Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

MotoGp 2010

Shko poshtë

MotoGp 2010

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:29 am

Gara e pare fillon sot dhe mbahet ne Losail Circuit Qatar 21:45 MotoGp , kurse ne 18:55 (125ccm) dhe 20:10(MGp2 -deri 250ccm) -sipas kohes sone-
[img][/img]
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: MotoGp 2010

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:29 am

avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: MotoGp 2010

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:30 am

Tabela e pikeve te grumbulluara pas gares 1 grin
Pos. Rider Bike Nation Points
1 Valentino ROSSI Yamaha ITA 25
2 Jorge LORENZO Yamaha SPA 20
3 Andrea DOVIZIOSO Honda ITA 16
4 Nicky HAYDEN Ducati USA 13
5 Ben SPIES Yamaha USA 11
6 Randy DE PUNIET Honda FRA 10
7 Dani PEDROSA Honda SPA 9
8 Colin EDWARDS Yamaha USA 8
9 Loris CAPIROSSI Suzuki ITA 7
10 Hiroshi AOYAMA Honda JPN 6
11 Marco SIMONCELLI Honda ITA 5
12 Hector BARBERA Ducati SPA 4
13 Marco MELANDRI Honda ITA 3
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: MotoGp 2010

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:30 am

Uaaaa Jorge Lorenzo fiton perseri edhe ne garen e mbajtur sot ne Holande bravooo bravooo bravooo si duket Lorenzo nuk ka te ndalur dhe lirisht tani mund te them se ky vit eshte i tij dhe vetem i tij grin ,ehe ndoshta ka ndikuar paksa edhe lendimi i Dr. Rossit jave me pare por ama LORENZO po fluturon fare grin
Ok Spanjoli sot perfundoi garen me 41'18.629 i ndjekur nga bashkekombasi i tij Dani Pedrosa me +2.935 dhe me pas Australiani C.Stoner me + 7.022 te qndt. grin

Tabela zyrtare e renditjes deri me tani:
Jorge LORENZO Yamaha SPA 140
2 Dani PEDROSA Honda SPA 93
3 Andrea DOVIZIOSO Honda ITA 89
4 Valentino ROSSI Yamaha ITA 61
5 Nicky HAYDEN Ducati USA 61
6 Randy DE PUNIET Honda FRA 56
7 Casey STONER Ducati AUS 51
8 Ben SPIES Yamaha USA 49
9 Marco SIMONCELLI Honda ITA 39
10 Colin EDWARDS Yamaha USA 34
11 Marco MELANDRI Honda ITA 32
12 Aleix ESPARGARO Ducati SPA 28
13 Hector BARBERA Ducati SPA 28
14 Mika KALLIO Ducati FIN 20
15 Hiroshi AOYAMA Honda JPN 18
16 Loris CAPIROSSI Suzuki ITA 16
17 Alvaro BAUTISTA Suzuki SPA 14
18 Kousuke AKIYOSHI Honda JPN 1
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: MotoGp 2010

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:30 am

avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: MotoGp 2010

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi