Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Rikthimi i Shumit e vertete ????

Shko poshtë

Rikthimi i Shumit e vertete ????

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:24 am

Pergatitet nje kthim i lavdishem ne Formula 1. Skuderia e sapolindur F1 Mercedes (ish-Brawn GP, qe mban titullin boteror) dhe kampioni i botes ne shtate edicione, Michael Schumacher, kane arritur nje marreveshje per vitin 2010.

Keshtu shkruan revista gjermane "Focus", ne numrin qe do te dale ne treg te henen.

Sipas saj, Schumi duhet te kthehet ne piste vitin e ardhshem, pas nje lamtumire te madhe dhene ne vitin 2006.

Gjermani, i cili do te mbushe 41 vjec me 3 janar, duhet te marre me pare konfirmimin nga mjeket.

Futja ne gara e Schumacher deshtoi veren e ardhshme, pasi mjeket e pane ende problematike gjendjen e tij fizike, pas nje incidenti me biciklete.

Zerat per kthimin e Schumi-t kane qarkulluar shume se fundmi, megjithate drejtuesit e Mercedes i kane mohuar.

I kontaktuar nga agjencia franceze AFP, zedhenesi i pilotit gjerman ka refuzuar te komentoje lajmin.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Rikthimi i Shumit e vertete ????

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:24 am

Schumacher eshte rikhtyer ok cool ok cool
Michael Schumacher dhe Mercedes kane hedhur firmen e kontrates qe do t’i lidhe per sezonin 2010.

Lajmin e zyrtarizimit e ben te ditur skuderia gjermane, e cila thekson se ish 7 here kampioni i botes do garoje perkrah bashkekombasit Nico Rosberg. “Pas tre vitesh kam serish energji dhe ndihem gati per dicka vertet te rendesishme. Do garoj per te fituar titullin kampion”, shprehet Michael Schumacher.

Me tej ai ka qetesuar tifozet duke thene se qafa nuk i dhemb me. “Gjate veres per pak pesova nje aksident me motor por tani gjithcka eshte ne rregull”, shton gjermani. Skuderia do drejtohet nga ish inxhinieri i Ferrarit, Ross Brawn, me te cilin Schumacher ka punuar gjate duke fituar 5
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Rikthimi i Shumit e vertete ????

Mesazh nga lenti prej Sat Jul 24, 2010 9:53 pm

kurgjo sen po bon
avatar
lenti
Master
Master

Numri i postimeve : 527
PIKE : 582
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 18/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Rikthimi i Shumit e vertete ????

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi