Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Brabus shfaqë automjetin ‘më të trentë’ deri më tani

Shko poshtë

Brabus shfaqë automjetin ‘më të trentë’ deri më tani

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:32 am

Tamam kur të na e merr mendja që në Brabus kanë dhënë maksimumin e tyre, gjenialët nga Botropi na befasojnë sërish. Projekti i fundit në radhën e shumë prej tyre është i bazuar në Mercedesin SL65 AMG Black Series brutal, i cili pas përpunimit nga Brabus është bërë edhe më brutal.
Motorit standard V12 6.2 litërsh bi-turbo i cili zhvillon 670 kuaj fuqi nuk i është ndryshuar vëllimi, mirëpo me një komplet të ri të turbo-mbushësve, të ndihmuar nga katër intercoolerë dhe ndërtimin e një sistemi më të avancuar të lirimit të gazrave, fuqia e tij është ngritur në 800 KF dhe moment rrotullimi prej 1.100 Nm.

Brabus T65 RS Vanish nga vendi i nisjes deri në 100 kilometra në orë arrin për 3.6 sekonda, deri në 200 km/h arrin për 9.8 sekonda, gjersa shpejtësia e tij maksimale e kufizuar në mënyrë elektronike është 320 kilometra në orë
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi