Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

teniss..Nadal - Federer I ri

Shko poshtë

teniss..Nadal - Federer I ri

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:09 am

Nadal mposht kampionin e pesëfisht
Rafael Nadal ka arritur qe për herë të parë në karrierën e tij ta fitoj Wimbledonin. Në pesë vitet e fundit Federer ishte ai qe ka fituar gjithmonë.Përballja mes dy tenistëve më të mirë në botë përfundoi pas gati 5 orë lojë efektive në mes të cilave kanë qenë dy ndërprerje për shkak të shiut. Në tentimin e 3-të në tri vitet e fundit Nadal arriti të ketë sukses.

Nadal me 3:2 (6:4 6:4 6:7 6:7 9:7) në sete arriti që për herë të parë ta mposht Federerin në fushat nga bari.

Sot u zhvillua edhe finalja e dysheve mikse ku janë takuar dy vëllezërit Bryan njëri përballë tjetrit. Më i suksesshëm ishte Bob Bryan i cili së bashku me australianen Samantha Stosur me 2:0 (7:5 6:4) në sete mposhtën Mike Bryan dhe sllovenen Katarina Srebotnik.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi