Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Me qepallat e syrit tërhoqi aeroplanin 560 kilogramë të rëndë

Shko poshtë

Me qepallat e syrit tërhoqi aeroplanin 560 kilogramë të rëndë

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 5:51 am

Me qepallat e syrit tërhoqi aeroplanin 560 kilogramë të rëndë

Për më pak se gjysmë minute mjeshtri i arteve marciale, Dong Changsheng, me qepallat e syve tërhoqi aeroplanin e rëndë 560 kilogramë. Me këtë gjest ai la pa mend vizitorët e Qendrës për Ekzibicione në Changchun.
“Më herët me qepalla kam tërhequr automobilin, por kjo është hera e parë që po e tërheqë një aeroplan. Kam fuqi të mjaftueshme për ta bërë një gjë të tillë. Kjo është shumë e rrezikshme për njerëzit e zakonshëm dhe i këshilloj që të mos e provojnë një gjë të tillë”, deklaroi Dongu 50 vjeçar i cili prej moshës 10 vjeçare ushtron kung-fu.

Për vetëm gjysmë minute ky mjeshtër kinez i arteve marciale e tërhoqi aeroplanin plot pesë metra dhe tha se nuk e kishte shfrytëzuar tërë fuqinë e tij. Siç thotë edhe vetë, sikur ta kishte shfrytëzuar tërë fuqinë do ta kishte tërhequr aeroplanin deri në dhjetë metra. /Telegrafi/
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Me qepallat e syrit tërhoqi aeroplanin 560 kilogramë të rëndë

Mesazh nga FiToSsS prej Tue Jun 29, 2010 8:00 pm

haha shum i trent tekoka
avatar
FiToSsS
Antar
Antar

Numri i postimeve : 8
PIKE : 22
Popullariteti Popullariteti : 13
Data e regjistrimit : 28/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Me qepallat e syrit tërhoqi aeroplanin 560 kilogramë të rëndë

Mesazh nga linda prej Wed Jun 30, 2010 2:26 pm

hehe shum i fort kurioziteti thnx shum Very Happy Very Happy
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Me qepallat e syrit tërhoqi aeroplanin 560 kilogramë të rëndë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi