Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Dy grate - Mund te kishim jetuar ende

Shko poshtë

Dy grate - Mund te kishim jetuar ende

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:51 am

Takohen dy gra pas vdekjes dhe fillojne te bisedojne.

-E dashur pse vidqe ti? -, pyet njera nga grate.

-Po ja vdiqa duke ngrire, isha ne mes te akullit.

-Oh sa keq me vika per ty- thote gruaja e pare.

-S’ka gje. - thote gruaja tjeter, pas njefare kohe ne mes te akullit dhe ftomes nuk merr vesh gje dhe rashe ne nje gjume te rende.

- Po ti si vdiqe? - e pyet gruaja tjeter.

-Kisha degjuar se burri me tradheton, ndaj vajta si e terbuar ne shtepi, veçse burrin e gjeta ne divan duke pare tv.
Nuk u mjaftova me aq sigurisht kontollova tere shtepine mbare e prape, por nuk gjeta gje dhe me ne fund vdiqa nga stresi.

- Po te kishe kontrolloar dhe frigoriferin mbase mund te ishim akoma te dyja ne boten tjeter tani! - i thote gruaja tjeter
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dy grate - Mund te kishim jetuar ende

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:52 am

vjen burri ne shpi dhe i thote papagalli, erdhi ky loqja, vjen gruaja papagalli thote erdhi gruaja e loqes, vijne miqte thote papagalli erdhen miqte e loqes! nje dite i nxehur burri i thote nqs fol sot se pres shoket te vrava! sapo vijne shoket papagalli ja pret, erdhen dhe shoket e loqes! atehere burri merr nje thes dhe e fut papagallin brenda , e perplas ne mure shume here deri sa doli gjak nga thesi dhe e len thesin ne nje qoshe! kur ikin shoket leviz thesi dhe papagalli nxjerr koken pa kuptuar se cfare ndodhi dhe thote! shikoni re njerez, termet ra, qameti u be, te gjithe u zhduken dhe prape une me loqen mbetem
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi