur,kalon një burre ne rruge edhe i thote mos e laj macen se
do te te ngordhi polici ja kethehu ik ore se nuk ngordh macja pse e lan,kur pas 20 minutash kethhet prap ai burri edhe ja shikon
policit macen ne dore te ngordhur edhe kethehet dhe i thote,te
thashe qe mos e laj macen se do te te ngordhi po nuk me degjove,polici ja kethen po mua nuk me ngordhi kur e lava,po kur e shtrydha..
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:30 am

një polic qe donte te blente një qingj për VITIN E RI shkon ne stan dhe takon bariun.I thot bariut.
-Dua te blej një qingj.
bariu pergjigjet.
-Shko e zgjidh kete duash, ne tufe.
Shko polici dhe zgjedh një te zi dhe shkon tek bariu,dhe i thote Do te marr kete!
dhe bariu ja k`then!!!
-Po ti mor ne mes te 200 qingjave,qenin zgjodhe
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:31 am

një dite policia kishte blloku rrugen dhe po kontrollonte makinat për letra e dokumenta.
një polic shef një benz te fundit dhe i thot shoferit: hap krahun , edhe shoferi hap krahun.
polici i thot: patenten zoteri ja jep shoferi dhe ishte ne rregull siguracionin zoteri ja jep edhe siguracionin , polici ja kontrollon te gjitha letrat dhe ai i kishte te gjitha ne rregull.
Polici e pyet shoferin:
- a ke gja ne bagazh
- jo mo skam gjo -thot shoferi. shkon polici me e hap bagazhin edhe shoferi thot uuuuuuu harrova kam një makin llogaritse.
- ok i thot polici po mos kemi llafe te tjera.
- jo mo i thot shoferi , polici hap bagzhin dhe shef një alamet kallashi, polici i kthehet: me ke tallesh more a e din se ti ve hakrat ?!?
-pse mo i kthehet shoferi
polici i thot - ky është kallash more nuk shef ti me the me perpara qe është makin llogaritse
shoferi - po pra neve me kete i kryjme hesapet mor polic !
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:31 am

Pse ulen gjithmone ne kariget e fundit, kur vene për te pare komedi ne teater policat?
-Sepse dine ate shprehjen -Qesh mirë kush, qesh i fundit-


Policat i kane mesuar te gjtha barcaletat permendesh, ene i kishin vendosur numra, sa thoshte njeri numri 4 -te gjithë qeshnin me lot..e kshu me rradhe. 1 polic qe ishte i ri, tha ca po behet kshu, dhe për te gallate ja futii një numer me hamendje 32 tha ky polici ri- Te gjithë policat kthehen nga ai dhe i thone. Mossssss ca bo re ti, shan policat haha


1 polic ndalon 1 makine se ishte me shpejtesi, dhe i thote STOP nxirr patenten, Mirpo ky cuni kishte harruar patenten ne shtepi, dhe po mendohej si t'ja bente, ,edhe ne moment i nxjerr policit 1 pasqyre te vogel perpara. Polici shef veten e tij te pasqyra dhe i thote shoferit : ikkk re ti, po thuaj qe je polic, pse tall b** me mua..dhe e la te ikte :


1 polic ecte rruges dhe qeshte me vete, i thote njoni : o polico po pse qesh mo?- i thote polici, po i tregoj barcaleta vetes. mirë i thote ai, po doren pse e leviz ca majts e ca djathtas?- epooo thote polici i them vetes : Kaloje dhe kete barcalete se e di haha


Ne 1 veture 5 polica ne makine dhe për gallate thane, po pysim 1 prostitute sa e ka pazarin. E ndalon shoferi dhe i thote o bjondeeee hajde njehre këtu se do te te pysim, sa e ke pazarin?- I thote bjondja " 100 $ për nga para, dhe 300$ për nga pas"- ne ate moment nxjerr koken 1 polic qe ishte ulur mbrapa- ik moj ti, do dhe te peshkosh ee, pse atyre para ua dhe me lirë??
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:31 am

Turisti dhe policët

Vjen një turist në Kosovë dhe pasi që nuk dinte gjuhën shqipe, vendosi t’i pyes disa policë se nga t’ia mbaj.
Dini anglisht, i pyet ai. Jo - përgjigjen ata
Po gjermanisht. Jo.
Po frëngjisht. Jo.
Po italisht – Jo.
Pasi nuk pati mundësi të komunikoj me ta, turisti largohet, ndërkaq një polic i thotë kolegut të tij: “Është koha e fundit që edhe ne të mësojmë një gjuhë të huaj‿.
Po pse? – i thotë tjetri – ai i huaji i dinte 4 gjuhë dhe prapë kishte humbur.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:31 am

Polici dhe shiu

Një natë tek po binte shi, një polic patrullonte para një dyqani.
Shitësja i thotë policit: Futuni brenda se po bie shi
Polici: Ju faleminderit por po shi bie edhe jashtë
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:32 am

Polici dhe vozitësi

Ndalon polici vozitësin dhe i thotë:
- "O jaran, është e katërta herë që po të ndali dhe po të them që diçka po të rrjedh nga makina"!
- Vozitësi ia kthen:
- "Edhe unë po të them prapë se kjo është cisternë për pastrimin e rrugëve"!
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barcaleta për policet

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi